_

Операція Шмідена при врослому нігті

Операція Шмідена при врослому нігті

Сьогодні існує величезна кількість самих різних методик (в тому числі, передбачають хірургічне втручання), призначених для лікування такої неприємної патології як врослий ніготь. Деякі з них передбачають видалення всієї нігтьової пластини, інші призначені для обрізання врастающего краю нігтьової пластини, а треті припускають руйнування паросткової зони нігтя, для запобігання можливих рецидивів хвороби. Ось тільки всупереч старанням фахівців у сорока відсотків випадках з ста, ніготь відростає знову вже через кілька місяців з моменту проведення операції.

Операція Шмідена при врослому нігті

Необхідно знати: Чому болять ступні?

На жаль, при звичайному видаленні нігтьової пластини або крайової резекції ситуація залишається практично незмінною – як тільки ніготь відростає, його краю знову врізаються в м’які тканини шкіри. Однак, якщо видалення нігтьової пластини супроводжується видаленням паросткової зони, ймовірність виникнення рецидиву набагато нижче, так як руйнування паросткової зони не дозволяє пластині відростати, що відповідно перешкоджає повторному вростання нігтя. Ось тільки операції з висіченням паросткової зони так само володіють своїми негативними наслідками – після них залишається збільшений в розмірах нігтьовий валик, який в кінцевому підсумку може стати причиною рецидиву.

Операція Шмідена для видалення врослого нігтя

Ключовою особливістю операції Шмідена є той факт, що в процесі її виконання здійснюється вплив абсолютно на всі причини виникнення патології. Суть операції полягає в крайової резекції нігтьової пластини з видаленням фрагментів росткових зон і додатковим обрізанням навколонігтьової валика. Як показує практика, відсоток появи рецидивів після проведення операції Шмідена становить лише 5-10 відсотків, що саме по собі може вважатися чудовим результатом.Операція Шмідена при врослому нігті

Необхідно знати: Тербінафін від грибка нігтів

Враховуючи той факт, що операція сама по собі є досить болючою процедурою, вона проводиться під місцевою анестезією. Для цих цілей може використовуватися як лідокаїн, так і новокаїн. Для повного знеболювання анестетик вводиться по обидва боки пошкодженого пальця. Так само перед операцією на основу пальця необхідно накласти джгут, що дозволить суттєво зменшити можливу крововтрату під час операції. Як правило, після анестезії хворий повністю відчуває свій палець, вільно рухає їм, але при цьому не відчуває болю.

Операція Шмідена при врослому нігті

Наступним етапом операції стає розсічення частини нігтьової пластини за допомогою маленьких, острозаточенных ножиць. Так само робиться неглибокій надріз м’яких тканин і здійснюється висічення гипергрануляции. Потім здійснюється висіченням фрагмента матриці нігтьової пластини, як правило, для цих цілей використовують спеціальну ложечку Фолькмана, що дозволяє дочиста вискоблити корінь нігтя. Руйнування матриці нігтьової пластини здійснюється за допомогою лазерних апаратів, електрокоагулятора і спеціалізованих хімічних засобів.

не Можна не відзначити, що даний етап операції є одним з найважливіших, від того наскільки правильно і якісно він проведений, залежить виникнення рецидиву в майбутньому. Це пов’язано з тим, що якщо при врослому нігті корінь у місці вростання видалений не повністю, то вже найближчим часом можна очікувати повернення проблеми.

Завершальним етапом операції є накладення швів на рану. Деякі хірурги вважають за краще просто закривати рану пов’язкою. Великого значення це не має ніякого впливу на результат операції не надає. Повне закриття і загоєння рани відбувається за тиждень. Для того щоб уникнути можливих ускладнень у вигляді запальних реакцій пов’язки слід міняти щодня в стерильних умовах.

Операція Шмідена при врослому нігті

Необхідно знати: Сечогінні засоби при набряках ніг

Так само ефективною профілактикою можливих рецидивів хвороби є своєчасний і ретельний догляд за нігтями і носіння вільної і зручною взуття.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Катерина

  Яка то це не дуже легка операція. Ось знайома, наприклад, робила лазером і задоволена.

 2. Олексій

  Як я дізнавався, то ця операція дійсно дуже ефективна, хоча і не така поширена як операція з допомогою лазера.

 3. Наташа

  А я ніяк не наважуся на операцію. Лікуюся будинку (гарячі тазики, мазі).

 4. Наташа

  Моторошно це як то виглядає. Начебто операція лазером як то виглядає простіше.

 5. Зіна

  Так, виглядає звичайно страшнувато. Але ж метод, як я зрозуміла перевірений і дуже ефективний. Головне, щоб робив хороший спеціаліст.

 6. Віталій

  Набридло вже самому намагатися впоратися з цією проблемою. Так як проходить час і все починається по новій. Напевно все-таки буду робити операцію. Але якщо чесно наведений варіант виглядає якось моторошно.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *