_

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Лікування грибка під час вагітності має ряд певних відмінностей, пов’язаних із впливом багатьох препаратів на плід. Тому підбираючи ліки для вагітної жінки, лікар в першу чергу орієнтується на здатності активних речовин проникати через плацентарний бар’єр.

Особливості захворювання при вагітності

Грибок нігтів і вагітність – часте явище, пов’язане зі зниженням імунітету жінки. Велике значення надається зміні гормонального фону. Поява грибка у вагітної говорить про різке зниження імунного статусу.

На шкірних покривах при нормальному імунітеті мешкає велика кількість мікроорганізмів, які не викликають захворювання. У разі зниження захисних сил, відбувається активація патогенної флори, у тому числі грибковою. З цієї причини формується грибок нігтів в період вагітності.

Особливість грибків полягає в тому, що вони ще більше знижують захисні сили організму жінки. Тому важливо своєчасно почати лікування і не запускати процес у прогресуючу стадію.

Особливості лікування

Терапія грибка нігтів у дорослої людини здійснюється за допомогою антимікотичним коштів. Але більшість таких препаратів не дозволені до застосування у вагітних жінок. Тому лікування має свої особливості:

 • найчастіше використовуються тільки засоби для місцевої терапії;
 • призначаються препарати, які не володіють тератогенним ефектом;
 • всі ліки для вагітної не повинні мати здатність проникнення через гематоплацентарний бар’єр.

Лікування грибка нігтів супроводжується тривалою терапією, яка займає звичайно від 2 до 4 тижнів. Тривалість курсу лікування у вагітної жінки повинен бути максимально коротким, але ефективним.

Перед використанням будь-якого засобу, необхідно ознайомитися про можливості використання такого препарату у вагітних жінок. Така інформація завжди знаходити у відкритому доступі, і не є секретом.

Складність лікування грибка у жінок, полягає у відсутності препаратів системної дії без можливого впливу на плід. Тому лікар постійно на момент лікування повинен спостерігати за здоров’ям вагітної. У разі наявності змін у загальному стані терапія припиняється.


Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Рекомендуємо почитати: Аналіз нігтів на грибок і зішкріб. Що потрібно знати?

Особливості у виборі препарату

При виборі оптимального засобу для лікування грибка нігтів при вагітності слід керуватися певними правилами. До них відносять наступне:

 • препарат повинен володіти вираженим антигрибковим, антимікробною і протизапальною дією;
 • ліки має діяти за короткі терміни, не зменшуючи при цьому свою ефективність;
 • кошти повинні бути зручні у використанні;
 • всі препарати повинні забезпечувати максимальну безпеку відносно плоду і самого організму жінки.

Будь-які антимикотические препарати системної дії негативно позначаються на роботі більшості органів і систем. Це так само необхідно враховувати, роблячи вибір ліків.

Які кошти можна?

Лікування грибка нігтів при вагітності проводитися з використанням максимально безпечних засобів. Рекомендується вдаватися до методів місцевої терапії, так як при зовнішньому використанні спостерігається низька абсорбція ліки в системний кровотік. У більшості випадку всмоктування не відбувається, тому впливу на плід не виникає.

Мазі

Серед мазей активно використовуються Ламизил і Микозан. Їх механізм дії заснований на руйнування клітинної стінки гриба.

Використовуються мазі відповідно до інструкції по застосуванню. Наносять невелику кількість на уражені ділянки. Рекомендується попередньо очистити поверхню нігтя по мірі можливості. Для вагітних жінки радять очищати поверхню нігтя з дрібною пилою аброзивності.

Не варто доходити до фанатизму і прикладати більше зусиль, ніж це необхідно. Слід просто злегка по можливості прошліфувати нігтьову поверхню.

Потім на очищену ділянку необхідно нанести невелику кількість лікарського з’єднання. Краще проводити таку процедуру перед сном. Бажано не мочити нігті протягом декількох годин після нанесення мазі.

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Лаки

Для вагітних дозволяється використовувати лаки фірми Экзодерил і Лоцерил. Механізм дії цих лаків заснований на руйнуванні клітинної мембрани грибів і зниження їх активного росту.

Нанесення проводитися аналогічно мазі. Так само готують поверхню нігтя, попередньо очистивши її. Потім наносять лак і чекають поки він висохне, приблизно 3 хвилини. Існує певна особливість у використання лаку:

 • наносити необхідно 1 раз у два дні;
 • прибирати залишки від попереднього нанесення немає необхідності;
 • прати лікарський засіб з нігтя слід один раз на тиждень.

На відміну від мазі, форма випуску у вигляді лаку є більш зручною для використання вагітним жінкам. Так само механізм дії полягає у формування захисної плівки на нігті, яка не дає поширитися інфекції на здорові ділянки.

У будь-якому випадку перед використанням необхідно проводити консультацію з лікарем. Ніякого самолікування під час вагітності не повинно бути.

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Рекомендуємо почитати: Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Креми та спреї

Для вагітних жінок рекомендується використовувати препарат Батрафен. Він має потрійну дію на основну проблему нігтів. Чинить виражену антигрибкову дію. Крім цього при його використанні формується антимікробна і протизапальна активність.

Завдяки такому ефекту, результат від лікування розвивається в короткі терміни. Важливо, при вагітності проводити дослідження для визначення ефективності терапії і визначення необхідного лікарського засобу. Такий підхід дозволить знизити ризик розвитку повторного захворювання грибковою інфекцією.

Дуже важливо при терапії грибка у вагітних дотримуватися всі рекомендації лікаря. Необхідно наносити ліки, таким чином, як порадив фахівець.

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Таблетки

На сьогоднішній день не існує препаратів у вигляді таблеток для лікування грибків, які були б дозволені для вагітних. Тому категорично заборонено приймати такі таблетки як Флуконазол, Клотримазол, Ітраконазол. Всі ці препарати чинить негативний вплив на плід і організм жінки. Використання таких ліків вплив і на функціонування органів і систем у цілому. Так само вони заборонені і не період лактації.

Загальні принципи лікування

Загальні принципи лікування у вагітних відрізняють від інших пацієнтів. Для вагітних заборонено використовувати таблетки для системного лікування. Не варто забувати, що і не всі препарати з місцевої терапії можна на період виношування плоду.

У інших пацієнтів активно використовуються різні методи лікування з урахуванням їх індивідуальних особливостей і наявності супутніх патологій.

При вагітності у главу рішення ставати питання про безпеку дитини і організму жінки.

Навіть якщо ліки і не впливає на плід, то на організм матері вплив, може бути. Тому ліки для вагітних підбираються з певною суворістю.

Загальні принципи лікування у вагітних складаються із загальних правил щодо зниження ризику розвитку грибка.

На момент лікування і після нього рекомендується:

 • уникати пітливості ніг;
 • не носити тісного й вузьку взуття;
 • не носити теплі домашні тапочки;
 • користуватися тільки своїм особистим набором рушників.

Такі загальні рекомендації даються для запобігання повторного розвитку захворювання.

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Рекомендуємо почитати: Грибок нігтів на руках. Фото і докладний опис видів грибка

рекомендують мікологи?

Для терапії грибка у вагітних лікарі мікологи рекомендують всього декілька лікарських препаратів. До них відносять:

 • цитросепт;
 • клотримазол;
 • фунгазол.

Всі ці ліки дозволені для використання у вагітних.

Цитросепт – це засіб на основі рослинної компонента. Позитивні сторони полягають у відсутності побічних ефектів і негативного впливу на плід. Препарат не проникає через бар’єр плаценти. Основне активне з’єднання це витяжка з екстракту грейпфрута. Для забезпечення лікувального ефекту слід втирати засіб на уражені ділянки нігтя.

Клотримазол у вигляді мазі. Являє собою речовину прозорого кольору, без різкого запаху. Дозволений до використання тільки в період другого триместру вагітності. Важливо, що цей препарат дозволений для жінок тільки під наглядом лікаря та з призначення фахівця. Займатися самолікуванням цим препаратом не варто.

Грибок нігтів при вагітності. Чим лікувати?

Фунгазол випускається у вигляді мазі. Активна речовина міконазол. Є препаратом з широким спектром дії. Це означає, що таке ліки впливає на багато різних грибів. Перед тим як нанести його, слід коротко обстригти нігті. Далі зробити марлеву пов’язку і накласти на уражену ділянку. Тривалість і кратність визначається тільки лікарем.

Додатково до лікування у вагітної жінки додають полівітамінні комплекси. Це необхідно для підтримки захисних сил організму і швидкому розвитку необхідного результату.

Народні методи

Виходячи з великого обмеження у використанні медикаментів, виникає бажання звернутися за допомогою до методів народної медицини. Багато хто вважає, що якщо виготовити щось на рослинній або іншої схожої основі, то це абсолютно нешкідливо. Насправді на організм жінки під час вагітності впливає велика кількість факторів внутрішнього середовища.

Зміна гормонального фону, порушення і зниження імунного статусу, може призвести до незвичайної реакції при використанні засобів народної медицини. Повністю безпечним для позбавлення від грибка вважається:

 • ванночки з додаванням в них солі або соди, важливо, що б вода не була дуже гарячою;
 • можна додати в ванночку аптечний прополіс, він в деякій мірі здатний уповільнити зростання грибка;
 • так само можна додати невелику кількість оцту.

Ці методи найбільш безпечні із способів нетрадиційної медицини. Не слід вдаватися до лікування грибка з використанням різних настоїв і відварів для внутрішнього прийому. Особливо обережно слід ставитися до різних методів з використанням ефірних масел. Всі вони досить алергенні.

Що буде якщо не лікувати грибок?

При появі перших симптомів слід звернутися за допомогою до лікаря. Лише спеціаліст призначить правильне лікування. Самолікування займатися категорично заборонено. Якщо не лікувати грибок у вагітних поступово буде відбуватися сенсибілізація організму з подальшим ризиком розвитку алергії у матері та дитини. Існує ризик приєднання вторинної бактеріальної інфекції.

В цьому випадку є ризик формування серйозних наслідків для здоров’я дитини. Тому грибок нігтів необхідно лікувати вчасно, а краще дотримуватися заходів профілактики на момент вагітності.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *