_

Флуконазол: інструкція по застосуванню засобу, відгуки, його ціна і аналоги

Флуконазол: інструкція по застосуванню засобу, відгуки, його ціна і аналоги

У сучасному світі фармацевтичні компанії пропонують великий асортимент високоефективних протигрибкових препаратів. Один з найбільш відомих і часто використовуються в лікувальній практиці флуконазол. Знищують вплив на патогенні мікроорганізми проявляється відразу ж після його застосування. Проводиться флуконазол в капсулах, супозиторіях, є основним діючим засобом у мазях.

Загальна характеристика препарату

Флуконазол – лікарський засіб, що застосовується для лікування грибкових патологій. Випускається в різних формах і різною дозування. В сучасній фармакологічній практиці випускають наступні форми препарату:

 • Капсули.
 • Таблетки.
 • Свічки.
 • Порошки для приготування суспензій.
 • Гель.
 • Розчини для внутрішньовенного введення.

Основною діючою речовиною для всіх форм даного лікарського засобу флуконазол, що володіє згубною дією на різні види грибків. Різниться тільки склад допоміжних компонентів.

Цей препарат відноситься до похідних триазолу. Він володіє високо специфічною властивістю, пригнічуючи дієвість ферментів грибів, які залежать від цитохрому Р450. Протигрибковий препарат здатний блокувати утворення ергостеролу, компонента клітинної структури дріжджових грибів.

Відсутність у складі клітини ергостеролу призводить до її руйнування і загибелі. Він підвищує здатність біологічної мембрани пропускати в клітину і з неї різні метаболіти, гальмує ріст і розмноження клітини. Йому не властива антиадрогенная активність.

При пероральному застосуванні флуконазол досить швидко всмоктується. Показник біодоступності препарату високий і досягає 90%. Протигрибковий препарат можна виявити у всіх біологічних рідинах організму людини: грудне молоко, слина, перитониальная і синовіальна рідини, харкотиння, ліквор та інші. В плазмі крові концентрація препарату тримається тривалий час. А також флуконазол розподіляється у більшості тканин і органів, утворюючи скрізь високий рівень концентрації. Виводиться антигрибковий засіб в основному через нирки.


Фармокинетика препарату при лікуванні грибкових інвазій підтверджує високу ефективність флуконазолу, ціна на який належить до категорії доступних для всіх верств населення.

Таблетки флуконазол: інструкція із застосування, дозування, ціна

Таблетизированный флуконазол проводиться по 0,05 г, 0,1 г, 0,15 г у блістерах по одній, дві і сім штук в картонній коробці. Кожна таблетка, вкрита плівковою оболонкою. Призначені вони для внутрішнього орального застосування.

Дозування для прийому всередину визначається в залежності від різновиду гриба, характеру інфекційної патології, симптоматики та віку пацієнта:

 • Зазвичай таблетки флуконазолу застосовуються по 150, 100 або 50 грам одноразово, тривалість використання при криптококових патології різна. Мінімальна доза становить 50 мг, а максимальна – 400 мг на добу.
 • Дане фунгіцидну медикаментозне ліки особливо активно у відношенні збудників дріжджовий інфекції. Призначається в першу добу терапевтичного курсу криптококових запалення мозкових оболонок та інфекційному криптоккозе, шкірних покривів дорослим по 0,4 г, починаючи з другого дня – у дозуванні від 0,2 м до 0,4 р.
 • Тривалість лікувальної терапії при даних інфекційних захворюваннях визначається клінічною ефективністю, яка підтверджується культуральном дослідженням. Терапія криптококового менінгіту триває півтора – два місяці.
 • В якості профілактичного засобу при менінгіті, криптококової етіології, у пацієнтів, які хворіють на Снід, флуконазол призначається по 200 мг раз на день тривалий час.
 • Пацієнтам з діагнозом кандидемия, вісцеральний кандидоз, приписують флуконазол. Перша добова доза 400 мг у наступні дні зменшується вдвічі. Тимчасові рамки терапевтичного курсу обумовлюється ефективністю лікарського засобу.
 • Пацієнтам, які знаходяться на сеансі гемодіалізу, одна доза препарату застосовується після кожного сеансу гемодіалізу.

Фармацевтична промисловість ще для внутрішнього застосування випускає флуконазол 150 мг в капсулах, фармакологічною дією та дозуванням аналогічні таблеткам. Перевага їх перед пігулками засноване на високій біодоступності. Але варто відзначити, що ціна таблеток значно нижче, вартості капсул.

Флуконазол: інструкція по застосуванню засобу, відгуки, його ціна і аналоги

Рекомендуємо почитати: Парафінотерапія для рук, в домашніх умовах: особливості та правила проведення

Флуконазол: інструкція з основних показань для застосування препарату

Флуконазол є представником класу протигрибкових препаратів, мета яких спрямована на руйнування клітинної поверхні грибків, що призводять до їх загибелі. Його застосування доцільно при:

Криптококозі, хвороби, яка вражає центральну нервову систему дріжджоподібними грибками, різної локалізації. Сюди відносяться запалення головного мозку, загальне зараження організму – сепсис, інфекції легенів і шкіри, спровоковані криптококком, як у людей із збереженим імунним статусом, так і у пацієнтів з різними проявами імунодепресії, включаючи хворих з діагнозом СНІД, при пересадці органів. Ліки використовується з профілактичною метою при криптококової патології у людей зі Снідом.


генералізованому Кандидозі, що включає в себе різні форми кандидозних інфекцій: кандидемію – присутність грибів цієї групи в крові; вісцеральний кандидоз, коли грибок поширений по внутрішнім органам; комбінований та інші види кандидозів.

Урогенітальному кандидозі гострого і хронічного характеру в лікувальних і профилактирующих цілях.

Кандидозі слизових оболонок стравоходу, глотки, види орального кандидозу, неінвазивних бронхолегеневих кандидозах.

Кандинозном баланите.

В якості засобу попереджає розвиток патологій грибкового генезу у пацієнтів з онкологією, які отримують лікування цитостатичними препаратами або курси променевої терапії.

Глибокий мікоз ендемічної етіології, кокцидиоидомикозах, паракокцидиомикозах, споротрихозах і гистоплазмозах у людей з високим рівнем імунного захисту.

Отрубевидном лишаї, оніхомікозі і мікозі шкірних покривів, різної локалізації.

Варто зазначити, що при лікуванні запущених і хронічних форм будь-якого виду грибкової патології лікарями призначається флуконазол 150. Ціна і негативний вплив на організм такого лікування буде значно вище, ніж протигрибкова терапія в початковій стадії розвитку захворювання. Тому при виявленні найменших ознак грибкової інвазії рекомендується негайно обстежитися і починати лікування.

Флуконазол: інструкція із застосування в педіатрії

Протигрибковий препарат флуконазол, застосування якого є великим у педіатричній практиці, надає щадну дію на дитячий організм і не провокує розвиток множинних побічних явищ. Призначається препарат дітям при таких патологіях:

 • Кандидозу, недуги, викликаного грибами роду Candida.
 • Використовують медикамент при стоматитах у дошкільнят.
 • Криптококоз, мениингит та інші захворювання, збудником яких став криптококк.
 • Мікозів різної локалізації та грибкового ураження нігтів.
 • Вагінального кандидозу у дівчаток і кандидозного баланита у хлопчиків.
 • типу Генералізованого кандидозу. При цій формі патології можливе застосування флуконазолу для лікування навіть грудних немовлят, тому що такий стан може загрожувати життю груднику.

Застосовують флуконазол і як профілактичний засіб у дітей, якщо:

 • Молочниця проявляє себе раз у квартал або ще частіше.
 • Дитина отримував хіміотерапію при лікуванні злоякісних новоутворень.
 • Дитина пройшла курс радіотерапії – опромінення при різних ракових пухлинах.

Педіатри визначають індивідуальне дозування флуконазолу, обов’язково враховуючи вагу пацієнта і вид грибка інфекції. Звичайний розрахунок – це шість міліграм на кілограм ваги на початку терапії. На наступний день доза становить 0,03 г на кілограм.

Тривалість лікування визначається відповідно до стану дитини та біодоступності препарату. Найчастіше даний препарат дають маленьким пацієнтам одноразово протягом 24 годин, дотримуючись дозування. Максимальна кількість препарату, яка може вжити дитя – 400 мг.

При наявність ваги у хворого понад 50 кг, йому рекомендують дозування, використовувану дорослими – 150 мг, а якщо менше то використовується флуконазол 50 мг. Ціна препарату з такою дозуванням менше.

У педіатрії до вибору антигрибкових препаратів ставляться дуже серйозно. Не призначається ліки дітям при алергічної схильності до складових компонентів препарату, і обмежують употербление до чотирьох річного віку.

Флуконазол: інструкція по застосуванню засобу, відгуки, його ціна і аналоги

Рекомендуємо почитати: Крем від грибка нігтів

Флуконазол таблетки: протипоказання, побічні дії

Щоб результативно провести комплексну терапію будь грибкової інфекції і не спровокувати ускладнення необхідно звертати увагу на можливі побічні ефекти протигрибкового препарату – флуконазолу в таблетках. Інструкція по застосуванню цього засобу допоможе точно визначити перелік основних показань при яких категорично забороняється його застосування.

Даний лікарський засіб протипоказано використовувати:

 • Особам з індивідуальною непереносимістю флуконазолу або будь-якого іншого азольного антигрибкового медикаменту.
 • При паралельному прийомі даного медикаментозного засобу з терфенадином. Особливо коли пацієнт приймає постійно високу дозу флуконазолу протягом доби.
 • немовлятам для проведення лікувальних процесів.
 • Застосовувати медикамент вагітним не варто, виняток становить стан, що загрожує життю або важкий перебіг грибкової інфекції.
 • Так як, флуконазол має здатність проникати у грудне молоко, концентрація активнодіючого речовини препарату в ньому така ж, як і у плазмі крові, тому ліки в період годування груддю не дозволяється.

Флуконазол як правило добре переноситься. В окремих випадках зустрічаються побічні явища, які проявляються:

 • Розладами нервової системи – головним болем, загальною слабкістю, запамороченням. Рідко – нервозністю, надмірною втомлюваністю, судомами.
 • Проявами дисфункції ШКТ – зниженням апетиту, зміною смакових якостей, нападами нудоти і блювоти, диспепсичним синдромом, больові відчуття в області живота, здуттям кишечника.
 • Змінами формули крові – лейкопенією, тромбоцитопенією, нейропенией, рідко – розвитком агранулоцитозу, кровотеч, петихий.
 • Шкірними висипаннями, зумовленими алергічним компонентом.
 • Порушеннями з боку сечовидільної системи та печінковою недостатністю.

Запобігти негативний вплив флуконазолу на організм допоможе попередня консультація у лікаря, який здатний правильно скласти курс лікування з використанням даного ліки.

Флуконазол таблетки: ціна і аналоги

Як і всі лікарські засоби, флуконазол має собі подібні препарати по цілющих властивостях. Заміна даного ліки аналогами для лікування грибкових інвазій обов’язково повинна бути узгоджена з лікарем. По-перше, тому що самолікування загрожує погіршенням самопочуття і виникненням ускладнень, по-друге, можна неправильно зорієнтуватися у виборі препарату в різноманітті пропонованої медикаментозної продукції.

До неї відносяться:

 • Дифлюкан – протигрибковий препарат, можна придбати в таблетках, капсулах і в порошку. Володіє швидким всмоктуванням і добре виводиться з організму. Рекомендована доза 150 мг на день одноразово. Якщо перебіг захворювання хронічне, то застосовують тривалий час, поки не припиняться рецидиви. Використовується в комплексному лікуванні грибкових інвазій.
 • Флюкостат – ліки від грибкової інфекції у вигляді капсул і розчину. Головний компонент – флуконазол. При пероральному застосуванні добре всмоктується, біодоступність становить 90%. В залежності від патології мінімальна доза – 50 мг, максимальна – 400 мг. Застосовується при лікуванні хвороб, викликаних грибами Кандидами та криптококком.

Властивостями, подібними флуконазолу також має численний ряд аналогів:

 • Дифлюзол, Воритаб, Ізол.
 • Ітраконазол, Метриксл, Итракон.
 • Орузол, Флукорус, Итрал та інші.

Зорієнтуватися, скільки коштує флуконазол, допоможе середня вартість на медикаментозні засоби:

 • Флуконазол, розчин для інфузій 2 мг/мл 100 мл флакон № 1 – 32 грн.
 • Флуконазол 50 мг у табл. – 13 –24  грн.
 • Флуконазол 150 мг в табл. – 41 – 54 грн.
 • Флуконазол 50 мг № 1 капс. – 12 – 80 грн.
 • Флуконазол 50 мг № 7 капс. – 25 – 130 грн.
 • Флуконазол 50 мг № 2 капс. – 18 – 36  грн.

Вартість препарату ви можете дізнатись на сайті tabletki.ua

Будь-яка форма флуконазолу знаходиться у вільному продажу в аптечній мережі і препарат можна купити без рецепта лікаря. Ціна лікарського засобу залежить від фармацевтичної компанії виробляє його, форми випуску та обсягу.

Флуконазол: інструкція по застосуванню засобу, відгуки, його ціна і аналоги

Рекомендуємо почитати: Як перестати гризти нігті: корисні поради

Флуконазол: відгуки пацієнтів

Сучасний фармакологічний ринок представлений великою кількістю різних видів протигрибкових препаратів. Підтверджують високий терапевтичний ефект флуконазолу відгуки. Від молочниці даний засіб є не тільки одним з найбільш ефективних, але також і доступних медпрепаратів. Але незважаючи на це, флуконазол купити за рекомендацією подруги і використовувати при лікуванні грибкової інвазії є вкрай нерозумним рішенням.

Інна 37 років, Ярославль.

У мене був вагінальний кандидоз, який завдавав багато неприємних відчуттів. Початку лікування з дорогих препаратів, але, на жаль, бажаного результату не отримала. Порадили флуконазол. Ціна здивувала, на особливий ефект вже не розраховувала. Стала приймати і відчула полегшення вже на наступний день. Відмінний препарат.

Анна 28 років, Сочі.

Після лікування ускладненої ангіни сильними антибіотиками тривалий час, зіткнулася з таким негативним станом як молочниця. Лікар призначив триденний курс лікування з щоденним прийомом таблетизированной форми флуконазолу 150 мг. Ціна на цей препарат виявилася досить демократичною. Поліпшення відчула на другий день після прийому. Результатом залишилась задоволена. Ефективне і перевірене ліки.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Аннушка

  Флуконазол старий і перевірений препарат, який викликає довіру і немає сумнівів в його ефективності

 2. Ольга Панкратова.

  Флуконазол прописав гінеколог моєму чоловікові, коли я була вагітна. Допоміг відразу, але при кандидозі застосовувати його треба двічі.

  1. Арсен

   Хороше на мій погляд ліки від молочниці і не тільки. У свій час дружина шукала, підбирала, читала якийсь форум з відгуками про це флуконазоле і інших подібних, і власне його і вибрала.

 3. Ally_Nally

  У знайомої був генералізований кандидоз, по початку вона приймала інші препарати, але їх ефект був слабкий і практично не відчувався. Пізніше лікар виписала їй флуконазол, який допомагав більше минулих коштів. Раджу при захворюваннях, перелічених у статті, бо реально допомагає.

 4. Наталья

  Препарат застосовую при молочниці у 3 прийоми та молочниці як і не було.

 5. Аля

  Старий і перевірений препарат, і на скільки я пам’ятаю відмінно справляється з інфекцією грибкового походження.

 6. Олена

  У мене була сильна молочниця, постійний свербіж, печіння. Лікар прописав Флуконазол, буквально після перших прийомів відчула поліпшення. Стало менше виділень, зник неприємний запах. Через курс лікування я забула що таке молочниця

 7. Деніс

  Приймав таблетки “Флуконазолу” разом з антибіотиком, коли лікував гострий отит, лікар сказав, що це для профілактики від молочниці.

 8. Ріна

  Даний препарат лікар нам порекомендував, коли у дитини був сильний стоматит. Ознаки одужання спостерігалися відразу після перших двох застосувань. Ціна препарату досить прийнятним.

 9. Інна

  У чоловіка був сильний стоматит від нового протеза, вилікували прийомом 3-х капсул флуконазолу по разу в день. А я тримаю 1 капсулу на випадок молочниці. Допомагає чудово, однаково з брендовим дифлюканом.

 10. Женька

  Прям чарівна таблетка. Допомагає швидко, на наступний день ви вже побачите результати. Мене молочниця після антибіотиків наздогнала, знаю про препарат давно, тому знала, що купувати, щоб не помилитися з вибором.

 11. Вацлав

  Хороший засіб, підчепив грибок на нозі ще в армії, а це було 12 років тому. Чого тільки не перепробував, поки не порадили цей препарат. Начебто все пройшло.

 12. Ліля

  Зараз приймаю дане ліки. Але поки що особливого ефекту не помітила. Правда, використовувати його початку тільки нещодавно. Можливо потрібно час.

 13. Віта

  А мені подруга радить. Але я ще не пробувала. А взагалі, їй допомогло.

 14. Ксенія

  Ну що значить “подруга радить” ?! Це ж медичний препарат, і ставитися до нього треба серйозно. Тут потрібна порада лікаря, а не подруги.

 15. Володимир

  Та перед будь-яким медичним препаратом потрібно спочатку дізнатися думку доктора. І робити те, що він скаже.

 16. Діна

  У цього засобу є аналоги. І що ж з них більш ефективно? Загалом потрібно буде радитися з лікарем.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *