_

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучаснимиЗаразитися грибковими інфекціями легко. Для цього вже досить у взуттєвому магазині приміряти пару, яку до цього приміряв осіб з захворюванням. А про небезпеку, яка чатує в громадських басейнах, саунах або душах, говорити взагалі не доводиться. Якщо лікування оніхомікозу (нігтьового грибка) буде несвоєчасним, це призведе до досить швидкого його прогресування.

На початкових етапах інфікування у багатьох людей немає ніяких підозр про наявність проблеми. Вони не відчувають ніяких больових відчуттів або дискомфорту. Зробити який-небудь висновок за зовнішнім виглядом нігтьових пластин також не вдасться. Тому лікарі нерідко стикаються з вже досить важкими формами мікозу. Вони піддаються лікуванню, проте пацієнту доведеться бути дуже терплячим.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Радимо ознайомитися: Протигрибкові препарати для ніг

Що потрібно робити перед лікуванням?

Перш, ніж приступити до самого лікування, слід ознайомитися з деякими загальними рекомендаціями:

 • Важливою умовою терапії є усунення причин, що сприяли важкого микозу. Інфікування може бути обумовлено постійним відвідуванням громадських лазень без взування особистих шльопанців, або, наприклад, якщо ж носінням чужого взуття. У будь-якому випадку всі фактори, що сприяють зараженню, повинні бути виключені.
 • Необхідно завжди підтримувати гігієну на належному рівні. Ноги повинні бути сухими і чистими. Правило кожного ранку – надягання чистих шкарпеток. У будинку необхідно постійно підтримувати порядок і чистоту. Багато хто ставиться до цих правил, як до дрібниць. Однак саме завдяки належної гігієни можна запобігти грибкову інфекцію.
 • Після завершення лікування пацієнту необхідно продезінфікувати всю переносну їм раніше взуття.
 • Для підтримки імунних функцій необхідний прийом достатньої кількості вітамінів. Пацієнтам необхідно перейти на здорову їжу і попрощатися з шкідливими звичками.
 • Слід пам’ятати, що найкращого результату можна домогтися тільки від безперервного лікування. Тому пацієнтам рекомендується своєчасний прийом таблеток в поєднанні з нанесенням місцевих препаратів. Інакше від лікування толку буде мало.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Як вилікувати застарілий грибок нігтів на ногах?

Лікування запущених форм нігтьового грибка має бути комплексним. У цьому випадку використання препаратів зовнішнього впливу (наприклад, мазей або лаків) особливого результату не принесе. Тому програму лікування необхідно урізноманітнити наступними лікарськими засобами:

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

 • Місцевими (лаками, гелями, краплями, мазями і кремами).
 • Системними (таблетками для перорального прийому).
 • Загальнозміцнюючі (мультивітамін) і препаратами, що сприяють активації імунітету.
 • Механічним видаленням. Процедура полягає в акуратному спилюванні або зрізанні частини ураженого нігтя, проведення медичного педикюру або використанні відповідного препарату, що сприяє розм’якшенню нігтя.

Радимо ознайомитися: Йодинол від грибка нігтів

Кілька конкретних прикладів з медичної практики

Призначення конкретного лікування можливо тільки після того, як лікарем буде виявлено ступінь грибкового ураження, а також встановлений вид збудника.

 1. Пацієнт звертається з ураженим нігтем великого пальця ноги. При цьому вже відбулося його часткове руйнування.

Після проведення діагностики, а саме зіскрібка зразка і посіву, було встановлено наявність дерматофітів. Лікування в даному випадку починалося з таблеток «Орунгал», пропити які необхідно 1-ну тиждень з наступним 3-х тижневим перервою. В даному випадку необхідно проходження 3-х таких курсів.

протягом перших 3-х місяців призначили нанесення крапель «Экзодерил». Після настання видимого поліпшення пацієнтові вдалося видалити пошкоджену частину нігтя самостійно. Для цього він використовував пилочку для нігтів, поступово шліфуючи нею нігтьову пластину незадовго до нанесення крапель.

Далі пацієнту призначили використання лаку «Лоцеріл», наносити який необхідно було 1 раз в 2 тижні. Перед кожним наступним нанесенням необхідно було зняти залишки старого лаку.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Значного поліпшення стану нігтьової пластини вдалося домогтися через 6 місяців. При цьому рекомендується нанесення лаку ще протягом півроку. Крім того, пацієнтові необхідно було провести дезінфікуючі заходи у житловому приміщенні та відповідну обробку взуття. Також кожні 2 місяці слід було пропивати курс мультивітамінів.

 1. У другому випадку пацієнт звернувся з аналогічним нігтьовим поразкою, але з іншим збудником – дріжджоподібними грибами.

За призначенням лікаря він почав прийом таблеток «Ламізил» 2-х тижневими курсами з подальшим 4-х тижневим перервою. Таких курсів було призначено 2.

Крім прийому медикаментів пацієнт пройшов клінічну механічну обробку. Після кількох процедур оброблену поверхню покривали спеціальним лаком. В результаті вдалося видалити значну частину ураженого нігтя. При цьому пацієнту було призначено щоденне нанесення протигрибкових крапель.

Помітного поліпшення вдалося домогтися через 8 місяців. Тепер пацієнту необхідно покривати нігтьову пластину протигрибковим лаком і не нехтувати подальшим лікарським контролем.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Радимо ознайомитися: Лоцеріл від грибка нігтів

Про протигрибкових ліках

При запущеному оніхомікозі лікування повинно бути серйозним і комплексним. В даному випадку потрібно ретельне дотримання періодичності нанесення спеціальних препаратів, не допускаючи перерв між їх застосуванням. Інакше грибку вдасться виробити «імунітет» до препаратів і, як наслідок, його лікування стане більш складним.

Застосування всіх практикуючих коштів відбувається згідно з певними правилами:

 • Нанесення діючих розчинів допускається лише на чисту і суху нігтьову пластину.
 • Використання гелів, мазей та емульсій має відбуватися з періодичністю, рекомендованої по інструкції (зазвичай щодня до 2-х разів на день).

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

До нанесення деяких протигрибкових лаків або кремів необхідно певним чином обробити ніготь. Рекомендується максимально можливе видалення пошкодженого нігтя, а також ділянок здорової нігтьової пластини, яка знаходиться навколо ураженої зони. Тільки після такої підготовки нігтя допускається нанесення на нього складу. Застосування лаку доцільно до 2-х разів на тиждень, мазей або кремів – до 2-х разів на добу. Застосування деяких засобів можливо у вигляді аплікацій з їх подальшою фіксацією лейкопластиром.

лікування можна Доповнити такими препаратами місцевого впливу:

 • Экзодерилом;
 • Микодерилом;
 • Лоцерилом;
 • Микозаном;
 • Микоспором.

Поряд з краплями і лаками допускається застосування таких таблеток:

 • Ирунина;
 • Микозорала;
 • Ламизил;
 • Орунгала.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

У місцевих препаратів є великий плюс. Вони практичними не володіють побічними ефектами. Однак прийом таких ліків вагітними або годуючим жінкам, а також дітьми небажаний. Тому цій категорії людей необхідно попередньо ознайомитися з інструкціями лікарських препаратів або проконсультуватися з фахівцями. Нанесення місцевих складів при запущеному оніхомікозі доцільно протягом року.

Застосування таблеток, в свою чергу, не завжди є безпечним. Їх прийом повинен призначається тільки після лікарської консультації. Зазвичай, вони пропиваются тижневим курсом з наступним 3-х тижневим перервою. Кількість курсів залежить від складу препарату.

Слід враховувати, що поєднання медикаментів з алкоголем неприпустимо. Також в якості додаткового засобу можливий прийом препаратів, що зменшують вплив на печінку (Карсила, Эссенсикапса та інших).

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Показання до механічного видалення

Іноді вилікувати запущену форму оніхомікозу вдається лише шляхом повного видалення ураженого нігтя. Однак навіть у цьому випадку терапія повинна бути комплексною. В іншому випадку бажаного результату досягти не вдасться. Адже при наявності інфекції на шкірі пальців відбудеться зараження виріс нігтя.

Захворювання має як активну, так і дрімаючу форму (коли спорах вдається втриматися на шкірних складках). Тому після радикального видалення нігтьової пластини необхідний прийом антимікотичним препаратів всередину і місцевих препаратів зовнішньо.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Видалити пластину можна:

 • Хірургічним методом, після якого людина втрачає працездатність на деякий час з-за відкритого нігтьового ложа. Процедура є досить болючою і виконується під місцевою анестезією.
 • Методом апаратного педикюру – є прерогативою спеціалізованих салонів. Може виконуватися різними пристосуваннями. Даний спосіб також є болючим і потребує місцевого наркозу.
 • Домашніми методами. В даному випадку після попереднього розпарювання пластину видаляють педикюрними інструментами. Для розм’якшення нігтя можна скористатися спеціальними лаками. При цьому слід розуміти, що повного видалення нігтя в домашніх умовах досягти не вдасться. Крім того, при запущеному оніхомікозі такі маніпуляції є неефективними.

Якщо грибкове ураження охопило менше 50% нігтя, то допускається видалення тільки його певної частини. При більш масштабному зараженні доведеться вдатися до повного вирізання нігтя.

Після видалення нігтьових поверхонь може статися виникнення деяких ускладнень:

 • Вростання нової пластини в нігтьове ложе (відноситься до побічних ефектів видалення). При виникненні даної проблеми необхідно отримати лікарську консультацію та проходження додаткового лікування.
 • При хірургічному вирізанні людина отримує відкриту рану. Отже, з’являється і ризик її зараження. Для запобігання цієї неприємності необхідна своєчасна зміна пов’язок, а також використання місцевих протимікробних препаратів.
 • У деяких випадках форма знову виріс нігтя може бути деформованою.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Слід пам’ятати, що вибір хорошого салону і кваліфікованого фахівця в галузі медичного педикюру допоможе уникнути можливих післяопераційних ускладнень.

Метод лазерного лікування оніхомікозу

Однією з різновидів механічного видалення інфікованого нігтя є лазерна терапія. До такого методу можна вдатися при грибкових ураженнях різної глибини.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

В лікуванні оніхомікозу лазером можна виділити кілька вагомих переваг:

 • Даний метод є безпечним, так як під час процедури виявляється руйнівний вплив тільки на грибкові міцелії. Область здорових тканин при цьому не зачіпається.
 • Лазерна обробка є безболісною, що підносить її над хірургічними методиками.
 • Метод є досить ефективним. Помітне зменшення проблеми спостерігається вже після першого сеансу. При цьому грибкових спор не вдається адаптуватися до лазера.
 • Під час опромінення тканини не травмуються. Отже, подібне лікування не передбачає тривалого відновлення.

Незадовго до початку лазерного лікування потрібно попередня підготовка нігтьових пластин. За день до проведення процедури слід розпарити ноги. Для цього в гарячу воду необхідно додати 25 грамів соди і 50 грамів господарського мила. Уражену грибком кінцівку опускають у таз з приготованим складом хвилин на 15. Процедура завершується подпиливанием і максимальним обрізанням нігтьових поверхонь.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Перевага лазерного випромінювання полягає в його глибокому проникненні під нігтьової шар, що є важливим фактором при запущеному оніхомікозі. Там він чинить руйнівну дію на грибкові спори. Під час процедури пацієнт відчуває тепло в місці обробки.

Завдяки лазерному лікуванню можна уникнути деформації нігтів або їх руйнування. Відростаючих надалі нігті здоровими. Для повного знищення запущеної грибкової інфекції необхідно пройти курс з 10-ти процедур. При наявності більш легких форм – близько 4-х.

Однак при всіх перевагах дану високоефективну процедуру можна використовувати при пухлинах, шкірних та ендокринних захворюваннях, епілепсії і вагітності.

Про народних протигрибкових засобах

Безсумнівно, впоратися з оніхомікозом в запущеній формі тільки за допомогою народних засобів не вдасться. Однак комбінування народних рецептів з професійними методиками може дати позитивну динаміку в лікуванні.

 • Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучаснимиПри появі на стопах численних тріщин, ерозій або виразок можна скористатися теплими ножними ваннами з перманганатом калію. Під час розпарювання допускається акуратне зняття великих лусочок зі стоп. Завершити процедуру рекомендується нанесенням кортикостероидного крему для зняття запалення, а також крему-антибіотика для знищення бактерій.
 • Для приготування такого засобу необхідно змішати ложку рослинної олії з сирим яйцем і диметилфталатом (1 чайна ложка). Таку протигрибкову мазь наносять на нігті. Потім стопи обертаються целофаном і надягають шкарпетки. Засіб краще застосовувати на ніч. Після 3-х – 4-х процедур відбудеться відшарування хворого нігтя і почнеться зростання здорової пластини. Для того, що мазь не зіпсувалася, її необхідно зберігати в холодильнику.
 • Для приготування протигрибкової суміші можна змішати чайну ложку лимонного соку з 3/4 склянки горілки і з половиною чайної ложки марганцівки. Після ретельного перемішування в суміш слід розбавити простий кип’яченою водою. Настоянку витримують в холодильнику близько 3-х – 5-ти днів. Приготованим засобом рекомендується протирати уражену поверхню 2 рази на день.
 • Щоденну обробку стоп можна урізноманітнити розчином, що складається з води (1 літр) з морською сіллю (1 чайна ложка).
 • спиртову настоянку прополісу при оніхомікозі можна в якості примочок. Накладення просоченого настоянкою ватного диска або серветки сприяє не тільки знищення грибка, але і розм’якшенню нігтя з його подальшим відокремленням від ложа. Таким чином, надалі вдасться вирости новому і здорового нігтя.
 • Допускається застосування накладок з зрізаного платівкою чайного гриба в чистому вигляді чи у вигляді кашки. Для фіксації накладок можна застосовувати пов’язку. При щоденному проведенні даної процедури ніготь відокремиться від ложа протягом 7-ми днів.
 • Цікавим засобом є накладення маски на нігтьову платину, що складається з попелу 3-х сигарет, змішаного з 5-ма мл зубної пасти з фтором. Склад наноситься на вату, потім на палець, зверху накривається пакетом і фіксується бинтом. Таку маску краще залишити на пальцях на ніч.
 • До вершкового масла (200 грамів) додати 70%-ний оцет (100 мл). В рідину занурюється сире куряче яйце. Ємність зберігається в холодильнику. Приблизно через тиждень яєчна шкаралупа розчиниться в рідині. Склад ретельно перемішується і наноситься на нігті і прилеглі до них ділянки шкіри.
 • Для приготування протигрибкової ванночки можна 30 грамів кореня аїру залити 1-м склянкою окропу. Через півгодини у відвар можна занурити пальці. Засіб підходить для щоденного застосування протягом 1-го тижня.

Застосування інших засобів

При будь-якому інфекційному захворюванні організм не може похвалитися належними захисними функціями. Для активації імунітету у ході лікування необхідно скористатися вітамінно-мінеральними комплексами. Прийом таких препаратів також вплине і на тривалість лікування мікозу. Прийом імуномодуляторів можливий тільки після лікарської консультації. Тільки завдяки фахівця вдасться підібрати необхідний пакет препаратів, скласти грамотну схему їх прийому і визначитися з тривалістю курсу.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

Трохи додаткових рекомендацій

Як вже зазначалося раніше, лікування запущеного оніхомікозу повинно бути комплексним. Отже, до прийому препаратів і втирання різних складів можна додати і особисту гігієну. Людям, які зіткнулися з грибковими інфекціями, доведеться неухильно дотримуватися щоденного правилом – проводити дезінфекцію носимой взуття для запобігання накопичення грибкових спор. Для цього можна скористатися спеціальними ультрафіолетовими сушарками.

Лікування грибка нігтів запущеної форми народними засобами і сучасними

 

При знаходженні в людних місцях (спортзалах, саунах, басейнах та інших) необхідно керуватися самим головним правилом – по завершенню водних процедур або спортивних тренувань потрібно застосування місцевих протигрибкових препаратів.

Завдяки системному підходу в лікуванні, знезаражуванні всіх панчішно-шкарпеткових виробів і взуття, дотримання елементарних правил примірки в магазинах і особистої гігієни можна не тільки швидко позбутися від оніхомікозу, але і перешкоджати його повторної появи.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ірина

  Так, видовище вельми гнітюче. Навіщо так запускати, коли можна запобігти або раніше почати лікування?

 2. Світлана

  Запущена форма грибка на пальцях – це не добре і не естетично. Не допускати такої стадії захворювання!Вчасно почати лікування ефективними препаратами! Чим пізніше розпочато лікування, тим його важче вилікувати.Треба дбати про себе, здоров’я і красу!

 3. Наталья

  Звичайно ж чим більше запущена форма грибка, тим важче позбутися від нього. Краще звичайно взагалі не запускати. Але якщо вже так вийшло, то краще відразу звертатися до лікаря.

 4. Ольга

  Коштували б ці ліки дешевше, може, і не запускали б грибок… Батькові прописали лікування, так півпенсії треба за нього віддати. Невже не можна хоча б пенсіонерам знижки робити?

  1. Софія

   Можна просто брати вітчизняні препарати. Ми лікувалися микодерилом і ще микоспрей від пітливості брали. У підсумку на все лікування пішло менше грошей, ніж упаковка імпортного лоцерила варто.

 5. Маріна

  Краще звичайно не запускати зовсім.

 6. Микола

  При таких формах грибка – краще швидше йти до лікаря, а не намагатися самому експериментувати.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *