_

Надлишок і дефіцит поживних речовин. Здорове харчування і боротьба з раком

Надлишок і дефіцит поживних речовин. Здорове харчування і боротьба з раком

Вчені та лікарі вже досить давно знають, що рак молочної залози розвивається внаслідок неконтрольованого розмноження клітин. Однак причина цього вийшов з-під контролю клітинного росту досі залишається невідомою, аркада, яку вирішують, збираючи по крихтах нові знання, отримані в результаті нових досліджень. Відомо, що одними з головних руйнівників ДНК здорових клітин є канцерогени. Чим більшому впливу канцерогенних речовин піддається людина, тим більше шкоди може бути завдано ДНК, що в кінцевому рахунку призводить до онкологічних захворювань.

В результаті пошкодження ДНК спостерігається мутація генів, або вони змінюють свою звичну форму. Наприклад, коли ген, що контролює процес ділення клітин, пошкоджений, то цей процес виходить з-під контролю. Коли канцерогени впливають на гени, призначені для захисту від онкологічних захворювань (наприклад, р53, ген «придушення пухлин»), то людина позбавляється надійного захисту і залишається один на один з небезпечним захворюванням. Коли гени, що регулюють природний цикл життя клітини, зруйновані, то це ускладнює процес природної смерті клітин — апоптоз.

Таким чином, можна зробити висновок, що однією з найбільш пріоритетних завдань будь-якої клітини нашого організму є захист її ДНК. Клітини виконують цю задачу, підтримуючи необхідний резерв відновлювальних ферментів, які усувають нанесені пошкодження, і запасаються достатньою кількістю антиоксидантів для боротьби з окислювальним стресом. Для виконання такого завдання клітини повинні у потрібний час отримувати необхідні поживні речовини. Обов’язок клітинної мембрани гарантувати поживним речовинам вільний доступ у клітину і при необхідності забезпечити виведення з неї токсинів.

Надлишок і дефіцит поживних речовин. Здорове харчування і боротьба з раком

Стаття присвячена опису поживних речовин, які відіграють ключову роль в захисті ДНК клітини і допомагають їй ефективно виконувати функції захисту організму від онкологічних захворювань. Слід звернути увагу на деякі живильні речовини, надлишок яких збільшує ризик рецидиву захворювання, а крім того, буде представлена інформація про найбільш безпечних і дієвих формах харчових добавок.


Здається доречною аналогія харчування з банківським рахунком. Малорухливий спосіб життя, поганий сон і неправильне харчування постійно знімають з цього рахунку «вітаміни», здійснюючи пограбування запасів життєво важливих поживних речовин. Поповнення ж рахунку відбувається при вживанні натуральних поживних продуктів, які поповнюють резерви організму. При правильній «інвестиційної політики» людина отримує в нагороду додаткові життєві сили.

Рятівні речовини

Результати різних досліджень підтверджують виразний зв’язок між життєво важливими живильними речовинами і ризиком розвитку онкологічних захворювань. Відмінним прикладом служить важливе дослідження, проведене в 1990 році. Групу самок лабораторних щурів годували потужним канцерогеном під назвою диметилбензойная кислота. Крім цього, щурам або не давали взагалі, або давали один з чотирьох, два з чотирьох, три з чотирьох або всі чотири поживних елементів: мінерали селен та магній і вітаміни А і С. Результат перевершив всі очікування. У відсутність поживних елементів у всіх щурів без винятку розвинувся рак молочної залози. Коли їм давали тільки одне з поживних речовин, то частота випадків утворення пухлин становить від 46,4 до 57,1%, в залежності від того, який саме це був поживний елемент. У випадку з двома поживними елементами хворіли від 25,9 до 34,6% піддослідних тварин, в залежності від вибраного поєднання піта тільних речовин. Вживання щурами добавок, що містять трьох поживних елементів, знизило рівень раку до 16-23,1%. Що ж стосується тих тварин, які отримали разом з їжею всі чотири обраних експериментаторами поживних речовини, то частота випадків раку молочної залози впала у них до 12%. Пам’ятайте, що ДНК людини на 99% збігається з ДНК щурів.

Харчування — сила!

Теорія сортування професора Еймса

Професор біохімії Університету Каліфорнії Брюс Еймс – один з найбільш часто цитованих вчених по всьому світу, він написав понад п’ятсот робіт і отримав кілька десятків престижних премій. Еймс працював над теорією зв’язку прийому мікроелементів з ризиком розвитку онкологічних та інших дегенеративних захворювань. В наукових колах вона відома як теорія сортування (triage theory). Еймс стверджує, що прийом оптимального поєднання приблизно сорока найважливіших поживних речовин (вітамінів, мінералів, амінокислот і жирних кислот) призводить до зниження ризику розвитку хронічних дегенеративних захворювань, в тому числі раку. Які поживні речовини, у Місті, найбільш важливі для захисту організму від онкологічних захворювань?

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *