_

Нізорал (крем, мазь і таблетки). Інструкція по застосуванню і ціна. Які можуть бути аналоги?

Нізорал (крем, мазь і таблетки). Інструкція по застосуванню і ціна. Які можуть бути аналоги?

Нізорал відноситься до речовин з фунгіцидною дією на грибкову флору. Випускається у вигляді різних форм. Активно для лікування грибкових інфекцій використовується мазь. Вона застосовується в якості зовнішньої терапії. До його складу входить кетоконазол.

Механізм дії ліків

Заснований на зниження синтезу білка клітинної стінки грибів. За рахунок цього відбувається зниження активності і зростання. При використанні даного препарату формуються умови для загибелі грибів. За рахунок зниження продукції ергостерину, основного компонента клітини, виявляється фунгіцидну дію. Так само препарат має фунгіостатичну дією. Тобто не утворюється нове кількість грибів. Два таких впливу дозволяють повністю позбутися від грибкової флори.

Крім цього другим компонентом у механізмі дії є взаємодія активної речовини з ферментами клітин. За рахунок цього формується велика кількість вільного кисню і виникає повна загибель грибів.

Активна речовина володіє і незначним антимікробну дію. Воно проявляється у вигляді бактеріостатичної ефекту. Поширюється на стафілококів і стрептококів. Завдяки цьому не відбувається формування вторинних ускладнень при грибкових захворювання шкірних покривів і слизових.

До складу також входять додаткові компоненти. Вони є вторинними і не мають жодного впливу на клітини грибів.

Показання до використання

Крем Нізорал застосовують при захворюваннях тільки шкірних покривів. Тобто він використовується в якості речовини для зовнішнього застосування. Показаннями для призначення є наступні захворювання:

 • кандидоз шкірних покривів;
 • трихофітії і микрокспории;
 • дерматофитии;
 • дерматомікоз стоп і підошов;
 • онихомикоз;
 • простий лишай, висівкоподібний, різнокольоровий;
 • себорея голови;
 • кандидоз зовнішніх статевих органів.

Мазь Нізорал застосовується як у дорослих, так і у дітей. При її використанні незначна частина всмоктується в кров. Повне виведення з організму відбувається через добу. Досягається це за допомогою ниркової системи. Так як концентрація незначна, не розвивається виражених побічних ефектів з боку різних органів і систем.


Нізорал (крем, мазь і таблетки). Інструкція по застосуванню і ціна. Які можуть бути аналоги?

Рекомендуємо почитати: Протигрибковий крем, від грибка на ногах

Способи застосування

Для отримання ефекту необхідно крем слід наносити тонким шаром кілька разів в день. Тривалість лікування становить від 1 до декількох тижнів. При кандидозі шкіри слід застосовувати крем два рази в день. При цьому перед нанесенням ділянку шкіри треба ретельно очистити. Це сприяє краще проникнення активної речовини в поверхневий шар шкіри і розвиток фунгіцидної дії. Потім мазь необхідно наносити в невеликій кількості на уражену ділянку.

При терапії трихофітії і мікроспорії вимагається використання мазі не менш 3 разів у день. Для цього на ділянку з грибковим ураженням наносять крем тонким шаром. При необхідності слід поголити ділянку шкіри голови, якщо грибкова інфекція розташовується там.

Дерматофитии рекомендується лікувати протягом 3 тижнів. При цьому крем варто наносити навіть після стихання симптомів. Це важливо, так як гриби одні з тих, хто здатний до спорообразованию. Тому для повного лікування потрібно більше тривале використання ліків.

Оніхомікоз лікується протягом 2 тижнів. Як правило, вимагається проведення ще кількох курсів лікування. Так як дане захворювання вимагає ретельного і тривалого використання препаратів. При терапії себореї голови необхідно наносити крем на ніч протягом 3 тижнів. Потім зробити перерву на три місяці. А потім знову повторити лікування.

Побічні ефекти

Небажані ефекти пов’язані з розвитком місцевої алергічної реакції. Важливо, що вона може виникнути як на перше, так і на подальше використання. Це пов’язано з підвищеною чутливістю до компонентів препарату.

Тривале використання призводить до активації ферменту, що сприяє посиленню розвитку алергії. Тому при формуванні свербежу, почервоніння та набряку слід припинити використання препарату.

Іноді можуть формуватися негативні ефекти з боку ШЛУНКОВО-кишкового тракту у вигляді нудоти і блювоти. Рідко може спостерігатися головний і слабкість.

На шкірних покривах може формуватися лущення, почервоніння, еритема і свербіж.

Протипоказання

Не рекомендований жінкам у перший триместр вагітності. На період лактації слід з обережністю використовувати дане з’єднання. Не рекомендується до застосування у дітей до 3 років.

Не можна наносити мазь на ранові поверхні або на ділянки з вираженим порушенням цілісності шкірних покривів.

Нізорал (крем, мазь і таблетки). Інструкція по застосуванню і ціна. Які можуть бути аналоги?

Рекомендуємо почитати: Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Застосування таблеток

Механізм дії фунгіцидний і фунгиостатический. Ефект досягається вже через кілька годин після прийому таблеток.


Призначення таблеток при грибкових захворюваннях відбувається у випадку системного розвитку мікозу. Крім цього їх застосовують при вираженому і рецидивуючому перебігу кандидозу слизових оболонок. До таких відносять:

 • кандидоз піхви;
 • рецидив грибкового ураження слизової оболонки стравоходу;
 • тривало не проходить мікоз порожнини рота.

Ще одним показанням до прийому внутрішньо є відсутність ефекту від раніше проведеної терапії. Так же при наявності у пацієнта підвищеної чутливості на використання форм зовнішнього використання. Для профілактики таблетки можуть використовувати у осіб з низьким імунітетом.

Побічні ефекти у цьому випадку виникають на тлі підвищеної концентрації в системному кровотоці. З боку ШКТ можуть виникати диспепсичні розлади. Відзначається поява головного болю, підвищеної втоми. Іноді відзначається порушення функцій печінки. З боку імунної системи побічних ефектів не спостерігалося. Іноді може виникати світлобоязнь. Нечасто незначні носові кровотечі.

Всі побічні ефекти заносяться до інструкції вже після певного часу використання. Навіть наявність одного випадку підлягає реєстрації.

Способи застосування таблеток

Призначення таблеток та визначення тривалості лікування проводиться лікарем. Дорослим для досягнення ефекту рекомендовано приймати по 2 таблетки в день. Дітям з масою до 30 кг не більше 1 таблетки на добу. При кандиозе піхву рекомендовано приймати по 2 таблетки протягом тижня.

Для терапії мікозів шкіри потрібно використовувати таблетки близько 4 тижнів. Саме тривало лікування становить півроку. Воно призначається тільки у випадку системних мікозів. До них відносять ураження органів і систем грибковою інфекцією. Будь-які форми позбавляючи лікуються протягом 2 тижнів.

Максимально разова доза становить не більше 400 мг на добу. Дітям після 3 років рекомендовано підлогу половині таблетки на добу. При розвитку симптомів пошкодження печінки у вигляді жовтушності шкірних покривів і болі праворуч, слід припинити прийом ліків.

Нізорал (крем, мазь і таблетки). Інструкція по застосуванню і ціна. Які можуть бути аналоги?

Рекомендуємо почитати: Як визначити грибок на ногах, фото і поради

Особливі вказівки до використання

Застосування мазі не рекомендується паралельно з кортикостероїдними речовинами. Рекомендовано проводить їх чергування. Наприклад, одну мазь вранці, а іншу-ввечері. Не можна використовувати крем для лікування захворювань очей і шкіри навколо них.

Лікування таблетками проводиться тільки після проведення аналізів для оцінки роботи печінки. Постійний прийом повинен контролюватися з боку лікаря з допомогою лабораторних аналізів. Не варто займатися самолікуванням.

Аналоги

Аналоги Нізорал відносяться до речовин, що володіють подібним дію на грибкові захворювання. До них відносять:

Всі аналогічні препарати надають згубну дію на грибки. Їх застосовують як для зовнішнього, так і для системного лікування. Випускаються в різних формах. Вартість знаходиться в межах від 200 до 160 грн. Вона залежить від форми випуску та тривалості лікування.

Ціна Нізорал становить від 80 до 200 грн. Так як Нізорал випускається у вигляді мазі і таблеток, то вартість залежить від того, яка форма потрібна для терапії. У певних випадках лікар може призначити комплексне лікування. Воно стоїть з поєднаного використання таблеток і мазі.

Відгуки

Після проходження курсу терапії даним препаратом у пацієнтів відзначаються тільки позитивні відгуки. На момент лікування було відзначено, що ефект досягається через 2 тижні лікування. Виникнення побічних ефектів, за відгуками пацієнтів не спостерігалося.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *