_

Микозорал мазь і таблетки: інструкція по застосуванню засобу, його ціна та відгуки

Микозорал мазь і таблетки: інструкція по застосуванню засобу, його ціна та відгуки

Микозорал відноситься до речовин, що володіють фунгіцидною дією. Такий препарат призначають при грибкових захворюваннях різної локалізації. Випускається у вигляді таблеток і мазі. В своєму складі містить кетоконазол. Викликає загибель різних грибків і пригнічує їх активний ріст. Широко застосовується в дерматологічній практиці, в якості терапії грибкових уражень шкіри. Тривалість лікування визначається лікарем. При використанні мазі слід брати до уваги, рекомендації по правильному її нанесення.

Механізм дії

Лікарський препарат діє на клітинну структуру грибів. В першу чергу він впливає на синтез білка. До такого білкового з’єднання відносять эргостерин. При застосуванні препарату розвивається інгібування синтезу цього білка. Це викликає загибель грибів. Розвивається фунгіцидну дію.

Другий аспект в механізмі заснований на активній взаємодії з ферментами клітин. У результаті відбувається формування перекису водню. Вона викликає загибель мікробних клітин.

Основні показання до використання

Микозорал мазь призначена для зовнішнього використання. Призначається при захворюваннях шкірних покривів. Основні захворювання, при яких застосовується дана мазь:

  • кандидоз шкірних покривів і зовнішніх статевих органів;
  • трихофітії;
  • дерматомікоз стоп і підошов;
  • ураження грибками нігтьових ложа;
  • різнобарвний лишай, висівкоподібний і простий;
  • ураження волосистої частини голови грибками пологи малацезия.

Перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем. Кожна нозологічна форма вимагає своєї схеми лікування. Мазь призначають в якості моно-або политерапии. Тривалість визначається фахівцем і залежить від ступеня і давно патологічного процесу.

Мазь Микозорал використовується для терапії онихомикоза. Активна речовина добре проникає вглиб лежать шари нігтьового ложа. Це сприяє розвитку фунгіцидної дії. Особливо важливо, що даний препарат має і незначним антибактеріальною дією. Його активність поширюється на представників грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Інгібується ріст стафілококів і стрептококів. Саме це відіграє важливу роль у лікування грибкових уражень нігтів. На тлі грибкової інфекції завжди може приєднатися вторинна флора. Це призводить до розвитку гнійних ускладнень. Використання Микозорала в якості лікування дозволяє мінімізувати ризик вторинних ускладнень.


Відгуки про Микозорале після лікування залишаються тільки позитивними. Пацієнти відзначають ефект вже після декількох днів використання. Рідко відзначають побічні ефекти.

Микозорал мазь і таблетки: інструкція по застосуванню засобу, його ціна та відгуки

Рекомендуємо почитати: Видалення врослого нігтя на нозі

Як правильно використовувати мазь?

Для досягнення терапевтичного ефекту слід дотримуватися правила нанесення мазі на уражені ділянки.

При кандидозі шкіри і зовнішніх статевих органів крем слід наносити досить тонким шаром. Застосовувати його потрібно перед сном або відпочинком. Після нанесення слід полежати протягом півгодини. Це сприяє кращому всмоктуванню і формування протигрибкової дії.

Для лікування трихофітії варто використовувати мазь 2 рази в день. На уражену ділянку тонким шаром наноситься ліки. Рекомендовано використовувати вранці та ввечері. Тривалість терапії залежить від тривалості патологічного процесу. Особливо важливо використовувати крем навіть після стихання симптомів. Це пов’язано з тим, що гриби можуть утворювати спори.

Дерматомікоз стоп і підошов супроводжується, як правило, пластинчастим лущенням. Тому слід наносити мазь більш товстим шаром. Має сенс спочатку обережно відлущити ділянку. Мазати необхідно не тільки пошкоджену ділянку, але і область навколо нього.

Для терапії лишаю буде потрібно близько 2 або 3 тижнів. Патологічні ділянки варто обробляти 3 рази в день. Приділяти увагу так само потрібно і області навколо них.

Себорейний дерматит лікується шляхом нанесення мазі на ділянки з гиперемированным підставою. Слід, проводити таку процедуру перед сном. Тривалість і частота терапії залежить від давності дерматиту. Можливо, буде потрібно додаткове нанесення мазі. Микозорал викликає фунгіцидну дію через півгодини після застосування. Для досягнення тривалого ефекту слід наносити мазь на протязі декількох днів.

Микозорал мазь і таблетки: інструкція по застосуванню засобу, його ціна та відгуки

Рекомендуємо почитати: Маска для нігтів

Побічні ефекти і трансформація в організмі

При нанесенні мазі на уражену ділянку, її четверта частина всмоктується в кровотік. Максимальна концентрація досягається через кілька годин. По крові активна речовина потрапляє в печінці і там метаболізується. Виводиться через нирки із сечею через добу. Незважаючи на це, концентрація, яка потрапляє в кров, дуже мала. Саме тому використання мазі не спричиняє системних ефектів. Зловживання може призвести до формування незначних відхилень від загального стану.


Побічні ефекти складаються лише з місцевої реакції шкірних покривів. При першому нанесенні можливий розвиток свербіння і почервоніння. В цьому випадку не можна далі продовжувати лікування. Такий побічний ефект називається підвищена чутливість до компонентів ліки.

Формування алергії так само відносять до небажаних ефектів. Вона може виникнути як на перше застосування, так і через певний час. Вона проявляється набряком, формування ділянки почервоніння і печіння.

При тривалому застосуванні можуть формуватися незначні системні ефекти. Вони виражаються у вигляді головного болю, нездужання, сонливість. В цьому випадку можна прийняти активоване вугілля.

Протипоказання

Наявність вираженої алергії і непереносимості є протипоказанням для терапії захворювань маззю. Не варто використовувати мазь при пошкодженні цілісності шкірних покривів. У період вагітності прийом повинен проводитися з особливою обережністю в першому триместрі. На момент лактації так само варто дотримуватися обережності, а краще проконсультуватися з лікарем. Не можна застосовувати дану мазь при лікуванні кандидозу порожнини рота. Так як вона використовується тільки в якості зовнішньої терапії.

Не рекомендується при лікуванні цим препаратом використовувати кортикостероїдну мазь.

Таблетки

Микозорал випускається і в таблетованій формі. Механізм дії фунгіцидний і фунгиостатический. При прийомі всередину досягається максимальна концентрація через півгодини. Відповідно на відміну від мазі, прийом таблеток має виражений ефект при лікуванні системних мікозів. Таблетки призначають при наполегливому перебігу кандидозу слизових оболонок порожнини рота, піхви і стравоходу. Трансформація речовини в організмі відбувається в печінці. Виводиться ниркової системою.

При надходженні в організм, активна речовина зв’язується спеціальними білками. Активно відбувається загибель грибів, пригнічується їх зростання. Використовувати таблетки слід тільки при наявності чутливості грибів до діючої речовини.

Микозорал мазь і таблетки: інструкція по застосуванню засобу, його ціна та відгуки

Рекомендуємо почитати: Лунки на нігтях: значення, фото і дизайн

Показання і способи застосування

Основними показаннями для лікування таблетками є:

  • кандидоз слизових;
  • велика кількість уражених ділянок грибами;
  • системний кандидоз органів;
  • профілактика грибкових ускладнень у осіб зі зниженим імунітетом.

Для дорослих рекомендована добова доза у розмірі 400 мг. Кількість і тривалість визначається лікарем. Таблетки відпускаються за рецептом.

Дітям максимальна добова доза не повинна перевищувати 300 мг.

Побічні ефекти від таблеток

З боку шлунково-кишкового тракту можлива нудота і блювота. Рідко порушення функції печінки. При довгостроково прийомі можливий розвиток мігрені, запаморочення. Відзначаються порушення в роботі серця по типу аритмії. Нечасто ушкодження ниркової системи. Рідко розвиток алергічних реакцій системного характеру.

У жінок викликає порушення менструального циклу. Іноді відзначаються зміни в картині периферичної крові.

Вартість препаратів

Ціна мазі Микозорал становить близько 80 грн. Для терапії необхідно близько одного тюбика. У разі виражених змін і тривалого процесу, для терапії може знадобитися і більше. Вартість таблеток залежить від їх кількості в упаковці. При системних захворюваннях терапія може займати досить тривалий час.

Часто для лікування кандидозу призначають комплекс з таблеток і місцевого застосування мазі.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *