_

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Аналізи на грибок нігтів проводитися завжди при зверненні за допомогою до лікаря. Проводяться різні бактеріологічні та молекулярно-генетичні методи дослідження. Золотим стандартом для діагностики є сівба на гриби матеріал взятого з ураженої ділянки нігтя. Інші методи є додатковими і служать для експрес – діагностики або для проведення диференціального діагнозу.

Які види аналізів призначаються?

При зверненні за допомогою до микологу або дерматолога пацієнт відправляється на ряд лабораторних досліджень. Для виявлення якою саме гриб викликав захворювання, проводитися бактеріологічне дослідження. Результат такого обстеження готуватися протягом 10 днів, і це великий мінус для лікування. Але результативність дає уявлення про вид збудника і про його чутливості до препаратів.

Додатково можуть призначати ПЛР діагностику, для визначення генетичної структури збудника.

Окремим методом виступає зішкріб на грибок з нігтів. Він проводитися для оцінки нативного матеріал безпосередньо в мікроскопі. У результаті лікар отримує інформацію про те, що захворювання викликане грибковою інфекцією.

Кожен аналіз відрізняє один від одного терміном отримання результату і інформативністю. При первинному зверненні слід здавати аналізи на грибок у вигляді посіву на поживні середовища. Це необхідно для точного діагнозу та ефективної терапії. Буває, що лікарі не вдаються до такого способу, а просто призначають лікування, на підставі клініки прописавши препарати широкого спектру дії.

Пацієнтам слід знати про важливість проведення посіву для лікування захворювання. Тому слід проявити ініціативу і зробити аналіз ще до відвідування лікаря.

ПЛР використовують зазвичай для оцінки ефективності проведеної терапії. Після лікування проводять забір матеріалу для визначення патологічної грибкової флори. У цьому випадку немає необхідності в антимікотичної чутливості.

Зішкріб – це метод, який є показником, що захворювання викликане грибком. Так само підходить для оцінки ефективності проведеної терапії.

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Рекомендуємо почитати: Відповіді форуму за грибка нігтів на ногах. Лікування захворювання

Аналізи на грибок є визначальними у призначенні лікарських засобів. Тому лікар відправляє пацієнта на ряд обстежень. Особливо важливо проводити аналізи при частому і рецидивуючому захворюванні.


Аналізи на грибок нігтів це:

  • запорука успішного лікування;
  • точна діагностика виду гриба;
  • визначення правильного та чинного лікарського засобу.

Аналізи призначають для отримання інформації про вигляді гриба, який викликав патології. Так само визначають і чутливість до антимикотическим засобів. На сьогоднішній день більшість відомих видів грибів має стійкість до ряду ліків. грибок нігтів – це проблема, від якої досить важко позбутися.

Саме аналізи на грибок нігтів дозволяють призначити тільки ті ліки, які дійсно будуть ефективні.

Діагностики грибкових інфекцій це важлива частина у визначення правильної тактики лікування. Тому пацієнтам слід звертати увагу на види досліджень, що призначає лікар. Золотим стандартом є, посів на патогенні гриби. Тільки за результатами цього аналізу можна успішно позбутися від проблеми з нігтями.

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Забір матеріалу

Забір матеріал на аналіз грибок нігтів на проводитися в умовах лабораторії. Не варто думати, що він проводитися з обдиранням нігтьової пластиною або подібними жахливими речами. Вся процедура забору повністю безболісна.

Складається з наступних етапів:

  • забір матеріалу проводитися в спеціальну пробірку;
  • після цього його доставляють в лабораторію.

Результат готуватися в залежності від виду дослідження. При бактеріальному посіві аналіз робиться протягом 10 днів. ПЛР передбачає готовий результат через добу. Результати мазка готові вже через кілька годин після забору матеріалу.

Аналіз на грибок нігтя повинен бути достатньо інформативним для призначення правильної терапії. З урахуванням того, що висока інформативність бактеріологічного дослідження, то потрібно буде почекати 10 днів, поки результат буде готовий. Або перед відвідуванням лікаря самостійно здати цей аналіз, а потім вже йти на прийом до лікаря.

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Рекомендуємо почитати: Микозан від грибка нігтів. Відгуки та ціна даного засобу

Як правильно здавати аналізи на грибок?

Існує кілька правил, як правильно здавати аналіз на грибок нігтів. Перед здачею необхідно відмовитися від проведення гігієнічних процедур. Так як таким дію можна зменшити кількість контамінації збудником.


Перед проведенням дослідження можна використовувати протигрибкові препарати, як місцевого, так і системної дії. Так само слід відмовитися за кілька днів від прийому антибіотиків.

Пов’язано це з тим, що застосування таких лікарських засіб може спотворювати достовірність результатів дослідження.

Спотворювати результати може і проведення косметичних процедур. Найчастіше пацієнти помічають грибок на пізніх стадіях захворювання. Коли відзначаються виражені зміни нігтя. Тому слід утриматися від таких маніпуляцій.

Зішкріб на грибок нігтів

Такий вид аналізу проводитися для визначення та підтвердження грибкової флори. Для такого аналізу скальпелем беруться рогові лусочки з поверхні нігтьового ложа.

Проводитися дослідження може або лікарем або середнім медичним персоналом. Матеріал відправляють у лабораторію для мікроскопічного дослідження.

Результати готові через кілька годин. Все залежить від потужності устаткування в лабораторії.

Здати аналіз на грибок нігтів необхідно в короткі терміни після консультації у лікаря. За результат мазка і за характером симптомів лікар призначає відповідне лікування.

Слід розуміти, що аналіз шляхом зіскрібка не дає інформації про вид збудника. Тобто лікар виходить результат про те, що захворювання дійсно викликане грибами.

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

ПЛР

Аналіз на грибок нігтя проводиться шляхом молекулярно-генетичних технології. Мова йде про проведення ПЛР, яка вважається високоінформативним і точним методом. Результат дає інформацію про те, який вид збудника викликав захворювання.

ПЛР – це метод експрес-діагностики, тобто полягає у швидкому отриманні результату. З допомогою відібраного матеріалу відбувається розпізнавання виду гриба на генетичному рівні.

На відміну від зіскрібка є більш інформативним методом.

За результатами такого обстеження лікар призначає лікування з урахуванням морфології гриба. Зазвичай це препарати, що володіють широким спектром дії.

Мінус полягає тільки у відсутності оцінки чутливості гриба до ліків. Але плюс це швидкий і точний результат.

Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Рекомендуємо почитати: Фукорцин від грибка нігтів: інструкція по застосуванню, ціна та відгуки

Посів

Аналіз на грибок нігтів проводитися і за допомогою бактеріологічного методу дослідження. Для цих цілей проводиться забір біологічного матеріалу з уражених ділянок.

Потім матеріал відправляють в спеціальну бактеріологічну лабораторію. Протягом 10 днів відбувається ріст і розвиток колонії складаються з грибів. Далі відбувається відбір і мікроскопія з визначенням виду збудника. Після чого у ході дослідження визначається і чутливість.

Плюсом такого аналізу на грибок з нігтів є наявність розшифровки з визначенням чутливості до антимикотическим засобів. Завдяки бактеріального посіву лікар отримує інформацію про вигляді гриба та його властивостями щодо ліків. В цьому випадку призначена медикаментозна терапія буде завжди ефективна.

Проведення такого посіву завжди необхідно при відсутності ефекту від проведеної терапії. В цьому випадку є ймовірність, що підібране ліки ніяк не впливає на грибкову інфекцію. Тому і проводитися такий метод обстеження.

Так як результат готуватися довго, то часто цим способом нехтують.

Загальні аналізи

В цілях діагностики захворювання лікар може призначити дослідження у вигляді загальноклінічних. До них відносять загальний аналіз крові та сечі. У більшості випадків такі методи не застосовують на ранніх стадіях розвитку захворювання.

Але до грибкової інфекції на нігті може приєднатися вторинна мікробна флора. Відбувається це тільки у людей зі зниженим імунітетом або при самолікуванні. Зовні це визначається лікарем при огляді ураженого пальця ноги.

Тому пацієнту можуть призначити кров для визначення кількості основних показників. Аналіз сечі для оцінки стану організму в цілому. Якщо пацієнт звертається до лікаря в поліклініку, то ці два обстеження завжди призначаються як скринінгові.

Де можна здати аналізи?

Аналізи на грибок нігтів в Інвітро можна здати в будь-якому медичному закладі. При цьому можна звернутися туди самостійно, або після відвідин лікаря. На прийомі у міколога або дерматолога лікар визначає необхідний перелік досліджень.

Після цього видається призначення на аналізи і вказано, які саме необхідно здати. Зазвичай це один або два дослідження. Після отримання результатів слід знову звернутися до лікаря для отримання лікування. Ймовірно, терапія буде призначена на першому прийомі. Тоді необхідність в аналізах немає.

Але слід розуміти, що ігнорування здачі аналізів це ризик для постійного розвитку рецидивуючого захворювання нігтів. Причому за час лікування грибкова інфекція уражає все більш глибокі тканини.

Аналізи на грибок в умовах Інвітро – це запорука успішного лікування захворювання. Навіть якщо лікар не призначив вищеперелічені обстеження, можна звернутися самостійно.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *