_

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Ацикловір відноситься до групи противірусних препаратів, є синтетичним аналогом пуринових нуклеозидів.

Фармакологічна дія

Блокує реплікацію ДНК вірусу, перешкоджає транскрипції вірусних білків, захищає клітини організму від ушкодження. Не впливає на процеси клітинного синтезу у пацієнта.

Дієвий проти вірусів герпесу, Епштейна-Барр, цитомегаловірусної інфекції.

При герпесі запобігає виникнення шкірних висипань, знімає біль, стимулює загоєння. Надає сприятливу дію на імунну систему.

Фармакокінетика

З травного тракту всмоктується в незначній кількості, при збільшенні дозування біодоступність знижується, її значення варіюється від 15 до 30%. Контакт з білками крові низький — 9-30%. Проходить через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри. Проникає у всі рідини та системи органів, включаючи статеву, видільну, травну і дихальну системи, ЦНС і шкірні покриви. В достатній кількості присутні у вмісті герпесних висипань.

Концентрація активної речовини в спиномозковий рідини наполовину менше по відношенню до плазми крові.

Метаболізується в печінці, виділяється переважно нирками, менше 5% – через кишечник, сліди знаходяться в парах при видиху. Період напіввиведення в середньому дорівнює три-три з половиною години.

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

При виникненні висипів і плям у роті, необхідно приділити увагу своєму здоров’ю. Це явище свідчить про неполадки із здоров’ям. Практично у всіх медичних установах існують професійні дерматологи, які можуть визначити ступінь захворювання і призначити відповідне лікування після клінічного огляду пацієнта.

Висипання в області і навколо рота вважається найбільш поширеною проблемою як серед дітей, так і серед дорослих. Слизова оболонка являє собою вологу поверхню. Тонка тканина досить легко руйнується із-за безлічі несприятливих факторів. На думку фахівців, виразки (афтозні виразки) є поширеними та тяжкими захворюваннями, які вражають всю слизову оболонку рота. Дрозд (оральний кандидоз) є грибковою інфекцією рота. Іноді одна з слинних залоз у роті може викликати розвиток кісти, так звану мукоцеле. Червоний лишай – це інше захворювання, яке формується в порожнині рота при проникненні бактеріальної інфекції. Але слід зазначити, що найбільш поширеним захворюванням вважається герпес.


Для того щоб позбутися від цього неприємного вірусу, який формується в області рота, необхідно придбати Ацикловір. Унікальна розробка відмінно бореться проти 1 і 1 типів вірусу. В основному дана розробка призначається медиками при висипаннях в області губ і рота. Імуностимулюючий ефект препарату сприяє пригнічення синтезу ДНК вірусу.

Негативні фактори

При проведенні дослідів на тваринах з використанням Ацикловіру не виявлено канцерогенних факторів. Впливу на здатність до відтворення також не виявлено. При регулярному отриманні надлишкової дози спостерігається атрофія сім’яних пухирців у піддослідних тварин. У людини зменшення функції відтворення не спостерігалося.

Тератогенного фактора при випробуванні на піддослідних тварин не виявлено. Мутагенний фактор був позитивним у деяких випадках.

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Рекомендуємо почитати: Чому з’являються сухі мозолі на пальцях ніг і як їх лікувати?

Лікарські форми

Виробляється у вигляді мазей і гелів для зовнішнього застосування, а так само в таблетованій формі. Таблетки мають плоскоцилиндрическую форму, білий колір, забезпечені розподільчою рискою та фаскою.

Ацикловір випускається у формі мазі 3%, таблеток, крему 5%. Основна речовина Ацикловір 250 мг або 500, 1000 мг в 1 флаконі. Допоміжні речовини препарату: гідроксид натрію, масло вазелінове медичне, вазелін, спирт цетостеариловий, пропіленгліколь, полоксамер 407, вода очищена, диметикон. Ацикловір 30 мг – Емульгатор, липокомп «З», поліетиленоксид 400, нипазол, нипагин, вода очищена Молочний цукор, картопляний крохмаль, аеросил, полівінілпіролідон среднемолекулярный, кальцій стеариновокислий. Вартість комплексних засобів варіюється від 8 до 60 грн. Аналогів практично не існує, так як препарат нового покоління володіє такими речовинами, які посилюють ефективність препарату.

Застосування

 • В терапії гострих і рецидивуючих хронічних висипань на шкірних покривів, спричинених вірусом простого герпесу, генітальних формах, вітряній віспі, оперізуючому лишаї
 • В якості зовнішнього кошти застосовується для усунення висипань на шкірі, слизових і статевих органах
 • Найбільший ефект Ацикловір виявляє, якщо застосовувати його відразу ж при появі симптомів, або заздалегідь, коли висипань на шкірі немає, але відчуваються свербіж і печіння
 • Приймати Ацикловір слід відразу після їжі, запивати великою кількістю води. У продовженні курсу показано збільшення денного обсягу випивається води до 3 л. При зневодненні або недостатньої гідратації препарат може осідати в канальцях нефронів, порушуючи роботу видільної системи.

Для закріплення результатів необхідно продовжувати курс три дні після зникнення клінічних симптомів.

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Основні причини розвитку герпесу

Шкіра на губах набагато тонше, ніж в інших місцях на тілі. Делікатна частина не має природної зволожуючою особливістю, тому що на ньому немає сальних залоз. Крім того, не вистачає пігменту шкіри, меланіну, який забезпечує захист від ультрафіолетового (УФ) світла. Тому зрозуміло, що висип може виникнути на губах і в слизовій оболонці від фізичних травм, сухості і інтенсивного сонячного світла.

Іноді ця висипка може поширитися на поверхні губ, але є певні типи висипу, що виникають навколо рота, про яких ми розповімо в цій статті. Різновиди висипу – червона і біла. Бактерія, яка проникає в організм, повністю вражає слизову оболонку. У результаті чого підвищується температура і з’являється слабкість. Ці симптоми свідчать про проникнення бактеріальної інфекції. Терапевт проведе клінічний огляд і призначить відповідний препарат, який позбавить від несприятливих симптомів, які доставляють дискомфорт. В даному випадку, лікар призначить препарат Ацикловір.

Якщо в області слизової оболонки з’являється біла висип, тоді це говорить про те, що людина інфікована герпесом, кандидозным стоматит, хронічний тозилитом, інфекційним захворюванням. Лікування герпесу можливо в домашніх умовах. Але якщо хвороба прогресує і з’являється все більше плям у роті, тоді слід застосувати комплексні препарати. Вірусна інфекція потрапляє в організм людини повітряно-дихальним шляхом. З-за несприятливих впливів навколишнього середовища, організм сприйнятливий до формування нових хвороб, які проявляються різними способами.

Висип у роті у дітей є досить поширеним захворюванням. Для здійснення профілактичних процедур, фахівці призначають препарати нового покоління, не викликають побічних дій. Слід зазначити, що кожен пацієнт потребує індивідуального підходу. Тому при перших же симптомах, слід відвідати кабінет дерматолога і провести ретельну діагностику. Більшість видів висипки нешкідливі і зникають без необхідності лікування. Однак, зверніться до лікаря, якщо у дитини висип поширюється по всій частини слизової оболонки і не проходить через деякий час. Професійні лікарі зможуть досліджувати причину і рекомендувати відповідну засіб. Переконавшись в діагнозі, можна приступити до проведення медикаментозної терапії.

Незважаючи на те, що вчені проводять численні дослідження і спостереження для визначення причини виникнення висипу у роті, виявити точні ознаки цього захворювання все-таки досить складно. Деякі медики стверджують, що висип з’являється із-за ослаблення імунної системи. Тому при спостереженні перших симптомів, необхідно перевіритися у лікаря і приступити до ефективного лікування.

Дозування

Дозування розраховується фахівцем індивідуально, тривалість лікування залежить від проявів захворювання. Особам старше 12 років при лікуванні таблетками призначають по 800 мг 5 разів на добу, при зменшенні активності нирок або печінки доза зменшується наполовину. Дітям розраховують препарат по 20 мг на кг ваги.

Тривалість курсу в залежності від форми захворювання триває від трьох до десяти діб. Перерва між денними прийомами препарату не повинна перевищувати 5 годин.

У осіб з імунодефіцитом для профілактики герпесних інфекцій призначається прийом 200 мг через кожні 12 годин.

При нирковій недостатності доза коригується індивідуально, залежно від стадії захворювання, перерва між прийомами становить 12 годин.

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Рекомендуємо почитати: Зміцнення нігтів біогелем: особливості, види, техніка

Протипоказання

Основним протипоказанням є гіперчутливість до компонентів препарату. При системному введенні:

 • Зневоднення
 • Хронічно протікають захворювання нирок
 • Неврологічні порушення в історії хвороби

При наявності патології видільної системи препарат призначають дотримуючись обережності, дозування та режим прийому коригують залежно від клінічної картини.

При вагітності

Дослідження в достатньому обсязі не проводилися, рівень потенційної небезпеки для ембріона не уточнено. Застосування Ацикловіру при вагітності не бажано, дозволяється разове застосування місцевих форм препарату. До пігулок вдаються лише у разі, якщо позитивний ефект перевищує ризик для плода.

При лактації з грудним молоком дитина отримає препарат у дозі 0,3 мг на кг ваги за добу. При лактації протипоказано використання Ацикловіру у формі ін’єкцій і таблеток, застосовувати суворо за призначенням лікаря, дотримуючись запобіжних заходів.

В дитячому віці

У дитячому віці застосовується з обережністю, під наглядом лікаря. Не призначається новонародженим і дітям віком до трьох років.

В літньому віці

У літніх пацієнтів знижується швидкість виведення Ацикловіру через нирки, це обумовлено віковими фізіологічними причинами. Необхідний контроль за рівнем сечовини і креатиніну в крові, коригування дози та режиму вживання медикаментів.

Побічні дії

Найбільш часто зустрічається почуття загального нездужання на тлі прийому ліків. При системному прийомі можуть проявлятися й інші симптоми:

 • Нудота, блювання, діарея, різь у шлунку, виникнення анорексичного стану
 • Запаморочення, галюцинації, тремор кінцівок, підвищення судомної готовності, маревні стани, депресивний стан, сонливість і слабкість
 • Анемія, падіння кількості імунних клітин, тахікардія і зниження артеріального тиску
 • Зростання рівня сечовини і креатиніну в крові, затримка сечі, або зменшення добової кількості сечовипускань
 • Алергічні реакції, кропив’янка, багатоформна еритема, лихоманка, порушення з боку зору, світлобоязнь, біль в думках, набряки периферичних судин

При зовнішньому застосуванні може розвиватися почервоніння, супроводжується сверблячкою, печінням, відчуттям дискомфорту. Для того щоб запобігти розвитку ускладнень, потрібно виконувати всі призначення лікаря, періодично здавати аналіз для моніторингу кількості креатиніну і солей сечовини в крові.

Передозування

При передозуванні ліків спостерігаються наступні симптоми: головний біль, порушення з боку ЦНС, задишка, нудота, блювання, симптоми гострої ниркової недостатності, судоми, летаргія, кома.

Лікування полягає у підтриманні дихання і серцевої діяльності, компенсації зневоднення та відновленню роботи нирок.

Гемодіаліз при передозуванні допомагає знизити концентрацію в плазмі крові на 60% за 6 годин, при перитонеальному діалізі значних змін не відбувається.

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Рекомендуємо почитати: Як відбілити нігті самостійно, в домашніх умовах: способи та рекомендації

Заходи безпеки

При лікуванні рекомендується рясне пиття, щоб не відбувалося осадження основної речовини в ниркових канальцях.

Дотримуючись обережності вводити препарат особам, які страждають зниженою функцією печінки або нирок, при вираженій гіпоксії, неврологічних порушеннях.

Вище всього ризик розвитку ниркової недостатності у осіб старшого віку, виснажених хворих, при використанні високих доз препарату.

При повторному курсі герпес-вірус може втрачати сприйнятливість до медикаменту, особливо часто це відбувається у осіб, які страждають від імунодефіцитних станів. У хворих на Снід частіше розвиваються ускладнення, пов’язані з ураженням нирок і можуть закінчитися летальним результатом.

Дітям, при легкій формі вітряної віспи, не рекомендується до застосування.

При генітальною формою герпесу показаний захищений контакт, оскільки препарат не перешкоджає зараженню. Необхідно попередити партнера про можливість зараження при появі висипань на шкірі, так і в періоди вірусоносійства без явних симптомів.

Сумісність з іншими препаратами

При одночасному прийомі з Ацикловіром противогерпетическая активність посилюється.

Не рекомендується вживати Ацикловір разом з антибіотиками або іншими медикаментами, що володіють нефротоксичностью, це може призвести до ушкодження нирок і розвитку таких симптомів: гостра затримка сечі, непрохідність ниркових канальців і відмова нирок.

При одночасному прийомі з імуностимуляторами ефект терапії підвищується.

Ацикловір (таблетки): інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Сумісність з алкоголем

Немає прямих протипоказань до поєднання Ацикловіру з алкоголем, однак етанол посилює всмоктування препарату, і підвищує ризик розвитку побічних ефектів: алергічних реакцій, блювоти, діареї, головного болю.

Також не рекомендується при лікуванні вживати багато міцного чаю і кави, – це збільшить нервову збудливість і може бути причиною безсоння, млявість і зниження м’язового тонусу.

При хронічному вживанні алкоголю ефект терапії може проявлятися непередбачувано, тому слід утриматися від прийому алкоголю протягом терапевтичного курсу.

Особам з хронічною хворобою нирок категорично протипоказано вживання одночасно протигерпетичних препаратів і напоїв, що містять етанол.

Продаж і зберігання

Ацикловір не відпускається без рецепта. Зберігається в продовженні 2 років, починаючи від дати випуску. Зберігання дозволено тільки в місці без доступу вологи і прямих сонячних променів. Препарат слід ховати від дітей. Температура при зберіганні повинна бути не більше 25 градусів.

Аналоги і ціни

Подібним ефектом володіють Цикловир, Герпевір, Зовіракс. Вартість таблетованої форми починається орієнтовно з 90 грн, засоби для місцевого застосування — від 15 грн. У різних регіонах країни ціни різняться.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *