_

Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

Незважаючи на велику поширеність мікозу на стопах на жаль не всім людям відомо, як він виглядає. Грибок стопи – це інфекційне захворювання шкіри ніг, що виникає в епідермісі в результаті впливу і розмноження патогенного грибка.

В залежності від ураженої області грибок ніг поділяється на эпидермикоз і оніхомікоз. Вікова категорія інфікованих хворих охоплює як дітей так і дорослих. Тому, щоб уникнути розвитку хронічної форми грибка необхідно при прояві перших ознак негайно приступати до його лікування.Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

Рекомендуємо почитати: Протигрибкові мазі для ніг

Загальні ознаки грибкової інфекції на стопах

Відповідно до медичної статистики грибок ніг є найбільш поширеним серед усіх грибкових уражень шкіри. Підступність цього захворювання полягає в тому, що заразитися їм не складе особливих труднощів, а ось повністю вилікувати цю недугу досить складно. Це пов’язано з тим, що в ході розвитку захворювання відбувається внутрішнє інфікування організму, що провокує рецидив даного захворювання.

Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

До найбільш поширеним ознаками даного патологічного процесу на ногах є:

 • Тріщини на шкірних покривах між пальців. Міжпальцеві простори є першочерговим областю ураження грибком. Наявність пошкоджень шкірних покривів може супроводжуватися больовими відчуттями і надмірною сухістю і лущенням стоп.
 • Огрубіння шкіри стоп або її значне потовщення. Найчастіше даний ознака розвитку ігнорується, у зв’язку з тим, що через незнання його плутають з натоптышем або мозолем.
 • Утворення пухирів, деструкція шкірного покриву. Можуть виявлятися спочатку на одній стопі, а потім інфікувати іншу. Також для даної ознаки характерні розриви бульбашок, що сприяє більшій ділянці ураження стоп.
 • Відчуття свербіння і печіння, а також почервоніння. На уражених ділянках утворюються червоні патологічні плями, що викликають дискомфорт. Дана симптоматика є найбільш поширеною і характерною майже для всіх видів грибкового інфікування стоп ніг.Ознаки грибка на ногах, фото і прояв
 • Зміна структури і кольору нігтьових пластин.
 • Наявність неприємного запаху.

У зв’язку з тим, що терапія грибка ніг досить складний і затяжний процес, дуже важливо на ранніх стадіях виявити розвиток захворювання і приступити до активної багатофазної терапії. А для цього необхідно якомога раніше розпізнати ознаки грибка на ногах.

Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

Рекомендуємо почитати: Лікування грибка стопи будинку

Як проявляється межпальцевая дерматофітія та везикулярна інфекція грибка стоп

Варто відзначити, що в медичній практиці межпальцевая грибкова інфекція відноситься до найбільш поширеним підвидах ураження стоп грибковою інфекцією. Основним місцем локалізації даного патогенного грибка є простір між пальцями ніг. У більшості випадків ураження шкірного покриву відбувається між мізинцем і безіменним пальцем.

Ознаки захворювання:

 • В першу чергу інфекція проявляється змін епідермісу в міжпальцевих просторі. Шкіра в цій області м’якшає, з’являється блідий відтінок і підвищується вологість на даній ділянці стопи. Також спостерігається почервоніння шкіри у міжпальцевих проміжках.
 • Наявність дискомфортних відчуттів у формі печіння, а також поява специфічного неприємного запаху. Наявність свербежу, характерною особливістю цієї ознаки є посилення інтенсивності відчуттів, після спроби почухати уражену ділянку стопи.
 • Прояв лущення. На початковій стадії розвитку захворювання відбувається безперешкодне і безболісне відшарування білих лусочок не зовсім сухий структури. Варто відзначити, що вони наповнені міцелієм і патогенними спорами грибка.
 • При несвоєчасній терапії відбувається огрубіння епідермісу, який стає досить щільним і товстим по структурі.
 • Часто межпальцевая дерматофітія здатна збільшуватися безпосередньо під час терапії. У цьому випадку на тлі сухості відбувається розтріскування шкіри і з’являється лущення. З таких мікротравм шкіри починає виділятися межклеточная рідина прозорого кольору.
 • При гострій формі захворювання відбувається ураження нігтьових пластин. Відбувається відторгнення нігтя з подальшим його відходом.

Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

Якщо не посилити терапію, спрямовану на нейтралізацію міжпальцевий інфекції, то паралельно почне розвиватися бактеріальна інфекція, в результаті життєдіяльності якої утворюється інтенсивний неприємних запах ніг.

Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

Однією з найбільш рідко зустрічаються форм грибкового інфікування стоп є везикулярна інфекція. Серед основних ознак цієї патології варто виділити:

 • Зараження відбувається несподівано і супроводжується виникненням ділянок, вкритих пухирями, наповненими рідиною. Вони формуються з тильного боку ступні. Іноді їх також можна спостерігати між пальцями, на п’яті і підошві.
 • Має схильність до рецидиву. При цьому повторно локалізується на тих же ділянках що і при первинному інфікуванні. Характерною особливістю вторинного прояву захворювання є наявність висипу на уражених ділянках епідермісу і його лущення.

При відсутності своєчасного і правильного лікування на тлі загального ослаблення імунної системи утворюється розвиток генералізації і поширення грибкової інфекції на інші частини тіла, що ускладнює клінічну картину перебігу захворювання.

Рекомендуємо почитати: Масло стоп актив від грибка

Ознаки при оніхомікозі

Поразку нігтьових пластин патогенними грибками в більшості випадків відбувається в результаті поступового зараження шкіри стоп. Зазвичай грибок нігтьових пластин – це другий етап розвитку мікозу, але в окремих випадках буває, як окремий вид інфікування грибком нігтя.

До загальних ознак грибкового інфікування нігтьових пластин варто віднести наступні фактори:

 • Зміни кольору. Існує різні варіанти забарвлення ураженої нігтьової пластини в залежності від захворювання. Може весь ніготь змінити колір, а може в окремих ділянках, де розташовуються безпосередньо спори грибка.
 • Зміна структури. Подногтевому гиперкератозу характерне потовщення нігтя з ороговінням нігтьового ложа. А при онихолитическом оніхомікозі навпаки відбувається витончення нігтьової пластини.
 • Руйнування нігтя або його кришінню. Відбувається в результаті повного інфікування нігтьової пластини.Ознаки грибка на ногах, фото і прояв

Ознаки грибка нігтів визначаються в залежності від форми перебігу захворювання. В медичній практиці виділяють наступні форми онихомикоза:

 • Атрофічний. Характеризується поступовим истончением уражених нігтьових пластин, яке відбувається в результаті розвитку захворювання. Забарвлення хворого нігтя стає тьмяним з бурувато-сірим відтінком. Нігтьова пластина відторгається від ложа, а оголений ділянку пальця під нігтем покрита нашаруваннями ороговілої шкіри пухкої структури.
 • Гіпертрофічний. Характерна зміна структури нігтя з подальшою його деформацією, яке проявляється в сильному його потовщенні, втрати здорового блиску. Нігтьова пластина починає частково руйнуватися з боків. Дуже часто при такому інфікування грибком стоп хворі відчувають больові відчуття при ходьбі.
 • Нормотрофічний. Проявляється шляхом зміни забарвлення уражених нігтьових пластин по всій площі від білого до зелених і чорних кольорів при несвоєчасному лікуванні. Також на нігтях у крайніх ділянках можуть проявляється плями і смуги.

Ознаки грибка на ногах досить індивідуальні і в кожному окремому випадку можуть відрізнятися. Деякі пацієнти відчувають яскраво виражені дискомфортні відчуття, а деякі практично не помічають розвиток інфікування організму.

Тому дуже важливо при появі щонайменших ознак, які схожі на грибкову інфекцію перестрахуватися і пройти обстеження на наявність грибка на ногах.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ася

  У мами був грибок на пальцях ніг на нігтях. Видовище було не з приємних, у неї страшенно свербіли пальці ніг. Купувала різні мазі і тільки дерматолог зміг позбавити її від страшної хвороби.

 2. Євген

  Вирішив переконатися. Тепер зрозумів що все таки це грибок. Загалом тепер збираюся йти купувати ліки від цієї проблеми.

 3. Олег

  Жах просто. Жахлива хвороба. Пробував трави – не допомогло. Зараз пробую лікуватися маззю – сподіваюся допоможе.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *