_

Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Причина, по якій багатьом доводиться відвідувати кабінет лікаря, досить поширена – болять суглоби пальців рук, причини й лікування. Але пам’ятайте, тут може дати надію на швидке одужання тільки кваліфікований фахівець.

Кисті рук змушені витримувати неймовірні навантаження, незважаючи на настільки тонкий механізм. Шкода, але і вони схильні до багатьох захворювань, які можуть викликати сильний біль і навіть позбавити повністю рухливості рук.Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Підходимо до вирішення проблеми всебічно

Кажучи науковою мовою, коли болять суглоби пальців рук і самих кистей, це називається артралгією. Воно здатне не тільки зіпсувати звичний хід життя, але і позбавити людину можливості виконання побутових дій і роботи. Хвороб, що викликають даний стан, на жаль, достатньо. Проте, всі причини виникнення поділяються на дві групи:

 • Механічну.
 • Запальну.

Так, якщо утворився запальний процес, людина відчуває біль, яка значно обмежує суглоб, однак, швидко проходить, варто тільки почати рух. Звичайно, як і будь-яке запалення, воно супроводжується почервонінням і набряком шкірного покриву.

Якщо мова йде про механічних причини, таких як травма, дегенеративне захворювання, то вони завжди супроводжуються сильними болючими позивами. Цей тип болю не викликає скутість і оніміння.

Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Читайте також: Як проявляються хвороби шкіри на руках?

Причини виникнення

Велику кількість хвороб здатне викликати біль в суглобі. Досить часто лікар може визначити саме захворювання, виходячи тільки з больових відчуттів пацієнта.

 1. Травми.

Напевно, немає такої людини, яка б не отримував травм. Кожна з них, навіть якщо вона не найсильніша, супроводжується болісними больовими відчуттями. Це може бути розтягнення, вивих або перелом. Найчастіше всі види травм супроводжуються обмеженням рухливості суглоба, почервонінням шкіри, отечностью.

 1. Артрит.Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Це дуже поширене захворювання, яке виникає внаслідок інфекційних захворювань, проникаючих в суглоб і надають запальне дію на нього. Він ділиться на дві частини:

 • Хронічний.
 • Гострий.

Перший лише час від часу може вказувати на свою присутність.

Другий же викликає підвищення температури, почервоніння області суглоба, набряк, болючість.

 1. Остеоартроз.

Дане захворювання означає, що настав час зношування хряща в суглобі. Найчастіше їй схильні люди похилого віку. Хворобливі відчуття виникають в наступних місцях:

 • Плечових і ліктьових суглобах.
 • П’ястно-зап’ястний суглоб великого пальця.
 • Дрібні суглоби кистей.

Симптоми захворювання:

 • Хворобливі відчуття, викликані фізичними навантаженнями.
 • Біль при натисканні на суглоб.
 • Обмеження рухливості.
 1. Подагра.

Люди, поїдають велику кількість м’яса, цілком можуть стати новими пацієнтами клінік, потрапивши туди з синдромом «хвороби м’ясниць». З’являється дане захворювання, через скупчення кристалів сечової кислоти в суглобах, які в великій кількості виробляються при вживанні м’ясних продуктів.

Дане захворювання викликає вкрай хворобливі відчуття, навіть, швидше, болісні. Все починається в суглобах на ногах, однак, якщо не надати значення даного захворювання, прогрес дійде і до суглобів рук. Кожен суглоб, вражений захворюванням, має подагричні шишки. Ця хвороба має пекучої пульсуючим болем, відчуття якої особливо посилюються в нічний час, а ближче до ранку стає легше переноситься.

 1. Ревматоїдний артрит.Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Захворювання, при якому відбувається збій в організмі і рідні клітини сприймаються як чужі. З цієї причини відбувається запалення, а потім і руйнування суглоба, все це супроводжується дуже сильним болем. Найчастіше захворювання проявляється у людей похилого віку, однак, і ті, кому 25-30, можуть від нього постраждати.

Звичайно, розвиток відбувається за суворої симетрії, це означає, що уражені суглоби на обох руках однакові. Проходить час і, якщо захворювання прогресує, а лікування так і не настає, відбувається значна деформація пальців, а незабаром і можливість їх руху.

Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Читайте також: Як позбутися мозолів на пальцях ніг?

Види лікування

Пацієнти, які зіткнулися з названими хворобами, або будь-якими іншими, про які не було згадано, сильно страждають від болю в суглобах, адже вони служать для значного обмеження можливостей людського тіла. Доходить до того, що взяти вилку, застебнути гудзик або щось написати людина самостійно вже не в силах.

Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Будь-який вид терапії, яким би не було захворювання, обов’язково має бути комплексним. Він повинен бути спрямований на позбавлення всіх трьох факторів:

 • Зняття больових відчуттів.
 • Відновлення працездатності.
 • Лікування хвороби.

Звичайно, стосується другого пункту, воно буде різним, виходячи з самого захворювання і шкоди, яке воно завдає. Що ж стосується зняття болю, повернення рухливості кисті, то дані проблеми вирішуються практично завжди однаково.

Перший і самий надійний засіб, щоб позбавити людину від болю, заподіюваного хворобою, це призначення медикаментів. Найпопулярніша група препаратів включає в себе різні препарати, що володіють сильними знеболюючими ефектами, а саме ті, що допомагають зняти запалення і не містять стероїдів. Позбавляють від болісних болів, запалень, однак, більшість з них, на жаль, мають побічні дії у вигляді негативного впливу на шлунок і кишечник.

Якщо ж аутоімунне захворювання, то лікарі застосовують глюкокортикостероидные гормони. Завдяки ним пацієнт досить швидко може відчути полегшення, а завдяки протизапальному ефекту, боротьба із захворюванням стає ефективніше.Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Багато фахівці призначають спеціальні мазі, які містять компоненти, що допомагають зняти запалення і провести легке або навіть більш сильне анестезуючу дію. Бувають випадки, коли протипоказаний людям медикаменти по тим чи іншим причинам, тоді лікарі призначають інші методи лікування.

Читайте також: Лікування грибка нігтя на великому пальці ноги

Позбавлення від болю без операції

Є велика кількість захворювань, симптомами яких стала біль у суглобах верхніх кінцівок, а саме, пальцях і кистях. На жаль, поки ще не придумано еліксиру від усіх хвороб, тому кожна з них має свої власні рецепти для терапії. Якщо вчасно звернутися до фахівця, який зможе грамотно розпізнати хворобу, поставити точний діагноз і призначити правильне рішення, то в більшості випадків позбавлення від больових відчуттів почне поліпшуватися і з часом біль пройде зовсім.

Болять суглоби пальців рук: причини і лікування

Для швидкого зняття болю необхідний комплексний підхід, тому, що більшість медичних центрів має таких лікарів, як:

 • Реабілітолог.
 • Ревматолог.
 • Невролог.
 • Фізіотерапевт.
 • Дієтолог.
 • Масажист.
 • Фахівець з лікувальної гімнастики.

Завдяки спільним зусиллям, незважаючи на складність захворювання і його прогрес, велика вірогідність позбавлення від болю і лікування пацієнта. Однак самим людям слід не запускати хвороби і вчасно звертатися за допомогою, поки зона ураження не зросла до небувалих масштабів, «паразитуючи» на тілі і суглобах кистей, пальців людського тіла.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Сергій

  Раніше часто хрустів пальцями рук. З недавнього часу почали з’являтися неприємні відчуття в суглобах. Не біль, але теж неприємно. Це може бути пов’язано з хрускотом?

  1. Віктор

   Моїй мамі не допомогла терапія, довелося видаляти нігті оперативним шляхом.

 2. Влад

  З ревматоїдним артритом знаком. У самого, мої 35, вже проявлятися симптоматика даного захворювання. Спочатку все протікає повільно і непомітно, лише невеликі болі іноді вранці, а потім за кілька місяців суглоби набрякають, і вже важко згинати їх, настає больовий синдром. Якщо вчасно не розпочати лікування, звичайно, це може призвести до знерухомлення. Тому, не рекомендую затягувати, як тільки відчуваєте скутість вранці і біль, відразу потрібно звертатися. Сам вірус, який викликав захворювання дуже важко діагностувати.

 3. Олексій Вікторович

  У мене біль у суглобі на пальця після перелому. І що характерно перед зміною погоди. Знеболюючі допомагають.

 4. Соня

  До недавнього часу реально навіть не знала про існування такої проблеми.

 5. Едуард

  Почали боліти пальці з ранку. Якась ниючий, неприємна біль. Записався на масаж. Але поки якось не дуже допомагає.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *