_

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Мікоз є однією з найбільш поширених видів грибкової інфекції людини. У медичній практиці існує кілька видів цього захворювання. Важливо на ранніх стадіях розвитку дізнатися про це захворювання. Фото ілюстрації даного патологічного процесу дозволять вивчити і пізнати цю недугу.

Як виглядає грибок на ногах, фото

Грибок стопи є однією з найбільш поширених різновидів грибка, що вражають організм людини, на жаль, не всі люди знають, як виглядає грибок на ногах. Інфіковані люди не надають значення ознаками, які проявляються при розвитку мікозу, що сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів з подальшим інфікуванням оточуючих.


Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Візуально вивчити грибок на ногах, фото різних стадій ураження допоможе найкращим способом. Варто відзначити, що кожному виду патології притаманні характерні симптоми прояви грибкової інфекції.

 • Початкова стадія захворювання проявляється почервонінням уражених ділянок шкіри стопи, набряклістю і наявністю дрібних тріщин.
 • Середня стадія. Верхні шари шкіри на стопі рясно шелушаться, і покриваються різнокольоровими плямами від білих до насичено червоних відтінків.
 • Висока ступінь. Спостерігається руйнування цілісності нігтьової пластини, її потьмяніння і зміна кольору від желтого до чорного. Верхні шари шкіри відокремлюються з поверхні стопи великими пластами, внаслідок чого оголюються внутрішні глибокі тріщини.

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Грибок на пальцях ніг, фото

Епідермофітія стоп – це інфекційне ураження антропофильным грибком Tinea pedum епідермісу в міжпальцевих просторі. Грибкова інфекція шкіри пальців передається шляхом контактування з ураженою шкірою або спільним використанням особистих речей з хворою людиною. Заразитися можна і при відвідуванні громадських місць, таких як сауна, душ, басейн.

Рекомендуємо почитати: Масло стоп актив від грибка

Симптоматика захворювання:

 • Руйнування цілісності епідермісу, що призводить до його лущення.
 • Наявність маленьких бульбашок в міжпальцевих просторі.
 • Грибок стоп, а саме поразка пальців характеризує зміну кольору нігтьової пластини.
 • Наявність специфічного запаху.

В медичній практиці виділяються чотири основних форми епідермофітії по мірі протікання захворювання:

 • Слабовираженная.
 • Сквамозно-гиперкератотическая.
 • Интертригиозная.
 • Дісгідротіческая.

Грибкова інфекція пальців на ногах може бути спровокована різними видами збудників, що визначає спосіб її терапії. Грибок стопи, лікування якого повинно бути комплексним, діагностується тільки в лабораторних умовах. Тому при виявленні найменших симптомів грибка на пальцях ніг не варто займатися самолікуванням. Терапія призначається виключно лікарем, з урахуванням виду патології, а також визначенням виду збудника.

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Рекомендуємо почитати: Протигрибкові мазі, недорогі та ефективні

Грибок на ногах, симптоми

Наявність поверхневого лущення деяких ділянок шкіри на ногах свідчить про наявність грибкової інфекції початковій стадії. Найчастіше грибок стопи спочатку розвивається в області пальців або у міжпальцевих просторі.

Далі починають утворюватися дрібні тріщини і незначне почервоніння шкірних покривів. Так проявляється грибок стопи, симптоми і лікування якого визначається видом збудника. Який в свою чергу обумовлює подальше прогресування патології.

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Сквамозна форма ураження супроводжується набряком шкіри стоп, посилюється прояв шкірного малюнка, підвищується лущення підошви і складок між пальцями. З’являється відчуття свербежу. При розвитку захворювання починається ураження нігтьової пластини, що проявляється в її зміні кольору і форми. Важливо своєчасно розпізнати грибок на ногах. Симптоми і фото є основною візуальною інформацією про протіканні захворювання. Така інформація часто спонукає до самостійної терапії сквамозной форми грибка. Але даний підхід може бути неефективним, так як нейтралізація грибкової інфекції вимагає обов’язкового втручання висококваліфікованих медиків.

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Гиперкератотическая форма характеризується проявом наступній симптоматики. З’являється суха висип червоно-синього кольору, лущення бляшок і корост. Далі висип потовщується і вкривається сірими лусочками, надалі вся висип об’єднується в один вогнище запалення по всій стопі. Спостерігається наявність больових відчуттів при найменшому зіткненні з ураженою ділянкою стопи, свербіж і гнильний запах.

Інтертригінозний форма. Важливо своєчасно визначити даний грибок стопи, симптоми якого проявляються в наступному: процес мокнутия, набряклість, наявність глибоких ерозій, тріщин, які мають яскраво виділені кордону. Біль від дотику шкіри стопи досить інтенсивна, а розвиток захворювання супроводжується неприємним запахом.

Дісгідротіческая форма характеризується наявністю розсипи бульбашок по всій поверхні стопи і на пальцях. При мимовільному розтині бульбашок спостерігаються ерозії яскраво-червоного кольору. Після висихання на стопі утворюються плями, що лущаться, зрідка виділяють серозний секрет.

Виявити симптоми і призначити лікування грибкової інфекції ніг, є спеціалізацією лікаря-дерматолога. Встановити точний діагноз допоможуть не тільки візуальні симптоми захворювання, але і результати лабораторних досліджень. На підставі яких підбирається індивідуальний комплекс терапії.

Чим лікувати грибок стопи

Ефективність лікування мікозу стопи залежить від правильного діагностування захворювання та визначення виду патогенного грибка, який інфікував стопу.

Варто відзначити, що лікування грибкової інфекції повинно бути комплексним і включати цілий ряд медикаментозних препаратів різної фармакологічної дії.

Перед нанесенням препаратів місцевого призначення рекомендується прибрати явище кератинизации, а також зняти запалення.

Грибок на ногах, фото. Приклади, симптоми і стадії хвороби

Рекомендуємо почитати: Протигрибкові засоби для нігтів

Так чим лікувати грибок стопи ніг, так щоб блокувати розвиток захворювання на початковій стадії і не допустити прояв рецидиву надалі?

 • Курс зовнішньої терапії з використанням мазей, спрею, лаку і кремів від усіх видів мікозу.
 • Курс прийому антимікотичним препаратів.
 • У випадку яскраво вираженого свербежу та наявності загальної сенсибілізації застосовуються антигістамінні засоби, а також ліки седативного впливу на організм.
 • Обов’язковою умовою для підвищення захисних функцій організму є прийом вітамінно-мінеральних комплексів.
 • За наявності супутнього бактеріального інфікування організму призначається курс антибактеріальних препаратів.

Призначення конкретних медикаментозних засобів повинен здійснювати виключно лікар-дерматолог з урахуванням загальної картини захворювання. При визначенні терапії враховується вік пацієнта, ступінь ураження стопи і вид збудника грибкової інфекції.

Безліч наукової медичної літератури наочно демонструє, як виглядає грибок стопи.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Михаил

  Видовище справді не з приємних. Тому тут головне не запускати з лікуванням.

 2. Ольга Панкратова.

  У мого свекра був грибок на ногах, і він його не лікував. Я завжди сварилася, як би він нас не заразив. Вилікувати його непросто, часто виникають рецидиви.

 3. Наталья

  Грибок дуже огидна хвороба, краще лікувати на початковій стадії ніж його запустити.

 4. Денис

  У мене брат підхопив грибок в плавальному басейні, добре що вчасно помітив і пролікувався, таких жахів як на фото уникнув.

 5. Марина

  На таке навіть страшно дивитися, потрібно завжди вчасно лікувати і не запускати до останньої стадії хвороби. На початковій стадії я застосовувала мазь і мені допомогло.

 6. Аленка

  Я весь час боюся підхопити цю заразу, особливо в басейні. З цієї причини обробляю ноги після відвідування водних процедур.

 7. Оксана

  А у мене на внутрішній стороні пальців теж шкіра злазить періодично, значить і у мене грибок? Треба хоча б провести профілактику, добре хоч на вашу статтю натрапила, а то б і не знала. Напевно від взуття, може бути таке?

 8. Серж

  Давно вже хотів почати ходити в басейн. І тут нарешті зібрався. І що ви думаєте, не встиг я і 2 тижні туди проходити, як підхопила грибок. Тепер ось лікуюся.

 9. Людочка

  Так, у мене у знайомої схожа історія була. Тільки сталося це не після басейну, а після лазні. Тепер ні вона, ні я не відвідуємо такі місця.

 10. Вова

  Ну так. У громадських місцях це буває. Головне, вчасно помітити і почати лікування. Чим раніше почати лікування, тим простіше з цим впоратися.

 11. Євген

  А скажіть, чи може таке бути, що грибок перейшов з чужого взуття? Нещодавно просто, вирішили ми з співробітниками після роботи пограти у футбол, але взуття у мене для цього не було, довелося взяти у знайомого. Після цього ноги почали свербіти і шкіра сдераться як почала? Загалом, схоже на грибок.

 12. Аркаша

  Євген, ну звичайно може бути таке. Ніколи не можна носити чуже взуття. Це ж елементарні правила особистої гігієни.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *