_

Перелом руки: що це таке ?

Однією з досить небезпечних, але часто зустрічаються проблем є перелом руки. З цією проблемою стикається чимала кількість людей, і далеко не факт, що перелом залежить тільки від невеликого вмісту кальцію в організмі. Буває не саме вдале падіння або сильний вплив на руку, з-за чого і порушується цілісність кістки. Давайте розглянемо, що собою являє перелом, як він себе проявляє, як необхідно надати першу допомогу людині, який зіткнувся з такою проблемою.

Перелом руки: що це таке ?

Читайте також: Чому болить плечовий суглоб лівої руки?

Що таке перелом і коли він проявляється?

Перелом-це порушення цілісності кістки, виявляються практично у будь-якої людини. Від загальної кількості людей, які зверталися до травматолога, у 50% були переломи. Далеко не факт, що відбувається саме перелом кістки. Може відбуватися паралельний вихід кістки з суглоба. Супроводжуватися таке явище буде набряком і розривом м’яких тканин.

Перелом руки: що це таке ?

З-за чого може статися перелом?

 1. Чоловік впав на витягнуту руку.
 2. Сильний фізичний вплив на кінцівку.
 3. Сильний удар об руку певної спрямованості, можливе падіння на руку важкого предмета.
 4. Сильний не розраховане вплив на кінцівку людини, у якого виявляються хронічні хвороби, які призводять до високої ймовірності перелому.

Перелом руки: що це таке ?

Фахівці розділяють декілька існуючих варіантів переломів. Давайте розглянемо, чим відрізняється кожен з них.

 1. закритий перелом. Внаслідок нього кістка буде або розколюватися на кілька частин, або в ній утворюється тріщина, але шкірні покриви і м’язи залишаться цілими.
 2. Зустрічаються і відкриті переломи. У цьому випадку пошкодженої кістки буде травмувати м’язи і шкіру, вийде назовні.
 3. Може бути тріщина в кістці, або як ще називають, наколом. В цьому випадку відбувається часткове руйнування структури самої кістки, людина відчуває біль, але ніяких порушень шкірних покривів немає.
 4. Буває осколковий перелом. Він проявляється у людей, кістка руки яких була роздроблена на безліч дрібних частин. Найчастіше такий варінт буває при аваріях.
 5. Бувають переломи зі зміщенням. В цьому випадку кінці зламаної кістки помітно зміщуватися відносно один одного.

Перелом руки: що це таке ?

Читайте також: Набряклість в щиколотках

Як визначити, що у людини перелом?

Тут все залежить від того, який тип перелому є. Тому симптоми можуть відрізнятися, але є деякі з них, які будуть проявляти себе схожим чином:

 1. Людина не може повноцінно рухати рукою. Це може стосуватися не всієї руки, а пальців, кистей. З-за руху виходить сильний больовий синдром, який приводить людину в шок.
 2. З’являється тупий біль, яка постійно починає наростати. Далеко не факт, що пошкодження буде саме в тому місці, де у людини виявляється болюче відчуття. У цьому випадку обов’язково необхідно відвідати лікаря і зробити рентген.
 3. Візуально можна відзначити набряк і набряклість в пошкодженій зоні. Природно, відразу можна виділити відкритий перелом, адже кістки будуть випирати назовні з-під шкірних покривів. Якщо перелом закритий, то не виключено, що з’явиться чимала підшкірна гематома і крововилив в м’які тканини.

В будь-якому з вищеперелічених випадків людина буде відчувати сильний біль, і чим сильніше пошкоджена кістка, тим яскравішими будуть подібного роду напади і наростання загального больового стану.

Перелом руки: що це таке ?

Як допомогти людині?

З курсу анатомії багато знають, що основним завданням при переломі є знерухомлення кінцівки для того, щоб не принести людині біль, не погіршити стан. Для того щоб це зробити, необхідно використовувати шину. Але при цьому відразу ж потрібно викликати бригаду швидкої допомоги.

Перелом руки: що це таке ?

Пам’ятайте про те, що:

 1. Шина повинна дуже міцно і надійно фіксуватися.
 2. Вона накладається на суглоб, який буде вище або нижче того місця, де є перелом.
 3. Обов’язково необхідно створювати невеликі подушки з вати або одягу під те місце, де шина буде стикатися з шкірою.

Більш складним варіантом буде той, якщо у людини відкритий перелом, який супроводжується кровотечею. Тут необхідно звернути увагу на те, якого кольору з’являється кров:

 1. Якщо вона артеріальна, то буде буквально бити фонтаном. Кров яскраво-червоного кольору. Для того, щоб допомогти людині, треба вище місця рани накласти джгут.
 2. Якщо кров більш темна, витікає струменем, а не б’є фонтаном, то була пошкоджена вена. Необхідно накласти пов’язку, що давить на місце пошкодження.

Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна намагатися вправити кістку самостійно або поєднати осколки. Таким чином ви тільки принесете людині сильний біль, а гіршому випадку навіть нашкодите. Не забувайте, що проявить себе і больовий шок. Тому неправильні дії можуть привести не тільки до сильного дискомфорту людини, у якого зламана рука, але і до втрати свідомості.Перелом руки: що це таке ?

Читайте також: Крем від грибка нігтів

Як відбувається лікування перелому?

Ефективне й правильне лікування може призначити тільки лікар виходячи з того, який спостерігається перелом у пацієнта. Природно, перед прийняттям рішення необхідно буде зробити рентген для того, щоб визначити складність самого порушення кістки, точне місце перелому або наколювання.

У більшості випадків рішення буде полягати в тому, що кінцівка пацієнта обездвиживается, накладається гіпс. Додатково використовується жорстка фіксуюча пов’язка. Якщо травма була нескладною, то лікар може зібрати і накласти гіпс для того, щоб відбувалося зрощення правильно.

Більш важким варіантом будуть випадок, коли кістка була роздроблена на велику кількість осколків. Тоді можуть використовуватися спеціальні пластини або штифти, які виготовляються з титану. Вони будуть закріплюватися на місці перелому, завдяки чому кістка буде чітко зафіксована в необхідному положенні. Найчастіше після того, коли відбулося зрощення, подібного роду штифт буде вилучатись. Винятком є випадок, коли пошкодження кістки було дуже сильним, існує висока ймовірність ускладнення.

Реабілітація буде полягати не тільки у знерухомленні, але й у відновленні всіх функцій кінцівки після того, коли кістка зрослася. Тут можуть призначатися спеціальні процедури, масаж, лікувальна фізкультура. Займатися таким питанням буде лікар-реабілітолог.

Перелом руки: що це таке ?

Якщо у людини був серйозний перелом, то часу на відновлення і реабілітацію йому доведеться витратити досить багато, адже трапляються, що відбувається не просто розлом або роздроблення кістки, але ще й сильне пошкодження м’язів, нервів, сухожиль. В більшості випадків швидкість відновлення залежить від того, наскільки людина хоче повернутися до нормального способу життя, наскільки коректно він буде виконувати всі приписи твого лікаря.

Для того щоб уникати переломів, необхідно дотримувати правильний раціон, вживати в їжу продукти, у складі яких є чимала кількість кальцію і вітаміну D. Природно, необхідно бути максимально обережними під час фізичної активності, на роботі, під час прогулянок. Величезна кількість переломів відбувається в зимовий час, коли на вулиці спостерігається сильна ожеледь. Тільки від акуратності людини залежить, чи потрапить він у лікарні з переломом руки, або ж не буде мати такого роду проблем, не переживе стрес, пов’язаний з сильними больовими відчуттями.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ліза

  Скажіть, а яка профілактика повинна бути після зажившего перелому? Перелом стався, можна сказати,на порожньому місці. Просто боюся повторення.

 2. Дарина

  Знайома довго не могла увійти в нормальний ритм після перелому.

 3. Татьяна

  Після перелому намагаюся вживати більше сиру і молочних продуктів.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *