_

Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Бешихове запалення ноги являє собою інфекційне захворювання шкірного покриву ноги, яке виникає в теплий період (літо, весна) з-за проникнення в шари шкіри хвороботворних стрептококів.

Незважаючи на те, що хвороба є заразною, для її розвитку організм людини повинен бути сильно ослаблений. Найбільш часто піддаються проникненню хвороботворних мікробів «слабозащіщенние» верстви суспільства – літні люди, вагітні і годуючі жінки, ті, у кого ослаблений імунітет або є хронічні проблеми з шкірним покривом.Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Рекомендуємо: Чому болять ступні?

У зоні ризику також люди, які страждають від цукрового діабету. Для того щоб інфекція проникла в організм людини, шкірний покрив повинен бути пошкоджений – подряпина, садно або інше поранення послужать відмінним «проходом» для хвороботворних мікробів. Людям з хорошими захисними реакціями організму, сильним імунітетом і відсутністю пошкоджень на шкірі не варто побоюватися стрептококів.

Розрізняємо види хвороби та її ознаки

Рожа на нозі буває трьох видів:

  • з набряками і червоністю шкірного покриву;
  • з крововиливом і синцями;
  • з пухирями (бульбашками) на почервонілих ділянках шкіри.

Як правило, при перших ознаках захворювання погіршується загальне самопочуття хворого: різко підвищується загальна температура тіла до 40 градусів, простежуються болі в м’язах і суглобах, відчуває загальне нездужання, часто виникає слабкість, блювота, нудота.

Перші ознаки за своєю суттю схожі з класичної лихоманкою – тільки в додаток до всього спостерігаються зовнішні ознаки деформації шкірного покриву на місці проникнення стрептококів – почервоніння, здуття, набряклість, погіршення зовнішнього вигляду навколо запаленого ділянки.

Шкіра, яка зазнала проникненню інфекції, вкрай болюча на дотик, а запалені ділянки відрізняються високою температурою. Всередині почервоніння часто видно кров’янисті «прожилки», також можуть бути гнійні, кров’янисті, водянисті пухирці і бульбашки, дотик до яких викликає дискомфорт.

При виникненні захворювання хворий може перебувати в стані гарячкового збудження до 8 діб, із збереженням розуму і усвідомленням того, що відбувається. Зовнішні ознаки прояву захворювання тривають мінімум два тижні, а після одужання на тілі залишається темна кірка або сліди від пухирів і пухирчастих запалень.Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

При первинних запаленнях на нозі шкірний покрив досягає яскраво-червоного кольору, межі запалення чіткі, контур яскравий, наче обведений. Роздута від пухирів шкіра нагадує наслідки від опіку, тільки з яскраво вираженим запалених забарвленням.

Чим небезпечне захворювання?

Небезпека виникнення пики на нозі полягає в тому, що місце її розташування може бути абсолютно будь – яким- в тому числі, на ступнях, що може зробити неможливим здатність хворого самостійно пересуватися. В такому випадку необхідно якнайшвидше звернення до хірурга або терапевта, який допоможе призначити лікування і позбутися від перших симптомів захворювання.

найнебезпечніший вік, серед якого найбільш велика летальність – це новонароджені та немовлята до 1 року життя. Як правило, у них рожа найчастіше виникає саме в районі пупка, далі поширюється на ноги, інші кінцівки і по всій довжині тіла.

Якщо не зупинити інфекцію до її поширення по всьому шкірному покрову, то зупинити летальний результат буде практично неможливо. Організм немовлят і імунна система ще настільки слабкі, що вони не зможуть надати належного опору ходу хвороби, і ймовірність рецидиву або переходу захворювання в більш важку стадію більше, ніж у якої-небудь соціальної групи.

Рецидиви можливі протягом наступних трьох років, але при цьому спостерігаються лише зовнішні ознаки захворювання. Гарячковий стан, як правило, виникає при первинному проникненні хвороботворних організмів.

Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Рекомендуємо: Лікування грибка нігтів йодом

Як вчинити, якщо виявлена хвороба?

В якості діагностики захворювання виділяють первинний огляд хворого на виявлення пошкоджень шкірних покривів, далі беруться проби на інфекцію, а після проведення аналізів діагностуються антитіла з виявленням збудника.

Якщо хворий виявив, що після подряпини або потертості у нього розвивається рожа на нозі, лікування відкладати не варто. Однак, ця хвороба, як і більшість захворювань, не терпить «самолікування», і для того, щоб позбутися від недуги, краще всього звернутися до фахівця – терапевта або ж хірурга.

Незважаючи на те, що захворювання відносять до інфекційних, у разі виникнення ізоляції хворого від інших членів суспільства не потрібно. Хвороба не є заразною.

Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Хворому потрібно дотримуватися постільного режиму і пити якомога більше рідини, яка витрачається в процесі боротьби імунної системи організму з хвороботворними бактеріями. Якщо у хворого гарячковий стан не проходить саме по собі, то призначаються жарознижуючі препарати – Нурофен, Парацетамол.

У тому випадку, якщо температура не проходить протягом доби, проводиться повторна діагностика з метою вивчення, не перейшло захворювання в більш складну стадію, яка важче піддається лікуванню і характеризується виникненням ряду серйозних захворювань – сепсис, ураження лімфатичних вузлів, судин, інфекційно-токсичний шок організму. Бешихове запалення ноги симптоми і лікування може проявити різні. Але тільки своєчасне реагування допоможе позбутися від хвороби.

Якщо сумніви лікаря виправдовуються, то лікування захворювання слід проводити з урахуванням його переходу в одну з цих стадій, і тоді вже шансів на повне відновлення працездатності і 100%-е вилікування хворого стає набагато менше. Щоб цього уникнути, необхідно ретельно поставитися до вибору фахівця, не зволікати з викликом лікаря при появі перших симптомів невідомого захворювання і дотримуватися заходів профілактики, які дозволять у майбутньому уникнути виникнення рецидивів.Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

До профілактичних заходів відносяться: підтримка в чистоті шкірних покривів ноги, постійний догляд і гігієна, обробка саден і синців антибактеріальними препаратами, звернення до фахівців у випадку пошкодження шкірних покривів і проникненням інфекції в шари шкіри і т. п.

В якості основного лікування, як правило, призначають прийом антибіотиків, які здатні зупинити діяльність хвороботворних організмів і вбити вірус. Найбільшою ефективністю володіють антибіотики, які призначаються всередину або у вигляді ін’єкцій – Еритроміцин, різні пеніциліни, терміном застосування не менше 1 тижня.

Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Що радять лікарі?

Найчастіше призначають Бісептол також строком на тиждень або 10 днів. Під час прийому первинних препаратів вже в перші дні помічається загальне поліпшення самопочуття. Температура спадає, гарячковий стан більше не турбує пацієнта, а в області почервоніння і пошкодження шкірних покривів на нозі намічаються поліпшення: колір стає менш інтенсивним, щільність та болючість поступово йдуть, контури почервоніння стають менш чіткими, бульбашки і пухирі в ряді випадків розсмоктуються, підсихають або деформуються.

Щоб якомога швидше позбутися від місцевих ознак прояву бешихового захворювання, уражені хвороботворними інфекційними організмами ділянки тіла змащують або присипають Энтеросептолом, або Еритроміцинову маззю. Кожен з цих препаратів має антибактеріальну, загоюючим ефектом.

Поряд з діючими безпосередньо на збудника антибіотиками та місцевими ранозагоювальні препаратами також іноді призначають протизапальні засоби, антигістамінні ліки, однак, вони можуть знижувати ефективність інших лікарських засобів, тому їх сумісне застосування залежить від рішення лікаря.

Рекомендуємо: Чому болять суглоби пальців рук?

А якщо складний випадок?

Якщо стадія розвитку хвороби перейшла у важку форму, то одних тільки антибіотиків і загоюють антибактеріальних мазей буде недостатньо. У такому випадку лікар може призначити більш серйозний курс лікування, наприклад, хіміотерапію, переливання крові і плазми.Бешихове запалення ноги – симптоми і лікування хвороби

Якщо за лікування бешихового запалення шкірних покривів на нозі звернувся клієнт, у якого спостерігається прогресивно-рецидивуюча форма, то в такому випадку відмінний ефект дадуть антисептичні засоби. Народні засоби лікування, які повсюдно використовують без консультацій фахівця, які покликані «витягати» шкідливі елементи з організму (мазь Вишневського, Іхтіолова мазь) здатні лише погіршити ситуацію, так як уповільнюють відновлення шкірних покривів організму і сприяє прогресуванню захворювання. Якщо при рецидиві антибіотики і антибактеріальні засоби не дають потрібного ефекту, то використовують місцевий «заморожування» запалених клітин шляхом впливу кріотерапії.

На жаль, незважаючи на високий рівень розвитку медичного обслуговування в світі, ще не існує препарату, здатного повністю перемогти цю недугу. Иммунноповышающие кошти, які покликані поліпшити захисні властивості організму в боротьбі з хвороботворними бактеріями, при постійному застосуванні здатні створити захисний щит для людини, проте, не можуть захистити від усіх захворювань.

Щоб ніколи не зазнати впливу небезпечних стрептококів, потрібно моментально обробляти ділянки тіла, на яких з’явилися порізи і садна, антибактеріальними препаратами, які захистять не тільки від появи бешихового захворювання, але і від інших запалень шкірних покривів. Щоденна гігієна з використанням індивідуальних приладів і рушники та дотримання правил безпеки допоможе зберегти шкіру цілою та здоровою.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

  1. Олександр

    На вигляд схоже на термічний опік. Цікаво чи можна одержати таке в громадському транспорті. Якщо людина, що страждає захворюванням сидів на сидіння, на якому сидів ти…

  2. Олексій Вікторович

    У мене схожа ситуація була. Лікували хімічний опік, долікували. Де ж відразу всім грамотних лікарів знайти, слухають і розуміють.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *