_

Міконазол (микозон): мазь, свічки і таблетки. Ціна та інструкція по застосуванню засобу

Міконазол (микозон): мазь, свічки і таблетки. Ціна та інструкція по застосуванню засобу

Міконазол відноситься до препаратів, що володіють протигрибковою дією. До його складу входить активна речовина миконазола нітрат. Випускається в трьох формах:

 • таблетки;
 • свічки;
 • крем.

Вибір форми залежить від наявності конкретного захворювання. Часто призначають комплексну терапію з використанням даних форм.

Як діє цей препарат?

Механізм дії не змінюється в залежності від вибраної форми. Він викликає загибель грибкової клітини і зменшує їх зростання. Така дія носить назву фунгіцидну і фунгиостатическое відповідно. Ефект виникає через 5 днів від початку терапії. При проникненні даної речовини в клітину відбувається його взаємодія з її мембраною. У складі грибів знаходиться спеціальна речовина, яка відповідає за їх зростання. Воно носить назву эргостерин. При дії ліків формується інгібування даного білка. Це викликає зменшення зростання і розвиток грибкових клітин. Ще одним аспектом у механізмі дії є взаємодія і з ферментами. Формується особливе з’єднання, яке називається перекис водню. Вона безпосередньо впливає на активність грибів. При збільшенні кількості перекису клітина повністю гине.

Інструкція Миконазола містить інформацію і про вплив його на бактеріальні агенти. В першу чергу він впливає на активність стафілококів та стрептококів. Викликає загибель даних мікробів, що запобігає приєднання вторинної флори в ділянках з грибковим ураженням.

Активність препарату

досить широкий Спектр дії. Дані препарат впливає на всі види грибів, що викликають захворювання у людини. До таких відносять:

 • представників дріжджоподібних, в першу чергу це Кандида;
 • цвілеві гриби;
 • микроспарии;
 • трихофиты та дерматофіти;
 • збудник простого лишаю.

Антибактеріальний ефект виражений тільки у відношенні кокової флори. При використанні в різних концентраціях всмоктується в системний кровотік. Все залежить від форми застосування. Через кров препарат потрапляє в печінку. Там відбувається його детоксикація. Виводиться через ниркову систему з сечею протягом доби.

Міконазол (микозон): мазь, свічки і таблетки. Ціна та інструкція по застосуванню засобу

Рекомендуємо почитати: Недороге засіб від грибка на ногах, опис засобів

Застосування таблеток

Таблетки призначаються для проведення системної терапії для грибкових захворювань. Таблетки Міконазол виписують в наступних випадках:

 • рецидивуючі протягом кандидозу слизових оболонок порожнини рота і стравоходу;
 • вагінальний кандидоз у комплексній терапії з іншими формами;
 • ураження грибком органів сечової системи;
 • баланопастит у чоловіків асоційований з Кандіда.

Таблетки призначають не тільки для лікування. В деяких випадках їх застосування виправдане і для профілактики грибкових захворювань. Тривалий курс антибіотикотерапії вимагає призначення протигрибкових препаратів, для зниження ризику розвитку кандидозу.

Дорослим рекомендовано приймати по 1 таблетки в день. Дітям розраховують за певною схемою. На 1 кг маси тіла дитини, припадає 20 мг речовини. Тривалість терапії визначається лікарем.

У деяких випадках такий препарат вводять і внутрішньовенно. Такий спосіб використовують тільки при наявності системних мікозів. Вони, як правило, виникають на фоні імунодефіциту.

Протипоказання до використання таблеток

Застосування протигрибкових засобів у вигляді таблеток містить значну кількість протипоказань. В першу чергу це індивідуальна непереносимість компонентів. Розвиток алергічної реакції у вигляді свербежу, почервоніння і висипань на шкірі. В цьому випадку не можна продовжувати прийом ліків. Не рекомендовано призначати таблетки при хронічному пошкодженні печінки і нирок. З обережністю для тих, у кого є хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту. Захворювання серця по типу аритмії, асистолії вимагає ретельного контролю з боку лікаря при призначенні таблеток.

Заборонено в період вагітності і годування груддю. Дітям до 3 років приймати з обережністю.

Слід звернути увагу, що міконазол посилює дію ряду ліків. До них відносяться антикоагулянти, цукрознижувальні препарати. Це означає, що їх спільний прийом повинен проходить з певною обережністю. У разі потенціювання дії цих речовин може виникнути тромбоз і стану гіпоглікемічної коми.

Побічні ефекти від таблеток

При прийомі внутрішньо може виникнути нудота та блювання. Тривалий прийом може призвести до розвитку головного болю і підвищеної стомлюваності. Рідко спостерігається порушення функції печінки.

Використання свічок

Свічки Міконазол призначають при лікуванні кандидозу на слизовій оболонці піхви. Призначаються жінкам у складі комплексної терапії. Після застосування свічок не потрібен додатковий прийом пробіотичних засобів для нормалізації мікрофлори.

Вводити свічки слід перед сном 1 раз в день. Для цього необхідно зайняти положення лежачи. Від правильності введення залежить ефективність препарату. Слід якомога далі ввести свічку. Це забезпечує велику площу для всмоктування ліків. Ефект досягається через півгодини. Тривалість терапії свічками становить тиждень. При цьому в деяких випадках лікар може призначити їх для профілактики кандидозу. Необхідно звернути увагу при першому введення свічки на відчуття, які можуть виникнути. Якщо з’явився свербіж або печіння, то слід припинити лікування свічками.


Побічні ефекти при використанні свічок виникають тільки у випадку індивідуальної непереносимості. Це вимагає відміни препарату. Саме активна речовина майже не всмоктується у системний кровотік. Тому ризик розвитку системних небажаних ефектів, мінімальний.

Міконазол (микозон): мазь, свічки і таблетки. Ціна та інструкція по застосуванню засобу

Рекомендуємо почитати: Психосоматика, врослий ніготь

Форма випуску – мазь

Мазь Міконазол широко застосовується в практиці лікування дерматологічних захворювань. Таку форму використовують для терапії уражень шкіри. Механізм дії залишається той же. При нанесенні на шкіру розвивається фунгіцидну дію. Грибкова флора гине під впливом активної речовини.

Показання до використання мазі

Призначається при наступних захворюваннях:

 • ураження стоп і нігтьового ложа;
 • різнобарвний, висівкоподібний і простий лишай;
 • трихофітія;
 • себорея шкіри голови;
 • кандидоз зовнішніх статевих органів у дорослих, і дітей.

Тривалість терапії залежить від перебігу основою патології. Якщо формується алергічна реакція, то дане ліки можна замінити. Мазь Микозон бути аналогом. У його складі знаходиться міконазол і додаткові компоненти. Даний препарат широко використовується для терапії та профілактики захворювань стоп і нігтів.

Як правильно застосовувати мазь?

Перед нанесенням на уражену ділянку слід ретельно помити теплою водою. При оніхомікозі або по-іншому ураженні стоп і нігтів слід використовувати мазь перед сном в більшій кількості. На уражену стопу або ніготь рекомендовано наносити товстим шаром даний препарат. Так само для кращої терапії варто обробити область навколо стопи або нігтя. Тривалість в цьому випадку безпосередньо залежить від ступеня ураження. Можливо, знадобиться повторне лікування. Важливо слід наносити крем навіть після стихання симптомів. Так як гинуть тільки вегетативні форми, а спори можуть залишатися.

Терапія позбавляючи полягає в ретельної обробки патологічних ділянок. Вона проводиться не менше 2 разів на день. Особлива увага приділяється області навколо лишаю. Тривалість визначається лікарем.

Себорея шкіри голови так само викликається грибами. Вона проявляється наявністю на шкірі невеликих папул, які зудятся. Відзначається лущення. В цьому випадку для терапії потрібно нанесення мазі товстим шаром на ділянки шкіри. Краще проводить таку процедуру перед сном. За ніч мазь повністю вбереться і на наступний день вже буде перший помітний ефект.

Кандидоз зовнішніх статевих органів відноситься до захворювань з рецидивуючим перебігом. Тому його терапії приділяється особлива увага. Використання мазі в цьому випадку часто йде як компонент комплексного лікування. На уражений і заздалегідь вимитий ділянку наносять невелику кількість крему. З обережністю близько зони слизової оболонки. Наносять перед сном. Тривалість визначається залежно від вираженості клініки.

Протипоказання до застосування мазі

Так як така форма ліків при використанні майже не всмоктується в кров, то ряд протипоказань набагато менше. Індивідуальна непереносимість та підвищена чутливість до компонентів є протипоказанням. Вагітним заборонено тільки в перший триместр. При годуванні груддю застосовувати з обережністю. З обережністю при одночасному лікуванні кортикостероїдними мазями. Спільний ефект може чинити системну дію. Утворюються міцні з’єднання. Тому краще чергувати такі мазі.

Міконазол (микозон): мазь, свічки і таблетки. Ціна та інструкція по застосуванню засобу

Рекомендуємо почитати: Відгуки: видалення врослого нігтя лазером

Скільки коштують препарати?

Вартість безпосередньо залежить від форми випуску. Ціна мазі Міконазол знаходиться в межах 80 грн. Одного тюбика препарату вистачить на повний курс терапії. Ціна свічок Міконазол становить близько 120 грн. Одна упаковка містить 6 штук. Її вистачає на половину курсу лікування. Тому потрібно завжди дві пачки. Якщо кандидоз піхви виражений незначно, то курс може обійтися і однією упаковкою. Вартість таблеток залежить від кількості їх на блістері. Тим більше потрібно для терапії, тим вищою буде ціна. У середньому вона становить близько 120 грн.

У деяких випадках курс лікування може бути комплексним. Тоді лікар призначає не тільки таблетки, але ще і мазь зі свічками. Такий курс відповідно виходить більше ніж монотерапія.

Аналоги

Аналоги Миконазола містять похідні групи імідазолу. До них відносять препарати містять клотримазол, кетоконазол або еконазол. Перелік таких речовин досить широкий. Вибір того чи іншого препарату залежить тільки від чутливості грибів до їх дії. До списку аналогів відносять крем Низорал. Він активно використовується для терапії оніхомікозу. Ця речовина добре проникає в ніготь і забезпечує там фунгіцидну дію.

Гинофорт крем вагінальний використовується для терапії кандидозу слизової оболонки піхви. Він вводиться за допомогою спеціального аплікатора. На відміну від свічок, володіє великою зручністю у використанні. Курс такою речовиною становить 3 дні. Він вводиться через день. Мінус висока вартість.

Микозорал гель використовується в основному для терапії грибкового ураження стоп і нігтів. Розроблений з урахуванням особливостей розвитку цього захворювання. Викликає загибель грибків і розвивається стійкий ефект. Активна речовина відноситься до групи імідазолу.

При виборі препарату в першу чергу слід спиратися на форму захворювань. Особливе значення має ступінь і тривалість патологічного процесу. Міконазол використовується при різних хворобах, що викликаються грибами.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *