_

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Народні засоби від грибка нігтів на ногах можуть стати хорошим методом лікування даного захворювання. Але слід зазначити, що таке лікування буде приносити плоди лише тоді, коли у людини з’являються перші симптоми, тобто на ранніх стадіях захворювання нігтя, і то, далеко не у всіх випадках.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Йод

Одним з найпопулярніших методів лікування грибка нігтів на ногах народними засобами в домашніх умовах є спиртової йодний розчин. Чому саме він? Сильним антисептиком, який має фунгіцидні властивості, змушуючи білки згортатися і ліквідує їх, є саме спиртової йодний розчин.

Завдяки даній властивості йод бореться з грибком, так як структура самого грибка є білковою. З причини своєї недорогий вартості йод застосовують також у відновлюють цілях нігтів і для пошкоджених зон між пальців, ділянок стоп. Перед тим, як починати лікування грибка нігтів цими ліками, необхідно врахувати, що:

йод є ліквідатором безлічі видів грибків, але далеко не всіх;

йод може бути провокатором появи алергії, тому вкрай необхідно за 24 години до початку запланованого курсу лікування капнуть краплю йоду на ліктьовий згин. Якщо виникне свербіж або почервоніння, категорично заборонено лікувати грибкове захворювання йодом. У такому разі спробуйте інший засіб;

процедури з використанням йоду фарбують ніготь в жовтуватий відтінок;

йоду можливий дерматит, опіки, а також проблеми з щитовидною залозою;

цей засіб можна застосовувати виключно для нігтів, уражених грибковим захворюванням тільки на ранній стадії, коли від грибкового захворювання пошкоджені менше 1/3 нігтя.

Ви ознайомилися з тим, як за допомогою йоду можна позбутися від грибка нігтів. Настав час для вибору відповідного рецепта.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Спосіб №1. 5% спиртового розчину слід наносити 2 рази на день на уражену грибковим захворюванням ніготь. Самим зручним для цієї процедури інструментом є ватяна паличка. Йод також слід наносити і на здорові нігті, проте в цьому випадку доза повинна бути значно меншою: по одній краплі раз в 2 дні.

Спосіб №2. Налити в ємність воду в гарячому стані, потім додати туди йод і парити ноги протягом 10-ти хвилин. Після цього потрібно обрізати уражені шматки нігтів, а на шкіру нанести 3% перекису водню. На заключній стадії проведеної процедури потрібно накласти пов’язку, на якій буде антибактеріальна мазь.

Спосіб №3. Цей варіант включає в себе курс, що складається з 6-ти тижнів. Два рази на день у перші 2 тижні необхідно фукорцином піддавати нігті обробці, наступні два – йодовым розчином, і заключні два – 9% оцтом.

Спосіб №4. 1 чайної ложки йоду, часникового соку, оцтової есенції, нитрофунгина, необхідно налити в окрему ємність (наприклад, підійде медичний пухирець). Сумішшю, яка утворилася, слід змастити ніготь, який пошкоджений, але попередньо його треба розпарити і відрізати пухку частина. Перед нанесенням ліки його потрібно обов’язково збовтати. Наносити його потрібно на ніч.

Спосіб №5. 1 місяць становить тривалість курсу лікування грибка нігтів народними засобами. Щодня увечері слід робити сольову ванну приблизно 30 хвилин, яка складається з 1-го літра води, 2-х столових ложок морської солі і 1-й столовій ложки соди. Через 30 хвилин, не дістаючи ноги з води, пошкоджені ділянки нігтів і шкіри необхідно зрізати ножицями або з допомогою пилочки відшліфувати. Після цього дії ноги необхідно помити з милом, стопу, нігтьові валики і області між пальців намастити йодом, а на руки одягнути рукавички. 3 рази слід наносити йод на нігті, уражені грибком, але дочекавшись поки кожен шар висохне. Близько 2-х місяців становить тривалість курсу лікування. Яким би ви рецептом не користувалися, необхідно враховувати, що категорично заборонено здорові і не здорові нігті обробляти одними і тими ж інструментами. В іншому випадку, грибки можуть утворитися і на здоровому нігті.

Слід зазначити, що лікувати грибок нігтів народними засобами можна лише в якості доповнення традиційної медицини. В обов’язковому порядку потрібно провести консультацію з лікарем!

Радимо ознайомитися: Грибок нігтів у дітей

Чайний гриб

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецептиЗанурений на 7-8 днів в цукровий розчин чайний гриб є основою освіти цілющого кисло-солодкого напою. Він має безліч цілющих якостей, серед яких і знищення хворобливих мікробів, а також затримування їх розвитку.

Це і є поясненням того, чому народні лікарі з допомогою чайного грибка лікують грибкове захворювання нігтів. Яким чином застосовувати в лікуванні чайний гриб? Його застосування характеризується двома методами: накладенням компресу і втиранням.

Компреси. Відокремлений від чайного гриба один шар необхідно вимочити у воді. Це все, що потрібно зробити з приготування. Шматок гриба ввечері потрібно прикласти до нігтя, зверху нього покласти целофан і одягнути 2-3 шкарпетки, щоб не забруднити постільна білизна. Відразу буде відчуватися неприємне відчуття на перших процедурах, однак, щоб одужати, її потрібно перетерпіти. Вранці потрібно зняти компрес, промити ноги в теплій воді, а потім необхідно приступити до ліквідації вимерлих шматків нігтя. Зеленкою або ж розчином із марганцівки потім слід намазати поверхню, яка пошкоджена. Протягом 3-7 днів триває курс лікування нігтьового грибка, і ще протягом 1-2 днів лікування триває в якості профілактики. Користь від даного методу, виходячи з офіційної медицини, є сумнівною.

Втирання: Маленький шматочок чайного гриба необхідно позбавити від пленочек, після чого його потрібно розтовкти, поки не утвориться кашка. 2-3 рази на добу нею потрібно мазати нігті, уражені грибком.

Мідний купорос

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

В цілях лікування грибкових і інфекційних захворювань мідний купорос широко застосовують любителі народних засобів від грибка нігтів. У більшості випадків лікування з прийомом медичних препаратів може поєднуватися з лікуванням грибка нігтів на ногах. В двох варіантах потрібно використовувати мідний купорос:

1. Розчин мідного купоросу робиться досить просто. Щоб його зробити, потрібно в одному літрі кип’яченої води розчинити чайну ложку купоросу. Важливо. Перед застосуванням даний розчин слід розвести – одну столову ложку в 1,5 літрах води.

– слід підготувати воду в теплому стані для ванночки;

– на 10-15 хвилин потрібно опускати ноги у ванночку ;

– нігті потрібно піддавати обробці виписаного лікарем засобом.

2. Мазь.

На сковороді потрібно проколювати одну чайну ложку мідного купоросу до тих пір, поки його колір не зміниться – він повинен стати білого або сірого відтінку. Після чого необхідно перемішувати взяті з однієї чайної ложки дьоготь, порошок жовтого сірки. Всі інгредієнти потрібно перемішати і нагріти. На пошкоджені нігті необхідно нанести утворилася мазь.

Березовий дьоготь

За рахунок сухий берестовий перегонки утворюється березовий дьоготь. Це дуже хороший антисептичний і протизапальний метод лікування. Використання березового дьогтю є також дуже хорошим способом лікуванням грибка, так як воно чудово сприяє розм’якшенню ороговілої шкіри. Люди, які застосовують народні способи лікування, пропонують наносити на шкіру суміші і мазі, зроблені з дьогтю.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецептиСтупні треба заздалегідь обробити, після чого приступити до нанесення натурального березового дьогтю. Спочатку розпарити їх у мильній ванні приблизно 15 хвилин, після чого вирізати уражені грибком нігті і зняти відмерлу шкіру зі ступнів. Зони між пальців витерти насухо, і з допомогою ватної палички нанести на уражені ділянки березовий дьоготь, який потрібно втерти в шкіру.

Десь півтора години слід обмежити себе в русі і не одягати ні взуття, ні якусь іншу взуття. Мазь при попаданні повітря буде вбиратися в шкіру. Після цього на ноги потрібно одягнути шкарпетки натурального якості. Через 2-3 дні ноги потрібно вимити в прохолодній воді з милом і знову дану процедуру повторити. У період лікування цим засобом можна також обробити устілки.

З допомогою мазі можна вилікувати нігті від грибка. Щоб її приготувати, потрібно взяти, наприклад, дитячий крем або нутряний жир і до нього додати дьоготь. Не більше 5% повинна складати на старті курсу лікування його концентрація. В подальшому близько 15-20% можна застосовувати.

Сірчано-дегтярна мазь також використовується, але досить рідко. Вона складається з 10-ти частин жирової консистенції, 3-ї частини дьогтю, 2 частини порошку сірки. Дані компоненти повинні перетворитися в однорідну масу, після чого їх потрібно перемішати і підігріти. На ніготь потрібно накласти цю мазь, а зверху покласти пластир. Бовтанка є найзручнішим засобом у використанні. До її складу входять спирт, а також дьоготь і гліцерин. Всі інгредієнти потрібно змішати в посуді і нанести отриману суміш на уражені нігті. І так в день кілька разів. Близько 10% містить у собі дігтярне мило. Характеризується неприємним запахом, але незважаючи на це шкіра проходить дезінфекцію та недовго проходить відновлювальний процес. Існує кілька варіантів, як ще можна використовувати дігтярне мило:

Варіант 1. Ванни для ніг. Необхідно натерти На тертці дігтярне мило, потрібно 2 столові ложки. В 2-х літрах гарячої води довести цю кількість до повного розчинення, після чого хвилин на 15-20 опустити ноги в розчин.

Варіант 2. 1 столову ложку натертого мила трохи розвести водою, додати 2 чайних ложки харчової соди і активно перемішати. Суміш, що утворилась, потрібно втирати в уражений ніготь. З допомогою жорсткої щітки для зубів потрібно робити це один раз на добу.

Варіант 3. Дігтярним милом слід ретельно намилити нігті, а поверх піни посипати нігті харчовою сіллю. Ступні і пальці потрібно обмотати бинтом з естетичних міркувань. На ранок бинт потрібно зняти, а ноги промити теплою водою. Через тиждень грибок повинен відступити.

Радимо ознайомитися: Види грибка на ногах

Поварена і морська сіль

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецептиСіль поварена знешкоджує патогенну мікрофлору, в той час як морська сіль розм’якшує ніготь і впливає як антисептик. Це не є лікуванням, це можна розцінювати як додаткову терапію. В холоді треба розчинити сіль. По ложці необхідно брати всі інгредієнти. Час процедури складає 10 хвилин, після чого ноги потрібно промити теплою водою.

щодня потрібно робити сольові ванни, а також ванни з оцту. 100 грамів солі морської або кухонної потрібно зробити розчин. Необхідно додати 4 літри води і 4 столові ложки оцту. Сіль потрібно прикладати до нігтів, уражених грибком. Її потрібно подрібнити м’ятою. Це вважається досить добрим способом;

ватний тампон потрібно на кілька хвилин прикласти до нігтя, але перед цим його слід розмочити в розчині з морської солі, приготовленої з однієї склянки води і ложки солі. По завершенню процедури ноги треба обмити содовою водою. 10 днів складає лікування. Може відчуватися свербіж або печіння, але це нормально;

з морською сіллю і ефірними маслами ванночки потрібно робити протягом 10-ти днів. Для них знадобиться наповнити таз гарячою водою;

1,5 столових ложки на 1 літр столової води. Щоб все розчинилося, потрібно перемішати суміш і додати 1 чайну ложку ефірного масла або 0,25 мл йоду і одну чайну ложку лимона з розрахунку на 1 літр води. Курс лікування становить 10 днів (один раз в день), потім потрібно зробити перерву 2-3 дні;

часниковою водою також можна вилікувати запущений нігтьової грибок. Щоб його приготувати в склянці води потрібно розчинити ложку солі і роздавлений часниковий зубчик. Після повного охолодження розчин проціджують, після цього додають ще 4 столових ложки солі. 2 рази в день потрібно обробляти місця ураження часниковою водою;

пакет висипати в миску, занурювати ногу у воду і натирати сіллю. Після чого сухою сіллю потрібно збирати мокру, залишки струшувати щіткою;

Оцет: винний, яблучна і оцтова есенція

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Оцет необхідно використовувати в концентрації не більше 9%. У кислому середовищі грибок ліквідується. Це і є поясненням того, чому оцет користується величезним попитом у тих, хто має намір вилікуватися від грибкового захворювання нігтів. Навіть у самих запущених випадках оцет може надати допомогу в лікуванні грибка. Але ймовірні опіки. Необхідно підготуватися до тривалого курсу лікування і до можливих опіків.

найлегший варіант застосування оцтової кислоти – намочити їм ноги, одягнути щільні шкарпетки, після чого лягти спати. 9% оцтової кислоти і йод модно розмішати в різних пропорціях, і розчином, який вийшов, потрібно змастити нігті і ступні. Оцет, як і будь-яка кислота, знищує грибок. Запитайте себе перед тим як лікуватися, чому не придбати замість оцту препарат з аптеки?

Ванночка від грибка нігтів на ногах

Склад: таз з водою, 250 мл яблучного або столового оцту. Як лікується і яка тривалість лікування? У подогревшую воду потрібно налити оцет, опустити ноги перед сном протягом 10-15 хвилин їх парити. Після цього потрібно витерти ступні, при цьому не миючи їх, і нанести засоби проти грибка, які виписав лікар. Необхідно кожні 2 дні робити такі ванночки.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Примочки з оцтом

Склад: оцет 9%. Змочений ватний тампон потрібно прикласти до нігтя після того, як ви його віджали.Тампон треба заліпити лейкопластиром, він не повинен виходити за межі нігтя. 7 днів складає курс лікування, сеанс 1 раз на день, після чого дводенний або триденну перерву.

Інгредієнти: 2 столових ложки есенції, 3 курячих білка (альтернатива – 1 столова ложка гліцерину), 2 столові ложки горілки. На 15 хвилин потрібно прикласти до ураженого нігтя змочену розчином марлю або тампон. Цю процедуру потрібно робити щодня, курс 6-12 місяців.

Склад: оцет яблучний, масло рослинне потрібно додавати в різних пропорціях. Марлевий тампон потрібно змочити цим розчином, і для зручності закріпити пластиром. Використовувати ті пір, поки не виросте новий ніготь.

Наведемо кілька рецептів на основі соди:

Ванночки з соди і мила

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

 

вони Цілком можуть бути замінниками медикаментозної терапії. Основним їх перевагою є розм’якшення рогових нашарувань, не дають потрапляти під ніготь кремів і мазей. На 7-10 літрів води потрібно 3 столових ложки натертого на тертці мила, воно може бути дігтярне або господарське, а також 3 столових ложки соди.

Всі інгредієнти потрібно ретельно розмішати (до тих пір, поки сода з милом не розчиняться), після чого 15-20 хвилин парити стопи. Вся процедура завершується обрізання нігтів, а також чисткою уражених ділянок. Також слід нанести протигрибкові засоби на нігті і ступні. Протягом 3-4 днів потрібно проходити курс лікування. Слід зазначити, що використання соди для лікування нігтів під великим питанням.

Радимо ознайомитися: Грибок нігтів на руках

Содова паста

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти, Щоб утворилася густа суміш, потрібно необхідну кількість соди розбавити водою. Потім все це ретельно перемішати поки не утвориться однорідна маса. Цю пасту потрібно однаковим шаром наносити на ніготь, після чого капнути кілька крапель соку лимона зверху соди. В результаті буде трохи щипатися і утворюються характерні бульбашки. Через 5 хвилин пасту потрібно видалити, промивши ноги теплою водою з милом. Під час лікування грибка нігтів содою потрібно обов’язково використовувати протигрибкові мазі.

Перекис водню

Одразу слід підкреслити, що досить сумнівним методом є лікування грибка нігтів перекисом водню. Цей метод тільки є дезінфекцією ураженого нігтя і розм’якшенням його. Це дозволяє медичним препаратам без проблем потрапляти всередину нігтя. Якщо не застосовувати перекис при обробці стопи або ж зрізання нігтя, то ще більше інфекцій можна занести.

Розглянемо найвідоміші методи застосування перекису водню

Ватяні подушечки

Протигрибкові препарати надають допомогу в розм’якшенні нігтя перед обробкою. Після того, як ви распарили ніготь, потрібно накласти вату, яка змочена в перекису водню. Протягом 3-4 тижнів треба двічі повторювати цю процедуру.

Ванночки з перекисом

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

На 2 хвилини потрібно опустити ноги у водний розчин з 3% перекисом водню. Після того, як ви завершили процедури нігтя, потрібно сумішшю з пероксиду і води змастити нігтьові пластини.

Лимон, часник і цибулю

Лимон, часник і цибулю є рослинами, які володіють величезним протимікробну дію.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

  1. Луково масло. 3 столових ложки рослинного масла необхідно з’єднати з двома столовими ложками цибулиння. Все це потрібно наполягати протягом 3-х тижнів (іноді струшуючи). 3-4 рази в день потрібно змащувати вогнища ураження.
  2. Настоянка з лука. Необхідно подрібнити 4 столових ложки лушпиння і настояти в 200 мілілітрів горілки протягом 10-14 днів в темному і прохолодному місці.
  3. Розчин з часнику. Часниковий сік, вода і спирт беруться в співвідношенні 1:10:1. Цей розчин потрібно струсити та нанести на нігті 2-3 рази на день. Його потрібно зберігати в холодильнику.
  4. Лимонний компрес. Що з себе представляє лікування грибка нігтів? Це накладення 1 чайної ложки масла рослинного і помеленного лимона (цілком достатньо 1/4) на розпарений у ванночці ніготь. Пергаментним папером потрібно накрити суміш, а зверху покласти вовняний носок. Щодня протягом двох тижнів цю процедуру потрібно повторювати. Слід зазначити, що це можна застосовувати тільки при відсутності виділень гною. Також не варто забувати про те, що необхідно послухати відомих медиків та дізнатися, чи схвалюють вони народні засоби.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецептиЧистотіл

Чистотіл є отруйною рослиною, але якщо його застосовувати в розумних межах, то з грибком нігтів можна за невеликий відрізок часу впоратися навіть у самих запущених випадках. За словами фітотерапевтів, для боротьби з грибковим захворюванням необхідно використовувати не тільки сік чистотілу, але також і лікувальні настоянки, мазі та ванночки. Існує декілька варіантів їх приготування.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Сік чистотілу. Чистотіл, недавно зірваний з грядки, потрібно пропустити через м’ясорубку. З отриманої м’якоті потрібно віджати сік і при цьому використовувати марлю, складену в 3-4 шари. Приблизно у вас повинно вийде 200 мілілітрів соку. Його потрібно змішати з 200 мл 70% спирту і настояти 24 години. Уражені нігті змащують приготованим соком, але лише після пропарювання ніг протягом 10-ти хвилин і повного їх висихання слід проводити обробку. У день необхідно робити по 3-4 обробки. Поки не відросте здоровий ніготь, потрібно проходить курс лікування.

Ванночки для ніг. Настій чистотілу необхідно додати в ванночки для ніг. Як його приготувати? В одному літрі гарячої води заварити 100 грам висушеної чистотілу протягом 15-20 хвилин. Настій буде готовий до застосування після проціджування. В пропорції 1:1 воду і настій потрібно налити у ванну. Протягом 15-25 хвилин потрібно парити ноги.

Мазь. Щоб зробити мазь, необхідно 4 столових ложки кип’яченої охолодженої води, 5 крапель соку чистотілу, 2 краплі соку материнки і 2 краплі настойки календули. Всі інгредієнти потрібно змішати і маззю, яка в підсумку утворилася, потрібно 3 рази в день обробляти уражені грибком нігті.

Лікування грибка нігтів на ногах народними засобами. Кращі рецепти

Настойка із чистотілу. Дуже обережно необхідно використовувати чистотіл від грибка нігтів у вигляді настоянки з спирту. Для її приготування знадобиться горілка і трава чистотілу в співвідношенні 2:1. Протягом 12-ти днів засіб повинен настоюватися, після чого використовуватися для лікування. З 5-ти крапель необхідно починати процес лікування, але поступово збільшити кількість до 20-ти.

Масло з чистотілу. Масло з чистотілу можна купити в аптеці або приготувати власними руками. Якщо ви вирішили піти непростим шляхом, то слід діяти за схемою. Чистотіл потрібно просушити, покласти його в скляну банку і залити будь-яким маслом (наприклад, мигдальним, соняшниковою або персиковим). На 2-3 сантиметри воно повинно підніматися на травою(необхідно запам’ятати кількість). В теплі суміш повинна стояти годину, а потім тиждень у холодному і темному місці. Через 7 днів потрібно додати ще стільки ж олії, після чого вона готова до використання. Ноги необхідно розпарити, обробити перекисом, після чого обробити нігті (уражені пластини зняти, обрізати краю) і нанести масло чистотілу. Тривалість курсу не має термінів. Проводити лікувальні процедури слід до повного одужання.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

  1. Каріна

    На скільки я правильно розумію, то народні засоби допоможуть лише на початковому етапі. Якщо хвороба запущена, то без лікаря не обійтися.

  2. Анна

    Почала використовувати оцет – поки особливого результату не спостерігаю, звичайно запах у нього на своєрідний)

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *