_

Онихогрифоз

Здорові і красиві нігті на руках і на ногах у всі часи привертали увагу. Нігтьова пластинка повинна бути рожевого кольору з гладкою поверхнею і товщиною не більше одного міліметра. Якщо спостерігалися ті чи інші відхилення доводилося говорити про хвороби нігтя.

Онихогрифоз — це патологічний процес, що супроводжується ураженням нігтьової пластинки. Візуально форма нігтя стає схожа на кіготь птиці великих розмірів. Нігтьова пластинка видозмінюється в гіршу сторону, деформується, потовщується, може врости в м’які тканини. Найчастіше деформація зачіпає пальці нижніх кінцівок, суто ніготь на великому пальці. Найчастіше схильні до цієї патології люди похилого віку, не виключено захворювання і у осіб молодше. Також в медичній практиці існують випадки розвитку даного захворювання в педіатрії.

Онихогрифоз

Що провокує розвиток оніхогріфоза?

Дане захворювання є досить распатроненной патологією. Але незважаючи на це точні причини її виникнення на сьогоднішній день так і не визначені. Єдине що точно встановлено, так це те, що при даному патологічному процесі відбувається аномальна дисфункції у процесі поділу клітин, що забезпечують зростання нігтьової пластини. В залежності від етіології освіти захворювання онихогрифоз ділиться на дві форми:

 • Вроджену.
 • Придбану.

він може Існувати як самостійне або як супутнє захворювання. Етіологією даної патології базується на значному руйнуванні клітинної тканини нігтьового ложа, що призводить до збою нормального росту нігтя. Виникає воно в результаті механічного впливу ззовні. Тобто, одна з головних причин – це травма нігтьової пластини, внаслідок якої відбувається розлад живлення тканин.

Онихогрифоз

До основних причин розвитку оніхогріфоза відносяться наступні факотры:

 • Фахівці вважають, що ще одним часто зустрічається умовою розвитку захворювання, виявляється ходіння у вузькій і маленькою за розміром взуття.
 • Неправильне зрізання нігтів на ногах.
 • В результаті надмірного впливу на нігтьові пластини низьких температур.
 • Врослий ніготь в м’які тканини.
 • Ревматизм хронічної форми.
 • Наявність элефантиаза.
 • Запальні стану судин нижніх кінцівок.
 • Ураження шкіри ніг грибковими збудниками.
 • Наявність в анамнезі псоріазу.
 • При діагностуванні трофічної виразки, яка вразила нижні або верхні кінцівки.
 • Розлади з боку ендокринної системи.
 • Генетична схильність до розвитку даного захворювання.

Онихогрифоз

Рекомендуємо: Болять ступні ніж прихована причина?

Як лікувати онихогрифоз?

Існує дві основні стадії перебігу захворювання рання і занедбана. Не варто ігнорувати первинну симптоматику патології і при перших ознаках необхідно терміново звернутися за лікарською консультацією. Дана патологія дає позитивні результати при лікуванні в початковій стадії, тому своєчасне діагностування і правильно призначений терапевтичний комплекс допоможе за короткий термін позбутися від онихогрифоз.

Онихогрифоз

Займається цим захворюванням лікар-подолог. До нього слід звертатися при перших зміни нігтьової пластини, яке виражається у збільшенні товщини, зміні забарвлення, появі ламкості і расслоения. Спочатку необхідно виявити характер походження патології.

Саме від фактора розвитку даної недуги залежить ефективність лікування. Терапевтичний комплекс при онихогрифозе підбирається індивідуально в кожному випадку, відповідно стадій розвитку хвороби і фізіологічних особливостей організму. Головною спрямованістю комплексної терапії оніхогріфоза є ліквідація основних факторів його виникнення.

При лабораторному обстеженні виявляється характер походження патології: грибкова інфекція або генетичне захворювання. У першому випадку лікар-подолог підбирає план лікування і призначає фунгіцидні препарати для локального та перорального застосування. Також при необхідності паралельно призначається комплекс фізіотерапевтичних процедур.

Онихогрифоз

Якщо захворювання має спадкове походження і діагностується як генетична патологія, консервативне лікування в даному випадку не застосовується. Лікар призначає медикаментозні препарати, які знижують гостру симптоматику і підтримують організм в задовільному стані.

В початковій стадії оніхогріфоза фахівці призначають фармацевтичні препарати різного спектру дії. Таке лікування направлене на відновлення структури нігтьової пластини і поліпшення візуального стану нігтів на ногах.

В запущеній стадії спільно з медикаментозним лікуванням необхідно оперативне втручання. В даному випадку хірурги зскрібають верхній вражений шар нігтя, повністю видаляють заражені фрагменти нігтьової пластини. У відсутності позитивного результату при проведеному лікуванні, рекомендовано повне видалення нігтя разом з коренем.

Самостійно визначити ступінь ураження неможливо. Для точної діагностики необхідно об’єктивне лабораторне обстеження лікарський огляд з використанням спеціального медичного інструменту. Тому, при перших аномальних візуальних зміни або деформації нігтьової пластини слід негайно записатися на прийом до фахівця.

Рекомендуємо: Чому у вагітних німіють руки?

Альтернативна медицина в боротьбі з даними недугою

Варто віддавати собі звіт в тому, що вилікуватися від оніхогріфоза використовуючи тільки засоби народної медицини неможливо. Тому відразу наголосимо на тому, що альтернативна терапія може бути лише доповненням до консервативного лікування. Крім цього, варто заздалегідь узгодити з провідним вас фахівцем всі методи народного лікування, які ви плануєте застосовувати при лікуванні оніхогріфоза.

Онихогрифоз

В свою чергу позитивно себе зарекомендували такі дієві маніпуляції на основі народних засобів:

Компреси на основі чайного гриба. Під дією його компонентів відбувається розм’якшення ураженої нігтьової пластини, що сприяє безперешкодному проникненню в його структуру поживних і антимікотичним речовин, а також безболісного видалення отросшего краю нігтя.

Перед тим як накласти компрес на ніготь рекомендується розпарити його в содово-йодовой ванночці. Далі знявши верхню плівочку з гриба покласти його на хворий ногть і зафіксувати бинтом. Витримується даний компрес протягом 10-12 годин. Тривалість проведення даної маніпуляції становить місяць-півтора при щоденному накладанні компресу.

Онихогрифоз

Рекомендуємо: Хвороби нігтів на руках та їх лікування

Обробка нігтя сумішшю масел. Ефективна виключно на початку розвитку захворювання. Для приготування лікувального засобу необхідно змішати в рівних пропорціях масла лаванди і чайного дерева. Попередньо рекомендується прийняти ванну з розчину марганцівки і харчової соди. Розпаривши нігтики, і вытерив пальці насухо покриваємо кожний уражений ніготь маслами, які далі впродовж 15-20 секунд ретельно втираються в нігтьову пластину. Рекомендується щодня проводити цю маніпуляцію до моменту повного відростання здорового нігтьової пластини.

Тільки комплексний підхід до лікування цієї недуги забезпечить швидке і ефективне одужання і запобігає розвитку рецидиву оніхогріфоза.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Светлана

  Який жах. Фото ужасніе. Не варто запускати до такого. Лікуйте на ранніх стадіях!

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *