_

Лазерне лікування врослого нігтя

Онихокриптоз – запальний процес, пов’язаний з вростанням нігтьової пластини в м’яку тканину навколонігтьової валика (врослий ніготь).

Лазерне лікування врослого нігтя

Проблема врослого нігтя є дуже поширеною, може виникати людей самих різних віків і доставляти при цьому безліч болючих відчуттів і незручностей. Найчастіше вростання нігтя виникає на великих пальцях ніг. Причин кілька: тісний або просто незручне взуття, неправильне проведення процедури педикюру та недотримання гігієнічних норм (грибкова інфекція). Але нерідко розвиток онихокриптоза спостерігається у людей з генетичною схильністю до нього.

Інші причини:

 • взуття на високих підборах і з вузькими носочками;
 • різкий і інтенсивний набір маси тіла (нерідко зустрічається у вагітних жінок);
 • розвиток плоскостопості;
 • деформація стопи, можливо в результаті отримання різних травм.

Лазерне лікування врослого нігтя

Необхідно знати: Маска для нігтів

Як розпізнати ознаки появи врослого нігтя?

Ступінь розвитку та прояви запалення прямо залежить від тривалості його перебігу і занедбаності.

При русі/ходьбі виникають тривалі болючі відчуття, а на пальці хворого з’являється припухлість і виражене почервоніння або ж посиніння. Синюшні набряклості небезпечні тим, що при ходьбі може лопнути запалена м’яка тканина, відкриється кровотеча (нерідко з гнійними виділеннями) і процес запалення посилиться попаданням всередину ранки інфекцій різного роду.

Лазерне лікування врослого нігтя

Це з одного боку «невелике» неприємне явище може бути дуже небезпечно для людей з зниженою імунною системою або страждають від цукрового діабету, так як в такому випадках запалення легко переходить до стану гангрени.

Для вирішення та усунення проблеми врослого нігтя (запобігання рецидиву) необхідне медичне втручання. Самим ефективним і безболісним способом, який до того ж має найменші травматичні наслідки, в даний час вважається лазерне лікування врослого нігтя.

Попередити розвиток онихоприктоза можна, для цього необхідно стежити за гігієною ніг, правильно і вчасно проводити обрізання нігтьової пластини і якщо запальний вогнище все ж починає з’являтися – негайно звертатися за допомогою до медиків. Всі спроби і методи самостійно знеболити або усунути виник запальний процес не тільки не увінчаються успіхом, але і сильно погіршать вже наявну проблему. Відбудеться посилення запального та руйнівного нігтьову і колонігтьову тканини процесу.

Лазерне лікування врослого нігтя

Необхідно знати: Масло стоп актив від грибка

Попередити повторне розвиток вростання нігтя в околоногтевые м’які таки можна такими нехитрими способами:

 • тісний і незручне взуття змінити на вільну, легку і дихаючу (бажано ортопедичну);
 • припиніть обрізати нігті занадто коротко;
 • проводите регулярне відпарювання ніг в теплих ванночках із сольовим розчином.

Лазерне лікування нігтьової пластини допоможе вберегтися від можливого розвитку ускладнення: переходу гнійного процесу на кістковий матеріал фаланги хворого пальця, і подальшої його ампутації.

До недавнього часу лікування врослого нігтя проводили методом хірургічного втручання і радіохвильового впливу, але провідні фахівці цієї області прийшли до думки, що лазерне лікування – найефективніший. Воно проходить з найменшим травмуванням нігтьової пластини і надалі має властивість відновлювати функцію зростання здорового нігтя і прилеглих м’яких тканин.

Видалення гнійної рідини і патологічних шарів м’яких тканин відбувається методом випарювання вуглекислим лазером. Здорові тканини при цьому не піддаються ризику пошкодження. Втрати крові – мінімальні (відбувається коагуляція кровоносних судин). Період реабілітації і відновлення після впливу лазера становить всього кілька днів.

Лазерне лікування врослого нігтя відбувається обов’язково в амбулаторних умовах, під наглядом медперсоналу і передбачає проведення кількох етапів:

 • огляд хворого пальця лікарем;
 • збір анамнезу на проведення розгорнутого аналізу;
 • призначення рентгенівського знімка запаленого пальця;
 • здача крові для визначення наявності цукрового діабету.

Лікар повинен провести додаткові дослідження хворого на відсутність облітеруючого атеросклерозу судин. При такому діагнозі заборонено проведення лікування лазером, так як відбувається порушення кровообігу в кінцівках.

Якщо всі результати аналізів і обстежень дадуть позитивний результат, починається безпосередньо сама процедура лазеролечения. Вона проводиться при місцевій анестезії і займає не більше півгодини.

Лазерне лікування врослого нігтя

Лазерне лікування врослого нігтя має ряд переваг і достоїнств:

 • відсутність рецидивів;
 • високий рівень ефективності;
 • період реабілітації і відновлення займає короткий період часу (близько трьох днів);
 • проведення лікування без заподіяння травм і хворобливих відчуттів.
 • після використання лазерного методу лікування, здоровий ніготь зберігає свій естетичний вигляд.

Дія лазера можна порівняти з дією скальпеля – він дуже точно і акуратно «знімає» ушкоджену частину нігтьової пластини. Вуглекислий лазер впливає на хвору частину нігтя. На місці попадання лазерного випромінювання, ніготь більше не почне зростати (саме ці і пояснюється відсутність подальших рецидивів).Після процесу видалення врослого нігтя, здорової його частини задають необхідний напрям зростання, попереджаючи його зростання в бічні сторони.

Необхідно знати: Як позбутися мозолів на пальцях ніг?

Існує три види лазерної корекції:

 • зеленим лазером;
 • вуглекислим;
 • діодним лазером.

Впливати зеленим лазером можна так само й на ті, нігтьові пластини, які піддаються частому впливу грибкових інфекцій. Він безболісно й ефективно увивает грибкові спори і запобігає їх подальший розвиток/поширення. Потім рекомендується прийняти курс антигрибкових препаратів.

Лазерна корекція і лікування нігтьової пластини лазером – це єдиний безболісний метод, після якого можна практично протягом декількох днів після проходження реабілітаційного періоду взувати модельну гарне взуття і не відчувати болю при ходьбі! Це єдиний метод лікування даної патології, який не залишає про себе спогадів у вигляді неприємних шрамів і інших слідів хірургічного втручання.

Те, наскільки успішно пройде процес видалення запаленої частини нігтьової пластини і подальший її загоєння, безпосередньо залежить від вибраного методу лікування, професіоналізму спеціаліста та дотримання вами реабілітаційних рекомендацій.

Відгуки про лазерному лікуванні врослого нігтя

Анастасія Андріївна:

Я стикалася з проблемою врослого нігтя кілька разів, чого вже тільки не перепробувала! І хірургічним шляхом позбувалися від виниклої проблеми, і радіохвилями лікували, а проблема поверталася знову і знову. Ось я начиталася інформації і ризикнула в останній раз випробувати метод лазерного видалення врослого нігтя. Звернулася до лікаря, мені провели необхідні аналізи і запевнили, що зможуть допомогти. Зробили знеболюючий укольчик, дочекалися його впливу і почали видаляти. Запах, звичайно, був жахливий, мабуть саме так випаровувався накопичився гній. Через півгодини процедура була закінчена. Сьогодні п’ятий день реабілітації – будуть знімати останню перев’язку. Біль зникла, а я вже з нетерпінням чекаю, коли зможу взувати підбори!

Владимиров Анатолій:

Я от теж мучився з вросшими нігтями більше двох років (мабуть неправильно робив педикюр). Біль практично завжди мене супроводжувала. Нещодавно зробив лазерну корекцію – проблема, як ніби випарувалася разом з хворим нігтем!

Віктор:

Вперше зіткнувся з вросшими нігтями ще, будучи в армії. Взуття там доволі незручна. Та й санітарні норми не на вищому рівні. Я звернув увагу на те, що при маршировке, а потім і просто при ходьбі у мене болить палець на нозі. Біль поступово посилювалася. Палець став синюватого відтінку, опух і ніби з гнійним накопиченням. Місцевий лікар призначив антибактеріальну мазь – вона не допомогла. Приїхавши додому – зробив лазерну корекцію і лікування врослого нігтя. Процедура пройшла швидко і безболісно. Ось вже більше п’яти років і жодних рецидивів! Я радий!

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Віктор

  Чув звичайно вже про цю процедуру. Робив знайомий, йому допомогло. Але все одно вирішив якомога більше про це дізнатися.

 2. Андрій

  Збираюся робити лазерну операцію. Один робив, йому допомогло. А своїми силами як то не надовго результату вистачає.

 3. Ольга

  З усіх варіантів операцій – цей виглядає найменш страшним.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *