_

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Лікарські препарати Кандид відносяться до групи протигрибкових засобів. Даний лікарський з’єднання володіє достатньо широким спектром дії на гриби. Випускається в різних фармакологічних формах. Тому його можна використовувати при різних захворюваннях грибкової природи.

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Склад і механізм дії

Кандид Б є похідним речовиною з групи імідазолу. В своєму складі містить клотримазол. Саме ця сполука володіє згубною дією на представників грибкових. Сам препарат призначається тільки для зовнішнього та місцевого застосування. Активно бореться з грибками різних видів. Його активність відмічена у відношенні наступних представників:

 • всі різновиди цвілевих грибів;
 • так само види дріжджоподібних, найвідоміший з цієї групи гриби роду Кандида;
 • і група дерматофітів, тобто тих видів, які паразитують на шкірі людини.

В стінці грибів міститься речовина эргостерин. Завдяки його синтезу відбувається ріст і розвиток цих представників. Дія Кандида засноване на інгібування активності ергостеролу. На цьому і будується його протигрибковий ефект.

Крім цього даний лікарський засіб має дію на ферменти грибів. Він активно з ними взаємодіє. Формується велика кількість перекису водню. За рахунок цього відбувається загибель різних збудників микотических захворювань.

Препарат впливає на бактерії. Він викликає загибель різних грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Тому він чинить виражену дію при різних ураженнях грибкового походження. Так як в цьому випадку висока ймовірність приєднання вторинної флори. Він має бактерицидну дію щодо стафілококів і стрептококів.

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Рекомендуємо почитати: Врослий ніготь на нозі (Онихокриптоз)

Біотрансформація в організмі

Як відбувається всмоктування і виведення ліків з організму – один з серйозних питань. Від цих властивостей залежить вплив і формування поличних ефектів. Препарат з антимикотическим дію при місцевому використанні всмоктується в системний кровотік. Але його концентрація там досить низька. Тому він не викликає виражених побічних ефектів. Протягом 3 діб він зберігає свою активність. При всмоктуванні в кров він потрапить в печінку. Там відбувається його знешкодження. Потім він виводиться нирками. Даний препарат не затримується в організмі і не відкладається в різних органах і тканинах. Крім цього не впливає ніяк на нормальну флору.

В яких формах випускається препарат?

Лікарська речовина випускається в наступних формах:

 • у вигляді вагінального крему;
 • у формі гелю для зовнішнього застосування на шкірні покриви;
 • розчин;
 • у вигляді таблеток для вагінального використання.

Така різноманітність форм робить даний препарат універсальним при лікуванні грибкових захворювань шкіри або слизових оболонок. Призначається він лікарем.

Як застосовувати ліки у вигляді розчину?

Інструкція по застосуванню розчину Кандида складається з його призначення при різних захворюваннях шкірних покривів. Наносити його варто незначним шаром на уражені ділянки. Необхідно використовувати близько 2 разів на день. Тривалість лікування визначається лікарем. В цілому становить не більше 7 днів. Але все залежить від форми захворювання. Для деяких грибів потрібне тривале лікування, що обумовлено їх будовою і здатності до спорообразованию.

Кандід розчин використовується в наступних випадках:

 • різні мікози шкірних покривів;
 • пошкодження шкірних складок;
 • всі види лишаїв;
 • кандидоз шкірних покривів;
 • при формуванні гнійних утворень у вогнищі мікробного ураження шкіри.

Не варто зловживати використання даного розчину. При тривалому прийомі можуть відзначатися наступні побічні ефекти:

 • свербіж і почервоніння в області використання;
 • подразнення шкіри з появою міхурів;
 • індивідуальна непереносимість компонентів.

Перед застосуванням слід нанести на невелику ділянку шкіри. Якщо протягом 10 хвилин не виникне свербежу або почервоніння можна сміливо використовувати розчин для лікування.

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Рекомендуємо почитати: Види грибка на ногах, які вони бувають ?

Розчин для місцевого призначення

Основне показання для використання розчину для місцевого призначення є кандидоз порожнини рота. Серед усіх лікарських форм для терапії ушкоджень слизової розроблений спеціальний розчин. Не варто плутати його з іншим з’єднанням для зовнішнього призначення. Останній застосовується тільки для лікування хвороб шкіри.

Механізм дії заснований на зниження кількості ферментів і спеціального клітинного компонента грибів. Єдиним показанням є кандидозної ушкодження ротової порожнини. метод складається з наступних етапів:

 • на змінені ділянки в ротовій порожнині наносять кілька крапель розчину;
 • за допомогою ватної палички або ватної турунди кілька разів на день;
 • після нанесення не вимагає полоскання водою.

Не варто їсти або пити воду протягом однієї години. Так як це може сприяти зниженню ефективності дії препарату.

Побічні ефекти

Небажані ефекти ґрунтуються на формуванні алергічної реакції. Вона проявляється у вигляді свербіння і почервоніння слизової оболонки. Може виникнути нудота або блювання. При появі таких симптомів слід припинити прийом ліків. Тривалість терапії становить 7 днів.

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Рекомендуємо почитати: Тинедол крем від грибка на ногах, ціна та лікування препаратом

Крем і його застосування

Кандід, крем, призначається при захворюваннях шкіри. Рекомендовано перед нанесенням крему уражену ділянку ретельно помити теплою водою. Потім взяти кілька грам речовини і повільними рухами нанести на область поразки. Тривалість терапії залежить від ступеня і поширеності патологічного процесу. При появі алергічних реакцій у вигляді свербежу або кропив’янки слід припинити прийом. Кандид крем має наступну інструкцію із застосування:

 1. Призначається при різних грибкових ураженнях шкіри. До них в першу чергу відносять кандидоз лишай.
 2. Рекомендований при ураженні стоп і пальців ніг грибком. По-іншому таке захворювання називають дерматомікоз стоп.
 3. Використовується при дерматофитиях.
 4. Так само мазь Кандид застосовує при ураженні статевих органів. Курс призначає як чоловікам, так і жінкам. Показаннями є кандидоз статевих органів.
 5. Розвиток грибка на шкірі голови.

Активно Кандид мазь використовується в комплексній терапії з іншими препаратами. При місцевому застосуванні незначна частина всмоктується в кровотік. Дія триває протягом доби.

Протипоказання до використання крему

Перед нанесенням крему на уражені ділянки слід переконатися, що у вас немає алергії на його компоненти. У разі підвищеної чутливості слід негайно припинити застосування ліків. Основним протипоказанням є його призначення в перший триместр під час вагітності. На момент годування груддю рекомендовано використовувати з особливою обережністю.

Рекомендовано обмежити застосування в даний крем у жінок під час менструації. Не слід наносити крем на слизові оболонки очей або на шкіру біля них. В цих ділянках з легкістю може виникнути почервоніння або розвинутися алергія. При попаданні в очі слід негайно їх промити. Одним з протипоказань є хронічне захворювання печінки на пізніх стадіях. Не рекомендований до використання у дітей до 3 років. Лікування грибкових захворювань дітей слід проводити тільки після консультації з фахівцем.

Основні показання до використання крему

Крем використовується для терапії грибкових уражень шкіри у дорослих та дітей старше 3 років. Призначають його при случающих патологіях:

 • грибок шкіри, в тому числі і особи;
 • поразка нігтів і стоп ніг;
 • лишай шкірних покривів, в тому числі різнокольоровий;
 • ураження слизової оболонки вульви у жінок;
 • грибок в області анального кільця і зовнішніх статевих органів у дорослих;
 • кандидозний баланопостит у чоловіків;
 • грибкова інфекція нігтьового ложа на руках.

Лікарська форма у вигляді крему або мазі призначається в основному при ураженні шкірних покривів. При цьому не рекомендовано його використання у випадку наявність інших захворювань шкіри одночасно. До таких відносять герпес або вітряна віспа.

Певні правила застосування мазі

Існує декілька простих правил, як слід використовувати дане ліки. По-перше, не можна наносити мазь на ушкоджені ділянки тіла з порушенням цілісності шкірного. Тобто мазати садна або парези не рекомендовано. Цей крем використовують тільки для лікування саме шкірних покривів. Не варто намагатися вилікувати їм кандидоз порожнини рота. При одночасному застосуванні мазей, що містять глюкокортикоїди може статися утворення міцного комплексу, який важко виводиться з організму.

Тривалість терапевтичного курсу залежить від ступеня ураження і визначається лікарем.

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Симптоми передозування

Коли концентрація препарату підвищена, то можуть виникнути стан передозування. Але воно не має ніякої небезпеки для життя. Вони формується, якщо ліки попадеться всередину. Таке може виникнути при лікуванні кандидозі порожнини рота. Основними симптомами будуть наступні:

 • відчуття нудоти і розвиток блювоти;
 • іноді спостерігається порушення роботи печінки;
 • у рідкісних випадках може бути сонливості і зниження працездатності.

Головними симптомами при зовнішньому використання бути виражені почервоніння або постійний свербіж. В цьому випадку слід прийняти активованого вугілля і припинити використання ліків.

Порошок і вагінальний крем

Порошок призначений для місцевого і зовнішнього використання. Його необхідно розмішати з водою. Наносити на ділянку шкіри слід кілька разів на день. У середньому 3 рази. Поліпшення відзначається через 4 дні від початку прийому. Правильність використання ліки прискорює настання одужання.

Показання до використання у порошку наступні:

 • грибок шкіри;
 • ураження шкіри голови і стоп;
 • висівкоподібний та інші форми лишаю.

Протипоказанням є індивідуальна непереносимість компонентів.

Вагінальний гель використовують при кандидозі слизових піхви. Зазвичай при молочниці лікар призначає цей гель у поєднання з іншими ліками. Він активно діє на збудників, що допомагає пройти лікування за тиждень.

Особливі примітки при використанні вагінального крему Кандід

Дане ліки знаходиться в спеціальному аплікаторі. Вводиться тільки інтравагінально. В одному аплікатори міститься 5 г активної речовини. Така концентрація забезпечується досягнення швидкого терапевтичного ефекту. Для використання необхідно наступне:

 • гель слід вводити в положенні лежачи;
 • перед застосуванням потрібно зняти ковпачок з аплікатора;
 • повністю видавити препарат у піхву;
 • слід перебувати в положенні лежачи протягом 10 хвилин.

При лікуванні кандидозу таким препаратом не варто, проводити спринцювання. Так як це знизити ефект лікування. Курс триватиме протягом тижня. Таку процедуру слід проводити перед сном, 1 раз на день.

При появі симптомів у вигляді сверблячки й печіння припинити використання речовини.

Кандид (розчин, крем і мазь): інструкція по його застосуванню та ціна засоби

Скільки коштує?

Ціна Кандида залежить від обраної форми. В середньому вартість на крем або мазь становить близько 120 грн. Вагінальний гель, що знаходиться в межах 80 грн. Купити їх можна в будь-якій аптеці.

Аналоги

Існують і аналоги даного засобу. Але пошук аналогічних засобів необхідний досить рідко. Тільки у разі виникнення небажаних ефектів, у вигляді індивідуальної непереносимості.

Одним з аналогів є Клотримазол. У його складі знаходиться таке ж речовина. Механізм дії та показання до використання аналогічні. У даного речовини, більш виражені небажані ефекти за рахунок збільшеної концентрації Клотримазолу.

До списку аналогів так само відносять Канестен. Вибір слід здійснювати після консультації з лікарем. Не варто займатися самолікуванням.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *