_

Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Складно знайти людину, який би не стикався з таким явищем, як судома. Найчастіше вона виявляється зовсім несподівано і призводить просто в ступор. Набагато небезпечніше, якщо судома починається у людини в той момент, коли він знаходиться у водоймі, відповідно, немає можливості якимось чином впливати на ногу. Для вирішення проблеми давайте розглянемо, чому зводить ноги судомою, які передумови такого прояву бувають, як з цим можна боротися?Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Радимо: Набряки ніг – чому страждають жінки?

Що таке судома і як вона проявляється?

Фактично судома є високою збудливістю нервових клітин та м’язів тіла. З-за того, що нейрони переходять в активний стан, м’язи починають скорочуватися. Іноді це прояв незначно, але часом воно приносить серйозні проблеми. Відбувається це дія неконтрольовано, частіше всього викликаються такими причинами:

 1. У людини в організмі не вистачає хлориду натрію.
 2. В організмі нестача кальцію. Найчастіше судома вказує на те, що у людини є гіпокальціємія.
 3. Клітини тіла людини, а також нерви і м’язи не отримують необхідної кількості глюкози або кисню. Можлива нестача і того і іншого елемента одночасно.

Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Саме такі причини медики називають основними у тому, що проявляється судома. У кого найчастіше вона буває?

 1. Судорог дуже часто піддаються люди під час фізичного навантаження. Найчастіше це біг, ходьба, футбол. Не рідкісним випадком прояву судоми є і секс. Тому багато людей скаржаться на те, що прояв застає їх не вчасно. Пояснити це просто. У м’язах скорочується кількість глюкози і кисню. Природно, спостерігається нестача цих речовин. До того ж буде ще брак хлориду натрію в організмі. Найчастіше він виходить з тіла шляхом потовиділення.
 2. «Чому зводить ноги?» запитують і вагітні жінки, адже вони з цим явищем зустрічається дуже часто. Виходимо з тих же підстав: чимала кількість кальцію у вагітних витрачається на розвиток плоду. Йде цей елемент з організму і тоді, коли спостерігається блювота під час токсикозу, або набрякання кінцівок. Необхідно пам’ятати і те, що плід забирає всі необхідні йому елементи. Сюди входить і залізо, яке знаходиться в гемоглобіні матері.
 3. Не рідкісним проявом відомості кінцівок і час плавання. Цей варіант, в принципі, можна віднести до фізичного навантаження. Основною причиною відомості м’язи є нестача кисню або глюкоза. Не виключений і той факт, що плавець купається в холодній воді. З-за цього м’язів необхідно проводити фактично подвійну роботу, адже людина не тільки рухається у воді. Ще з’являється необхідність зігрівати тіло. Багато людей, які займаються плаванням, кажуть, що в судоми у воді не настільки часто бувають, як на суші. Але фактично вони небезпечніше, адже людина не може вчасно відреагувати.
 4. Приватним проявом відомості кінцівок у людей, які хворіють на цукровий діабет. З ними ситуація йде трохи інакше. Діабетик зазвичай не має запасу глюкози. Залізо, що міститься в гемоглобіні у поєднанні з великою кількістю цукру, буде переносити мінімальна кількість кисню.
 5. Ну і одним з найбільш популярних варіантів є прояв судом у нічний або ранковий час. Іншими словами, кінцівки починають затікати, адже їм недостатньо крові.Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Радимо: Чому болить плечовий суглоб лівої руки?

Може організм захищає вас?

Інстинкт самозбереження, як відомо, є у кожного. І ця версія є одним з відповідей на питання: «Чому зводить ноги і з’являється судома?». Чимала кількість людей зазначає таке прояв або в стегні, або в литках. Найчастіше це буває у спортсменів.

Що ж це значить? Лікарі вважають, що така поведінка м’язів є рефлекторної захистом організму. Наприклад, людина поставила перед собою мету пробігти 8 кілометрів. Він розуміє, що в цьому є певний сенс, він хоче схуднути, розігріти м’язи для тренування і т д.

Однак у той же час мозок відслідковує загальний стан організму і розуміє, що максимум що вийде – всього лише 3 кілометри.

Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Відповідно після старту людина починає набирати швидкість, і все ще ставить своєю метою. Тим не менш, мозок хилить в свою сторону і передає нервові імпульси через спинний мозок, вказуючи на те, що саме час відпочити. Оскільки людина хоче отримати бажане стан, мозок починає діяти набагато швидше, передаючи все частіше ці імпульси. В результаті і проявляється судома, яка змушує людину зупинитися.

Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Радимо: Протигрибкові препарати для ніг

Як можна допомогти?

Коли ми ознайомилися з причинами появи таких негативних моментів, то необхідно зрозуміти, як можна мінімізувати їх вплив на людський організм:

Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

 1. Можна вколоти себе голкою в те місце, де проявляється судома, або вщипнути. Але, ні в якому разі не можна робити прокол до крові.
 2. Дівчатам і жінкам бажано відмовитися від використання високих підборів. Або переходьте на низький каблук (шпильку), чи не так часто використовуються високі підошви.
 3. Деякі вдаються до розтирання ніг спеціальної зігріваючою маззю, яка дозволяє розігнати кров.
 4. Фахівці говорять про те, що можна протягом 14 днів використовувати лимонний сік для натирання взуття. Але взувайте її тільки після того, коли сік повністю висох.
 5. Можна проводити періодичний масаж ніг у тому місці, де зазвичай з’являється судома. Це також допоможе розігнати кров і мінімізувати неприємні наслідки.
 6. Використовується для вирішення такої проблеми і гірчичне масло. Його основне завдання – розігнати кров і наситити організм киснем.

Вправи від судом

Їх ефективно робити з завидною регулярністю для того, щоб мінімізувати негативні прояви. Бажано проводити вранці або перед сном.

Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

 1. Постарайтеся уявити себе в ролі балерини. Тому лежачи в ліжку, витягніть одну ногу, потягніть на себе шкарпетку. Якщо вам це складно зробити, допомагайте собі руками.
 2. Перед тим як лягти спати, постарайтеся обполоснути ноги прохолодною водою. Це розжене кров і мінімізує ймовірність появи судоми.
 3. Якщо ви розумієте, що судома ось-ось проявить себе, встаньте на ту ногу, яку починає зводити. Винятком є лише випадок, якщо встати на ногу ви не можете, оскільки судома вже почала вас атакувати.
 4. Перед відпочинком під ноги можна покласти валик з рушника або товстої тканини. Це не тільки допоможе позбутися від судоми, але ще й мінімізує появу варикозу.
 5. Прикладайте до ноги що-небудь холодне. Це може бути лід або холодний металевий предмет.Чому зводить судомою ноги, причини і лікування

Більш серйозні причини появи судом

Такий прояв є нерідким при епілептичному припадку. Справа в тому, що тут частіше всього людина повністю піддається різкому скороченню м’язів, він навіть дихати не може. Так що краще говорити не про те, що ноги зводить, а про те, що таке явище спостерігається по всьому тілу.

Рідше зустрічаються випадки, коли судома проявляється через яких-небудь ушкоджень головного мозку. Найчастіше вона починається з невеликої групи м’язів, і поступово перетікаючи практично на всю площу тіла. Нерідкі випадки, коли судома починає проявляти себе саме в ногах.

Пам’ятайте про те, що якщо ви намагаєтеся боротися з цим проявом, але у вас нічого не виходить, то бажано все-таки відвідати лікаря. Не виключено, що судома є ознакою більш серйозного захворювання. Природно, вирішити проблему простіше тільки в момент її розвитку і прояву, ніж намагатися позбутися від хронічної хвороби, на яку доведеться витратити чимало часу, сил і грошей для того, щоб вилікуватися.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ксения

  Останнім часом стали частішати судоми. Вирішила походити на масаж. Стало легше.

 2. Віка

  В мене чомусь часто бувають судоми у вечірній час. До лікаря з цього приводу поки не зверталася. Сподіваюся, що саме пройде.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *