_

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Дуже часто люди не звертають уваги на стан нігтів на ногах і забувають про хороший догляд за ними. Тому там можуть розвиватися різні інфекції та хвороби. А їх лікуванням починають займатися, коли хвороба запущена і знаходиться на пізній стадії. А адже тоді дуже складно позбутися від подібних проблем.

Які можуть виникати проблеми на пальцях ніг?

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Якщо звернутися до результатів досліджень, то можна відзначити, що практично 80% населення будь-якої країни схильні до різних проблем і болів на пальцях ніг. Найчастіше це пов’язано з недостатнім доглядом, а не з уродженими хворобами, інфекціями. Також необхідно розуміти, що нога є унікальним органом, в якому міститься велика кількість суглобів, нервових закінчень і суглобів. А все для того, щоб можна було рівномірно розподілити навантаження і зробити нас більш швидкими. На жаль, ми звертаємо увагу на ноги і нігті, тільки тоді, коли вони починають хворіти.

Цікаво: Грибок нігтів на руках

Все про будову нігтя

Мало хто знає, що ніготь, це не просто поверхня, на яку можна наносити різні лаки або покриття. Але насправді, ніготь є самостійним органом людини. Зовнішній вигляд нігтя, його товщина, наявність тріщин і дефектів залежить не тільки від віку людини, але і від його діяльності, імунітету, підлоги і будови самого нігтя. Також на них є свій особливий і неповторний малюнок. Якщо говорити про здоровий людину, то у нього нігті мають приємний рожевий блиск без плям, впадин, потовщення і смужок. Значить, і весь його організм здоровий.

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Валики

Нігтьовими валиками можна вважати ту шкіру, де ніготь стикається з пальцем. Але нам видно лише мала частина, яка знаходиться у самій кутикули і має форму півмісяця. Якщо структуру валика і його корінь пошкоджений, то ніготь буде рости набагато повільніше, на ньому будуть з’являтися сколи, тріщини, він буде часто ламатися або ж, навпаки, виростати занадто товстим. Але, якщо травма була несерйозною, то вже через місяць у вас виросте новий ніготь зі здоровою поверхнею.

Кутикула

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Кутикула є не менш важливим компонентом будови нігтя, вона приховує корінь від зовнішнього світу і створює захист. Складається вона з шкіри, але за нею потрібен особливий догляд, тому що, якщо вона буде пересушена або пошкоджена, то ніготь буде деформований або ж взагалі перестане рости.

Цікаво: Крем від грибка нігтів

Інфекції нігті на великих пальцях ніг

Іноді навіть найпростіші маніпуляції з нігтем на ногах можуть призвести до великих проблем. Тому фарбування неякісними лаками, використання ацетону, можуть призвести не тільки до алергії, але і запалення нігтів, зараження і появі врослих нігтів. Теж саме відбувається і від неправильного манікюру пилочками або неякісними ножицями.

Лікування повинно відбувається під наглядом лікаря із застосуванням антибіотиків. А іноді може знадобитися навіть хірургічне втручання.

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Поява пазурів

Кігті на ногах можуть з’явитися з-за неправильного згинання певних суглобів ніг. Вони можуть стати серйозною проблемою, яку необхідно починати лікувати на ранніх стадіях. Є два варіанти розвитку подій: ваші пальці або будуть згинати, або будуть зовсім нерухомими. Якщо вони зовсім не рухаються, то це буде викликати шалений біль, а не тільки незручності. При цьому можуть з’являтися мозолі, натоптиші. Вилікувати таке захворювання можна тільки за допомогою операції.

У групі ризику перебувають люди, хворі на цукровий діабет, які перенесли травми ніг, псоріаз, м’язові захворювання.

Врослі нігті

Такі врослі нігті настільки впиваються в шкіру, що викликають сильну, гострий біль. У таких випадках саме загнуті кінці і кути сильно тиснуть на шкіру, починають запалюватися і роблять ноги більш вразливими до інфекцій. Врослі нігті зустрічаються у людей, які мали травми ніг і ніготь був проколений, у нього проникло чужорідне тіло, якщо в тілі йдуть запальні процеси. Згодом може розвиватися грибок і ноги починають не тільки вболівати. А ще і неприємно пахнути. При відсутності належного ефекту і лікування, відбувається незворотні процеси, які можна вилікувати тільки при серйозному хірургічному втручанні.

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Навіть тісні і незручні туфлі можуть призвести до появи врослого нігтя, на ряду з грибком та забоями. Найчастіше лікування відбувається під наглядом лікаря і після ретельної діагностики.

Цікаво: Занемел мізинець на лівій руці – що робити?

Грибок

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?Грибок на великих пальцях ніг може мати декілька назв, але підсумок один – він спотворює палець або повністю його руйнує. Викликає це величезна різноманітність грибків або цвілі. Схильні до такого захворювання не тільки чоловіки, але і більшість жінок. Розмножуються бактерії в тісній, мокрій і темної середовищі, руйнуючи основний будівельний компонент нігтя – білок. Від цього вони стають більш жовтими, потовщеними і розшаровуються. Найбільш схильні грибку великі пальці або мізинці, тому що саме на них чинить тиск незручна й вузька взуття.

Болять нігті на ногах, на великому пальці. Як вилікувати ?

Крім жовтизни і потовщення варто відзначити, що нігті починають неприємно пахнути, а після хвороба перекидається ще і на всі ноги. Через якийсь час вся поверхня нігтя починає руйнуватися. А при довгому відсутності лікування, пацієнт відчуває біль і сильний набряк. З часом можна помітити, що ніготь розм’якшується, кришиться і від нього нічого не залишається.

Потрібно розуміти, що грибок сам по собі не пройде, і необхідно звертатися за допомогою до лікаря, який встановить першопричину, призначить лікування. Частіше всього використовуються не тільки антибіотики, але ще і мазі, суміші для лікування поверхневого. Якщо ж ви ним не будете слідувати або переб’єте курс, то стан ваших ніг і нігтів почне тільки погіршуватися.

Механічна травма

Проста травма ніг і нігтів у вигляді забиття створює гематоми, тобто синяки, під якими збирається кров і лускаються капіляри. Можна помітити, що ніготь стає фіолетовим або синім. Тоді і виникає біль. Особливо сильно він відчувається. Якщо ви носите ще й тісне взуття. Больові відчуття будуть найбільш сильними. Якщо гематома не одна, а має велику поверхню поразки.

При сильних болях, необхідна допомога лікаря, який проколює ніготь і випускає рідину. Особливо це актуально, якщо ніготь синіє, біль не проходить, і він з часом починає відпадати.

Якщо ви відчуваєте хоча б найменші зміни в структурі нігтя, вам некомфортно і боляче, то одними народними засобами просто не обійтися. Вам потрібна професійна допомога і кваліфіковане лікування. До того ж не забувайте про комфорт ваших ніг в плані носіння взуття. Тому що цей дріб’язковий фактор може значно вплинути на загальний стан здоров’я не тільки нігтів, але і всього організму. Адже навіть самий невинний удар може перерости в серйозну інфекцію.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

  1. Айза Тарамова

    Мені дуже подобається “розумна емаль”. На великому пальці лівої руки тріснув ніготь, тріщина почала збільшуватися. Емаль допомогла. Все минуло без сліду. Рекомендую.

  2. Максим

    Вже давно вростають нігті, доводиться постійно стежити за ними і плюс ванночки перед стрижкою.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *