_

Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Про існування мазі Левомеколь знають багато наших співвітчизників. Унікальна розробка провідних фахівців для зовнішнього застосування, має таким властивістю, як антибактеріальний ефект. Дана розробка значно покращує і відновлює нормальну структуру тканин ран різних форм. Насправді Левомеколь, одночасно це антибіотик і також ще препарат, який сприяє 100% очищенню рани і швидкому загоєнню.

Засіб являє собою комбінований препарат для місцевого застосування. Після застосування даної розробки, відразу ж знімається запальний процес. Слід також зазначити, що антимікробний ефект зберігається в тому числі в присутності некротичних мас і гнійного відокремлюваного. Насамперед слід відзначити особливою увагою багатий склад унікальної розробки. З-за цього переваги, ефективний засіб активно застосовується в сучасній медицині.

Левомеколь є комбінованим препаратом, який відіграє подвійну роль: він стимулює регенерацію тканин і дезінфікує пошкоджену область.

Основні компоненти

Основних діючих компонентів у препараті два:

 • Левомцитин — препарат, що володіє протимікробною дією, активний відносно широкого ряду мікроорганізмів
 • Метилурацил — речовина, що стимулює ріст клітин і відновлення пошкоджених тканин

Їх комбінація ефективно впливає на інфекцію, що потрапила в рани.

Фармакологічна дія

Левомецитин ефективно впливає на багато грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів:

 • Стрептококи
 • Клостридії
 • Стафілокок золотистий
 • Кишкова паличка
 • Хламідії
 • Спірохети
 • Рікетсії

Препарат зберігає протимікробну дію в присутності гною.

Форма випуску

Левомеколь випускається у формі мазі для зовнішнього застосування. На один грам препарату припадає 7,5 мг левоміцетину та 40 мг метилурацилу. Мазь має густу консистенцію і світло-жовтим відтінком. Одна туба містить 40 мг препарату.

Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Рекомендуємо почитати: Бурсити колінного суглоба симптоми і лікування, фото

Показання до застосування

Препарат призначається у наступних випадках:

 • Опіки другого і третього ступенів
 • Рани з гнійним і гнійно-некротичним вмістом
 • Трофічні виразки
 • Фурункульоз

Левомеколь застосовується в активну фазу запального процесу, він витягає гній з рани, очищаючи ранову поверхню, стимулює загоєння. Антибіотик з мазі глибоко проникає в рану, знищуючи збудників інфекції, при цьому не пошкоджуються клітинні мембрани і клітини організму господаря не відмирають.

Левоміколь так само використовується в профілактичних цілях для боротьби з прищами і вуграми.

При гнійних ранах

Мазь наносять безпосередньо на рану або гнойничковое поразку. При великій гнійної рани мазь вводиться шприцом в порожнину. Для відведення гною ставляться дренажі. Перед введенням, мазь необхідно підігріти до температури 35-36 градусів за Цельсієм.

Можливо пухке тампонування рани марлею, просоченою Левомеколем. Слід пам’ятати, що при великої раневої поверхні препарат може потрапити в кров. У перерахуванні на левоміцетин добова доза не повинна перевищувати 3 г антибіотика.

При опіках

Пов’язки, просочені препаратом, накладають на опікову область до утворення грануляційної тканини — антибіотики перешкоджають нагноєння, а метилурацил стимулює утворення грануляцій. Лікувальний ефект одного нанесення триває близько доби. Перед зміною пов’язки рану необхідно промити від крові або гною.

При трофічних виразках

Трофічні виразки утворюються при венозної недостатності, якщо імунітет ослаблений, приєднується інфекція і починається гнійно-некротичне переродження тканин. Пов’язки з Левомеколем накладаються для профілактики гнійної інфекції, якнайшвидшого загоєння виразки.

Можливе використання Левомеколя аналогічним чином для лікування пролежнів 2-4 ступенів.

При стафілококової інфекції на шкірі

Золотистий стафілокок — один з найбільш небезпечних збудників гнійних уражень шкіри. В легкій формі стафілокок викликає фоллікулез, у більш тяжких випадках розвиваються фурункули і карбункули. В некротичній фазі такі патології лікуються тільки хірургічним шляхом. На початку процесу можна накладати пов’язки з Левомеколем: мазь знищує стафілокок, виводить гній з рани і зменшує запалення.

В післяопераційному періоді потрібно продовжувати лікування Левомеколем: це зупинить запалення і зменшить ризик рецидиву.

При стафілококової інфекції упор робиться на комплексне лікування, разом із зовнішніми засобами активно застосовуються антибіотики, а так само інші препарати для корекції мікрофлори.

Необхідно ретельно виконувати всі приписи лікуючого лікаря, в іншому випадку можливі ускладнення, такі як розлита гнійна інфекція, сепсис або прорив гною в мозкові оболонки. Тільки отримавши медичну допомогу в повному обсязі можна досягти результатів і позбутися від хвороби.


Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Рекомендуємо почитати: Заніміли пальці на руках чи варто переживати?

При гаймориті

При гаймориті і хронічному нежиті можливе використання Левомеколя для обробки порожнини носа.

При хронічному нежиті обробка виконується двічі в добу протягом тижня. Мазь наноситься на ватяну паличку, за допомогою якої слизова носа обережно змащують маззю. Перед процедурою необхідно провести санацію носової порожнини за допомогою гіпертонічного розчину або обережно видалити скоринки ватним тампоном, змазаним олією.

При гаймориті ватні тампони просочуються Левомеколем, після чого поміщаються в ніс. Необхідно виконувати процедуру лежачи на спині, після чого полежати близько півгодини. Лікування триває від п’яти до восьми днів, повторювати процедуру можна 3-5 разів на добу.

Слід зазначити, що медики в основному призначають засіб при лікуванні гнійних ран, загоєнні швів і т. д. Ефект досягається досить швидко. На сьогоднішній день мазь є популярною, доступною і досить ефективною в сучасному суспільстві.

Склад мазі Левомеколь

Мазь Левомеколь випускається в алюмінієвих тюбиках по 40 грам або в скляних банках у кількості по 100 г, або 1000 р. Для виготовлення банок, застосовується виключно темне скло. Мазь настільки ефективна і унікальна, що практично не має аналогів.

В складі мазі Левомеколь знаходяться два активних компоненти – хлорамфенікол та метилурацил. Хлорамфенікол є хімічною речовиною з антибактеріальною дією. А метилурацил має властивість прискорювати загоєння ран, регенерацію тканин і будь-які процеси репарації. В 1 грамі мазі Левомеколь міститься 7,5 мг хлорамфеніколу і 40 мг метилурацилу.

При загостренні геморою

При загостренні геморою Левомеколь використовується щоб купірувати запалення і усунути патогенну мікрофлору. Анальний отвір обробляється перед сном. Перед процедурою необхідно вимити область промежини і анальний отвір з милом і ретельно висушити. Мазь наноситься тонким шаром і залишається до ранку.

При лікуванні геморою мазь є допоміжним засобом, який прискорює процес загоєння, для повного одужання необхідно дотримувати всі рекомендації лікаря.

Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Обробка швів

Левомеколь використовується для обробки післяопераційних швів у хірургії, гнійної хірургії. Тампони і серветки з вати чи марлі просочуються маззю і накладаються на шви. Фіксується пов’язка стерильним бинтом.

У гінекології Левомеколь застосовується для обробки швів в області промежини, у тому числі при розривах у породіль.

Перед обробкою промежину миється з милом, потім обробляється розчином фурациліну і ретельно висушується серветкою з натуральної тканини. Для того, щоб уникнути попадання вологи на пов’язку, необхідно зачекати 15 хвилин. Потім серветка рясно просочується Левомеколем і прикладається до області шва. При необхідності можна використовувати кілька серветок. Поверх надівається прокладка і білизна з натурального матеріалу.

Як слід правильно використовувати препарат нового покоління?

Мазь Левомеколь використовується зовнішньо з особливою легкістю. Склад наносять тонким шаром на поверхню ураженої ділянки, після чого оброблену зону щільно накривають чистою тканиною або стерильною марлею, згорнутого в кілька шарів. Обробка інфікованих поверхонь проводиться один або два рази на день, аж до повного очищення рани від гнійного відокремлюваного. Зазвичай цей процес займає від 5 до 10 діб.

При гнійних ранах, які до того ж занадто великі, засіб необхідно нанести насамперед на марлеву серветку, яку, в свою чергу, і прикласти на поверхню шкіри. Відповідно, мазь слід підігріти до температури тіла, близько 35 градусів. Як тільки процес буде завершено, слід засіб покласти на марлеву серветку і завершити процедуру.

При наявності гнійного запального процесу на зовнішньої частини слухового проходу з стерильної марлі або бинтів згортають тонкі джгути. Потім марлеві джгути просочують Левомеколем, і вводять неглибоко в слуховий прохід, терміном до дванадцяти годин. На думку фахівців, краще всього марлю залишити на ніч. Точно також мазь на марлевих джгутиках можна вводити через носові ходи в пазухи, з метою лікування гаймориту. При наявності гнійних прищів їх змащують на ніч тонким шаром Левомеколя. Після розтину і видалення будь-якого прища дану ділянку шкіри рекомендується змащувати унікальною розробкою, і закладати її в отвір, якщо утворився глибокий дефект шкіри.

При нанесенні Левомеколя, не слід застосовувати інші лікарські засоби для зовнішнього застосування. Навіть при обробці великих ранових поверхонь, в тому числі опікових, на практиці не було зафіксовано випадків передозування у процесі застосування препарату. При нанесенні мазі слід уникати потрапляння суміші в очі, на слизові оболонки та внутрішньо. При попаданні засобу в області очей чи слизової оболонки, слід негайно промити їх великою кількістю проточної чистої води. При випадковому проковтуванні мазі Левомеколь, необхідно промити шлунок водою з активованим вугіллям.

Протипоказання до застосування

Протипоказаннями до застосування препарату служить підвищена чутливість до левоміцетину, а також індивідуальна непереносимість компонентів мазі. Перед застосуванням необхідна консультація лікаря.

Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Рекомендуємо почитати: Лікування грибка нігтів йодом

Побічні ефекти

Як побічний ефект у 2-3% випадків розвиваються алергічні реакції на Левомеколь. Може спостерігатися наступний симптомокомплекс:

 • Почервоніння шкірних покривів
 • Свербіж, печіння, відчуття дискомфорту і сухості шкіри
 • Набряк
 • Лущення шкіри
 • Може розвиватися кропив’янка, атопічний дерматит або папуллезные висипання

При розвитку симптомів алергії необхідна відміна препарату. Симптоми проходять самостійно протягом декількох годин після припинення лікування. У важких випадках і при яскраво виражених симптомах необхідно підключити антигістамінні препарати.

Для того, щоб уникнути появи алергії, необхідний алергії-тест перед застосуванням: на тонку шкіру на згині ліктьового суглоба або зап’ястя наноситься тонким шаром мала кількість препарату, після чого необхідно почекати 24 години, спостерігаючи за шкірою.

ВАЖЛИВО: яких випадках можна користуватися унікальною розробкою

Перед застосуванням мазі, необхідно уважно прочитати інструкцію. В першу чергу, потрібно врахувати, що мазь розподіляється рівномірно по шкірі. Для того, щоб полегшити процес нанесення мазі на уражену ділянку і щоб засіб вбралося в тканини організму людини, до складу введені допоміжні хімічні сполуки, що підсилюють ефективність препарату. До них можна віднести поліетиленоксид-400 та поліетиленоксид-1500. Досить якісна мазь Левомеколь має однорідну структуру, і при цьому середню густоту. Склад має чисто білий колір, або білий з невеликим жовтим відтінком. Перед використанням сильнодіючого препарату, необхідно ознайомитися з рекомендаціями фахівців.

Якщо виникла алергічна реакція, слід звернутися до лікаря для заміни препарату на альтернативний засіб. не Можна займатися самолікуванням, самовільно змінювати режим лікування, препарати чи їх дозування — це може призвести до побічних ефектів, а також ускладнень, що завдає серйозний ризик здоров’ю і зводить нанівець весь терапевтичний ефект.

При вагітності і лактації

Препарат не потрапляє в кров, тому дозволений для використання жінкам у період вагітності та годування груддю. Під час вигодовування не рекомендується наносити препарат на ділянку молочних залоз.

В дитячому віці

Препарат відносно безпечний, тому підходить для обробки ранок, саден та ранок у дітей будь-якого віку, починаючи з першого року життя, якщо не було виявлено індивідуальних протипоказань. Можна застосовувати Левомеколь при будь-яких дрібних порізах, подряпинах і укусах комах.

Передозування

Не спостерігалося випадків передозування Левомеколем, однак при тривалому лікуванні і великих пошкодженнях, частина препарату потрапляє у кров. Щоб цього не сталося, необхідно наносити невелику кількість мазі. Продовження терміну лікування можливо лише за погодженням з лікуючим лікарем.

Лікарська взаємодія

не Можна застосовувати левомеколь одночасно з іншими мазями схожого дії: в цьому випадку ефективність обох препаратів буде знижена. Не взаємодіє із засобами для прийому внутрішньо, так як мине кровоносну систему.

Левомеколь мазь: інструкція по застосуванню і властивості

Поєднання з алкоголем

не Можна вживати алкоголь в період лікування: етанол знижує імунітет і сприяє розвитку гнійної інфекції. Поєднання мазей і регулярного споживання алкогольних напоїв, погіршує трофіку шкіри і сприяє розвитку алергічної реакції.

Доведено, що в осіб, хронічно споживають алкоголь, частіше виникають гнійничкові освіти на шкірі обличчя, так як сприйнятливість таких пацієнтів до золотистого стафілококу підвищена.

Аналоги і вартість

Найближчими аналогами препарату є Левосин і мазь Вишневського. Вартість препарату варіюється в залежності від регіону і становить в середньому від 28 до 36 грн.

Продаж і зберігання

Препарат відпускається без рецепта. Термін зберігання становить 3 роки і 6 місяців з дати виробництва. Зберігати Левомеколь можна при температурі не вище 25 градусів за Цельсієм, в темному місці, захищеному від вологи і недоступному для дітей.

Про унікальність та ефективності даної розробки свідчать численні відгуки, опубліковані на просторах інтернету. Кожна людина, може ретельно ознайомитися з основними рекомендаціями.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Валя

  Одна з найбільш доступних і ефективних мазей, завжди в аптечці вдома тримаю. Після ударів і розтягувань здорово допомагає, раніше використовувала траксевазин, але він кудись зник з полиць, левоміколь відмінна альтернатива так і за ціною дешевше багатьох аналогів.

 2. Каріна

  У мене чоловік працює на Сто і постійно приходить додому з опіками. Вони бувають як від маленьких, так і до значних розмірів. Порятунок знайшли тільки в даному препараті, оскільки він швидко загоює і практично повністю прибирає біль. Найголовніше, що після застосування не залишається великого сліду від пошкодження.

 3. ВІктор

  Думаю у співвідношенні цінової політики даного препарату та його ефективності це просто знахідка, один з тих випадків коли вартість низька а лікувальні властивості і якість продукту на висоті і напевно в 99 із 100 людей не викликає сумнівів.

 4. Іван

  Використовую левомеколь, здебільшого на дитячих саднах. Частенько розбивають лікті і коліна на вулиці, так як літо і діти грають там практично цілодобово. Витрати на мазь зовсім не відчуваються. Та і ніяких побічних ефектів не помітив.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *