_

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Природа всіх мікозів – інфекційна. Це означає, що хвороби з’являються внаслідок життєдіяльності хвороботворних грибкових культур. Найбільш поширеними місцями локації грибкових мікроорганізмів вважають шкіру і нігті.

Передача мікроорганізмів зазвичай здійснюється контактно-побутовим шляхом або ж при недотриманні навіть елементарних гігієнічних правил. Може оніхомікоз передаватися і при використанні загальних текстильних виробів, взуття та інших предметів.

Також відвідання басейнів, тренажерних залів, саун та інших місць з підвищеною вологістю і досить високими температурними показниками може призвести до потрапляння грибкових культур на «оголену» поверхню шкіри.

Боротьба з оніхомікозом є досить тривалим процесом. Однак сьогодні фармацевтичному ринку вдалося добре розвинутися. Тому в усьому асортименті протигрибкових ліків кожному вдасться знайти препарат, відповідний його конкретного випадку.

Найчастіше боротьба з оніхомікозом включає в себе застосування місцевих препаратів, що наносяться безпосередньо на уражену поверхню, і прийом пероральних противомикозных препаратів.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Радимо ознайомитися: Протигрибкові мазі для ніг

Не помітити грибкову інфекцію неможливо

Говорити про наявність оніхомікозу можна при появі таких симптомів:

 • Зміни кольору нігтьового покриття – поступово рожевий колір стає сірим, білим, жовтим, коричневим, чорним або навіть зеленим;
 • Кришення нігтів;
 • Відшаровування верхніх нігтьових пластів;
 • Появі свербежу на околоногтевых шкірних покривах;
 • Появі хворобливих відчуттів в уражених місцях.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікуванняПри прогресуючому оніхомікозі нігті стають ороговілими, вони покриваються ущільненнями, що ускладнює в подальшому боротьбу із захворюванням. Найчастіше стикатися з оніхомікозом доводиться літнім людям. Дітям це захворювання загрожує набагато рідше. Виникнення захворювань грибкової природи безпосередньо пов’язано з різким зниженням імунних функцій організму, з віковими змінами pH нігтів і шкіри, а також з прогресуванням хронічних патологій. У зону ризику автоматично потрапляють люди з порушеним метаболізмом, цукровим діабетом, ожирінням, порушеннями діяльності ШЛУНКОВО-кишкового тракту, з хворими наднирковими і щитовидною залозою, а також з порушеним кровотоком в кінцівках.

Грибок за своєю природою є досить життєздатною. Для його повного знищення потрібно 20-ти хвилинна дезінфекція взуття 1%-ним формалиновым розчином, а час обробки, наприклад, хлораміном, досягає 40-ка хвилин. Крім того, після повної ліквідації оніхомікозу виникнення рецидиву можливо у зв’язку з банальним зниженням імунних функцій організму. В даному разі навіть невеликого, практично непомітного інфекційного вогнища вдасться повторно запалитися. Тому після підтвердження наявності оніхомікозу вимагається проходження повного комплексного лікувального курсу з подальшим систематичним контролем можливих рецидивів.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Яким може бути лікування?

Сьогодні сучасну фармацевтику можна тільки похвалити за кількість випущених противомикозных препаратів, як місцевих, так і загальної дії. Однак, при всій різноманітності медикаментів, займатися самолікуванням не рекомендується. Лікування оніхомікозу буде результативним лише за сприяння кваліфікованого фахівця. Саме завдяки лікаря-микологу або ж дерматолога вдасться розібратися у всьому лікарському різноманітності і підібрати адекватну лікувальну схему у відповідності з індивідуальними особливостями пацієнта.

Вибір лікувальної тактики відбувається у відповідності з наступними факторами:

 • Просторістю грибкового ураження;
 • Тривалістю протікання оніхомікозу;
 • Характером патологічних змін;
 • Наявністю супутніх патологій.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Дія сучасних противомикозных препаратів пов’язане не тільки з руйнуванням хвороботворних мікроорганізмів і гальмуванням прогресування захворювання, але і з їх накопиченням в нігтьових порожнинах протягом тривалого періоду, що сприяє скороченню тривалості терапевтичного курсу.

останнім часом в противомикозном лікуванні все частіше використовують пульс-терапію, яка сприяє повному лікуванню протягом 2-х – 4-х місяців.

У будь-якому випадку, оніхомікоз вимагає проведення комплексного лікування, що передбачає місцеву терапію в поєднанні з пероральним прийомом антимікотичним таблеток. При цьому необхідно враховувати, що у багатьох медикаментів, як перорального, так і місцевих, є маса протипоказань і побічних дій. Тому розробляти лікувальну схему і контролювати терапевтичну ефективність повинен саме лікар. Безконтрольного прийому медикаментів бути не повинно. Самодіагностикою і самолікуванням можна нашкодити не тільки вже ураженим нігтям або перевести оніхомікоз в запущену стадію, але і спровокувати збій роботи всього організму в цілому.

Радимо ознайомитися: Масло стоп актив від грибка

Використання противомикозных лаків

Якщо оніхомікоз ще не перейшов в запущену стадію, то терапію доцільно проводити на основі місцевих препаратів, наприклад, антимікотичним лаків і розчинів. Обробляти нігтьову поверхню можна:

 • Лоцерилом (назва діючої речовини Аморолфіна), що впливає на клітинну оболонку грибкових культур, руйнуючи її структуру. Замість Лоцерила нігтьову пластину можна покривати Офломилом (лаком).
 • Батрафеном (лаком).
 • Циклопироксоламином (лаком).
 • Микозаном (сироваткою).

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Терапію можна доповнити спеціальними пластирами, стимулюючими відшарування інфікованих нігтів. Нанесення місцевих медикаментів має бути регулярним і тривалим. Покривати нігті Лоцерилом рекомендується 2 рази на тиждень протягом 6-ти – 12-ти місяців. Застосування Батрафена повинно бути схематичним: протягом першого місяця засіб наноситься з періодичністю 1 раз в 2 дні, частота нанесення на другому місяці не перевищує 2-х разів на тиждень, з третього місяця процедури граничиваются 1-му нанесенням препарату на тиждень. Для додання нігтям більш естетичного вигляду, допускається нанесення звичайного лаку зверху антимікотичного речовини.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Засоби, що сприяють зняттю інфікованих нігтів

Група даних коштів представлена:

 • Ногтивитом;
 • Ногтимицином.

При необхідності видалення інфікованого нігтя можна скористатися Ногтивитом – косметичним засобом. Він не є лікарським препаратом, але його застосування стане прекрасною альтернативою агресивним медикаментів або, наприклад, хірургічного видалення.

Препарат містить чайне масло, сечовину, стеаринову кислоту, триетаноламін та пропіленгліколь, забезпечують відмирання уражених нігтьових шарів і, як наслідок, зростання здорових рожевих нігтів. Засіб є чудовим антисептиком і антимикотиком.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Перед нанесенням Ногтивита потрібно хороше розпарювання пальців в розчині, що складається з води (1-го літра), соди (1 чайної ложки) і рідкого мила (1-ой чайної ложки). Після розпарювання нігті витираються насухо, а поверхня навколо них обклеюється медичним пластиром. Далі слід нанесення Ногтивита щільним шаром на інфіковану поверхню таким чином, щоб засіб не контактувало із здоровою тканиною.

Оброблену поверхню заклеюють лейкопластирем і залишають у такому вигляді на 4 дні. Після зняття накладки, ніготь знову розпарюється. Після цього за допомогою педикюрних або манікюрного приладдя проводиться зіскоблювання вже встигли відшаруватися рогових шарів. Маніпуляції повторюються до повного оновлення нігтьових пластин.

Аналогічного ефекту вдасться досягти завдяки Ногтимицину. Цей препарат багато наступними речовинами: ПЕГ-40, карбамідом, гидрогенизированным касторовою олією, метилизотиазолином, бджолиними емульсійним восками, кукурудзяним і лавандовим маслом, кайепутом, м’ятою, моностеаратом гліцерину, пропіленгліколем, саліцилової і стеаринової кислот, а також децилен гліколем.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Радимо ознайомитися: Спрей для взуття протигрибковий

Лікування протигрибковими препаратами

На запущених стадіях оніхомікозу або при його стрімке прогресування, коли поразка стає великим, терапія доповнюється системними антимикотиками. Підбір противомикозных таблеток повинен здійснюватися кваліфікованим лікарем. Даними антимикотиками, у зв’язку з їх протипоказаннями, не слід захоплюватися дітям, а також людям з певними патологіями. Крім того, препарати цієї групи є фармакологічно несумісними з певними речовинами, наприклад, з комплексом протизаплідних гормонів.

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Серед пероральних антимікотиків найкраще вдалося зарекомендувати себе:

 • Флуконазолу і його аналогам: Дифлюкану, Микосисту, Флюкостату, Форкану і Микомаксу;
 • Кетоконазолу (Фунгавису, Низоралу);
 • Итраконазолу (Орунгалу і його аналогів – Румикозу, Ирунину, Итразолу і Кандитралу);
 • Тербінафіну (Ламизилу з аналогами – Онихоном, Фунготербином, Тербизилом і Экзифином).

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

Перелік зовнішніх кремових антимікотиків

Найбільш часто застосовуваними місцевими ліками є кошти з такими діючими речовинами:

 • Сертоконазолом – основа Залаина (крему);
 • Нафтифином – основа Экзодерила (крему);
 • Кетоконазолом – основа Нізорал (крему) і Микозорала (мазі);
 • Оксиконазолом – основа Мифунгара (крему);
 • Хлорнитрофенолом – основа Нитрофунгина (розчину).

Особливої уваги заслуговують препарати з Тербінафіном в основі. Дана група препаратів представлена:

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

 • Ламизилом (спреями, гелями і кремами);
 • Тербінафіном (кремами і мазями, не поступаються за властивостями Ламизилу, але є більш дешевими);
 • Тербизилом (кремом);
 • Атифином (кремом);
 • Экзифином (кремом);
 • Фунготербином (кремом і спреєм);
 • Термиконом (спреєм і кремом);
 • Ламителем (спреєм);
 • Міконормом (кремом);
 • Тербизед-Аджио (кремом);
 • Тербиксом (спреєм).

Кошти з Циклопироксоламином рекомендуються до застосування при ранньому оніхомікозі при дистальних (нігтьових ураженнях, що виникли із-за дріжджоподібних, плесневелых грибів дерматофітів. В даному випадку терапія передбачає обробку нігтів Батрафеном (кремом) або Циклопироксоламином (кремом).

Препарати з такою речовиною, Бифоназол, володіють фунгіцидною і фунгистатическим дією, спрямованим на руйнування захисної оболонки грибкових клітин. У цій групі лікарських засобів лідерство належить Бифосину (крему) і Микоспору (крему).

При правильно підібраному лікуванні з часом деформовану мікозом нігтьову пластину буде «витісняти» нова, здорова. Однак для виключення патології рекомендується вдатися до лабораторних методів, а саме до здачі аналізів через 2 тижні і через місяць після закінчення терапевтичного курсу. Якщо результати виявляться негативними, то можна говорити про повне одужання. При цьому пацієнту необхідно зберігати пильність з метою виключення рецидивів.

У деяких випадках тривале лікування оніхомікозу може супроводжуватися почервонінням, лущенням шкірних покривів і іншими алергічними реакціями на дію лікарських засобів. Зазвичай, у цей час вогнище оніхомікозу вже ліквідовано. У зв’язку з цим усім пацієнтам рекомендується своєчасна здача зіскрібка, за результатами якої терапію можна буде вчасно припинити.

Опис інших засобів

Грибок нігтів на ногах, чим лікувати. Огляд 32 ліків для лікування

 • Креолин – є недорогим ветеринарним препаратом з вираженими антисептичні, дезінфікуючі та протипаразитарними властивостями. Нанесення препарату повинно бути гранично обережним, засіб не повинно стикатися з шкірними покривами. Тому перед використанням Креоліну шкіру навколо нігтьової пластини необхідно заклеїти лейкопластиром. Засіб використовується близько 3-х місяців з частотою нанесення не більше 1-го разу на день (до повної заміни нігтя).
 • Фундизол. Склад протигрибкової крему представлений окисом цинку, саліциловою кислотою, йодистим калієм, ефірами параоксибензойной кислоти (метиловим і пропиловым), екстрактом дубової кори і чистотілу. При оніхомікозі роблять кремову аплікацію, зверху накладають компресний папір і фіксують лейкопластирем. Час впливу Фундизола досягає 6-ти годин. Процедуру слід виконувати двічі на день.
 • Фукорцин, часто званий «Рідиною Кастеллані» – являє собою безбарвну або в деяких випадках червону рідину, що володіє специфічним запахом. Склад добре зарекомендував себе в боротьбі з онихомикозм. Однак при його застосуванні необхідно приділити увагу захисту шкірних покривів з метою запобігання можливих ожогов.
 • Лавандова і чайне масла. Лаванду використовують для запобігання виникнення подразнення шкірних покривів і для боротьби з різними інфекційними збудниками. Масло чайного дерева вважається дієвим антибіотиком. Придбані масла не повинні бути ефірними. Тут важлива саме їх натуральність. Приготування лікувальної суміші полягає в змішуванні однакової кількості таких масел: чайного, оливкової і лавандового. Маслянисту суміш втирають в нігтьову поверхню.
 • Ванночка з яблучним оцтом (можна замінити лимонним соком) і ополіскувачем для ротової порожнини Листерином. Ємність наповнюється Листерином, лимонним соком в нерозведеному вигляді або, як варіант, яблучним оцтом. У приготовлену ванну необхідно занурити стопи хвилин на 15.
 • Рідина Бережнова – є малоиспользуемым, але досить дієвим противомикозным речовиною. Придбання розчину можливо після його попереднього замовлення в рецептурному аптечному відділі. Однак не у всіх аптеках візьмуться за приготування препарату через його складного складу.

Про профілактику оніхомікозу

Інфікування відбувається під час безпосереднього контактування шкіри або нігтів з грибковими збудниками. Проте міцної імунної системи вдається запобігти розвитку оніхомікозу навіть, якщо грибкових спор вдалося «зачепитися» за яку-небудь поверхню. А от у випадку зниження захисних функцій організму грибку безперешкодно вдасться влаштуватися на тілі людини і швидко при цьому прогресувати.

Профілактика оніхомікозу в основному полягає в носінні особистої взуття, особливо в громадських приміщеннях, своєчасної зміни текстильних виробів та підтримання особистої гігієни на належному рівні.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Катя

  Муж у меня страдал этим недугом пока ему не посоветовали как следует мыть ноги ежевечерне и применять «Ногтимицином». Через несколько недель вроде вылечил. Посмотрим что будет дальше.

  1. Ельміра

   Погоджуся з Катериною – від грибка нігтів на ногах, найбільш дієвий засіб звичайно ж “Ногтимицин”. (Неодноразово доводилося перевіряти на практиці, інше – не дуже.)

  2. Мілена

   Вибачте, а що означає – начебто вилікував? Ви ходили до дерматолога, здавали аналізи або просто за зовнішніми ознаками зробили висновок? Мені дуже цікаво, як це ніготь відновився за кілька тижнів, якщо так швидко платівка не відростає. Тут вже два місяці мажу, а пожовтіння так і залишається.

 2. Виктор Владимирович

  Мне от грибка помог Экзодерил, но лечила я его достаточно долго. А если и мазать например и таблетки принимать, то процесс быстрее будет, или так же?

 3. Василиса Аронина

  Грибок ногтей у мужа был запущенный и долголетний. Много чего было перепробовано из народных рецептов, не помог ни один. Совет: пожалейте время и здоровье — не занимайтесь самолечение. После похода к врачу и начала лечения назначенным препаратом, эффект появился. Препарат называется тербинафин, применял в комплексе: и мазь и таблетки. Результат — наконец-то здоровые, крепкие ногти.

 4. Ольга

  Столкнулась с грибком- муж привез с командировки, в отеле сходил в сауну без сланцев. Не стала заниматься самолечением и отправила к врачу. Прописал раствор Формидрона (я засомневалась- ведь он от потливости, но врач настоял) и крем Миконаз. Получился бюджетный вариант. Честно говоря, возникли сомнения в эффективности, ведь кажется, что чем дороже, тем лучше. Но к моему удивлению все быстро прошло. Сейчас раз в неделю обрабатывает ноги и ногти Формидроном, сам так решил, в качестве профилактики. Прошел почти год и тьфу-тьфу.

 5. Елена

  Грибковый ноготь часто приходится удалять, сама с этим столкнулась, но не у хирурга , а дома. Хорошо распариваю ногу с грибком в содовом растворе. Потом наклеиваю пластырь вокруг ногтя и аккуратно наношу крем ногтимицин-911 и заклеиваю пластырем сверху. С пластырями хожу 2 дня, потом снимаю и заново распариваю, снимаю пинцетом что отслоилось и повторяю процедуру с кремом, и так пока полностью не слезет ноготь. Не больше недели ушло на это у меня. Совершенно безболезненно.

  1. Каріна

   Але видалення нігтя це не лікування. Це зовсім не вихід. Треба піти до фахівця і почати нормальне лікування. Краще вилікуватися і не мучитися.

   1. Олександр

    Якщо ніготь вже зовсім не схожий на ніготь, а просто отмирающая маса на пальці, та ще й незрозумілого кольору, то лікувати його немає ніякого сенсу. Простіше дійсно видалити такий ніготь, але тільки не самостійно, а у фахівця в клініці. Сьогодні є навіть лазерне видалення такого нігтя.

 6. Егор

  Очень полезная статья, для того, что бы обобщенно ознакомиться о грибке кожи и ногтей.Для того, что бы лечение было эффективным и быстрым, нужно использовать комплексную терапию и пройти полный курс лечения.Если только увидели улучшение, не нужно бросать лечение.Запомните курс препаратов нужно принимать до конца.А вот насчет пульс-терапии, не советовал бы…Метод новый, а следовательно мало изученный.Лучше крема, мази, гели и таблетки.И главное, прочитайте инструкцию по применению , побочные явления и противопоказания.Если случай запущенный, сходите лучше к врачу.

 7. Контантин

  Выбрать то есть из чего. Вот только еще бы знать какое из всех этих средств будет наиболее эффективно

 8. Людмила

  Грибок ногтей — серьезная проблема, с которой сталкивается большое количество людей. А при решении любой проблемы со здоровьем, нужно помнить главное — чем раньше обнаружишь, тем больше шансов вылечить. Мой знакомый как только столкнулся с грибком, сразу же начал принимать противогрибковые препараты и ежедневно делать ванночки с антибактериальными эфирными маслами. И уже через месяц он забыл о своей проблеме.

  1. Аліна

   Знадобився всього місяць на лікування у дорослої людини? Зазвичай термін становить 6 міс., оскільки саме стільки потрібно для повного зрощення ураженої нігтьової пластини. Це у дітей може бути швидко, адже в них і нігті швидше, ніж у дорослих, відростають.

   1. Вікторія

    Може просто вирішили проблему на ранній стадії, коли грибок ще не встиг вразити весь ніготь, адже якщо не запускати, а відразу почати лікування, можна швидко і позбавитися від проблеми. І звичайно потрібно стежити, щоб не повторилося зараження, сушити взуття, устілки, міняти шкарпетки частіше і використовувати антибактеріальні засоби.

 9. Максим Петрович

  Таблетки крайняя мера, а мазь порой не помогает. Вот и получается, что нет универсального препарата для всех. Например кетоканазол. Он хоть и борется с грибком, но онихомикоз не проходит. Сам применял, поэтому знаю. Пока не прошел курс обследования, и не подобрали таблетки с мазью, грибок только тогда исчез.

 10. Екатерина

  Грибок, это серьезное заболевание. Мне удалось его подцепить не понятно где. Что я только не перепробовала, когда увидела желтые ногти, которые начали слоится. Спас меня от этой болезни крем Тербинафин. Это действительно замечательное средство, после которого появился хороший эффект. Уже после месячного применения болезнь стала отступать, начали отрастать ногти.

  1. Інна

   А моїй мамі Тербінафін не допоміг. Чим тільки не лікувалася.З півроку мучилася,, сильно комплексувала, взуття навіть улітку з закритим носком носила. І, о диво, допоміг Экзодерил! Так що , напевно, це все індивідуально.

 11. Лина Дон

  Тетка моей матери много лет мучалась грибком ногтей(и на руках и на ногах ногти были в жутком состоянии). И что только не делала-кучу таблеток,дорогостоящих мазей и растворов,годы лечения и безрезультатно. А тут приезжает в гости,а ногти то здоровы. Оказывается помогли ,,капеечные,, таблетки — Флюконозол (10,5цена за капсулу). Принимала по одной капсуле раз в неделю до полного отрастания здорового ногтя. А вот у меня Причиной грибка ногтей стал грибок стоп, который лечился с переменным успехом (под наблюдением врача-дерматолога) и периодически «тревожил» мои ступни. Где-то года 3 назад ногти на больших пальцах ног сначало пожелтели, потом просто «отошли» от кожи. Новый ноготь, который рос, сразу рос желтым, кривым, был утолщенным. Врач прописала комбинированную схему лечения в которую входило кроме местного лечения, еще и внутреннее-пить противогрибковые препараты долгий период. Я не хотела садить почки и печень и стала искать альтернативу. В течении 2 лет я испытавала на себе и лекарственные препараты и народные способы лечения. Грибок ногтей лечению не поддавался, но зато грибок стопы я вылечила полностью (тьфу-тьфу-тьфу) и он меня уже не беспокоит.
  Год назад я приобрела Микоспор-набор. Цена долларов 20, но это очень эффективное средство для лечения грибка ногтей!

 12. Николай

  При лечении грибка, действительно эффективны эфирные масла и масло чайного дерева самое мощное в этом случае. Я разбавлял эфирное масло оливковым не рафинированным маслом, а перед обработкой распаривал пораженный участок в картофельном отваре. Картофельный отвар тоже оказывает лечебное действие.

 13. Толик

  Интересная статья, я долго искал хорошие средства борьбы с грибком на ногтях на ногах, а тут ваша статья для меня как находка, я пробовал различные средства, некоторые помогали на время и все, но ненадолго, а другие и вовсе не какого результата не давали.

 14. Юлія

  Епопея лікування запущеного грибка у чоловіка тривала у нас не один рік. Що ми тільки не застосовували: різні таблетки, домашні засоби, креми та протигрибкові мазі, а грибку все було дарма. Але нам вдалося прибрати його, поєднанням декількох курсів таблеток і кремів Кетоконазол. А ще доповнювали це регулярною обробкою і дезінфекцією взуття. Поки рецидиву не було.

 15. Нюсичка

  У мене одного разу був грибок і вдалося викорінити проблему на самій початковій її стадії. Помылась в загальному душі в гуртожитку і вже до вечора підозріло почали свербіти пальці ніг. Добре, що оцет був столовий і я кожні п’ятнадцять хвилин з мазала оцтом пальці та ступні. Раз п’ять за все так помазала і на наступний день вже не було нічого. А от у подруги моєї грибок на ногах два нігтя знищив, лікувала вона два місяці болячку, маззю мазала. Зараз нігтики відросли нові красиві.

 16. Татьяна

  Головне — при появі ознак потемніння та руйнування нігтя відразу ж бігти до лікаря, не чекаючи руйнування всього нігтя. Доктор призначить посів на грибок і підбере адекватну індивідуальну схему лікування. Наша медицина вже далеко зробила крок вперед і від цієї неприємної напасті можна вилікуватися, благо спектр протигрибкових препаратів широкий.

 17. Вікторія 18

  Не знаю чи є підтвердження того, що це хвороба спадкова. Але у моїх батьків вона була. І в дитинстві я надивилася на їхні муки. Звичайно, це позначилося на мені. Не до фобії , але за гігієною ретельно стежила. Не вбереглася. Виною тому неякісне взуття. Почалися проблеми з великим нігтем на ногах. Самолікуванням я не займалася, відразу звернулася до фахівця. Боюся говорити на цю тему, що б болячка не повернулася. Поки все добре.

 18. Єлизавета

  Допомагає тільки комплексне лікування, це абсолютно вірно, що наявність грибка і, тим більше, прогрес на тілі відображає імунітет, так що причину треба шукати зсередини. Особисто мені допомогло тільки спільне лікування зовнішніми засобами (фукорцин) і таблетки ( на жаль, не пам’ятаю назву). Звичайно, не забувати про профілактику та особистої гігієни, ні в якому разі не носити чуже взуття, навіть якщо дуже хочеться купити щось БУ, і в басейн тільки зі своїми капцями, у мене доходило до того, що я навіть в готелях в душі милася в своїх особистих тапочках)))))

 19. Мариночка Алева

  Була колись і в мене така проблема: невдало сходила в душ без тапочок, вже через 2 тижні навколо п’ят почалися «сюрпризи»: почала облазити шкіра, утворилася так звана підкова. Лікування було тривалим і виснажливим: від ядовых таблеток гризеофульвіну до ванночок з солі, господарського мила і покупки самих різних мазей. У підсумку допомогло комплексне лікування із застосуванням березового дьогтю (на ніч запаковывала стопи в пакети, п’яти підведені маззю з дьогтем). Вранці змивала все це, з мазала мазями, перерахованими вище. Мазі використала за 2 тижні в середньому кожну, інакше організм звикає, ефект лікування йде. Стару шкіру 1 раз на тиждень распаривала в тазику з сіллю, акуратно знімала ножицями + теркою, після обробляла інструменти формаліном. Все взуття обробляла також формідрон. Через пів року боротьби, мук, нервів і сну в шурхотить пакетах зараза пішла. З тих пір в душ тільки в тапках!

 20. Марина

  У мене чоловік боровся з грибком нігтів на ногах років 10. Не допомагали ні таблетки, ні мазі. Один раз одна знайома бабуся мені підказала, що від грибка нігтів рятує чайний гриб. Його вирощувати з чаю можна вдома самим. Я знайшла за оголошенням і купила його за копійки. Кожен день чоловік прикладала шматочок чайного гриба до уражених нігтям, і диво — через 2 місяці грибок почав проходити, почав відростати здоровий ніготь !!!! Я всім раджу спробувати. Він дійсно допомагає. Тільки треба повозитися і робити цю процедуру щодня

 21. Лиза

  Для всіх лікування індивідуально, і залежить від занедбаності грибка. Мені дерматолог прописав ИРУНИН, приймати 3 місяці, під ніготь капати (великий палець на нозі) ЭКЗОДЕРИЛ. Лікування виходить не дешево, але це того варто, факт на обличчя. Було уражено 1/3 нігтя. Домашні ванни, а також просто розчин проти грибка не допомогли.Примудрилася цю погань десь підчепити. Підозрюю що після басейну в готелі. Найголовніше, що запускати не треба, інакше можна стільки нігтів втратити. Я поки лікувалася вдома, у мене два нігтя зійшло((

 22. Анна

  Як на мене, найбільшим діючим препаратом залишається мазь, вона здатна набагато глибше проникнути ніж той же лак. З іншого боку, якщо грибок вже глибоко проник, без антибіотиків важко буде обійтися, і тоді доведеться приймати таблетки, але їх так само краще за призначенням лікаря. На собі доводилося застосовувати лише мазь, але процес дійсно довгий, потрібно набратися терпіння.

  1. Наталья

   Доброго дня! Підкажіть Як довго лікується грибок маззю?

 23. Максим Орлов

  Вперше зіткнувся з грибком в армії, у нас там майже всі хворіли цієї неприємної болячкою. Але ніякими спеціальними кремами, спреями а тим більше таблетками там від грибка ніхто не лікував. То що підчепив грибок зрозумів по неприємного запаху, який виходив саме від пальців ніг і свербіння, потрібно сказати, що у багатьох грибок проявлявся в різного ступеня тяжкості. Але лікувалися всі однаково за порадою старших товаришів а саме Маззю для зовнішнього застосування «Вишневського» як зараз пам’ятаю в таких маленьких скляних баночках і коштувала копійки, то що потрібно для солдата без грошей, чимось схожа за консистенцією і запахом на зубну пасту, як вже говорив лікувалися їй все наносячи на пальці ніг та й по всій нозі вообщем, хто як хотів кожен день перед сном, і потрібно сказати приблизно у 90% випадків вона допомагала, не допомагала вже в зовсім запущених ситуаціях і в таких випадках вже доводилося купувати спеціальні кошти від грибків у аптеці. Хотілося б ще дати пораду людям, які читатимуть цю корисну статтю і мій коментар, під уникнення захворювання грибком потрібно: дотримуватися правил гігієни добре мити ноги мінімум 1 раз в день перед сном, ніколи не ходити босоніж по підлозі особливо плитці в місцях загального користування, і ніколи не взувати чуже взуття. Дотримуючись дані поради по профілактиці хвороби грибком, шанс виникнення буде нікчемно малий.

 24. Анастасія

  А крім вищевказаних ознак можна помітити грибок і сильний чи свербіж і біль? Не хотілося б, щоб ніготь відшаровується, кришився. А ось огляд препаратів може знадобитися.

 25. Лариса

  Поки в ходу профілактика: регулярні ванночки для ніг, своєчасна стрижка нігтів, дихаюча взуття. При проблемах піду до лікаря: самолікування небезпечно.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *