_

Медичний педикюр при врослому нігті

Щодня наші ніжки терплять великі навантаження, які до того ж супроводжуються такими незручностями, як носіння незручного взуття, недостатня вентиляція (провітрювання) і перепади температурних режимів.

Всі перераховані вище фактори створюють не тільки незручності вашим ногам, але і сприятливі умови для появи такого неприємного захворювання, як онихокриптоз – врослий ніготь.

Медичний педикюр при врослому нігті

Врослий ніготь – це вростання нігтьової пластини в м’які тканини навколонігтьової валика. Найчастіше розвиток онихокриптоза відбувається на великих пальцях ніг. Супроводжується набряканням/набряками м’яких тканин хворого пальця, хворобливими відчуттями (часто різкими), зміною кольору шкірного покриву (посиніння, почервоніння) і скупченням гнійної рідини в м’яких тканинах нігтьового валика.

Один з ефективних способів лікування/усунення даного захворювання – медичний педикюр при врослому нігті.

Перш ніж починати лікування, необхідно розібратися з причинами виникнення онихокриптоза:

 • носіння незручного взуття;
 • недотримання гігієнічних норм;
 • інфекційні збудники хвороби (грибок);
 • спадкова схильність;
 • отримані травми пальців ніг;
 • порушений процес кровотоку, що викликає набряки;
 • неправильне проведення процедури педикюру.

Медичний педикюр (апаратний)це певний комплекс процедур, дія яких спрямована на вирішення медичних проблем (грибкові інфекції, врослий ніготь, потовщення нігтів) та загальний догляд за ногами (п’яткові тріщини, мозолі, гіперкератоз та інші).

Основна перевага використання процедури медичного педикюру при врослому нігті – це захист від передачі й подальшого поширення інфекції, мінімізація травматизму здорових ділянок шкіри і безболісність.

Медичний педикюр при врослому нігті

Педикюр врослого нігтя передбачає проведення однієї з таких процедур:

 • застосування (накладення) золотої пластини;
 • використання пластини, покритої скловолокном;
 • накладення пластини Ониклип;
 • застосування методики КОМБИпед;
 • застосування пластини «Подофікс».

Розглянемо докладніше деякі з вищенаведених варіантів.

Медичний педикюр при врослому нігті

Накладення золотої пластини

У разі вростання нігтя тільки з одного боку, встановлюють пластину з одним вигином і, відповідно, якщо вростання сталося з двох сторін, то застосовують пластину з двома вигинами.

Коли запалення в достатній мірі перейшло на м’які тканини навколонігтьової валика дозволяється використовувати пластину без вигинів (способом приклеювання).

тонкий Ніготь і невеликого розміру? Не проблема! Для таких випадків передбачено використання спеціальної золотий тонкої пластини.

Зустрічаються нігті асиметричної форми – для них передбачено використання двох полупластин.

Як бачите – рішення/лікування виниклої патології не викликає в сучасному світі медицини та косметології ніяких труднощів!

Використання пластини, покритої скловолокном

Така пластина володіє пружними властивостями.

Її приєднують до поверхні нігтя, для утворення вільного простору між краєм нігтя бічними м’якими тканинами.

Накладення пластини Ониклип

Вона має епоксидне покриття. Її призначають. Коли є суттєва чутливість навколонігтьової валика (для зменшення больових відчуттів). Саму пластину приклеюють до поверхні нігтя, забезпечуючи підняття нігтьового валика від поверхні нігтьової пластини.

Застосування методики КОМБИпед

Застосовується для коригування вростання нігтя тільки з одного боку, супроводжується запаленням околоногтевых валиків.

Метод полягає в заходженні під поверхню нігтьової пластини металевої скоби з одного боку і фіксації пластикової частини пластини з іншого боку.

Застосування пластини «Подофікс»

Даний метод складається з двох операцій. Перша – фіксація, із застосуванням спеціального клею, еластичною пластикової пластини до поверхні нігтя. Друга – та ж пластина кріпиться до нігтя з використанням спеціально призначеної металевого дроту.

Медичний педикюр при врослому нігті

Стадії хвороби

За ступенем розвитку хвороба ділиться на три стадії:

 • легка;
 • середня;
 • важка (запущена).

Симптоми легкого ступеня врослого нігтя

При ходьбі відчуваються легкі неприємні больові відчуття, область навколонігтьової валика має набряклість.

Методи лікування

Регулярно, приблизно один раз на місяць відвідувати спеціаліста, який практикує проведення медичного педикюру. В процесі процедури будуть поступово віддалятися околоногтевые рогові нарости (врослий ніготь), а звільнене простір, на час адаптації, заповнюють спеціальною прокладкою.

Симптоми середнього ступеня врослого нігтя

При ходьбі сильні больові відчуття протягом тривалого періоду часу, присутнє почуття тиску на нігтьову пластину по краю нігтьового ложа. М’які околоногтевые тканини помітно збільшені, набряклі і при торканні помірно болючі.

Методи лікування

звернутися за допомогою до фахівця з педикюру врослого нігтя. Процедура лікування відбудеться методом накладення спеціально підібраною пластини, яка буде перешкоджати подальшого згортання і вростання нігтя в околоногтевой валик.

Встановлена пластина малопомітна і практично не заважає в процесі ходьби, больових відчуттів не створює.

Медичний педикюр при врослому нігті

Симптоми тяжкого ступеня врослого нігтя

Постійна різкий біль, що збільшується при ходьбі, сильна набряклість навколонігтьової валика, почався процес розхитування нігтя, сам ніготь видозмінений, присутній накопичення гнійної рідини в м’яких тканинах навколонігтьової валика.

Методи лікування

Лікування проводити тільки у фахівця. Диагностировав важку ступінь вростання нігтя, він призначить відповідне лікування (можливо припікання/випарювання гнійних скупчень і хворий частини нігтя). Після цього необхідно регулярно відвідувати процедури апаратного педикюру, з метою профілактики захворювання. Для попередження нового розвитку онихокриптоза на час встановлюють спеціальні пластини (яку саме вирішить спеціаліст).

Ми вже говорили про те, що вростання нігтя може статися внаслідок поширення грибкової інфекції. Так ось. Поширення цієї інфекції так само можна запобігти і вилікувати сам грибок, вдаючись до процедури медичного апаратного педикюру.

При цьому виді захворювання необхідно стежити за санітарно-гігієнічними нормами приміщення, в якому буде проводитися дію, і за стерильністю застосовуваних інструментів. Все це повинно знаходитися в умовах порівнянних з хірургічної операційної.

Навіщо необхідно строго стежити за дотриманням стерильності і порядку? Все досить просто – для запобігання поширенню грибкової інфекції на здорові ділянки тіла.

При лікуванні даної інфекції застосовуються спеціальні висококонцентровані протигрибкові препарати, і обов’язково одноразові апаратурні насадки.

Правильний догляд за ногами після медичного педикюру

Рекомендується регулярно проводити медичний педикюр (1-2 рази в місяць). У періодах між процедурою самостійно стежити за ногами.Дотримуватися правил гігієни, як самих ніг, так і взуття. Настійно рекомендується користуватися спеціально призначеними засобами догляду (крему, мазі). Періодично приймати профілактичні препарати, призначені фахівцем.

Медичний педикюр при врослому нігті

Особливості організму, на які необхідно звертати увагу перед призначенням і проведенням медичного апаратного педикюру

Наявність у людей такого захворювання, як цукровий діабет, стає суттєвою перешкодою при лікуванні патології врослого нігтя. Безліч існуючих процедур заборонено проводити при такому діагнозі, але тільки не медичний педикюр.

Однак працювати з хворими цукровим діабетом повинні справжні професіонали і з великою обережністю. У людей з наявністю цього захворювання істотно знижена чутливість нижніх кінцівок і порушений кровотік пальців ніг.

Фахівець, що проводить процедуру педикюру повинен уважно стежити за силою прилягання робочого інструменту до шкіри пацієнта. Навіть невеликі дотику нагрітого в процесі роботи інструменту можуть викликати у хворого опіки (це пов’язано із зниженою чутливістю кінцівок і тонкою шкірою).

Сучасні технології апаратного медичного педикюру допоможуть безболісно й ефективно допомогти вам у лікуванні патології врослого нігтя. Не нехтуйте відвідуванням фахівців даної сфери обслуговування, краще попередити захворювання, ніж потім лікувати!

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Тетяна

  Але медичний педикюр повністю не позбавляє від цієї недуги?!! Чи Не краще провести операцію тим же лазером? Щоб повністю позбавитися від цієї проблеми.

  1. Глеб

   Можливо і так. Але я чув, що не завжди операція повністю позбавляє від проблем з нігтями. Тут вже особистий вибір кожного.

 2. Андрій

  Вже давно стикаюся з проблемою вростання нігтя. Підрізаю у знайомої, що займається педикюром.

 3. Олег

  Ну, це звичайно варіант. Але знову таки, рятує на якийсь час, поки знову не врастет.

 4. Вікторія

  У мене подруга вже давно так робить, ніяк не може зважитися на операцію.

 5. Оксана

  Операції як то побоююся, тому тільки так і роблю.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *