_

Мікосептін мазь: інструкція по застосуванню засобу, відгуки і ціна. Чи є аналоги дешевше?

 

Мікосептін мазь: інструкція по застосуванню засобу, відгуки і ціна. Чи є аналоги дешевше?

Мікосептін відноситься до препаратів, що володіє фунгистатическим дією. При його застосуванні відбувається пригнічення росту і розвитку грибів. Його призначають для лікування і профілактики різних захворювань шкірних покривів з грибковою етіологією.

Випускається в одній формі, у вигляді мазі. Являє собою суспензію у твердій фазі. Колір від білого до світло-жовтого. Має злегка маслянисту консистенцію.

Склад і механізм дії

До складу входить активна речовина і допоміжні компоненти. Чинним з’єднанням є ундециленовая кислота. Саме вона викликає фунгістатичну дію. Воно полягає в зниження активного росту і формування нових колонії грибкових клітин. Її дія проявляється лише відносно дерматофітів. Тому дане ліки активно використовується для лікування шкірних проявів грибкових інфекції.

До складу також входить цинк. Як відомо, він має виражений в’яжучий ефект. Тому відбувається швидке загоєння ділянку ушкодження.

Додатковими компонентами є різні парабени, мінеральне масло, віск і води. Так само до складу входить парафін і незначну кількість гліцерину.

Показання до використання

Мазь Мікосептін використовується для терапії інфекції шкіри грибкового походження. Основні показання до використання наступне:

  • пошкодження шкіри викликане грибком микроспориум;
  • трихофітія;
  • епідермофітія.

Застосовують мазь тільки при наявності чутливості трьох видів грибів до активної речовини. Ефект виникає вже після 3 дні застосування. Так як цей препарат містить у собі нове речовина, то у грибів до нього ще немає стійкості. Цей момент робить ліки досить ефективним відносно дерматофітів.

Мікосептін мазь: інструкція по застосуванню засобу, відгуки і ціна. Чи є аналоги дешевше?

Рекомендуємо почитати: Як перестати гризти нігті: корисні поради

Трансформація в організмі

При місцевому застосуванні мала частина речовини надходить у кров. Вона зв’язується з білками і доставляється в печінку. Там відбувається повне знешкодження ліки. Виводиться вона з допомогою нирок. Із-за маленької концентрації в крові не відбувається формування системних ефектів. Тільки тривале застосування у підвищених дозах може призвести до незначних проявів. До таких відносять слабкість, головний біль. Іноді нудота і блювота.

Протипоказання

Заборонено до використання у дітей до 2 років. При індивідуальній непереносимості компонентів і розвиток алергічної реакції. Підвищена чутливість до цинку. Не варто одночасно використовувати кортикостероїдну мазь. Їх слід чергувати. Так можуть формуватися комплекси, які викликають негативний вплив на шкірні покриви.

Метод використання

На уражену ділянку слід нанести невелику кількість мазі. Перед цим необхідно помити його теплою водою та висушити. Наносити потрібно не менше 2 разів на день. Курс терапії триває близько 1 місяця. При повторному появі захворювання слід провести терапію ще раз.


Не варто припиняти обробку ураженої ділянки після зникнення симптомів. Так як грибкові захворювання схильні до рецидивуючого перебігу з-за здатності до формування спір. Тому потрібно пройти повний курс лікування.

Побічні ефекти

При першому нанесенні може сформуватися набряк з ділянкою почервоніння і приєднанням свербежу. Це алергічна реакція. У цьому випадку варто звернутися до лікаря з проханням про заміну ліки.

При тривалому використанні можливо формування з боку ШКТ нудоти і блювоти. Зміни в нервової системи можуть бути у вигляді головного болю, втомлюваності. У таких випадках варто припинити застосування даного ліки.

Особливі вказівки при використанні

Необхідно змащувати тільки ділянки без раневого пошкодження. Коштувати уникати потрапляння мазі в очі і на шкіру навколо них. Не рекомендовано одночасне використання інших мазей, що містять кортикостероїди.

Мікосептін мазь: інструкція по застосуванню засобу, відгуки і ціна. Чи є аналоги дешевше?

Рекомендуємо почитати: Як швидко відростити нігті в домашніх умовах? Найкращі способи

Аналоги

Ціна мазі Мікосептін знаходиться на рівні 160 грн за один тюбик. Не завжди його вистачає на повний курс лікування. При тривалому перебігу хвороби зазвичай потрібна більша кількість препарату.

Існують і замінники даного лікарського з’єднання. Аналоги дешевше Микосептина діють за таким же принципом. Вони викликають загибель грибкової інфекції і сприяють одужанню організму. Багато аналоги надають і фунгіцидну дію. Але відмінність саме Микосептина в тому, що він надає виборче вплив на певний вид грибів. Це обумовлює його вузьке використання в області лікування грибкових захворювань.

Аналоги Микосептина наступні:

Мазь і спрей Нитрофунгин. Він використовується при пошкодженні шкіри стоп і підошов грибковою інфекцією. Його вартість становить не більше 80 грн.


Аналог у Микосептина тільки один. Нитрофунгин ідентичний за складом. Тому він і є повним аналогом. Існують і інші препарати, що мають активність відносно такого ж виду грибів, що і Мікосептін. До них можна віднести один з дешевих препаратів – це Кетоконазол у вигляді мазі. Він також володіє активністю щодо дерматофитных грибів. Його використовують для лікування захворювання шкірних покривів і слизових оболонок.

Так само схожих за дією препаратів відносять Ламізил гель. Він має фунгіцидну та фунгистатическим дію на дерматофіти.

Мікосептін відноситься до речовин нового покоління. Тому у дерматофітів немає до нього стійкості. З цієї причини він є досить ефективним препаратом для лікування і профілактики грибкових захворювань шкірних покривів.

Мікосептін мазь: інструкція по застосуванню засобу, відгуки і ціна. Чи є аналоги дешевше?

Рекомендуємо почитати: Хвороби нігтів на руках та їх лікування

Відгуки

Відгуки про Микосептине після використання залишаються тільки позитивними. У пацієнтів відзначалося поліпшення вже на 3 день використання. Завдяки цьому можна зробити висновок про достатню ефективність даної речовини. Так само у тих, хто використовував даний препарат, відсутні побічні ефекти. Лікування переносилося без виражених скарг на розвиток алергічної реакції. Тривалість курсу при терапії захворювань шкірних покривів становила не більше 2 тижнів.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *