_

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фотоЯк відомо, дитячому імунітету доводиться вести постійну боротьбу з інфекціями і мікроорганізмами різного походження. Незважаючи на те, що діти стикаються з оніхомікозом (нігтьовим грибком) набагато рідше дорослих людей, ймовірність виникнення інфікування залишається досить високою.

Близько 17% дітей, віком менше 14-ти років, доводилося боротися з грибком. Найчастіше зараження відбувалося поряд з фоновими процесами: отриманими травмами, зниженням захисних функцій організму, хронічними захворюваннями, генетичними особливостями і так далі.

На порядок частіше оніхомікоз спостерігається у дітей, які проживають в «прохолодних» регіонах. Це обумовлено тим, що їм доводиться носити закрите взуття утеплене більшу частину часу. Таке взуття вважають ідеальним середовищем для проростання грибкових спор.

Якщо за ознаками дитячий оніхомікоз аналогічний дорослому, то його лікування є більш складним і тривалим. Терапія в даному випадку буде обумовлена багатьма нюансами, пов’язаними із зростанням дитини, його невеликою вагою і вразливістю організму під час гормональної перебудови. Тому, батькам необхідно знати про можливі причини виникнення дитячої оніхомікозу і про способи захисту свого чада від нього.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Радимо ознайомитися: Крем від грибка нігтів

Ознаки оніхомікозу у малюків

Діагностування грибкового ураження нігтів у дітей віком до 1-го року ускладнене тим, що у самих батьків немає ні найменшого уявлення про ознаки даного захворювання. Вони помилково вважають, що зміни нігтьових пластин у малюків пов’язані з початком їх активного росту. Тому діагноз оніхомікоз, встановлений педіатром, валить деяких батьків в шок.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Розмноження грибкових культур може супроводжуватися:

 • кришенням або розшаруванням нігтьових;
 • появою борозенок;
 • освітою борошнистого нальоту;
 • помутнінням прозорості;
 • зміною кольору нігтьової поверхні;
 • потовщенням нігтів або придбання ними когтеобразной форми.

Розвиток оніхомікозу у дітей є більш швидким, у порівнянні з дорослими. При виникненні найменшої підозри рекомендується відрізати невеликий шматочок нігтя (його кінчик) для проведення медичного дослідження.

Батькам слід приділити належну увагу стану шкірних покривів дитячих ступень. Якщо шкіра вкрита лусками, тріщинами (особливо між 4-м і 5-м пальцями), бляшкообразными або лункообразными ураженнями, то можна говорити про наявність проблеми, як грибкової природи, так і будь-якого іншого характеру.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Радимо ознайомитися: Лікування грибка нігтів оцтом

Як відбувається зараження оніхомікозом дітей

Виникнення нігтьових інфекцій у дітей обумовлено дією хвороботворних грибкових збудників. Їх розвиток може бути пов’язане з найрізноманітнішими побутовими факторами:

 • Поява оніхомікозу на ногах може бути обумовлено тим, що малюкам дозволяється бігати без взуття у громадських приміщеннях, наприклад, в дитячих садочках, басейні, туалетах та інших. Тобто, там, де ризик інфікування досить великий.
 • Зараження може відбутися внаслідок шкарпетки непостиранной, нестерилизованной чужий одягу (наприклад, шкарпеток, колготок) або взуття.
 • Особливо оніхомікоз загрожує однорічній дитині. Це пов’язано з тим, що в цьому віці ніжки весь час потіють. Інфекції для розмноження необхідно потрапити в слаболужну або хоча б нейтральне середовище. У зв’язку з рясним потовиділенням відбувається зниження кислотності, що дає «зелене світло» грибкових культур.
 • Навіть при невеликій деформації дитячих нагідок після удару або носіння тісного взуття ризик виникнення оніхомікозу значно збільшується.
 • Появи грибка у дітей на руках сприяє контакт з людьми, що мають дану інфекцію. Насамперед, збудник проникає в поверхню вже травмованих нігтів.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Боротьба з дитячим оніхомікозом

90-ті роки стали періодом справжнього прориву в лікуванні оніхомікозу. У цей час почалися продажі нових медикаментів, призначених для слабкого дитячого організму. Покупка деяких з них не потребує рецепта, що подобається багатьом батькам, які вирішили зайнятися лікуванням оніхомікозу в домашніх умовах. Однак вони не думають про те, що при домашньому лікуванні повністю позбутися від грибкових спор не вдасться. Крім того, інфекція може дістатися і до внутрішніх органів, що у випадку з дітьми може призвести до плачевних наслідків. Тому, найкращим рішенням буде проведення медичного обстеження.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Тільки лікар на підставі всіх показників (віку, маси тіла, стану здоров’я) вдасться підібрати дитині необхідну терапію.

монолечении перевага віддається системним або ж зовнішнім препаратів – лакам, спреям, мазей або гелів. Необхідність в комбінованому лікуванні виникає при більш запущених стадіях оніхомікозу.

Найчастіше дітям призначають:

 • Прийом гризеофульвіну. Препарат є найбільш щадним. Його застосування доцільне на ранніх стадіях оніхомікозу ніг. До недоліків можна віднести часте виникнення рецидивів.
 • Прийом тербинафина. Дітям вагою до 20-ти кг призначають щоденну дозу 62 мг, дітям до 40 кг – 125 мг.
 • Прийом флуконазолу з розрахунку по 3 мг на кожен кілограм маси тіла з періодичністю раз на тиждень протягом 3-х місяців.
 • Втирання клотримазолу або його аналогів в нігтьову поверхню.
 • Шліфування нігтьових пластин апаратним методом при їх кератическом пошкодження з періодичністю 1 раз у 3 тижні.
 • Немовлятам – покриття нігтів лаком, наприклад, аморолфином або циклопироксом.
 • Одночасне використання кремів (наприклад, травогена) та лаків (батрафена, лоцерила та інших).
 • Використання розчину кандида або экзодерила двічі на день не менше 1-го місяця.

Радимо ознайомитися: Лікування грибка нігтя на великому пальці ноги

Лікування оніхомікозу у дітей народними засобами

На думку фахівців, використання в лікуванні оніхомікозу лише коштів на натуральній основі, ванночок і примочок не усуне проблему, а лише посприяє її поглиблення. В даному випадку буде тривати отруєння дитячого організму.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Вплив йоду, концентрату грейпфрутовых насіння, каланхое та оцтового розчину на ніжну шкіру і нігті дитини є надто агресивним. Тому основну терапію можна доповнити мильно-соляними ваннами, обробкою інфікованих поверхонь екстрактами вероніки або лопуха, пальмовим або чайним маслом.

Рекомендується проводити теплову обробку і кип’ятіння колготок, шкарпеток і повзунків. Також слід проводити дезінфекцію дитячого взуття хоча б раз на місяць.

Грибок нігтів у дитини, способи лікування і фото

Профілактика – запорука здоров’я

Для того, щоб убезпечити свою дитину від виникнення оніхомікозу, необхідно:

 • Упевнитися у відсутності грибкової інфекції у всіх членів сім’ї. Контакт дитини з інфікованими людьми повинна бути виключена.
 • Проводити щоденну дезінфекцію загальних ванн.
 • Використовувати парочисту для обробки килимових покриттів і статі.
 • Забезпечити дитину якісною, гігроскопічної і вентильованої взуттям.
 • Привчити дитину до ходіння у взутті в місцях масового скупчення людей, а також обмежити його від шкарпетки чужого взуття.
 • Користуватися окремим інструментарієм для догляду за дитячими ноготочками.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Яна

  Рекомендації цікаві, але без консультації лікаря не хочу перевіряти.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *