_

Болять ступні – в чому прихована причина?

Рідко хто звертає увагу на те чи інше прояв болю, поки вона не стає нестерпним. Особливо сильно це позначається на ступнях ніг. Найбільш часта причина – неправильно підібрана взуття. Однак, кількість причин значно більше.Болять ступні - в чому прихована причина?

Причини виникнення болю

Якщо болять ступні ніг, причина може критися в одному з численних факторів. Вони не просто викликають дискомфорт, але і значно змінюють звичний образ перебігу людського життя. Проста прогулянка перетворюється на справжнє випробування. Причини, за яких виникають такі ускладнення, можуть бути прихованими, так і явними. При виникненні больових відчуттів в стопі, причиною може бути порушення, пов’язане:

 • З травмами кінцівок.
 • судинами.
 • З периферичної нервової системою.
 • З хребтом.
 • З суглобами.

Болять ступні - в чому прихована причина?

Радимо: Як позбутися мозолів на пальцях ніг

Фасциит підошви

Досить часто в області п’яти розростається кісткова тканина, яка в процесі утворює кісткові нарости. Виглядає вона, як широка смуга волокнистої тканини, яка служить з’єднанням підстави пальців і кістки п’яти.

Болять ступні - в чому прихована причина?

Можливі причини:

 • Різні травми.
 • Ревматизм.
 • Інфекційні захворювання.
 • Патології судин.
 • Плоскостопість.

Як же бути, якщо болі стають нестерпними? Перший і найголовніший крок – звернення до фахівця. Саме він допоможе визначити справжні причини виникнення даного захворювання, розповість про всі можливі заходи лікування. Симптоми неможливо переплутати з іншими хворобами:Болять ступні - в чому прихована причина?

 • Область п’яти злегка припухає.
 • Найчастіше дискомфорт області п’яти відчувається в ранковий час.
 • Відчутні болючі позиви при ходьбі в області п’яти.
 • Коли здійснюється упор на ногу, проявляється сильний і різкий біль в області кістки п’яти.

При першій стадії захворювання використовують ортопедичні устілки, підбирають найбільш правильну і зручне взуття. Важливо відвідувати масажиста, а також займатися, щоб розтягнути м’яз гомілки.

Якщо стадія запущена, то вона лікується ін’єкціями, або за допомогою хірургічного втручання. Вони сприяють видаленню кісткового наросту і деформованим тканин.

Радимо: Болять суглоби рук і ніг. Що робити?

Бурсит стоп

Ступні можуть хворіти через запалення навколосуглобових сумки ахіллового сухожилля, або ж області навколо кістки п’яти. Всілякі інфекційні захворювання, артрозные процеси, надмірне фізичне навантаження – ті причини, по яких з великою часткою ймовірності може виникнути дане захворювання.

Найчастіше пацієнти скаржаться на сильний біль під час пішого ходу, збільшення набряку, а також сильного почервоніння області поразки. З’являються проблем з вибором взуття. Коли з’являється біль у ділянці пальців стопи, це означає, що запальний процес розростається.

Лікування починається з позбавлення і повного лікування всіх другорядних причин, які допомагають активному розвитку захворювання. Зрозуміло, починають з обмеження фізичного навантаження, різних чинників, які можуть нанести травму. Якщо болі не зменшуються, фахівець може призначити засоби проти запалення, не містять стероїдів. Коли бурсит інфекційний, проводиться курсове лікування ін’єкціями. Застосовують компреси з димексиду.

Болять ступні - в чому прихована причина?

Артрит

Це досить часто зустрічається захворювання, яке надає руйнівну дію на з’єднання суглобів тканини хрящів. Дана патологія може поділятися на кілька видів, які включають в себе:

 • Ревматоїдний артрит.
 • Остеоартрит.
 • Подагра та інші.

Основними, визнаними загальними, ознаками є:Болять ступні - в чому прихована причина?

 • Легке почервоніння області поразки захворюванням.
 • Потовщення і набряклість області захворювання.
 • Швидка стомлюваність під час пішого ходу.
 • Скутість суглобів в ранковий час.

Що призначається при лікуванні захворювання:

 • Засоби для позбавлення від надлишків сечової кислоти.
 • Засоби проти запалення без стероїдів, що вводяться безпосередньо в суглобову порожнину.
 • Препарати, позбавляють від болю.

Якщо артрит інфекційний – лікар призначає курс прийому антибіотиків.

Радимо: Смердять ноги. Що робити?

Плоскостопість

насамперед, якщо клієнт скаржиться на болі в стопі, фахівець зобов’язаний розглянути кінцівку, щоб виявити можливі ознаки плоскостопості. Це найвідоміша і деформація нижньої частини ноги. Будь здоровий громадянин має склепіння – на внутрішній стороні і поперечний біля основи пальців. Дані «пристосування» допомагають пом’якшувати руху, а також створюють амортизацію при русі.

Люди, що мають слабкий м’язово-зв’язковий апарат, мають утрамбовані і сплощені склепіння. Це служить зниженням підйому стопи, після чого навантаження розподіляється на суглоби стопи, колін, тазостегнові, і, зрозуміло, на хребет. Саме це служить для швидкого зносу частин організму, які не пристосовані для подібних навантажень.

Болять ступні - в чому прихована причина?

Захворювання може бути двох видів:

 • Набутим.
 • Вродженим.

Іноді виникають судоми, а ноги сильно стомлюються. Захворювання сприяє швидкому зносу взуття, причому вона зношується в одних і тих же місцях кожен раз. Зовнішня сторона стопи пацієнта, зазвичай, відчуває сильну біль, так як на неї доводиться велика частина навантаження.

Лікування не проводиться за допомогою мазей, трав, і іншого. Дані рецепти здатні притупити біль, знизити рівень дискомфорту при русі. Повністю виліковне захворювання може бути лише в дитячому віці. Дорослі ж люди, на жаль, позбавлені такої можливості.

Терапія, розроблена завдяки сучасним технологіям, може загальмувати процес протікання хвороби. Його основна частина – ряд фізичних вправ, які зменшують відчуття болю області гомілкостопа.

Це щоденні гімнастичні вправи, що сприяють корекції зводу стопи. Вони тренують зв’язковий апарат, зміцнюють м’язи. Крім того, корисними будуть спеціальні ортопедичні устілки і вірно підібране взуття.Болять ступні - в чому прихована причина?

Маршова стопа

Травматичний тендовагініт – причина болю верхніх частин стоп. Найчастіше йому схильні військові, особливо в перші роки, коли необхідно нести військову службу. Основні фактори, що впливають на появу цього захворювання – незручне взуття, плоскостопість. Крім того, він утворюється з-за частого підйому сходами, а також непосильно важких предметів. Тиск, що викликається таким типом навантажень, робить негативний вплив і деформує стопу. Пацієнти розповідають про сильних больових відчуттях в даній області, які сопровождаемы набряком тильній частині стоп. Точну причину можна встановити тільки після рентгенологічного дослідження.

Болять ступні - в чому прихована причина?

Як саме буде здійснюватися лікування, повністю залежить від ступеня захворювання. Під час гострого періоду призначається постільний режим і накладання гіпсової лонгети на десять діб. Пізніше призначається масаж і теплові процедури.

Травми

Коли травмована стопа, біль відчувається не тільки в гомілкостопі. Больові відчуття можуть з’явитися, як від однієї великої травми, так від численних дрібних, регулярно повторюваних. Досить часто зустрічається связочное розтягнення. Зазвичай, травма подібного типу утворюється в домашніх умовах. Чим більше ушкоджень сухожиль, тим складніше лікувати.

Лікування легкої форми полягає в забезпеченні повного спокою на 3-5 днів. через цей проміжок часу біль повинна пройти. Тяжкі форми вимагають термінового медичного втручання. Досить поширені і переломи, які лікуються в залежності від його тяжкості. Яким би він не був, насамперед слід звернутися до фахівця, щоб не було негативних наслідків самолікування і запустіння хвороби.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Олександра

  Коли ходжу до взуття, чомусь відчуваю біль в ступнях. Без взуття стає легше.

 2. Жека

  Не так давно почав помічати, що з ранку починають хворіти ступні, а через пів години десь біль проходить. І так майже щоранку. Що це – без поняття. Хочу записатися на консультацію до лікаря.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *