_

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Іхтіолова мазь при врослому нігтіВрослий ніготь – це серйозна і небезпечна патологія, яка полягає у вростання внутрішнього або зовнішнього краю нігтьової пластини в м’які тканини пальця. На жаль, від виникнення подібної проблеми в наші дні не застрахований ні хто, при цьому недуга може проявитися абсолютно в будь-якому віці.

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Необхідно знати: Лікування грибка нігтів йодом

Фактори, що сприяють виникненню патології

Традиційна медицина називає дві головні причини виникнення врослого нігтя:

– регулярне носіння тісною і незручною взуття, з-за чого відбувається здавлювання нігтьової пластина, що призводить до її деформації і подальшого травмування шкіри;

– неякісний педикюр, який проводиться з порушенням правил гігієни. Як показує практика, в тому випадку, якщо при стрижці нігтів, їх куточки обрізаються занадто сильно, поступово відбувається деформація нігтьової пластини та її вростання в околоногтевой валик.

Крім цього, непрямими причинами вростання може стати:

– вроджене або придбане плоскостопість;

грибкове ураження нігтьової пластини;

– травма нігтя, яка призвела до її деформації.

Симптоми появи врослого нігтя

Як і будь-яку іншу хворобу, врослий ніготь необхідно почати лікувати ще на ранніх стадіях, адже тільки так можна добитися повного позбавлення від проблеми і уникнути можливих рецидивів у майбутньому. Для того щоб своєчасно виявити почалося вростання нігтьової пластини досить звертати увагу на появу таких симптомів:

– виникнення болю в області нігтя при надіванні взуття;

– поява в області нігтьової пластини невеликих виразок, які виникають у місці травмування шкіри нігтьової пластиною;

– гнійні виділення, які виникають при занесенні в рану інфекції;

– по мірі розвитку хвороби починається розростання грануляційних тканин, які сильно нагадують сире м’ясо, через що в народі вони називаються «диким м’ясом».

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Необхідно знати: Радіохвильове видалення врослого нігтя

При виявленні вищезгаданих симптомів лікування необхідно почати якомога раніше, в іншому випадку патологія приймає хронічну форму, що супроводжується серйозним дискомфортом і сильними болями при ходьбі.

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Можливі ускладнення при врослому нігті

При відсутності належного лікування або неправильному лікуванні врослий ніготь може призвести до утворення наступних ускладнень:

– поширення інфекції по лімфатичних судинах;

– розвиток абсцесу, що рано чи пізно призведе до ампутації фаланга пальця;

– виникнення остеомієліту, при якому гнійна інфекція вражає кістки стопи.

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Лікування врослого нігтя

Як правило, хірургічне втручання потрібно лише у найбільш запущених випадках, в основному для лікування врослого нігтя використовується консервативне лікування, яке передбачає:

– виключення подальшого травмування шкіри нігтьової пластиною, для цього хворому необхідно відмовитися від носіння тісного взуття та спилювання куточків нігтя;

– з метою зняття запального процесу і розм’якшення м’яких тканин при врослому нігті рекомендується використання спеціальних теплих ванночок з сольовими та марганцовыми розчинами;

– для запобігання подальшого вростання необхідно між нігтем і шкірою прокладати спеціальні марлеві джгутики, які просочуються антисептичні та антибактеріальні розчинами;

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Необхідно знати: Як проявляються хвороби шкіри на руках?

Використання іхтіолової мазі для лікування врослого нігтя

Як показує практика, при вростання нігтьової пластини в м’які тканини і розвитку запального процесу найбільшу ефективність демонструє іхтіолова мазь. Цей лікарський препарат можна використовувати як у чистому вигляді, так і в якості десятивідсоткової гліцеринову аплікацію, яку отримують в результаті змішування гліцерину та іхтіолової мазі в рівних пропорціях.

Іхтіолова мазь при врослому нігті

Для проведення процедури невелику кількість мазі наноситься на ватний диск або чисту марлю, після чого готовий компрес прикладається до ураженого місця. Для фіксації компрес обмотується харчовою плівкою і тканинною пов’язкою. Виконувати процедуру необхідно на ніч компрес рекомендується міняти щодня протягом семи днів. Після закінчення тижня з допомогою стерильного інструменту врослий шматок нігтя вирізається з шкіри.

Іхтіолова мазь не має протипоказань і може використовуватися для лікування врослого нігтя, як дорослими, так і маленькими дітьми.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Олександр

  Зараз є безліч різних засобів проти цієї хвороби. І кожен говорить, що їх засіб краще. Так кому ж вірити?

  1. Олег

   Я вважаю, що просто треба пробувати різні варіанти і зупинитись на тому, що дійсно допомагає.

 2. Алла

  Сама користуюся цією маззю. Допомагає. Тільки потрібно весь час слідкувати за своїми нігтями, щоб до такого не доходило.

 3. Светлана

  Просто зараз так складно зрозуміти який засіб по справжньому допомагає, адже цих коштів величезна кількість. Ось і розберися так – що з цього купити.

 4. Марія

  Лікуватися намагаюся самостійно. Використовую мазь Вишневського, інше як-то нічого і не пробувала. Мені вона подобається.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *