_

Амантадин: інструкція по застосуванню і ціни

Амантадин: інструкція по застосуванню і ціни

Амантадину гідрохлорид – трициклічний амін, який мінімально метаболізується і виділяється з сечею (при підвищеному рівні креатиніну у пацієнтів доза повинна бути знижена). У шлунково-кишковому тракті амантадин добре всмоктується. Максимальний рівень в крові настає через 1-4 години, тривалість напіврозпаду – 15 годин у здорових пацієнтів, але може змінюватися в залежності від віку (14,7 – у осіб молодого віку, 28,9 – старшого).

На початку використання механізм дії препарату був не до кінця відомий. Проведені численні клінічні та нейрохімічні дослідження показали, що амантадин має пресинаптическое/ постсинаптическое дію, блокує NMDA-рецептори.

Впливаючи на пресинаптичні мембрани, препарат підсилює вивільнення запасів катехоламінів інтактних дофамінових терминалей, підвищує рівень экстравезикулярного интранейронального дофаміну у пацієнтів, які раніше лікувалися такими препаратами, як резерпін і тетрабензин, блокуючими пресинаптическую мембрану, а також інгібує зворотне захоплення дофаміну пресинаптичними терминалями.

Постсинаптически амантадин активує дофамінові рецептори і фіксує їх у високочутливої конфігурації (за типом агоністів). При проведенні експерименту препарат проявляв прямий дофаминагонистический і антихолинергический ефекти, зокрема, спостерігалася стимуляція рухової активності, зменшення ригідності у виснажених катехоламінів тварин.

Амантадин: інструкція по застосуванню і ціни

За останніми даними, основний механізм дії амантадину полягає в його здатності блокувати глутаматні, а саме, NMDA-рецептори. Відомо, що затяжна активація глутаматних рецепторів в смугастому тілі, морському конику та інших структурах мозку призводить до тривалої потенциации. Однак, в результаті надмірної стимуляції глутаматних рецепторів, розвивається патологічний процес глутаматной эксайтотоксичности, який лежить в основі патогенезу багатьох нейродегенеративних захворювань головного мозку, в тому числі і прогресуючу дегенерацію дофамінергічних нейронів при БП і ГАМК-эргичность шиповидных нейронів при хворобі Ганктингтона.


У нормі NMDA-рецептори блоковані Mg 2+. Тривала стимуляція глутаматом призводить до виходу Mg 2+ з каналу, що дає можливість потоку Са 2+ надходити в клітини в неконтрольовано великій кількості, що призводить до оксидантному стресу, деградації білків, мембран і апоптозу клітини. Виявлено, що амантадин блокує NMDA-рецептори, подібно Mg 2+. Препарат входить у відкритий NMDA-рецептор, прикріплюється блокуючої стороною глибоко в каналі рецептора і знаходиться там протягом тривалого часу.

Амантадин шляхом блокування NMDA-рецепторів викликає закриття їх каналів для іонів Ca2 +.

У ряді досліджень показано нейропротективный ефект амантадину при БП і паркинсоническом синдромі.

Антиглутаматергическое дію амантадину шляхом блокування NMDA-рецепторів загострило теоретичний та практичний інтерес до препарату.

Амантадин: інструкція по застосуванню і ціни

Побічна дія

Побічні ефекти амантадину переважно незначні і не призводять до обмеження лікування.

Найчастіше спостерігаються сітчасте ливедо, набряки гомілок, сухість у роті, утруднення концентрації, галюцинації.

Всі ускладнення від прийому препарату проходять після його скасування і не призводять до незворотних змін.

Отже, враховуючи все вищесказане, можна зробити наступні висновки.

  1. Амантадин – ефективний препарат для лікування БЖ.
  2. Лікувальний ефект препарату спостерігається через 24 години після початку прийому.
  3. Амантадин рекомендований для застосування в якості монотерапії на початкових стадіях захворювання, а також як препарат патогенетичної терапії на більш важких стадіях хвороби, особливо у пацієнтів з леводопа-індукованими дискінезіями.
  4. Переноситься амантадин добре, побічні ефекти має незначні.
  5. Препарат має активуючий вплив на гіпокамп, підкіркові структури і рекомендований для пацієнтів з брадифренией та когнітивної недостатністю.
  6. Механізм дії амантадину дозволяє призначати його при посаду і пресинаптическом паркинсонистическом синдромі, обумовленому різними факторами (токсичними, інфекційними, травматичними, дегенеративними).
Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *