_

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засобиЗ оніхомікозом кистей (грибковим інфікуванням нігтів на руках) люди зустрічаються набагато рідше, ніж з грибком пальців ніг. Однак методами його лікування цікавляться багато. Жінкам необхідно проявити особливу пильність у даному питанні, адже інфікування оніхомікозом у них спостерігається в 3 рази частіше, ніж у чоловіків. Це можна пояснити кількома причинами. Жінкам доводиться набагато частіше занурювати кисті у воду (наприклад, під час прибирання) і застосовувати побутову хімію. Крім того, навіть після звичайного візиту до маникюрщице можна повернутися додому з «букетом» грибкових культур.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Призначенням яких-небудь протигрибкових засобів повинен займатися відповідний фахівець. Це обумовлено тим, що тільки лікарем може бути встановлений вид грибкової культури і ступінь інфікування, після чого він призначить прийом відповідного комплексу препаратів. Самостійне визначення виду грибка неможливо. Отже, вибір протигрибкового засобу «наосліп» навряд чи допоможе повністю позбутися від проблеми.

Ніж лікувати грибок нігтів на руках?

Лікування оніхомікозу можливе 4-ма основними способами:

 1. Місцевими препаратами;
 2. Пероральними лікарськими засобами;
 3. Лазерною терапією або апаратними чистками;
 4. Народними методиками.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Радимо ознайомитися: Таблетки від грибка нігтів

Про препарати місцевого застосування

При своєчасному зверненні до лікаря-дерматолога лікування може полягати в прийомі протигрибкових препаратів, що наносяться на уражену поверхню нігтів і шкірних покривів навколо них. Група таких препаратів представлена кремами, розчинами, мазями, лаками та іншими засобами. Вони володіють такими перевагами:

 • Можливістю досить тривалого застосування навіть тоді, коли у зв’язку зі станом здоров’я прийом таких протигрибкових препаратів, як таблетки або капсули, заборонено;
 • Мінімальними побічними ефектами і рідкісними алергічними проявами;
 • Доступністю в матеріальному плані (найбільше доведеться витратити на придбання протигрибкових лаків);
 • Простотою нанесення з можливістю точно визначити терапевтичну концентрацію.

Слід враховувати, що перед застосуванням препаратів цієї групи (як і будь-який інший) бажано отримати лікарську консультацію.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Незважаючи на те, що у місцевих протигрибкових препаратів налічується чимало вагомих переваг, про їх недоліки також слід згадати. Основним мінусом є те, що діючим речовинам кремів або мазей не вдається проникнути через нігтьову пластину до її ложа – до основним місцем скупчення найбільш життєздатних грибкових культур.

У випадку з лаками результат буде більш обнадійливим. Що містяться в них речовини можуть не лише проникати через нігтьову тканину, але і накопичуватися в ній, збільшуючи, таким чином, протигрибкову ефективність.

Проникаючу здатність мазей і кремів вдасться підвищити завдяки видалення ороговілих структур інфікованого нігтя. Зробити це можна механічним способом (використовують манікюрну пилку разом з кусачками) або ж шляхом обклеювання нігтів кератолическими пластирами, розм’якшуючими нігтьову поверхню при одночасному наданні антисептичної дії.

У місцевій терапії перевага надається таким засобам:

 • Лакам «Батрафену» і «Лоцерилу»;
 • Мазей «Кандіду» і «Клотримазолу»;
 • Кремами «Ламизилу» і «Экзодерилу» (застосовується і у вигляді крапель).

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

До початку місцевих лікувальних процедур необхідно провести попередню підготовку оброблюваних поверхонь. Для нігтів необхідно приготувати теплу ванночку з содою, травами або господарським милом. Після такого розпарювання слід нанесення спеціальних складів на нігтьову поверхню з прилеглими тканинами. Процедура повторюється до 2-х раз на день або у відповідності з інструкцією до препарату.

Використання лаків доцільно 1 раз на тиждень. В даному випадку тривалість терапевтичного курсу досягає 6-ти місяців. Однак у разі, якщо після 2-х тижнів ефекту від місцевих медикаментів при їх регулярному використанні не спостерігається, то доведеться задуматися про їх заміну або про початок систематичного терапевтичного курсу.

Радимо ознайомитися: Поради лікаря по грибку нігтів

Про лікарські засоби, прийнятих всередину

Десятьма-п’ятнадцятьма роками раніше лікування оніхомікозу полягало у застосуванні всього лише 2-х препаратів – гризеофульвіну і кетоконазолу. Їх прийом тривав до 18-ти місяців. Така тривалість лікування була не єдиним мінусом. Пацієнту доводилося постійно приходити в поліклініку на здачу аналізів у зв’язку з численними побічними діями даних препаратів.

З розвитком медицини лікування стало проводитися ітраконазолом і тербінафіном, вплив яких було більш швидким і супроводжувалося меншими побічними ефектами. За дією препарати, що мають 40-ка річну історію, не поступаються сучасним засобам. Їх принцип базується на проникненні активних речовин через кров до матриксу та нігтьовому ложу з наступним накопиченням в них, що призводить до знищення грибкових культур.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Призначення приймаються всередину медикаментів доцільно в таких випадках:

 • Якщо поверхню нігтьової пластини вражена більш ніж на 50%;
 • За наявності піднігтьового гіперкератозу;
 • При великому нігтьовому ураженні (від 3-х пластин і більше);
 • За наявності деяких хронічних недуг (наприклад, імунодефіциту, цукрового діабету та інших);
 • За віком пацієнта від 50-ти років і старше.

системної протигрибкової терапії перевага віддається таким препаратам (із зазначенням торгового назви в дужках):

 • Кетоконазолу (Микозоралу);
 • Тербінафіну (Ламизилу, Бинофину, Тербизину);
 • Интраконазолу (Орунгалу, Итрамиколу);
 • Флуконазолу (Микомаксу, Дифлюкану, Микосисту);
 • Гризеофульвину – останнім часом призначають рідко у зв’язку зі значним негативним впливом на організм.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Дія цих препаратів полягає в знищенні грибкових спор і в розм’якшенні ороговілих мас. Дозування варіюють у відповідності з індивідуальними особливостями організму і ступенем грибкового інфікування. Зазвичай – не більше 2-х капсул (таблетки) на день.

Системне лікування оніхомікозу можливо і за допомогою коротких курсів. Використовуючи пульс-терапію, можна домогтися високих результатів при найменших витратах з боку організму.

Особливості прийому препаратів

 • При лікуванні Кетоконазолом (Низоралом) призначають 1-ну таблетку на день протягом 4-х – 6-ти місяців.
 • При лікуванні Ітраконазолом (Орунгалом) рекомендується проходження 2-х курсів пульс-терапії. Методика полягає у щоденному прийомі 400 мг препарату протягом 7-ми днів. Після 3-х тижневого перерви слід повторення курсу.
 • При лікуванні Тербінафіном (Ламизилом) призначають прийом 1-ої таблетки (250 мг) щодня протягом 1.5 місяців.
 • При лікуванні Флуконазолом (Дифлюканом) призначають щоденну дозу, що не перевищує 150 мг препарату протягом 6-ти місяців.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Слід пам’ятати, що вибір медикаментів не повинен бути самостійним. В принципі, дія всіх препаратів спрямовано на проникнення в грибкову мембрану з її подальшим руйнуванням. Проте не всі засоби борються з кожним видом грибкових культур однаково ефективно. Деякі з них «концентруються» на дерматофитах, інші – на дріжджових видах, а треті – на цвілевих грибках. Крім того, прийом деяких медикаментів протипоказаний людям, що мають ниркову недостатність. А вибір протигрибкових ліків для вагітних жінок і дітей взагалі обмежений. Тому, йти в аптеку за протигрибковими препаратами можна тільки після розмови з лікарем-дерматологом.

Про лазерному методі і апаратних чистки

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Апаратну чистку використовують для зняття верхнього ураженого оніхомікозом нігтьового шару. Цю процедуру доцільно проводити в запущених випадках при руйнуванні нігтя. Операція є болючою. Після неї нігтьове ложе залишається «голим», що сприяє максимальному проникненню наносяться надалі протигрибкових складів і, як наслідок, скорочення лікувального курсу в 1.5-2 рази.

Під час лазерного лікування у пацієнта не виникає ніяких больових відчуттів або дискомфорту. При впливі мережевого лазерного потоку відбувається руйнування грибкових спор без підняття оточуючих тканин, а також стерилізація нігтьового ложа з внутрішнім опроміненням крові. Лазер відрізняється не тільки ефективним фунгіцидною дією, але і хорошим протисвербіжну, десенсибилизирующим, протизапальну і підсушують ефектом. Одну процедуру проводять протягом 20 – 25 хвилин. Курс зазвичай складається з 3-х – 4-х процедур, однак позитивну динаміку можна спостерігати вже після першого опромінення.

Грибок нігтів на руках. Чим лікувати? Кращі ефективні засоби

Радимо ознайомитися: Грибок нігтів у дітей

Про народних методиках

Застосування тільки народних засобів при оніхомікозі є недоцільним. В основному вони сприяють лише зняття свербіння і полегшення загального стану, але перешкоджати розмноженню грибкових культур вони не можуть. Тому використання народних засобів може бути лише доповненням до основного лікування. Серед них можна виділити:

 1. Накладення на інфіковану поверхню картопляного компресу хвилин на 30-40.
 2. «Відпарювання» рук в ванночках з теплого міцної кави (бажано без збовтування кавового осаду) протягом кількох вечорів поспіль.
 3. Нанесення мазі, приготовленої з шишок хмелю звичайного (20 г), кореня лопуха (20 г) і суцвіть календули (10 грамів), попередньо уварених на водяній бані, з додаванням вазеліну в пропорції 1-н 2-м.
 4. Примочки з листочків м’яти, потовчений з сіллю – час впливу 1 годину.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Діана

  Жахлива проблема. Дуже не комфортно.

 2. Інна

  Хороший засіб – микозан. Порадила знайома. А до цього намагалася лікуватися травами – мені не допомогло.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *