_

Кетоконазол (мазь та крем): інструкція по застосуванню, аналоги і ціна

Кетоконазол відноситься до антимикотическим засобів. Даний препарат має фунгіцидну дію. Знижує ріст і розвиток грибів різних видів. Випускається у вигляді мазі і таблетованої форми. Для лікування шкірних захворювань використовують крем. Таблетки призначаються при системній терапії грибкових хвороб.

Кетоконазол (мазь та крем): інструкція по застосуванню, аналоги і ціна

Рекомендуємо почитати: Білі цятки на нігтях. Які причини і значення точок у дітей і дорослих?

Механізм дії

Дана речовина впливає на синтез ергостеролу. Він входить до складу клітинних мембран. Інгібування ергостеролу призупиняє подальшу розвиток популяції грибів. Активно взаємодіє з ферментами клітин. Формується велика кількість перекису водню. Це викликає загибель грибів і розвиток фунгіцидної дії. Проявляє активність відносно наступних видів:

  • гриби роду Кандида та інші представники дріжджоподібних грибів;
  • цвілеві;
  • трихофиты та дерматофіти;
  • мікроспорії;
  • збудника звичайного лишаю.

Широкий спектр дії забезпечує гарний ефект від лікування. Тривалість терапії складає 7-14 днів. Залежить від виду захворювання.

Перетворення в організмі

При нанесенні ліки у вигляді мазі, мала його частина всмоктується в кровотік. Максимальна доза в крові становить не більше 1 мкг/мл Така незначна концентрація не викликає системних побічних ефектів при використанні крему. Якщо лікування проводиться таблетками, то максимальна концентрація підвищується. Вона становить не більше 3 мкг/мл Зв’язується з білками крові. В печінці відбувається його знешкодження. Виводиться дане ліки з сечею.

Використання мазі

Кетоконазол мазь призначається для лікування грибкових захворювань шкіри. Перед використанням слід очистити уражену ділянку шкіри теплою водою. Для досягнення ефекту потрібно нанести близько 1 грама ліки на патологічну область. Використовувати тільки на шкірних покривах. При попаданні в очі слід негайно промити водою.

Наносити крем Кетоканазол слід тонким шаром. Тривалість терапії становить близько 7-14 днів. Крем використовується кілька разів в день. Оптимальним вважається його нанесення 3 рази відповідно вранці, вдень і ввечері. При зовнішньому використання в кров всмоктується лише мала частина.


Перед застосуванням рекомендовано спочатку взяти невелику кількість крему, і нанести його на шкіру. Почекати протягом 10 хвилин. При відсутності алергічної реакції можна застосовувати його для терапевтичних цілей.

Кетоконазол (мазь та крем): інструкція по застосуванню, аналоги і ціна

Рекомендуємо почитати: Зміцнення нігтів біогелем: особливості, види, техніка

Показання

Крем Кетоконазол призначається лікарем дерматологом. Його використовують тільки для лікування шкіри та її придатків. Захворювання, при яких застосовується даний крем:

  1. Будь-який варіант лишаю. Лікування простого, лускатого і різнобарвного лишаю проводиться даними кремом. Це обумовлено його широким спектром дії на збудників даних патологій.
  2. Грибок волосистої частини голови. В цьому випадку крем наносять на поголений ділянку шкіри. Терапія проводиться тільки з участю лікаря.
  3. Трихофітії і дерматомікоз стоп.
  4. Кандидоз зовнішніх статевих органів і промежини. Крем має активність відносно грибів роду Кандида, що робить його варіантом для терапії даного захворювання.

Призначається як дорослим, так і дітям. З-за низької всасывающейся концентрації в кров дозволений при годуванні груддю. Не варто плутати з таблетками, що містять таку ж активну речовину. Таблетиваронная форма заборонена при вагітності та лактації.

Протипоказання

Інструкція Кетоконазолу містить в собі інформацію і про протипоказання до використання. Одним з них є індивідуальна непереносимість компонентів. Не рекомендовано одночасне застосування мазей з вмістом глюкортикостероидов. З обережністю слід застосовувати людям з хронічним захворюванням печінки і серця. При вагітності і годування груддю заборонений тривалий прийом з великими концентраціями.

З обережністю приймати при хронічної хвороби нирок. Не використовувати при наявності інших захворювань шкіри у вигляді вітрянки або герпесу.

Не рекомендується використовувати при наявності пошкодження цілісності шкірних покривів. До таких відносять різні садна і расчеси.

Кетоконазол (мазь та крем): інструкція по застосуванню, аналоги і ціна

Як правильно використовувати крем?

При кандидозі шкіри ліки наносять на уражену ділянку. Рекомендовано так само мазати і навколишнє його область. Наносити слід 1 раз на день.

Грибкове ураження волосистої частини голови вимагає використання крему 2 рази на день. Наносити на область ураження голови грибком.

Терапію коштувати проводити до стихання симптомів і ще кілька днів після цього. Перші результати при використанні мазі спостерігаються вже через 4 дні. Тривалість лікування залежить від форми та виду захворювання.


Дерматомікоз стоп лікується шляхом застосування мазі у ділянці пошкодження. Крім цього слід наносити і на область навколо мікозу. Якщо уражені стопи, крем варто мазати навколо стопи на 3 см від ділянки ураження. Це забезпечити мінімізацію ризику виникнення нового рецидиву. Використовувати мазь потрібно 1 раз на день і на ніч.

Кандидоз зовнішніх статевих органів і промежини лікується протягом 7 днів. Зазвичай проводять комплексну терапію з додавання таблеток. Перед нанесенням слід помити уражену ділянку. Потім тонким шаром коштувати обробити ділянку ушкодження. З обережністю слід використовувати крем місцях близьких до слизової оболонки. Проводити терапію слід перед сном. Це забезпечить максимальний ефект, за рахунок збереження необхідної концентрації препарату.

Побічні ефекти

Інструкція із застосування Кетоконазолу надає повністю весь перелік можливих небажаних ефектів. З боку шкірних покривів можлива алергія у вигляді кропив’янки. Виникнення почервоніння, свербежу та печіння. Тривале використання може викликати головні болі і почастішання пульсу. З боку органів шлунково-кишкового тракту можлива блювота і нудота. Іноді відзначається змін функції печінки. Нечасто формується лущення шкіри, сухість.

Симптоми передозування

Передозування даними лікарською речовиною виникає у разі тривалого його використання. Симптоми передозування починаються поступово. Спочатку з’являється сонливість, головний біль. Потім приєднується нудота і блювота. У цьому випадку рекомендується проведення відповідної симптоматичної терапії активованим вугіллям.

Кетоконазол (мазь та крем): інструкція по застосуванню, аналоги і ціна

Рекомендуємо почитати: Шаруються нігті на ногах, що робити, рецепти і лікування

Заходи безпеки

Найголовніше в заходи безпеки, при використанні крему, полягає у правильному його застосуванні. Дана форма використовується тільки для лікування дерматологічних захворювань. Не можна допускати потрапляння його в очі або в шлунок. У цьому випадку рекомендується промити їх водою. Одночасне використання мазей з вмістом глюкокортикостероїдів може призвести до формування стійких комплексів. Це може призвести до розвитку місцевого та сильного подразнення шкіри. У разі неможливості прибрати з терапії глюкокортикостероїдну мазь можна чергувати. Вранці один препарат, ввечері інший. Це дозволить знизити ризик розвитку таких ефектів.

Зберігається крем повинен в сухому місці недоступному для дітей.

Скільки коштує?

Придбати крем можна в будь-якій аптеці. Відпускається без рецепта. Ціна мазі Кетоконазол знаходиться в діапазоні від 40 до 60 грн. Одного тюбика вистачить на повний курс лікування. У разі довгостроково поточного захворювання може знадобитися 2 і більше тюбиків мазі.

Аналоги

Аналоги Кетоконазолу знаходяться в різних цінових категоріях. Сам кетоконазол, як активна речовина входить до складу багатьох ліків з протимікробною дією. В залежності від країни виробника формується і ціна.

До аналогів Кетоконазолу відносять препарат Фунгистат. У його складі активною речовиною є кетоконазол. Але його концентрація набагато вища. Даний препарат виробляється в Індії. Часта форма випуску у вигляді таблеток і мазі. Він призначається у разі виражених і важко піддаються лікуванню грибкових захворювань.

Ще одним аналогічним препаратом є Микокет. Його випускають тільки у вигляді мазі. Його використовують в основному при ураженні стоп і нігтів грибком.

Микозорал відноситься до аналогів нового покоління. При системному дії викликає меншу кількість побічних ефектів. В якості мазі використовується при грибкові ураження шкіри, слизових і волосистої частини голови. Часто його призначають для терапії дерматомікозів та трихофітії. В якості лікування кандидозу зовнішніх статевих органів призначається лише при наявності чутливості до даної речовини.

http://youtu.be/QAbc_x_G-m0

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *