_

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Оніхомікозом називається інфікування нігтьових пластин грибковими збудниками. З цією поширеною патологією стикається близько 20-ти відсотків населення. Виникнення оніхомікозу, в основному, пов’язане з розмноженням дерматофітів. У рідкісних випадках інфікування пов’язано з трихофитиями, микроспориями або эпидермофитиями. Найчастіше дерматофитам вдається спровокувати розмноження плесневелых або дріжджоподібних грибкових культур, дія яких призводить до посилення негативних наслідків оніхомікозу, а також до підвищення стійкості самих мікроорганізмів до терапевтичного впливу.

Доцільність лікарської консультації

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

На думку багатьох людей, проблему нігтьового грибка не слід розглядати в глобальному масштабі. А раптом саме пройде. Насправді оніхомікоз є більш серйозним захворюванням, ніж про нього думають. І його лікування методами, використовуваними в минулому, на сьогоднішній день вважається малоефективним. Тому для вирішення проблеми грибкового характеру потрібна консультація відповідного фахівця (дерматолога або міколога).

Радимо ознайомитися: Види грибка на ногах

В цілому, при підозрі оніхомікозів необхідно діяти згідно з наступною схемою:

 1. При виявленні симптоматики, схожою з грибковим інфікуванням, необхідно негайно звернутися до лікаря-микологу (дерматолога) або до будь-якого фахівця з грибкових захворювань.
 2. Після лікарського огляду можна буде встановити, чи дійсно деформація або наявність інших видозмін нігтьових пластин викликані діяльністю мікроорганізмів грибкової природи.
 3. Далі лікарем буде призначена здача певних аналізів з метою визначення мікробіологічного типу грибкових культур, стадії та типу розвитку недуги. Такий підхід є надзвичайно важливим для складання наступної схеми лікувального процесу.
 4. Аналізуючи зібрану раніше інформацію, лікар визначає доцільність прийняття тих чи інших препаратів, відповідних даному конкретному випадку. Пацієнтам слід бути готовими до тривалого (до 1-го року) і дорогого лікування.

Можливо, за рекомендацією лікаря, пацієнту доведеться вдатися до видалення одного або декількох нігтів (залежно від поширеності ураження оніхомікозом). Безсумнівно, проведення таких маніпуляцій буде важким і неприємним випробуванням. Однак, можливо лише такими методами, можна позбутися від оніхомікозу остаточно.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Про здачу якихось аналізів йде мова?

насправді, тільки 50% уражень нігтьових пластин пов’язано з впливом грибкових культур. Навіть фахівцям в даній області не завжди з першого разу вдається визначити природу деформації нігтьових пластин. Якщо ж при візуальному огляді наявність грибкового інфікування все-таки було підтверджено, то визначення виду грибкових культур все одно залишається неможливим.

Тому, після лікарського огляду нігтьових пластин, пацієнту буде видано направлення на здачу декількох аналізів. Також діагностика оніхомікозу включає в себе дослідження зіскрібків (фрагментів видозміненого нігтя) під мікроскопом. Для точного визначення виду грибкового збудника використовується аналіз посіву, тобто коли фрагмент нігтьової пластини поміщається в особливу живильне середовище для вирощування містяться в ньому грибків.

Якщо за результатом цих двох аналізів у пацієнта не вдасться виявити оніхомікоз, то йому буде запропоновано доповнити діагностику гістологічним аналізом з метою остаточного виявлення грибкових збудників або спростування діагнозу оніхомікоз.

Яким може бути лікування при оніхомікозі?

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовахВивчити проблему оніхомікозу вдалося завдяки багатьом науковим дослідженням. За їх результатами вдалося встановити, що використання деяких терапевтичних методів, які були успішними в минулому, на сьогоднішній день є малоефективним. Тому, завдяки проведеним дослідженням, лікарям вдається складання нових, більш ефективних лікувальних схем, в яких дія препаратів спрямована як на поліпшення загального стану нігтів, так і на знищення конкретного виду грибкових мікроорганізмів незалежно від глибини їх локалізації.

Для усунення оніхомікозу лікарем-мікології (дерматологом) може бути запропоновано використання спеціальних лаків для нігтів (або інших препаратів місцевої дії), протигрибкових пероральних ліків (таблеток або ж пацієнтові доведеться пройти курс комплексного лікування. Вважається, що саме завдяки комплексному впливу на грибкову інфекцію, як зовні, так і зсередини, вдасться добитися найкращих результатів в усуненні оніхомікозу.

Радимо ознайомитися: Грибок на ногах у дитини, як його лікувати?

Про противомикозных лаках і кремах

У тих випадках, коли грибкових спор ще не вдалося дістатися до нігтьового ложа, покрити нігтьову пластину більш ніж на 50% або ж заразити більше 3-х нігтів, то лікування в даному випадку може бути топическим, що полягає в безпосередньому нанесенні противомикозных препаратів на нігтьову поверхню.

На сьогоднішній день з усієї групи місцевих антимікотиків найбільш популярними і дієвими вважаються спеціальні лаки для нігтів з великою кількістю протигрибкових речовин у складі. Використання таких засобів дозволено вагітним і дітям.

Найчастіше пацієнтам рекомендується обробка нігтів:

 • Батрафеном (на основі циклопирокса);
 • Лоцерилом (з аморолфином у складі);
 • Канестеном (з клотримазолом в основі).

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Сьогодні на аптечних полицях представлена велика кількість антимікотичним кремів і мазей. Однак після низки клінічних досліджень було встановлено, що застосування даних препаратів є неефективним при нігтьовому грибку. Це пов’язано з тим, що шар кремових препаратів стирається досить швидко з нігтьової поверхні. З-за цього вмісту в них діючих речовин не вдається проникнути в нігтьову товщу в достатній для усунення зараження кількості.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Лікування оніхомікозу пероральними антимикотиками

У більшості випадків, особливо при ураженні грибковими культурами зони росту нігтів, в основі терапевтичного курсу лежить прийом протигрибкових таблеток. Або ж схема лікування може бути комбінованою, що передбачає поєднання антимікотичним лаків з противомикозными таблетками. Саме завдяки такому підходу в лікуванні оніхомікозу вдасться повністю усунути грибкову інфекцію.

Найчастіше комплексну противомикозную терапію доповнюють такими препаратами:

 • Гризеофульвіном. Зазвичай лікар призначає дозування 250 мг препарату. Приймати не більше 2-х разів на день. Тривалість лікування Гризеофульвіном може досягати 12-ти місяців. Крім того, для підвищення ефективності, що лікарем може бути дана рекомендація щодо попереднього видалення надмірно уражених оніхомікозом нігтів.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

 • Ітраконазолом. Його прийом є схематичним. Протягом 1-го тижня пацієнту необхідно приймати 200 мг препарату 2 рази на день. Після тижневого курсу робиться перерва в 3 тижні, після чого курс повторюється за аналогічною схемою.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

 • Тербінафіном. Призначають 1-ну таблетку (250 мг) тільки 1 раз в день, але на протязі 3-х – 6-ти місяців.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

 • Флуконазолом. Дозування даного препарату варіюють залежно від ступеня інфікування і загального стану пацієнта. Приймається речовина 1 раз в тиждень мінімум 5 місяців.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Радимо ознайомитися: Лікування грибка нігтів оцтом

Доцільність видалення нігтів

Згідно з клінічними дослідженнями, видалення нігтьової пластини сприяє підвищенню продуктивності лікування оніхомікозу за рахунок того, що вплив наносяться надалі антимікотиків на «оголену» нігтьову порожнину буде більш повноцінним.

Проте останнім часом використання хірургічного методу спостерігається все рідше у зв’язку з його болем і з частими деформаціями зростаючих знову здорових нігтів.

Альтернативою хірургічному методу може стати видалення нігтьових пластин за допомогою спеціальних кератолічних мазей з сечовиною у складі, що сприяють поступового «розчинення» нігтів. Також допускається «сточування» нігтьової пластини спеціальним пристроєм.

Принцип лазерного лікування

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Найбільш ефективним і перспективним методом позбавлення від оніхомікозу сьогодні вважають лазерну стерилізацію нігтів. Завдяки такому безболісного методу вдається обробити всю піднігтьову поверхню. Під час процедури випромінюється інфрачервоного лазерного спектру вдається проникнути всередину і безпосередньо впливати на джерело інфікування.

Вплив лазера триває всього пару хвилин. Однак навіть при такому нетривалому впливі відбувається повна поразка грибкових мікроорганізмів. Ефект від такої терапії буде негайним.

Сила противомикозных народних засобів

Слід відразу зазначити, що використання лише народних засобів не допоможе повністю позбутися від оніхомікозу. Народними рецептами можна доповнити системну терапію або використовувати їх для запобігання рецидивів після основного курсу.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Найбільш поширеними антимикотиками домашнього приготування є:

 • 5%-ний розчин йоду. цією речовиною необхідно обробляти уражену поверхню нігтів не менше 2-х разів на день. Поява слабкого печіння свідчить про належному впливі кошти на вогнище запалення. При сильних больових відчуттях обробку йодистим розчином необхідно припинити.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

 • Прополис. Допомагає інфікованим нігтям відійти від ложа, стимулюючи, таким чином, зростання здорових нігтьових тканин. Для обробки використовують 20%-ную настоянку прополісу або ж його екстракт.
 • Чайний гриб. Вважається ідеальним інгредієнтом для компресів. Перед тим, як обмотати нігті зрілим чайним грибом, необхідно їх розпарити і ретельно вимити. Накладення компресу доцільно на ніч. Вранці, після зняття компресу, нігті необхідно мити в теплій воді. Після цього слід видалення омертвілих нігтьових тканин і обробка прилеглої до них шкіри спиртовим йодистим розчином або іншим антисептичним засобом. Продовжувати таку терапію необхідно протягом декількох тижнів.

Запобігання рецидивів

На жаль, у більшості випадків пацієнтам, впоралися з онохомикозом, доводиться стикатися з його рецидивами. Повторному появі грибка може сприяти лікування лише пероральними антимикотиками без видалення уражених нігтьових пластин. Саме тому багатьма микологами все-таки рекомендується видалення заражених грибковими спорами нігтів з метою запобігання повторного оніхомікозу.

Крім того, для зниження ймовірності повторного інфікування необхідно слідувати декільком правилам:

 1. Продовжувати терапію протягом усього призначеного фахівцем періоду. Навіть при значному поліпшенні стану нігтьових пластин слід довести лікування до кінця. В даному випадку видалення першопричини запалення буде остаточним. А при відсутності грибкових культур виникнення рецидивів після закінчення прийому антимікотиків стане малоймовірним.
 2. Підтримувати належну гігієну рук і ніг. Потрібно регулярна зміна шкарпеток, придбання зручного взуття, в якій ноги будуть менше пітніти, а також дезінфекція рукавичок.
 3. Регулярно підстригати нігті максимально коротко.
 4. Не ходити без взуття і по можливості не носити старе взуття.

Оніхомікоз нігтів. Лікування кращими препаратами в домашніх умовах

Для дезінфікування текстильних виробів досить їх випрати у воді, нагрітій до 60-ти градусів. Зробити це можна в пральній машині звичайним пральним порошком. Тут важливо враховувати, що вибір температурного режиму, менше 60-ти градусів може виявитися дієвим у знищенні грибкових мікроорганізмів.

Взуття можна обробити спеціальними спреями або порошками, купити які можна в будь-якій аптеці. Зазвичай випуск даних коштів здійснюється виробниками лікарських противомикозных препаратів

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Аня

  Все таки ця проблема серйозна, думаю що краще звернутися до лікаря.

 2. Вікторія

  Мені пропонували спробувати лазер, але я не наважуюся. Продовжую використовувати мазі.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *