_

Диклофенак свічки. Інструкція по застосуванню, ціна препарату, показання та протипоказання

Диклофенак свічки. Інструкція по застосуванню, ціна препарату, показання та протипоказання

Диклофенак отноистся до протизапальній ряду препаратів. Не містить гормонів або їх аналогів.

Лікарська форма

Свічки Диклофенак призначаються для ректального введення, випускаються в дозуванні по 50 і 100 мг в одному супозиторії.

Фармакодинаміка

Диклофенак порушує синтез простагландинів і впливає на вогнище запалення, знімаючи основні симптоми: біль, жар і набряклість. Накопичуючись в суглобової рідини, зменшує симптоми артриту, сприяє збереженню рухливості сустава. Ефективний на ранніх стадіях розвитку остеохондрозу.

Фармакокінетика

Всмоктується з товстого кишечника повністю протягом 30 хвилин, біодоступність при ректальному введенні 49-51%, з альбумінами крові переноситься до 99% речовини.

Накопичення в порожнині суглобів відбувається через 24 години.

Препарат двічі проходить через печінку, на 50% метаболізується відразу ж, причому продукти метаболізму надають більш інтенсивний вплив. Диклофенак виводиться в основному нирками, разом з жовчю — 1% або менше.

Показання до застосування

Ректальна форма застосовується для симптоматичного лікування захворювань опорно-рухового апарату, у разі, якщо необхідно накопичення Диклофенаку в синовіальній рідині. Використовується при всіх формах артриту, включаючи ювенільний і подагричний, а також при запальних змінах в синовіальних сумках.

Використовується для зняття болю при запальних процесах у малому тазі, у жінок при сильному болі в менструальний період.

Як допоміжний засіб використовується при лікуванні ЛОР-захворювань, що супроводжуються гострим болем.

Може застосовуватися при зубний, головний біль, у тому числі мігрені і кластерних болях.

Використовується для зняття болю при проктиті, а так само для лікування колік, в тому числі печінкових кольок.

Рекомендуємо почитати: Як швидко відростити нігті: способи, поради, рекомендації

Протипоказання

Протипоказаний прийом Диклофенаку при виявленні підвищеної чутливості до компонентів препарату, а так само спадкових порушень обміну. Протипоказано введення препарату ректально в наступних випадках:

 • При цукровому діабеті, що протікає у важкій формі
 • За наявності доброякісних або злоякісних утворень в товстому кишечнику
 • За наявності кишкових поліпів
 • При неспецефическом виразковому коліті
 • Якщо виявлений туберкульоз будь-якої локалізації
 • Якщо артеріальний тиск стабільно тримається на рівні вище середнього нормального
 • При остеопорозі в будь-якій стадії

Так само не рекомендується використання ректальних свічок в періоди загострення алергічних реакцій.

Спосіб застосування

Супозиторії вводяться в пряму кишку. Виконувати процедуру потрібно у вечірній час, перед сном. Перед постановкою свічки необхідно спорожнення кишечника, можна виконати очисну клізму, а так само всі необхідні гігієнічні процедури.

Вводити свічку краще, лежачи на лівому боці, на максимально можливу глибину. Після постановки супозиторії необхідно нерухомо полежати 20-30 хвилин.

Свічки не можна розрізати на частини — це призведе до неправильного розподілу медикаменту.

Диклофенак свічки. Інструкція по застосуванню, ціна препарату, показання та протипоказання

Рекомендуємо почитати: Заніміли пальці на руках чи варто переживати?

Використання в гінекології

Менструація може супроводжуватися сильними болями внизу живота, загальним нездужанням, підвищенням температури, нудотою. У цьому випадку, для полегшення стану жінки можна вдатися до використання Диклофенаку у формі свічок.

Так само використовується препарат при запаленні придатків матки: Диклофенак не тільки знімає больовий синдром, але і в цілому впливає на запальний процес, що уповільнює синтез медіаторів запальної реакції і перешкоджаючи проникненню лейкоцитів до місця ураження.

Застосовувати свічки необхідно тільки за погодженням з лікуючим лікарем і протягом строго встановленого терміну, так як при тривалому вживанні ризик розвитку виразкового коліту в рази підвищується.

Дозування

Застосовується не більше однієї супозиторії в день. Тривалість курсу залежить від захворювання і визначається лікарем. При головних, зубних болях, нападах остеохондрозу і хворобливих менструаціях достатньо одноразового виконання процедури.

Максимально допустима доза при лікуванні супозиторіями — не більше однієї свічки, тобто 100 мг препарату на добу.

Рекомендується короткочасне лікування препаратом у мінімальних дозуваннях, щоб не провокувати побічних ефектів.

Заходи безпеки

Препарат не призначається пацієнтам молодше 16 років.

Особам старше 60 препарат у формі свічок протипоказаний. Рекомендується лікування іншими лікарськими формами.


У період лікування категорично протипоказано тютюнопаління та вживання алкоголю: дані речовини посилюють запалення, зводячи нанівець лікувальний ефект препарату, а так само сприяють розвитку таких грізних ускладнень, як виразкова хвороба шлунка і кишечника, обструктивної хвороби бронхів і бронхіальної астми.

При наявності кишкового дисбактеріозу або присутності в шлунку бактерії лікування Диклофенаком протипоказано. Слід пам’ятати, що пацієнти-жінки частіше страждають від побічних симптомів ліки. Лікуючий лікар повинен спостерігати за станом пацієнток, при необхідності коригуючи лікування.

У людей із захворюваннями печінки або нирок необхідно спостерігати за клінічною картиною крові: при лікуванні може зростати кількість білірубіну, печінкової трансамінази та креатиніну.

Не призначається лікування Диклофенаком пацієнтам, які страждають від бронхіальної астми, так як застосування цього засобу може спровокувати погіршення стану і викликати напад задухи.

Передозування

При передозуванні Диклофенак надає дію на нервову систему та органи травлення. Пригнічення нервової системи може призвести до коми і пригнічення дихального центру, що загрожує летальним результатом. Специфічного антидоту до Диклофенаку не знайдено, проводиться симптоматична терапія. Необхідно стежити за дозуванням препарату, що вводиться ректально, так як з кишечника Диклофенак швидко всмоктується повністю.

Гемодіаліз не дає відчутного результату при передозуванні, так як препарат легко вступає у взаємодію з альбумінами плазми і печінковими ферментами.

Диклофенак свічки. Інструкція по застосуванню, ціна препарату, показання та протипоказання

Рекомендуємо почитати: Бурсити колінного суглоба симптоми і лікування, фото

Побічні дії

При ректальному введенні можуть розвиватися такі симптоми:

 • Нудота, блювання, печія, болі в животі різної локалізації, запори або діарея, в окремих випадках — виразка товстого кишечника, кишкова кровотеча
 • З боку нервової системи — головний біль, шум у вухах, зміна внутрішньочерепного тиску, дратівливість, тривожність, порушення режиму сну, стомлюваність і зниження працездатності
 • З боку опорно-рухового апарату: слабкість, судоми м’язів, тремор кінцівок
 • Алергічні реакції: свербіж, печіння і набряк в області застосування, рідко — абсцеси, виникнення інфільтрату. Може проявлятися системна алергічна реакція у вигляді появи шкірної висипки, помірного підйому температури, сльозотечі, запалення слизової носа і очей, підвищеної чутливості до світла.

У пацієнтів зі зниженою фільтраційною функцією нирок можуть розвиватися набряки та затримка сечовипускання.

При вагітності

При вагітності і в період грудного вигодовування категорично заборонено використання Диклофенаку у формі ректальних супозиторій: з кишечника активна речовина всмоктується практично повністю, і може впливати на плід.

В період лактації використовувати свічки протипоказано, так як препарат виділяється з грудним молоком у достатній кількості, щоб негативно вплинути на дитину.

Під впливом препарату у дитини може розвинутися токсичне ураження нервової і травної систем, аж до зупинки дихання або шлункової кровотечі.

Поєднання з іншими ліками

не Можна поєднувати Диклофенк з діуретиками, так як ефективність останніх буде істотно знижена.

Так само не рекомендується поєднаний прийом Диклофенаку і цефалоспорину: це поєднання підвищує ризик токсичного ураження печінки та нирок.

Аналоги і вартість

Аналогами препарату є Диклак, Вольтарен та Дикловит у формі супозиторій. Препарати мають схожу дію і призначаються в аналогічних випадках.

Побічні ефекти і ступінь їх вираженості можуть істотно відрізнятися, перед заміною препарату необхідна консультація лікаря, а також вивчення інструкції до препарату і дотримання всіх вказівок.

Вартість Диклофенаку у формі ректальних супозиторій варіюється в межах 80-150 грн, в залежності від регіону і аптечній мережі.

Умови продажу та зберігання

Свічки ректальні відпускаються строго за рецептом лікаря. Препарат придатний до вживання протягом трьох років з дати випуску, видрукуваної на упаковці, після закінчення терміну придатності препарат не зберігається і не використовується, так як підлягає утилізації.

Зберігати Диклофенак можна строго при температурі від 15 до 25 градусів за Цельсієм, поза доступу дітей. Місце зберігання повинно бути захищено від потрапляння вологи і прямих сонячних променів.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Катя

  Зараз використовую його. Порадила мені його подруга. Ефект помітний. Це все, що можу поки сказати. Але подруга каже, що їй допомогло.

 2. Галина

  А скільки цей препарат може коштувати в Україні? І де його можна придбати?

 3. Зіна

  Ось як можна вибрати з такої величезної кількості всіляких мед препаратів, які зараз є в аптеках? Коли у кожного препарату є ще безліч аналогів. Ось і цього ліки є свої аналоги. А кожен виробник запевняє, що їх засіб найкраще. Так кому ж вірити? І що в підсумку купувати?

 4. Света

  Ну це так. Ну тут вже треба дивитися на думку тих, хто вже пробував ці препарати і може розповісти про ефект від їх застосування.

 5. Анастасія

  А найкраще, щоб ліки призначив сам лікар. І тоді, не потрібно буде задаватися такими питаннями і експериментувати.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *