_

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Різні методи народної медицини, які використовуються для лікування грибкової інфекції на сьогоднішній день користуються великою популярністю. Їх затребуваність майже аналогічна медикаментозним препаратам, так як ефективність від їх прийняття не менш результативною.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Також, паралельно їх популярність заснована на тому, що патологія ніг, пов’язана з ураженням шкіри і нігтів патогенними грибками, сьогодні є однією з найбільш поширених. А лікування цієї недуги досить непросто і вимагає тривалого часу, навіть після зникнення видимих ознак захворювання.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Рекомендуємо почитати: Крем від грибка на ногах

Народні засоби з домашньої аптечки

Боротися з грибком на ногах народними засобами вдома не надає жодних складнощів і проблем. Існує безліч порад і методів, дія яких зосереджена на ліквідації інфекційних уражень грибком. При цьому увага приділяється ефективності і швидкого впливу на заражені ділянки шкіри і нігтів.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Ця область у вигляді ефективних засобів надає звичайні препарати, які не вимагають значних матеріальних витрат і в більшості випадків знаходяться в аптечці у будь-якому будинку. Адже терапія народними засобами ґрунтується на застосуванні таких засобів, які завжди є вдома.

До аптечних препаратів, використовуваних у терапії мікозу стоп відносяться:

 • Марганцівка. Є одним з основних і не замінних коштів при терапії даної патології. Вона забезпечує швидке і ефективне лікування мікозу. Марганцівка застосовується для приготування аплікацій та ванн. Найбільш результативними вважаються компреси, які робляться шляхом прикладання на уражені ділянки марлеву серветку, змочену в розчин перманганат калію.
 • Йод. Володіє сильним дезінфікуючу дію, а також властивість, що провокує згортання білка, з якого складається грибок. Використовується для зовнішнього оброблення нігтьових пластин, тріщин, ерозій, висипань, прояв яких характерно для грибка на ногах.
 • Йодинол застосовується для приготування компресів. Під його впливом розм’якшується нігтьова пластина і ороговілі, сухі ділянки шкіри, що сприяє безболісному видалення даних уражених ділянок. При цьому дезінфікується шкіра, яка знаходиться поблизу грибка на ногах.
 • Настоянка прополісу швидко блокує розвиток інфекційного ураження ніг патогенними грибками. Використовується для приготування аплікацій. Змочені ватні диски прикладаються на уражені ділянки до повного висихання. Також широко застосовується для ванночок, які робляться шляхом розчинення 50 мл настоянки на 5 літрів води. Тривалість маніпуляції 10 хвилин.
 • Мазі, масла на основі прополісу допомагають у боротьбі з важкими формами грибка стоп, які супроводжуються серйозними ураженнями шкірних покривів у вигляді фізіологічних змін форми і структури, а також колірного забарвлення тканин.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобамиОлію можна купити готове в аптеці, а можна самостійно зробити в домашніх умовах, змішавши будь антисептичну масло і настоянку прополісу в рівних співвідношеннях. Отриманою сумішшю змазують уражені ділянки шкіри на ніч.

 • Борна кислота гарантує швидкий і позитивний результат при лікуванні нею грибка на ногах. Для цього слід обробляти нею міжпальцевий простір, яке вражено грибком.
 • Нашатирний спирт використовується для приготування компресів, які ставляться на ніч.

Рекомендуємо почитати: Мікоз стоп: лікування і профілактика захворювання

Грибок стопи: лікування народними засобами з кухні

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Найчастіше ефективні засоби народної медицини вдало розташовуються на кухні, які часто використовуються в побуті, або для приготування їжі. Наприклад, до них відносяться:

 • Оцет (винний, столовий, яблучний). На їх основі виготовляють мазі, ванни і компреси, які моментально блокують розвиток грибкової інфекції на ногах.
 • Харчова сода. Застосовується для приготування протигрибкових ванночок і пасти, надають антисептичну дію на уражені ділянки стоп. Також в профілактичних цілях допускається оброблення внутрішньої сторони взуття сухим порошком, а також у вигляді присипки для ніг.
 • Часник. Зроблені компреси або мазі на його основі мають високу антибактеріальну властивість. Безліч рецептів дозволяє підібрати максимально відповідний варіант у кожному індивідуальному випадку, враховуючи особливості організму і ступінь розвитку захворювання.
 • Заварний кави. Використовується для приготування ванн. Слід просто заварити міцну каву і пропарити в ньому ноги напротязі 15 годин-20 хвилин.
 • Лук. Зроблений з нього кашка в чистому вигляді прикладається на уражені ділянки шкіри, які мають висип, тріщини і великий шар ороговелой або сухої шкіри. При наявності відкритих вогнищ роздратування, пом’якшити агресивне середовище можна за рахунок додавання в неї вазеліну в співвідношенні 1:1.
 • Куряче яйце використовується для приготування чудодійної мазі на його основі. Для цього варто на добу залишити яйце в склянку з оцтом. На ранок знімається зверху плівка, а в решту рідина додається 10 грам вершкового масла і все ретельно перемішується.
 • Чайний гриб. Сприяє ліквідації хвороботворної середовища і блокує ріст патогенних бактерій. Існує два методи його використання у боротьбі проти грибка ніг: втирання і компреси.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Для першого методу необхідно відокремити невеликий фрагмент чайного гриба, очистити його від плівки і перетерти до стану пюре. Отримана кашка втирається в ніготь двічі на добу.

Компрес. Один шар гриба вимочується у воді, після чого на ніч прикладається до ураженої ділянки стопи. Зверху обертається клейонкою і залишають на 6-8 годин. На ранок видаляються відмерлі шматочки і поверхня обробляється марганцівкою, або розчином брильянтової зелені.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Основною перевагою даних народних засобів є доступність і зручність використання. Висока ефективність продуктів харчування дозволяє швидко позбутися від будь-яких проявів грибка стоп. А якщо будь-яке лікування додати ще і правильним збалансованим харчуванням, то процес одужання прискориться подвійно.

Рекомендуємо почитати: Грибок на ногах у дитини, як його лікувати?

Нестандартне народне засіб від грибка стопи

Не дивлячись на те, що ми живемо в сучасному світі, часто при лікуванні деяких захворювань використовуються досить незвичайні народні кошти грибок стоп тому не виключення. У зв’язку з тим, що для розвитку мікозу потрібне кисле середовище, при лікуванні захворювання використовуються засоби, які створюють лужне середовище, що сприяє загибелі збудників.

 • Пральний порошок. Незважаючи на незвичайний спосіб терапії, цей засіб є досить ефективним і не викликає розвиток побічних явищ. В цілях терапії при його використанні готуються ванночки. Для цього варто 100 грам порошку розвести в 5 літрах гарячої води і щодня розпарювати стопи протягом 15 хвилин. Курс терапії становить два тижні. Але не варто припиняти дані маніпуляції відразу після зникнення явних ознак мікозу.
 • Господарське мило. Завдяки протигрибковій дії цей засіб широко використовується для приготування спеціальних ванночок. Вони можуть бути, як на основі тільки одного мила, так і з додаванням допоміжних компонентів. В більшості випадків найбільш вдалим комплексом до мильної терапії є харчова сода, оцет і березовий дьоготь.

Крім ванночок господарське мило застосовується як зовнішній місцевий засіб. Для цього з допомогою добре намиленою губки або м’якої щітки якісно обробляються уражені ділянки шкіри, особливо в між пальцевому просторі і на нігтьових пластинах.Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

 • Роса. На перший погляд даний засіб може здатися досить неефективним, а даремно. Адже з давніх часів вважалося, що роса концентрує в себе цілющі властивості трави. Тому з метою додаткового методу народної медицини, рекомендується вранці гуляти босоніж по чистій траві протягом півгодини. Після прогулянки ноги не витираються, а природним шляхом самі висихають. Даний спосіб лікування нестандартний, але досить ефективний, тому не варто ним нехтувати, а треба спробувати. Негативного впливу точно не станеться, зате організм наповниться позитивною енергетикою на весь день, а стопи вам будуть вдячні за таке приємне лікування.
 • Класичний натуральний йогурт. Їм на ніч покриваються уражені ділянки шкіри на підошві і в міжпальцевих просторі.
 • Хлорка. Є одним з найбільш результативних засобів при лікуванні мікозу на ранній стадії. Також при важкій формі розвитку захворювання, коли вже під нігтьовою пластиною спостерігається наявність цвілі, це засіб буде максимально результативним. Для приготування розчину, який буде застосовуватися зовнішньо для обробки уражених ділянок, слід змішати будь хлоросодержащее засіб з водою. Співвідношення компонентів повинно бути 1:4. Дані маніпуляції проводяться вранці і ввечері на попередньо вимитих ногах.

Грибок стопи. Способи лікування народними засобами

Незважаючи на великий перелік різних народних засобів і їх великих лікувальних властивостей, варто віддавати собі звіт в тому, що їх застосування результативно лише у початковій стадії розвитку мікозу. Також тільки комплексний підхід дозволить позбутися від грибка, а це методи традиційної медицини, використання народних засобів, правильне харчування, дотримання правил гігієни.

Не варто експериментувати зі своїм здоров’ям. Попереднє узгодження плану лікування з дерматологом допоможе запобігти розвитку ускладнень і тяжких форм грибка на ногах.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Віталій

  Я є прихильником народної медицини. І як на мене це дуже кваліфіковані поради. Буду пробувати.

 2. Кеша

  Не знаю хто як, але я не бачу сенсу намагатися лікуватися народними методами у той час, коли вже є стільки сучасних діючих засобів.

 3. Руслан

  Взагалі, наскільки я правильно розумію, то народні методи лікування можуть допомогти тільки на початкових стадія грибка. Якщо ж захворювання є вже протягом тривалого часу, то потрібно вже підбирати якісь сучасні способи.

 4. Влад

  А я намагаюся не ходити по всяких там громадським місцям, таким як басейни і ванни. У мене один, як у бані підхопив цю інфекцію. У підсумку довелося лікуватися від грибка.

 5. Джек

  А я намагаюся не ходити по всяких там громадським місцям, таким як басейни і ванни. У мене один, як у бані підхопив цю інфекцію. У підсумку довелося лікуватися від грибка.

 6. Валентин

  Це звичайно так. У таких місцях найпростіше схопити грибок. Але буває він і не від цього. Завжди потрібно стежити за особистою гігієною.

 7. Ірина

  Почала злазити шкіра на п’ятах і свербіти. Це грибок? До лікаря ще не зверталася. Напевно потрібно буде це зробити.

 8. Ахмедов Саїд

  Почну відразу. Запам’ятайте раз і назавжди! Найкращий спосіб позбавлення від грибка стопи це «ОЦЕТ», краще не буває. Якщо образно сказати, «Якщо всі ліки поступово лікувати ваші ноги, то оцет відразу ж бере за горло грибка і відриває йому голову. Жодних шансів у грибка або в грибків». Так, слово «Оцет» трохи страшнувата слово, але повірте я теж так думав протягом 27 років. Я знав що, оцет допоможе, але боявся і не звертав уваги на нього. Буквально робив усе, але так і не вилікувався. Останні роки у моїх ніг почали з’являється більше 10 бульбашок, і я просто не знав що робити, вид я використовував практичний всі ліки і народні засіб. Ось і тоді вирішив ризикнуть.
  Купив оцет 75% розбавив 1/3, тобто одна ложка оцту на три ложки води. Намочив марлі на цьому розчині, выжмал марлі і покрив ногу з нижнього боку, де зазвичай з’являються грибки. Надів на ноги шкарпетки, спеціально вишитий із звичайного матеріалу у вигляді чешки, це для того щоб марлі тримався (Після компресу відразу вимийте руки). В такому вигляді я просидів приблизно 2 години і наступні 2 дні повторив компрес, тобто 3 дні по 2 години. Найцікавіше в тому, що, оцет виявився не таким вже страшним, під час компресу практичний я нічого не відчував, тільки трошки запах оцту. Через 3 дні грибки почали зникати, а нові не з’являлися. Тоді я вирішив продовжить лікування, але вже не щодня, а через і зменшив дозу на 1/4. Я знаю що, грибки дуже живучі тому продовжив лікування рівно пів року. А потім, 1 раз в недолью для профілактики.
  Під час лікування необхідно також обробляти взуття оцтом. Для це, таку-ж намочену оцтом марлі треба класти у взуття, а взуття треба тримають в целофановому пакетику. Не забувайте щільно закритий пакетик щоб запах не виходило назовні. Ви можете це робити щодня або через день, ну як вам буде завгодно.
  Що тут написано практичний я відчував на себе. Я не знахар, і не медик, тому не знаю як будуть реагувати ваші ноги на оцет. Може у когось алергія, чи щось інше. Тому будьте обережними. Для початку ви можете зменшить дозу до 1/10, для проби, а потім поступово збільшити дозу до 1/3. Будьте здоровими, Ахмедов Саїд.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *