_

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Один із самих неприємних і хворобливих недуг – це врізання зовні або всередині основи нігтьової пластини в м’який валик пальця. Такий вид захворювання досить часто зустрічається і може виникнути як у маленькому віці, так і в дорослому. Згодом цього вражається зовні край нігтьової основи.

В основному виділяються дві причини виникнення проблеми. Перший – це неакуратна техніка підстригання нігтя. У цьому випадку він обрізається сильно глибоко у головного краю збоку, що згодом призводить до неправильного росту і вростання в ніжну шкіру пальця.

Друга – це використання дуже маленькою і незручною взуття, особливо шкідливими вважаються туфлі з загостреним кінцем. Від цього сам ніготь під дією тісноти починає вростати в нігтьової валик, фатально травмуючи його. З часом на тому місці з’являються гнійні виразки і поширюються патологічні грануляції.

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Необхідно знати: Як позбутися мозолів на пальцях ніг?

Чому вростає ніготь

Вростати ніготь може із-за впливу інших причин:

 • при плоскостопості;
 • при ураженні грибком нігтів, від якого виникає неправильний ріст пластини та її збільшення, що сприяє врізання в ніжні тканини пальця;
 • при травмі нігтя.

найголовніший симптом такого захворювання – це больові відчуття в області нігтьового валика, які поступово збільшуються під час руху і носіння взуття. Коли відбувається огляд на початковому етапі, можна помітити маленьку виразки в тому місці, де систематично відбувається травма нігтьового валика.

Згодом вростання нігтя до поточних ускладнень приєднується інфекція, і з’являються рясні виділення гною. Потім починає розростатися патологічна грануляція – це прискорене розростання тканин у місці рани валика нігтя, відповідає на інфекцію і саму травму. Уражене місце по структурі нагадує сире м’ясо, від цього і виникла назва – «дике м’ясо». Коли з’являються такі симптоми, значить, хвороба переходить в хронічну фазу, і незабаром буде ускладнювати не лише рух, але й життя в цілому.

Як тільки було виявлено вростання нігтя, в першу чергу необхідно звернутися до фахівця, який зможе провести необхідну діагностику і призначити адекватне лікування. Особливого та спеціального обстеження, як правило, не потрібно. Потрібно тільки зробити невеликий аналіз: необхідно здати аналіз крові, для того щоб можна було оцінити весь процес запалення. Потім йде оцінка цукру в крові – це необхідність виключення протікання в організмі цукрового діабету.

Якщо розвиваються якісь ускладнення, то необхідно зробити регенерацію кісток стопи, тому що гнійний процес може вразити і саму кістку. А якщо лікар повідомить про наявність грибкової інфекції, то обов’язково потрібно пройти повний курс лікування за рекомендаціями дерматолога. Інакше всі наступні процедури не будуть мати ніякого сенсу.

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Хірургічне втручання

Якщо вам стало відомо на власному досвіді, що таке врослий ніготь, операція зможе швидко і безболісно вирішити цю проблему. Для цього існують кілька видів хірургічної допомоги.

Перед початком хірургічного втручання завжди роблять знеболюючі уколи, частіше всього за допомогою лідокаїну або новокаїну. Головне при цьому знати, про можливість виникнення алергії і навіть анафілактичного шоку.

Тому необхідно завжди заздалегідь уточнювати у фахівця призначення ліків, яким збираються знімати больові відчуття, якщо колись траплялися подібні реакції на дане медичне засіб.

найпростіший спосіб позбавлення від врослої пластини – видалення врослого нігтя хірургічним шляхом, або повністю нігтьової пластини. Після цього ніготь почне відновлюватися протягом трьох місяців. За цей час відкритий ділянку буде абсолютно беззахисний, і будь-який вплив на нього буде викликати гострі больові відчуття, особливо в перші тижні.

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Необхідно знати: Крем від грибка нігтів

Скреблення

Після втручання позитивні результати невисокі. Досить часто ніготь починає вростати відразу ж. Таке трапляється із-за великого запалення валика близько нігтя. І для того щоб підвищити ефективність виконаної операції, додатково проводять скреблення і позбавлення всіх грануляцій патології, тобто робиться пластику навколонігтьової валика.

Таку пластику роблять тільки одним способом. З допомогою овального надрізу збоку на самому пальці робиться відсікання певної частини шкіри і потім зшиваються краю отриманої рани вузловими швами.

Згодом такого натягу відбувається вивертання навколонігтьової валика і припиняється його контактування з нігтьової пластиною. Така процедура дає надію на повне одужання і позбавлення від проблеми.

Лазерна корекція

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

У наш час для лікування врослого нігтя найчастіше застосовуються сучасні технології. Самий мінімальний по травматичності спосіб хірургічного втручання – це корекція лазером. За допомогою лазерного світла під великим теплом робиться випаровування врослої пластини і краю паросткової зони хворого нігтя. З його ж допомогою ліквідуються всі грануляції патології та основи інфекції. Завдяки лазеру можна позбутися від ураження нігтя грибковою інфекцією, також він стерилізує повністю піднігтьового ділянку від всіх грибків.

Ускладнення можуть відбутися згодом наявного хронічного захворювання нігтя. Їх розвитку допомагає цукровий діабет і атеросклероз судин кінцівок. Під час таких хвороб повністю порушується кровообіг в м’яких тканинах кінцівок і постачання їх кров’ю, що сприяє меншій роботі регенерації та захисту від інфекційних впливів. Потім починають з’являтися патологічні стани.

Ускладнення після операції

Одним з них є лімфаденіт, при якому інфекція починає поширюватися по лімфатичних судинах, виробляючи при цьому гострі запалення і починаючи їх потовщення з больовими відчуттями.

Ще може бути абсцес пальця – це запалення ніжних тканин з подальшим виділенням гною, яке супроводжується пухлиною і поразкою всієї пластини нігтя, при цьому необхідно обов’язкове хірургічне втручання.

Також поширений остеомієліт, при якому виникає загноение навіть на самій кістки. Він насилу піддається лікуванню, і може дійти до ампутації ураженої ділянки.

найстрашніший фінал врослого нігтя – це гангрена пальця на нозі. Це незворотній і небезпечний некроз м’яких ділянок, який супроводжується потемнінням ураженої ділянки шкірної тканини. В цьому випадку допоможе тільки ампутація фаланги пальця або всієї нижньої кінцівки.

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Необхідно знати: Масло стоп актив від грибка

Після операції

Щоб повністю усунути врослий ніготь, після операції потрібен ретельний догляд і дотримуватися кількох основних правил.

Від стислій і дискомфортною взуття доведеться назавжди відмовитися, особливо варто розпрощатися з загостреними кінцями. Потрібно буде внести в свій гардероб і користуватися тільки вільною взуттям. Перший час бажано відмовитися від каблуків.

Також періодично потрібно звертатися до фахівця і проводити профілактичне лікування. Згодом цього хірургом можуть бути призначені додаткові лікарські засоби.

Обов’язково слід дотримуватися особисту гігієну, і якщо це можливо, то навіть не один раз в день. Після миття необхідно кожен раз обробляти уражену зону і застосовувати лікувальну мазь, виписаної лікарем.

І ще, найголовніше – це правильно підрізати ніготь. Для цього необхідно обрізати його по прямій лінії, що проходить не нижче верхівки пальця. Для такої процедури підійдуть гострі і прямі манікюрні ножиці, які після кожного обрізання необхідно обробляти спеціальним засобом або промивати під проточною водою з милом, і зберігати в добре упакованому чохлі. Після цього краю нігтя необхідно підпиляти манікюрної пилкою по кутах, поки вони не стануть гладкими, тоді ніготь не буде травмувати шкіру.

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Інші способи видалення врослого нігтя

Якщо у вас врослий ніготь, хірургічне лікування у більшості випадків незамінне. Вростання нігтьової пластини – це досить часте явище, яке при перших же проявах слід лікувати, і для цього використовується безліч інноваційних лікувальних методик.

Самим консервативним способом вважається видалення за допомогою стрічки. Але в той же час воно є найбільш агресивним методом, для того щоб вилучити частину ураженої нігтьової пластини. Також за допомогою зубної нитки витягти тільки кут пластини.

Прекрасно можуть скорегувати кривизну нігтьової пластини спеціальні брекети або схожі пристосування. Незалежно від способу лікування потрібно обов’язково приймати антибіотики, які будуть зупиняти запальний процес, і запобігати виникненню та проникнення інфекції.

Також основним способом лікування є гігієна. З її допомогою повинні проводитися спеціальні лікувальні ванночки з предназанченными лікарськими препаратами як аптечними, так і народними. Така допомога відноситься до найголовнішого чинника консервативного лікування.

За допомогою хірургічної операції проводять видалення нігтя, що є дуже непростою процедурою і загрожує можливими ускладненнями після операції. Більш простий метод і зберігає форму нігтя – це вирізання у формі клина.

Може також проводитися зменшення і видалення нігтьової складки збоку, яку просто відсікають. Досить рідко роблять зменшення нігтьового ложа, але це вважається занадто радикальним способом.

При гострому захворюванні роблять відрізання кінчика пальця. В такому випадку відбувається не тільки відрізання матриці і ложі нігтя, а також і відрізування частини кісткової фаланги. Згодом дефект ховається клапаном шкіри.

Операція по врослому нігті, що потрібно знати

Висновки

Врослий ніготь після операції повинен завжди відчувати себе комфортно і вільно за умови дотримання регулярної якісної гігієни.

Практично будь-яку патологію необхідно лікувати на ранніх стадіях розвитку. І до такого випадку це теж відноситься, тому що краще частіше робити різні ванни і компреси, ніж вдаватися до хірургічного втручання.

Якщо раптом ніготь став врізатися в м’яку тканину і створюється неприємне відчуття, то ситуація ще не страшна, і залишається можливість прийти до консервативного лікування.

Щоб було менше травматичних станів, потрібно якийсь час вдіяти ванночки із сіллю. А щоб зняти процес запалення, необхідно додати трохи харчової соди або слабо розчинити марганцівку.

Щоб захистити уражене місце, потрібно використовувати джгут з бинта або марлі, який попередньо треба змочити в спиртово-водному розчині, і акуратно помістити між самим нігтем і складкою шкіри. Марля буде захищати шкіру від різних ушкоджень, а сам препарат буде сприяти швидкому затягуванню рани. З такою ж метою марлю можна замінити частиною рентгенологічної плівки. Крім лікування і загоєння вона ще здатна змінити форму нігтя, поступово виводячи його з ураженої ділянки пальця. Сучасна медицина також радить замість цього використовувати і інші пристосування, які не заважають при ходьбі у взутті. До цього відносяться пружини, скоби і пластинки. Вони здатні трохи піднімати край, тим самим зменшивши напруга на валик шкіри, що може зовсім прибрати відчуття болю, і поступово здійснювати коригування форми пластини нігтя.

Про занедбаності захворювання в першу чергу говорить виникнення нагноєння. З таким фактором зволікати не рекомендується і потрібне термінове звернення до фахівця.

В сучасному світі можна застосувати лазерне лікування. Причому воно досить поширено використовується в медицині. У цьому випадку лікування хворого нігтя проводиться за допомогою вуглекислого газу.

З допомогою лазерного лікування можна помітно зменшити больові синдроми і зменшити кровотечу. Сама процедура недовга й істотно знижує кількість наступних інвалідностей. В наш час імена ця форма лікування найпоширеніша. Амбулаторний період після проведення операції становить 2-4 тижні. Після чого відбувається повне одужання, а рецидиви виникають досить рідко.

http://youtu.be/PsBcnNWuJnk

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ірина

  Операція за допомогою лазерної корекції – на мою найкращий варіант.

 2. Віталій

  Довгий час не хотів вдаватися до медичного втручання, але через тривалий час самостійного лікування зважився на лазерну корекцію і задоволений.

 3. Надія

  Але та ж лазерна та інші види втручань – це не означає 100% результат. Бувають і ускладнення. У подруги тільки після другого походу до лікаря все налагодилося.

 4. Рація

  Мамі 86лет, видалили ніготь.не можу знайти що робити,після видалення нігтя на великому пальці ноги, з’явився гній.Підкажіть будь ласка.

 5. Зоя

  Вже давно радили зробити і забути. Та ось тільки ніяк не можу зважитися. Але мабуть доведеться. Вже дуже не комфортно.

 6. Валентин

  Про інші методи не чув до цього. А ось про лазерний спосіб чув від знайомого. Йому робили. Каже задоволений.

 7. Рита

  На операцію йти не хочеться. Але як я розумію, то це єдиний спосіб позбутися від цієї недуги назавжди.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *