_

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Грибок у міжпальцевих проміжках ніг – це широко розповсюджене явище. Існують певні фактори, що спричиняють розвиток саме цього виду мікозу.

Життєдіяльність антропофильного грибка сприяє появі грибка на шкірі пальців ніг. Найчастіше цей хвороботворний мікроорганізм «поселяється» під пальцями або між ними. Крім пальців, іноді страждають ще й інші частини стопи, наприклад, бічні, а в особливо складних і складних випадках захворювання вся стопа може наразитися на небезпеку.

Є кілька видів грибкових інфекцій, що викликають мікози в міжпальцевих складках. До них відносяться:

 • дріжджоподібні грибки;
 • дерматофіти;
 • цвілеві грибки.

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Інфікування шкіри у міжпальцевих проміжках відбувається під час потрапляння на шкіру грибків суперечка, що життєздатні. Винятком можна вважати лише деякі дріжджоподібні грибки, наприклад Candidaalbicans (кандидозний грибок).

Якщо умови будуть сприятливими спори грибка набувають вегетативну форму, у них починає проростати міцелій (ниткоподібні клітини) в поверхневому шарі шкіри (міжклітинному епідермісі) та власне шкірі (дермі). Ці явища і дають поштовх початку інфекційного процесу.

Дріжджеподібний грибок Candidaalbicans є хвороботворним мікроорганізмом умовно. У певному, безпечному для здоров’я шкіри кількості, він постійно знаходиться на шкірі стоп. Проте за певних умов, пов’язаних із зниженням активності імунної системи і, відповідно, зниженням імунітету і розвитком інфекційних процесів в організмі, кількість грибкових клітин може збільшуватися, а імунна система недостатньо їх пригнічує.

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Однак навіть якщо спори грибка вже потрапили на шкіру, це не означає, що повинен обов’язково розвинутися грибок між пальцями ніг. Інфікування можуть сприяти деякі суб’єктивні фактори, які здатні впливати і посилювати розвиток патогенної кандидозної інфекції.

Існує певні найпоширеніші причини, які сприяють інфікуванню грибком пальців і міжпальцевих складок на ногах:

 • знижений імунітет, при цьому не виключається можливість, що має місце наявність вторинної інфекції;
 • судинні захворювання ніг, які значно порушують кровопостачання ступень;
 • травмування, внаслідок чого виникають садна і тріщини в міжпальцевих складках;
 • цукровий діабет;
 • знаходження стоп в спекотному і вологому середовищі протягом тривалого часу, що може призводити до надмірної пітливості чи сухості шкіри стоп;
 • неякісна, тісне взуття, взуття з штучних матеріалів може сприяти виникненню грибка на пальцях ніг. При цьому невідповідна взуття найбільше шкодить великим пальцям;
 • місцеве переохолодження ніг, що призводить до зниження активності імунітету;
 • гіповітаміноз, а саме нестача вітамінів А,Е,В, які корисні для здорового стану шкіри;
 • перебування тіла в положенні стоячи протягом тривалого часу. Таке положення тіла може сприяти здавлення м’яких тканин стопи і, відповідно, погіршення кровотоку;
 • хронічні патології (варикозне захворювання вен, ендокринні захворювання, патології лімфатичних судин). Такі патології можуть призводити до застою крові в ногах і порушення цілісності тканин.

Недотримання елементарних правил особистої гігієни, забруднення шкіри, наявність попрілостей також можуть призводити до інфікування грибковими інфекціями.

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Мають значну схильність до інфікування люди з розладами кровообігу, особливо страждають від зайвої ваги, а також спортсмени, робітники, будівельники, військові, мешканці великих міст, які тривалий час перебувають на ногах.

Симптоми грибкового ураження між пальцями ніг залежать від стадії захворювання:

 • слабовираженная або стерта стадія. У цей період захворювання між пальцями можуть з’являтися невеликі тріщинки і малопомітні ознаки лущення стоп;
 • сквамозно-гиперкератотическая стадія. На цій стадії захворювання шкіра стопи червоніє, починає сильно лущитися і розшаровуватися шкірний покрив. Можлива поява жовтих мозолів, особливо на великих пальцях ніг. Починається відчуття хворобливого свербіння і печіння між пальцями, посилюється гіперемія уражених грибком міжпальцевих складок;
 • інтертригінозний. У цей період з’являються набряки в міжпальцевих складках, тріщини стають глибше і місцями переходять у ерозії;
 • дісгідротіческая. На цій стадії утворюються наповнені рідиною пухирці, свербіж стає більш інтенсивним.

Рекомендуємо почитати: Види грибка на ногах

Грибок між пальцями ніг. Фото

Одними з видимих початкових ознак грибкової інфекції на пальцях і міжпальцевих складках є незначне лущення ділянок шкіри. На цих ділянках з’являються дрібні тріщини, легка гіперемія.

Далі можна спостерігати загальні ознаки грибкового ураження:

 • дрібне лущення складок шкіри, білястий наліт на шкірі;
 • поява свербежу і болю в місцях тріщин між пальцями;
 • поява підвищеної пітливості ніг;
 • на підошві помітні шкірні потовщення;
 • на нігтях з’являються нарости, нігті починають розшаровуватися, з’являються видимі розводи та плями жовто-сірого кольору. Плями з часом збільшуються в розмірах.

Вид пальців ніг і нігтів, уражених грибком, може відрізнятися і залежить від виду грибка, вразила шкіру.

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

На сквамозной стадії захворювання видимою стає набряклість шкіри, лущення стопи, пальців і міжпальцевих складок, відділення білястих лусочок на уражених місцях, більш виразним стає шкірний малюнок. Уражену ділянку може придбати блиск. Нігтьова пластина може деформуватися.

Гиперкератотическая форма мікозу на шкірі пальців ніг і міжпальцевих складках видимою стає червонувато-синюшна висип, лусочки укрупнюються до розміру бляшок або корост. Пізніше висип збільшується, папули товщають, а лусочки набувають сіро-коричневий відтінок, між висипом з’являються серозні везикули, наповнені рідиною. Висипки зливаються, тим самим з’являються великі вогнища ураження, які поширюються не тільки по поверхні пальців, але і стопи. В процесі кератинізації на окремих ділянках шкіри утворюються мозолі сірого кольору, на поверхні яких з’являються тріщини.

Якщо поразка має интертригинозный характер, то можлива поява набряклості. Шкіра на уражених ділянках запалюється і набуває червонуватого відтінку, тріщини і глибокі ерозії покривають шкіру і мають лупиться поверхню.

Рекомендуємо почитати: Грибок на ногах у дитини, як його лікувати?

Назви препаратів

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

протягом першого тижня лікування доцільно проводити обробку пальців, міжпальцевих складок і всієї стопи такими препаратами: йод, рідина Кастеллані, розчин люголя, йодонат, антифунгин, йоддицерин, засобами бетадин, вокадин. Можливо використовувати ванночки з нашатирний спирт, хлорамін, мідний купорос, резорцин. Есді форма ураження дісгідротіческая можливо назначатья цинк-саліцилову пасту, компреси з димексидом, мазь солкосерил, сірчано-дегтярну мазь.

У разі, якщо ураження нігтів стоп середнього або важкого ступеня, то зазвичай рекомендації повинні включати системні ліки, такі, як орунгал (протягом 7 днів по 400 мг. в день., потім – повторний (закріплює) курс після приблизно 20-денної перерви), кетоконазол (200 мг. в день 90-180 днів), гризеофульвін (до 8 таблеток на день протягом 30-120 днів), тербінафін (250 мг. в день. 45-120 днів), флуконазол (150 мг. на тиждень. Застосовувати протягом року). Крім того, якщо присутні виражений болючий свербіж і загальна сенсибілізація, то рекомендуються антигістамінні (тавегіл, телфаст, зодак) і седативні препарати, а для зміцнення імунітету – вітамінно-мінеральні комплексні засоби. Якщо приєднується бактеріальна інфекція, то назнаают антибактеріальні і сульфаніламідні препарати.

При ураженні нігтьової пластини, для його обробки застосовують спеціальні розчини або лікувальні лаки:

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Це не вичерпний перелік методів боротьби з грибком, використовуються і інші медикаментозні і народні засоби:

 • розчин Бурова для компресів. Поліпшується загальний стан ніг, проходить болісний свербіж, шкіра заспокоюється. Томпоны змочують у розчині Бурова і прикладаються до міжпальцевих ділянок на 20 хвилин;
 • сода. Заражені інфекцією місця протирають содово-водним розчином;
 • сіль. Застосовуються ванночки і солоною водою. Такі ванночки допомагають позбавлятися від мозолів, пом’якшують шкіру, сприяють швидкому злущування. Після ванночок доцільно застосовувати мазі;
 • таблетки. Застосування таблеток рекомендується в тих випадках, коли є значне ураження нігтів. Лікар може рекомендувати такі препарати: Орунгал, Мікосист, Нізорал, Гризеовульфин. Тільки лікар може правильно підібрати препарати і в цьому випадку процес лікування буде протікати правильно;
 • препарати-імуностимулятори. Зараженим грибками хворим призначаються Тактивін, Левамізол, Тимоген, Поліоксидоній.

Рекомендуємо почитати: Спрей для взуття протигрибковий

Мазі

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Досить ефективно впливають на лікування грибкових інфекцій саме мазі. Мазі не тільки знімають зовнішні симптоми, але і знищують причини інфекцій. Такі мазі у своєму складі повинні мати толнафтат або міконазол. Однак недоцільно протягом всього процесу лікування використовувати одну і ту ж мазь, тому що інфекція має властивість звикати до препаратів і перестає на них реагувати. Важливо днів через 12-14 днів змінювати мазі. Мазі застосовуються протягом усього періоду лікування, а краще і після лікування 14 днів для закріплення результату і виключення повторного інфікування.

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Зовнішня терапія складається не тільки з мазей, але застосовуються і креми від грибка стоп. Ці лікарські засоби повинен рекомендувати лікар. Це можуть бути наступні препарати:

 • клотримазол крем 1%);
 • ламізил-крем;
 • нитрофунгин;
 • пімафуцин;
 • микозорал;
 • дактарін;
 • толмицен-паста;
 • тербінафін;
 • нізорал;
 • дактанол;
 • кетоконазол;
 • хинофунгин;
 • экзодерил;
 • фетимин;
 • кандид;
 • лортидерм;
 • дипросалик;
 • мікозолон;
 • тигбодерм;
 • лоцеріл (протигрибковий лак);
 • канестен;
 • дустундан;
 • асперсепт та ін

Грибок між пальцями ніг. Лікування мазями та іншими ефективними засобами

Важливо зауважити, що в перелік включені не тільки власне мазі, але і креми, лікувальні лаки, присипки з антимикозным компонентом.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Аліна

  Ну нічого собі як багато мазей існує проти грибка! Ось тільки з цього розмаїття вибрати би. Буду звертатися за порадою до лікаря.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *