_

Грибок нігтів на ногах. Фото і основні симптоми

Грибок нігтів на ногах. Фото і основні симптоми

Оніхомікоз ніг (грибок нігтів на ногах) – захворювання інфекційного характеру, яка проявляється ураженням нігтьової пластини різними типами грибів.

Ця хвороба зустрічається досить часто. Це викликано менш інтенсивним кровообігом в пальцях ніг, тісним взуттям (так як вона перешкоджає нормальному надходженню повітря) або взуття з штучних матеріалів, надмірною пітливістю. Також ризик зараження грибком нігтів на ногах залежить і від кліматичних умов, умов проживання, віку (частіше схильні люди старшого віку), професії, статі (чоловіки повалені частіше), стану імунітету.

Грибок нігтів на ногах. Фото і основні симптоми

Радимо ознайомитися: Лікування грибка нігтів йодом

Сприятливими факторами для розвитку мікозу є потертості, мозолі і мікротріщини на ногах. Хвороба характеризується високим ступенем зараження, тому навіть невеликий контакт з людиною, хворою грибком (наприклад, використання чужих тапочок), може викликати зараження.

Виділяють три види оніхомікозу ніг:

 • Атрофічний;
 • Нормотрофічний;
 • Гіпертрофічний.

Грибок нігтів на ногах. Фото і основні симптоми

Від виду оніхомікозу і залежить клінічна картина. Симптоми:

 • При атрофічному: нігтьова пластина відокремлюється і забарвлюється в темно-бурий колір, шкіра під нігтем покривається гиперкератотическими наростами;
 • При нормотрофическом: товщина і конфігурація нігтя залишається без змін, але на нігтьових пластинах виникають смужки і плями світлого кольору (білого або жовтого відтінку);
 • При гіпертрофічному: відбуваються найбільш явні зміни, нігтьова пластина потовщується і деформується, ніготь втрачає блиск, можлива поява больових відчуттів.

Грибок нігтів на ногах. Фото і основні симптоми

Розташування поразки на самому нігті також класифікує хвороба за формою:

 • Дистальна (пошкодження дорсального краю нігтьової пластини);
 • Латтеральная (пошкодження бічних країв нігтя);
 • Проксимальна (пошкодження заднього нігтьового валика);
 • Тотальна (пошкодження нігтьової пластини повністю).

Радимо ознайомитися: Поради лікаря по грибку нігтів

Як виглядає грибок на нігтях ніг? Можна виділити наступний перелік клінічних проявів оніхомікозу ніг:

 • Непрозорість нігтьової пластини;
 • Жовтий колір нігтя;
 • Зникнення блиску;
 • Ороговіння нігтьового ложа;
 • Відшарування нігтя;
 • Кришіння, крихкість;
 • Рихлість і шорсткість поверхні нігтьової пластини;
 • Гіпертрофія околоногтевых валиків;
 • Відділення кутикули від нігтя;
 • Потовщення нігтя;
 • Повне або часткове руйнування нігтя.

Грибок нігтів на ногах. Фото і основні симптоми

Прояв клініки захворювання може відрізнятися в залежності від виду збудника:

 • Ураження дерматофітами проявляється появою смуг або плям жовтого, білого або сірого кольору. Далі проксимальний край нігтя жовтіє і поступово починає відшаровуватися. Кількість плям свідчить про ступінь зараження.
 • При ураженні дріжджовими видами грибка відбувається витончення і пожовтінням нігтя, а незабаром і придбання коричневого забарвлення. Спостерігається відставання від нігтьового ложа. Околоногтевой валик потовщується, запалюється, набухає і набуває червоний відтінок.
 • При атаці цвілевим грибком насамперед змінюється забарвлення нігтів, з’являються чорні крапки або плями. Навколо нігтя починає тріскатися шкіра.

грибка нігтів на ногах у дітей характерно, крім перерахованих вище симптомів, утворення виразок, ерозій, бульбашок.

Радимо ознайомитися: Види грибка на ногах

Найчастіше хворі сприймають грибок нігтя виключно як естетичної проблеми і живуть з нею не один місяць або навіть рік. Однак мікоз нігтів – серйозне захворювання, яке в разі хронічного перебігу, може стати причиною розвитку і поширення мікозу шкіри. Ще одним неприємним наслідком хвороби – це розвиток ускладнень. Першим симптомом ускладнення є болючість спочатку при ходьбі, трохи пізніше вже і в стані спокою. З часом грибок нігтя, який залишений без медикаментозної терапії, що може призвести до появи нових хвороб, таких, як: лімфостаз, хронічне бешихове запалення кінцівки, діабетична стопа, елефантіаз, екзема, дерматит та інші.

Оніхомікоз значно псує якість повсякденного і соціального життя хворого, тому не варто затягувати з лікуванням, при перших симптомах слід звернутися за допомогою до фахівця.

лікувати грибок нігтів на ногах? Після здачі зскрібка на визначення збудника мікозу, дерматолог призначить лікування, що підходить саме у вашому випадку. Протигрибкова терапія включає в себе традиційні (медикаментозні) і нетрадиційні методи зовнішнього і внутрішнього застосування. Найчастіше лікування починають з коштів місцевого зовнішнього застосування – використання мазей, розчинів, кремів, гелів. У разі неефективності даної терапії, лікар призначить препарати системного характеру – таблетовану форму лікарських засобів. Методи нетрадиційної медицини в боротьбі з грибком нігтів також широко застосовуються, але не варто ними заміщати медикаментозне лікування.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Глаша

  Досить неприємна річ цей грибок. У чоловіка з’явився року 2 назад,пробували і народні методи(ванночки ,примочки,настойки ) і всякі мазі,але реально допоміг тільки Лоцеріл, звичайно не дешево виходить та й результат не відразу з’явиться,головне не треба забувати втирати в нігтьову пластину кожен день,не пропускаючи. Все пройшло і більше грибок не з’являвся.

 2. Алиса

  Я вважаю що найкраще сходити до лікаря, ніж займатися самолікуванням. Все таки ця проблема серйозна.

 3. Алла

  Непогано допомагають дорогі ліки, але треба відразу розраховувати, що однієї упаковки там для курсу лікування не вистачить і для профілактики рецидивів теж. І якщо для профілактики можна хоча б микоспрей купити, він дешевше, то для лікування доведеться брати ще одну упаковку. Не всім це по кишені.

 4. Лера

  Дуже не комфортно, особливо влітку.

 5. Женя

  З’явився грибок після лазні. Лікуюся тепер. Попарився називається (

 6. Мария

  Та вже, фото не з приємних. Краще до такого не доводити і починати лікуватися при перших же симптомах.

 7. Михаил

  Це точно. Чим швидше почати курс лікування, тим швидше можна вилікуватися.

 8. Степан

  Проблема в тому, що дуже часто людина не починає лікуватися відразу. А думає, що це напевно не грибок і вона сама скоро мине, та й часу немає на це все. І в результаті лікування починається тоді, коли проблема вже стає явною. І на лікування тоді йде ще більше сил і часу.

 9. Микола

  Зараз лікуюся від грибка. До цього ніколи з таким не стикався і не можу зрозуміти від куди взагалі він взявся.

 10. Олег

  Нещодавно помітив у себе грибок, точніше помітив його ще раніше, але якось не звертав на це увагу. Зараз він не пройшов, а став більш помітним. Що краще використовувати для лікування, аптечні засоби або можна обійтися ваннами?

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *