_

Изопринозин: інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Изопринозин: інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Изопринозин — неспецифічний препарат, призначений для боротьби з вірусною активністю, крім того, він стимулює імунну систему організму. Відноситься до синтетичних речовин, містить азотисті підстави пуринового ряду.

Зовнішній вигляд препарату

Препарат виробляється у вигляді двояковыпуклых довгастих пігулок з розділювальною борозенкою. Колір таблетки практично білий, є слабкий характерний запах. Продається в упаковках по 20, 30 і 50 штук.

Фармакодинаміка

В умовах зниженого імунітету відновлює функціональність лімфоцитів, що сприяє активній диференціації лімфоцитів на Т-кілери, Т-хелпери і Т-супресори. Відбувається стимуляція вироблення інтерферонів типу альфа і гамма. Під впливом Ацикловира збільшується активність захисних клітин організму: моноцитів, макрофагів і нейтрофілів.

Пригнічує активність різних вірусів: герпесу чотирьох типів, кору, паротиту, збудників цитомегаловірусної і мононуклеозной інфекції, грипу A і B, вірусу Т-лімфоми людини, ентеро-патгоенных, полиовирусов, збудників енцефаліту і респіраторних захворювань. Блокує реплікацію рибонуклеїнових кислот вірусу в клітинах організму, таким чином перешкоджаючи утворенню і поширенню білків вірусу-збудника.

Фармакокінетика

При пероральному прийомі практично повністю всмоктується з ШКТ. Найвищий рівень концентрації в плазмі крові досягається через дві години після того, як була випита таблетка. Метаболізується печінкою, утворюючи різні продукти розпаду, основним з яких є сечова кислота, виводиться переважно нирками.

Різні компоненти виводяться через різні проміжки часу, від трьох годин до двох днів. Не володіє кумулятивним ефектом, не було зафіксовано депонування препарату в печінці, кістковій або жирової тканини. Повністю всі метаболіти виводяться протягом двох діб.

Показання до застосування

Призначається при наступних захворюваннях:

 • ГРВІ, грип групи A і B
 • інфекційний Мононуклеоз, спровокований вірусом Епштейна-Барр
 • Висипання герпесной природи на шкірі обличчя і геніталіях
 • оперізувальний Лишай, бородавки
 • Вітрянка
 • Інфекція, викликана цитомегаловірусом
 • Кір при ускладненому перебігу
 • Вірусні гепатити
 • Папіломи голосових зв’язок, гортані
 • Папилломная інфекція статевих органів
 • Контагіозний молюск

Изопринозин: інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Рекомендуємо почитати: Чому у вагітних німіють руки?

Що ще потрібно знати:

Вірусні інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом. Існує цілий ряд захворювань, які супроводжуються неприємними відчуттями, які схожі з алергією. Найпоширенішим вірусом вважається герпес, який з’являється лише в області рота і в той же час має властивість розвитку сильних набряків. При виразковому висипанні розвиваються такі захворювання, як сифіліс, червона волчинка, афта і гистопламоз.

Кожен вид вірусної інфекції виникає із-за зниженої імунної системи, наявності грибкової інфекції в організмі або запального процесу. Тому при утворенні плям на слизовій оболонці або навколо рота, необхідно звернутися до фахівця. У цьому випадку на допомогу прийде противірусний препарат під назвою Изоприназин. Унікальна розробка нового покоління випускається у вигляді таблеток в одній упаковці по 10 штук.

Даний лікарський засіб, перш за все відноситься синтетичних речовин, які містять азотисті підстави. Препарат сприяє збільшенню активності захисних клітин організму. При правильному застосуванні медикаментів, пригнічується активний вірус. Це призводить до того, що вірус руйнується в організмі під впливом активних речовин.

При розвитку вірусу або бактеріальної інфекції, не рекомендовано травмувати слизову оболонку рота. Це може призвести до кровоточивості. Для того щоб позбутися від несприятливих симптомів, необхідно забезпечити правильний догляд за порожниною рота. Процес лікування залежить від ступеня і розвитку захворювання. В основному активно застосовуються антибіотики, кортикостеродиты і протимікробні засоби. При здійсненні профілактики, бажано скористатися спеціальним препаратом, який створений спеціально для внутрішнього застосування. В середньому тривалість лікувального курсу складає від 1 до 2 тижнів.

Протипоказання

Препарат не призначається, якщо була виявлена:

 • Хронічна недостатність нирок у 3-5 стадії
 • Відкладення солей сечової кислоти в хрящовій і суглобової тканини — подагра
 • Відкладення каменів у нирках або сечовому міхурі
 • Схильність до аритмії різного генезу

Також не призначається дітям у віці до трьох років.

При вагітності

Не проводилися тести для визначення безпечності застосування лікарського препарату при вагітності і в період вигодовування. Для безпеки дитини застосування лікарського засобу не рекомендується.

Побічні ефекти

За статистикою міністерства охорони здоров’я і ВООЗ, частота виникнення побічних явищ від 0,1 до 10% випадків:

 • Органи травлення: спостерігається нудота, різь у шлунку, блювотні позиви, відрижка. Рідко — діарея або запори.
 • Печінка: часто спостерігається підвищення активності трансаміназ у крові відбувається зростання рівня сечової кислоти.
 • Шкірні покриви і підшкірно-жирова клітковина: виникнення дискомфорту, відчуття свербіння і печіння.
 • Нервова система: розлади сну, шум у вухах, розвивається головний біль, інколи — підвищена стомлюваність, слабкість, сонливість.
 • Видільна система — збільшення денної кількості сечі та кількості сечовипускань.
 • Опорно-руховий апарат: напади гострого болю, викликані відкладенням солей сечової кислоти в суглобах. Можливі напади подагри.

З обережністю слід користуватися препаратом при хронічних неінфекційних захворюваннях печінки і нирок, при схильності до виникнення кровотеч, порушення згортання крові. Не призначають дітям зі схильністю до розвитку кетоацидозу і спадковими порушеннями обміну речовин. Протипоказаний при цукровому діабеті, гастриті з підвищенням кислотності шлункового соку.

Передозування

Випадки передозування препарату не описані.

Спосіб застосування та доза

Дозування розраховується лікарем виходячи з маси тіла пацієнта. Приймати препарат після прийому їжі, запиваючи малим об’ємом кип’яченої води.

Терапевтична доза для дорослих становить 50 мг на кілограм ваги. Для дітей у віці 3-12 років 50 мг на десять кг ваги. Дітям молодшого віку необхідно подрібнити таблетку і давати у вигляді порошку, розведеного водою.

Добова доза може бути збільшена за індивідуальними показаннями лікуючим лікарем, але не може перевищувати 4 г за 24 години. Тривалість лікування визначається симптомами та перебігом захворювання.

Изопринозин: інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Рекомендуємо почитати: Видалення врослого нігтя на нозі

Тривалість терапії

Курс терапії при гострих симптомах інфекцій вірусної природи триває до стовідсоткового зникнення клінічних симптомів, плюс дві доби для закріплення результату. В середньому один курс триває від однієї до двох тижнів, за рекомендацією лікаря може бути збільшений, з урахуванням індивідуального стану хворого.

При хронічної вірусної інфекції курси тривають від п’яти до десяти днів, з тижневими перервами. Для профілактики рецидиву може бути призначений Изопринозин в якості підтримки: не більше двох таблеток на день протягом місяця.

При захворюваннях, викликаних вірусом герпесу основний курс триває протягом від 10 днів до двох тижнів, допоміжний курс — по одній таблетці протягом 20 днів — 1 місяця.

Для боротьби з папиломами дорослим пацієнтам призначається одній або дві таблетки тричі на добу, на термін від двох до чотирьох тижнів.

При дисплазії маткової шийки, спровокованої папиломой людини, призначається не більше трьох таблеток на день протягом двох тижнів. Проводять кілька подібних курсів з перервами на сім-вісім днів.

В якості профілактики використовується у хворих з хронічним ураженням дихальної, сечовидільної, травної системи.

Використовується як підтримуючий препарат для відновлення імунітету після курсу хіміотерапії, променевої терапії або тривалого прийому імунодепресантів.

Як стимулятор вироблення імунних клітин використовується у разі настання набутого імунодефіцитного стану.

Прийом у поєднанні з іншими препаратами

Імунодепресанти знижують активність Изопринозина.

При вживанні разом із засобами для форсованого діурезу, наприклад, Лазиксом або Фурациліном, спостерігається зростання концентрації сечової кислоти в крові.

При одночасному прийомі можливе взаємодоповнюваність з противірусними препаратами ряду Ацикловіру.

Не рекомендується комбінація з антибіотиками, так як препарати можуть перекривати надається ефект.

Особливості прийому препарату

При курсі тривалістю більше двох тижнів потрібно здавати загальний аналіз крові для контролю за показниками.

При прийомі Изопринозина в поєднанні з порушеннями діяльності нирок або печінки необхідний суворий лікарський контроль за клінічними параметрами організму.

Не рекомендується під час лікування вживати у великій кількості такі продукти:

 • Свіжовичавлені соки цитрусових — у поєднанні з лікарським засобом це призведе до підвищення кислотності крові і може спровокувати ураження печінки
 • Міцний чай, кава, енергетичні газовані напої — поєднання лікарського препарату кофеїну може викликати підвищену нервову збудливість, порушення режиму сну і запаморочення
 • Молочні продукти і їжа з високим вмістом жирів — уповільнює дію препарату

Особам з алергією на злакові не можна вживати препарат: в його складі використовується пшеничний крохмаль як допоміжна речовина.

Изопринозин: інструкція по застосуванню, ціни та відгуки

Рекомендуємо почитати: Як перестати гризти нігті: корисні поради

Сполучуваність з алкоголем

При лікуванні не можна вживати напої навіть зі слабким вмістом алкоголю:

 • Етанол посилює ризик виникнення побічних ефектів, ураження печінки і нирок. При поєднанні прийому противірусних препаратів та алкогольних напоїв можуть розвинутися ниркові коліки, аритмія, гіпертонічний криз, токсичний пієлонефрит
 • Поєднання метаболітів спиртів та пуринових підстав призводить до токсичного ураження клітин печінки та їх загибелі. Ускладненнями з боку печінки можуть бути холестаз, збільшення в крові холестерину і билирубиновых фракцій, токсичний гепатит і цироз
 • Тривале вживання алкоголю на тлі препарату викликає суттєві відхилення з боку центральної і периферичної нервової системи: тривожні стани, депресивний розлад, порушення свідомості, можуть бути зроблені спроби самогубства або членоушкодження

Із-за посиленого всмоктування алкоголю може також спостерігатися оніміння кінцівок і тривале розлад координації.

Аналоги і ціна

Середня ціна Изопринозина починається від 260 грн. На ринку існує велика кількість ліків з подібним механізмом дії: це Арбідол, Лавомакс, Эргоферон та інші. Препарати випускаються у формі таблеток, так і для місцевого застосування: гелі, мазі та розчини. Мінімальним вартості аналогом є таблетки Гипорамина, а у формі мазі — Оксолін, призначений для обробки слизової оболонки носа.

Умови відпуску і зберігання

Препарат відноситься до рецептурної групи, не продається без призначення лікаря.

Термін придатності препарату — п’ять років з моменту виробництва, зорієнтуватися допоможе дата на упаковці. Зберігати препарат потрібно в закритому для дітей місці, захищеному від дії прямих сонячних променів і вологи. Дозволена температура зберігання не вище середньої кімнатної.

Відгуки

За відгуками покупців, препарат ефективно бореться з проявами вірусної інфекції, не травмуючи імунну систему організму. Єдиним мінусом препарату є його висока вартість.

Марина, 18 років

Після розвитку герпесу, у мене виник комплекс неповноцінності. Новоутворення з’явилося в області рота. Було неприємно виходити на вулицю в такому вигляді. Тому я вирішила скористатися цією розробкою і позбутися від неприємних симптомів. Буквально за кілька днів, наріст зменшився в об’ємі. Задоволена дією препарату.

Інна, 39 років

З-за несприятливих факторів зовнішнього і внутрішнього середовища, організм піддається різним захворюванням. Мені довелося зіткнутися з неприємним недугою, який доставив безліч проблем. Придбала цей засіб і дуже допомогло. Всім рекомендую.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Джена

  Чула про цей препарат, ось вирішила дізнатися детальніше, що ж він із себе представляє.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *