_

Аміксин. Інструкція по застосуванню, ціна засобу та його аналоги

Аміксин відноситься до групи противірусних препаратів, служить каталізатором синтезу білків-інтерферонів.

Форма випуску

Аміксин випускається у формі таблеток, таблетки для дітей містять 60мг основного компонента, для дорослих 125 мг. Допоміжними речовинами є діоксид титану і картопляний крохмаль.

Аміксин. Інструкція по застосуванню, ціна засобу та його аналоги

Фармакодинаміка

При попаданні в організм, підвищує швидкість синтезу інтерферону всіх груп, впливає на клітини печінки, кишечника, а так само клітини імунітету людини: лімфоцити, макофаги і нейтрофіли.

Максимальний викид інтерферону в кров відбувається протягом доби після прийому препарату.

Пригнічує синтез специфічних вірусних білків, пригнічуючи життєдіяльність вірусів, ефективний проти вірусів грипу, гепатиту та герпесу.

Фармакокінетика

Біологічно доступна концентрація в крові після прийому Аміксину становить близько 60%, з яких 80-85% зв’язуються з альбумінами плазми.

Аміксин не метаболизивруется в організмі і не накопичується в жодній з біологічних депо. В тому ж вигляді виділяється через кишечник у кількості 70-80%, менше 10% – через нирки. Період напіввиведення в середньому становить дві доби.

Показання до застосування

Для лікування ГРВІ та грипу застосовується починаючи з семирічного віку. У дорослих пацієнтів призначається також при:

  • Вірусному гепатиті
  • Герпес-вірус
  • При активності цитомегаловірусу
  • При лікуванні хламідіозу та туберкульозу є одним з компонентів комплексного лікування

Може використовуватися в якості профілактики вірусних інфекцій у пацієнтів з нормально функціонуючим імунітетом.

Аміксин. Інструкція по застосуванню, ціна засобу та його аналоги

Рекомендуємо почитати: Плечовий суглоб болить при піднятій руці – в чому проблема?

Протипоказання до застосування

Препарат не призначається дітям віком до семи років, вагітним і годуючим матерям, особам з виявленою гіперчутливістю до компонентів препарату. Можливий розвиток алергічної реакції на препарат. При виникненні симптомів алергії лікарський засіб скасовується і призначається альтернативна терапія.

При вагітності і лактації

При вагітності і лактації не рекомендується до використання, так як проходить крізь природні бар’єри організму і може впливати на здоров’я дитини. У першому триместрі категорично протипоказаний, у другому і третьому може застосовуватися під клінічним спостереженням.


У період лактації, якщо виникла необхідність прийому препарату для матері, дитини тимчасово буде потрібно перевести на грудне вигодовування.

Побічна дія препарату

Рідко спостерігаються розлади з боку органів травлення: нудота, відрижка, блювота, розлад шлунку, діарея, іноді — метеоризм і освіта запорів.

В осіб зі зниженим імунітетом може у відповідь на препарат підвищуватися температура, спостерігатися озноб.

При гіперчутливості до препарату з’являються алергічні висипання на шкірі, свербіж, печіння, набряк, атопічний дерматит.

Загалом препарат переноситься легко, побічні симптоми виникають не менш ніж у 1 % випадків.

Спосіб застосування і дозування

Дозування і тривалість курсу залежать від віку пацієнта, характеру захворювання, а так само від мети прийому: для профілактики призначаються менші дози, ніж для лікування хвороби.

У дорослих використовується в якості профілактики гепатиту типу А: Аміксин в дозі 125 мг протягом 6 тижнів, один раз у сім днів. Всього за курс приймається 6 таблеток.
Якщо необхідна терапія вірусного гепатиту А, в перший день призначається ударна доза Аміксину — 2 таблетки вранці і ввечері, далі приймається по одній таблетці раз на дві доби протягом 7-10 днів.

При гострих вірусних гепатитах B і C схема лікування така ж, як при гепатиті A в гострій фазі.

При хронічному гепатиті С тривалість лікування становить від 4 до 6 місяців.

Дозу противірусного препарату при терапії і профілактиці вірусних інфекцій розраховують індивідуально, враховуючи стан організму і ступінь тяжкості захворювання.

При ураженні центральної нервової системи цитомегаловірусом тривалість терапевтичного прийому становить 6-14 днів.

Приймати препарат необхідно відразу після їди, запиваючи теплою кип’яченою водою. Не рекомендується запивати препарат гарячим чаєм або кавою, а так само газованими напоями.

Аміксин. Інструкція по застосуванню, ціна засобу та його аналоги

Рекомендуємо почитати: Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Лікарська взаємодія

 

Можливо поєднання препарату з іншими антибіотиками, для захисту організму від вторинної інфекції, спричиненої бактеріями або грибками.


Немає достовірних клінічних даних про взаємний вплив Аміксину та антибіотиків, тому поєднувати прийом препаратів необхідно під наглядом лікаря-терапевта. Для того, щоб правильно підібрати схему лікування, необхідна консультація фахівця.

Не рекомендується прийом декількох противірусних препаратів одночасно, так як їх активність може знижуватися.

Прийом антибіотиків на фоні лікування Амиксином може давати посилення бактерицидної активності препаратів.

Не рекомендується поєднання Аміксину з гормональними препаратами на основі кортикостероїдів: гормони надниркових залоз впливають иммуносупрессорное дію, нейтралізуючи весь лікувальний ефект.

Не рекомендується одночасне вживання противірусних препаратів і аспірину: це може призвести до підвищення кислотності крові і болю в суглобах, а так само збільшить ризик розвитку гастриту і виразкової хвороби шлунка.

У маленьких дітей поєднаний прийом аспірину і противірусних препаратів може викликати ураження центральної нервової системи з розвитком судом і помутнінням свідомості.

Можливо одночасне застосування противірусних препаратів з знеболюючими ряду парацетамолу, а так само Ібупрофену і Нурофена.

Особливості

Не впливає на швидкість реакції, концентрацію уваги, водіння автомобіля в період лікування дозволено.

Максимально виражений терапевтичний ефект настає через 5 годин з моменту прийому і тримається в середньому від 3 до 5 днів.

При дотриманні всіх заходів безпеки, прописаних в інструкції, можливо прискорити одужання без шкоди для організму.

У період лікування показано рясне тепле пиття — це прискорить процес виведення вірусів через нирки.

Для того, щоб уникнути інтоксикації, необхідно пити маленькими порціями через короткі проміжки часу, бажано вживати морси, молоко і лужну мінеральну воду.

При гепатиті в необхідно не тільки приймати препарати, але так само ретельно дотримуватися дієти, це допоможе максимально убезпечити клітини печінки.

Взаємодія з алкоголем

Не рекомендується вживання алкогольних напоїв у період лікування:

  1. Продукти розпаду етанолу можуть взаємодіяти з препаратом, послаблюючи його противірусну активність.
  2. Етиловий спирт, взаємодіючи з антибіотиками, які можуть бути у складі комплексної терапії, а так само жарознижувальними препаратами і Амиксином, здатний утворювати токсичні сполуки, що вражають тканину нирок і печінки.
  3. Алкоголь знижує природний захист організму, відкриваючи доступ вірусам і бактеріям
  4. При високій температурі алкоголь всмоктується швидше і здатний спровокувати отруєння

При захворюванні вірусним гепатитом від споживання алкоголю слід відмовитися, при хронічній формі — довічна заборона на розпивання спиртного.

Аміксин. Інструкція по застосуванню, ціна засобу та його аналоги

Рекомендуємо почитати: Болять ступні ніж прихована причина?

 

Можливі аналоги

Препарат має аналоги, які можуть різнитися за механізмом впливу і основної діючої речовини, але виконують одну і ту ж задачу — пригнічують синтез білків, які продукуються вірусами.

Лавомакс

Цей препарат стимулює синтез анаферону, є найбільш близьким аналогом Аміксину, оскільки в його основі лежить те ж саме діюча речовина – тилорон. Лавомакс призначається при тих же захворюваннях, дозування схожа з Амиксином. Практично не відрізняються побічні дії і протипоказання, але Лавомакс коштує дешевше (в середньому на 25 грн).

Кагоцел

Кагоцел являє собою противірусний препарат на рослинній основі. Основний недолік Кагоцела — повільне наростання концентрації в крові, а значить більш довгий строк до початку терапевтичної дії. Кагоцел можна приймати починаючи з трирічного віку. Існує ризик розвитку алергічної реакції, перед вживанням необхідна консультація лікаря.

Арбідол

Арбідол близький до Амиксину за механізмом дії: ефективно стимулює імунітет, сприяє виробленню інтерферону та диференціації лейкоцитів. Препарат включений в групу B і не відпускається без рецепту, тому користуватися ним без призначення лікаря неможливо. Терапія Арбідолом не проводиться особам молодшого віку.

Володіє великим числом протипоказань: не призначається при патологіях видільної системи, клітин печінки, жовчного міхура, а так само серця і судин.

Анаферон

Анаферон — один з найбезпечніших противірусних препаратів, його можна приймати починаючи з першого року життя. Являє собою продукт гамма-інтерферону, отриманого з крові кролика. Не має протипоказань, але діє повільніше, ніж Аміксин. Безсумнівним плюсом є його порівняно невисока вартість у порівнянні з Амиксином.

Ціна і умови продажу

Ціна Аміксину варіюється в залежності від регіону та аптечного представника, в середньому по України вона становить 320 грн. Медикамент знаходиться у відкритому продажу і відпускається без призначення.

Умови зберігання

Аміксин дозволяється зберігати і вживати тільки протягом строку придатності, який складає три роки починаючи з дати виробництва. Медикамент слід зберігати в темному місці , недоступному для дітей, при температурі, що не перевищує 30 градусів за Цельсієм. Необхідно захищати лікарський засіб від впливу вологи. Після закінчення терміну придатності препарат необхідно утилізувати.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2 оцінок, середнє: 4,50 з 5)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *