_

Пимафукорт (крем і мазь): інструкція по застосуванню, аналоги, ціна та відгуки про препарат

Пимафукорт (крем і мазь): інструкція по застосуванню, аналоги, ціна та відгуки про препарат

Пимафукорт являє собою препарат, що складається з комбінації трьох активних речовин. Випускається у вигляді крему та мазі. Застосовується при різних захворюваннях шкірних покривів різної етіології. Основне призначення це дерматити з ускладненим перебігом.

Склад

Пимафукорт складається з комбінації трьох компонентів. Вони належать до різних фармакологічних груп. Разом надають виражене комбіновану дію.

В цілому в складі представлено наступне компоненти:

 • глюкокортикоїд;
 • антибіотик;
 • антимикотик.

Завдяки такому складу він чинить протизапальну, протимікробну та антимікотичну дію. Мазь Пимафукорт складається з комбінації наступних речовин:

 • натаміцин;
 • неомцин;
 • гідрокортизон.

Використовується для зовнішнього застосування. Неоміцин є я антибіотиком. Натаміцин належить до групи препаратів ряду макролідів. Він володіє не тільки згубною дією на мікробні клітини, але і вираженим антимикотическим.

Гідрокортизон відноситься до глюкокортикоїдів. Він знімає ознаки запалення. Завдяки такому складу дане ліки є універсальним засобом для лікування інфекції шкірних покривів.

Активність

Неоміцин впливає на всю грамположительную і грамотрицательную мікрофлору. Викликає загибель таких організмів як стафілококи і стрептококи. Активний відносини кишкової палички, протея та клебсієли. Надають бактерицидну дію. Воно засноване на руйнування мікробної клітини шляхом формування вільного кисню. Руйнується клітинна стінка, що призводить до загибелі різних мікроорганізмів.

Натаміцин викликає загибель різних представників грибкової інфекції. До таких відносять представників дріжджових і дріжджоподібних. Активний щодо дерматофітів. Викликає загибель грибів роду Кандида. Чинить фунгіцидну дію. За рахунок цього відбувається загоєння дерматитів, ускладнених саме грибковою інфекцією.

Сам препарат майже не всмоктується у кров. Але якщо наносити його на ранову поверхню, то ймовірність розвитку системних побічних ефектів підвищується. Це пов’язано з дією неоміцину. Він викликає ототоксичну і нефротоксичну дію.


У дітей підвищена активність відносно всмоктування гідрокортизону. Тому дітям до 3 років препарат застосовувати не рекомендується.

Пимафукорт (крем і мазь): інструкція по застосуванню, аналоги, ціна та відгуки про препарат

Рекомендуємо почитати: Операція з врослому нігті, що потрібно знати

Лікарська форма випуску

Випускається ліки у вигляді двох форм. Крем містить в собі неоміцин, натаміцин і гідрокортизон в різних пропорціях. Він знаходиться в спеціальній упаковці з алюмінієвої тюбика. Під кришкою знаходиться спеціальна мембрана. Перед використанням слід проткнути її зворотною стороною кришки. Випускають по 15 і 30 р. Одного такого тюбика вистачає на два тижні терапії дерматиту.

Друга форма у вигляді мазі. За своїм складом вона нічим не відрізняється від крему. Міститься в такій же пакувальній тарі. Відмінність в тому, що мазь використовують при вираженій сухості шкіри при дерматиті. Зазвичай сухість говорить про приєднання саме грибкової флори.

Показання до застосування

Крем Пимафукорт використовують для зовнішнього застосування в якості лікування захворювання шкірних покривів. Основним показанням для призначення є розвиток дерматозів, до яких приєдналася вторинна інфекція. Вона може бути грибкова або бактеріальна. Так як до складу входить як антибіотик, так і антимикотик відбувається згубний вплив на вторинну флору будь-якої етіології.

Особливо активно застосовують Пимафукорт в тому випадку, якщо вторинна флора представлена гриба роду Candida. Це пов’язано з тим, що в склад входить натаміцин. Він активно бореться з грибами цього роду.

Даний крем використовується у людей зі зниженим імунітетом у якості профілактики розвитку ускладнених дерматитів.

Протипоказання

Для використання такого ліки існує ряд певних протипоказань. До них відносять вся захворювання, які супроводжуються пошкодження цілісності шкірних покривів. У цю групу входять:

 • туберкульозні зміни шкіри;
 • сифілітичні шанкр і вторинні прояви;
 • поразку у вигляді вірусних інфекцій;
 • реакції після постановки вакцин;
 • ранові рани;
 • наявність на шкірі виразок і ерозій;
 • вугрі;
 • новоутворення шкіри;
 • наявність розеоца або рожеві вугри;
 • зайве ороговевание шкіри або по-іншому іхтіоз;
 • свербіння в області геніталій.

У пацієнтів з туберкульозом не тільки шкіри, але і інших органів рекомендується приймати з обережністю. При наявності в минулому травм з пошкодженням структур головного мозку і наявність не леченой перфорації перетинки в органі слуху, в цьому випадку лікування повинно проводитися під контролем лікаря.

Пимафукорт (крем і мазь): інструкція по застосуванню, аналоги, ціна та відгуки про препарат

Рекомендуємо почитати: Пилка (кусачки) для врослих нігтів Йоко

Спосіб застосування

На дільниці з патологічно вогнищем рекомендовано наносити тонким шаром протягом 2 тижнів. Тривалість не повинна перевищувати 14 днів. Якщо ефект не виникає, то слід звернутися до лікаря.


Дітям віком до 3 років слід наносити мазь лише на обмежені ділянки. Не рекомендують використовувати пов’язки. Використовувати крем варто при наявності процесу в гострій та підгострій фазі перебігу. У разі якщо це супроводжується вираженою сухістю, лущенням, то рекомендовано використовувати мазь.

Небажані ефекти

Розвиваються рідко. Виникають алергічні реакції з-за вираженої чутливості до основних компонентів. У поодиноких випадках можуть виникати наступні побічні ефекти:

 • сухість, набряк, печіння;
 • витончення шкіри з розвитком стрий і пурупуры;
 • поява судинних зірочок;
 • зміна функції кори надниркових залоз;
 • дерматит від неоміцину.

Перераховані вище ефекти виникають досить рідко. Вони пов’язані з вихідним станом організму. Розвиваються при тривалому і безконтрольному застосуванні даної речовини. Можливі випадки передозування препаратом. Симптомом буде поява втрати слуху. Це пов’язано з дією неоміцину на слух. Він має ототоксичну вплив.

Взаємодія з іншими ліками

Через комбінації трьох активних речовин може виникати перехресна стійкість. Це означає, що використання інших представників з групи неоміцину, може призвести до зменшення їх ефективності. Відповідно натаміцин будучи представником групи макролідів, призведе до підвищення стійкості мікрофлори до препаратів даної групи.

Особливі вказівки до використання

Не можна наносити крем в області очей і на їх слизову оболонку. Це може викликати підвищення тиску в очному яблуці. Таким чином, збільшується ризик розвитку патології кришталика. У дітей можна використовувати пов’язки тиснуть з цією маззю. При цьому речовина активно всмоктується в системний кровотік. Це може стати причиною пригнічення активності надниркових залоз, гіпоталамуса і гіпофіза. Такий стан негативно позначиться на ріст і розвиток дітей.

Якщо на шкірі присутні ранові поверхні, то слід припинити нанесення на ці ділянки мазь або крем. Це може викликати ускладнення з боку органів слуху та ниркової системи. Небажаний ефект такої пов’язаний з неоміцином.

При використанні мазі формування суперінфекції є умовою для припинення прийому т звернення за допомогою.

Відпускається лише за рецептом лікаря.

Пимафукорт (крем і мазь): інструкція по застосуванню, аналоги, ціна та відгуки про препарат

Рекомендуємо почитати: Жовті нігті на ногах, причини і методи лікування хвороби

Аналоги

Ціна Пимафукорта знаходиться в межах 240 грн. Одного тюбика вистачає на повний курс лікування захворювань шкіри. Існують аналоги дешевше за вартістю. До них відносять:

 • гидрокотизон у вигляді мазі;
 • пастеризан;
 • локоїд;
 • дексу-гентаміцин;
 • оксикорт;
 • флуцинар.

Перераховані вище препарати знаходяться в межах 160 грн. Випускаються у вигляді мазей і володіють тим же ефектом. Надають комбіновану дію при лікуванні ускладнених дерматитів. Складаються з комбінації різних компонентів, мають протимікробну, антимикотическим і місцевим протизапальним ефектом.

Якщо в складі аналогів відсутня речовина, що володіє саме протигрибковою дією, то його так само можна використовувати для лікування дерматитів, тільки мікробної етіології.

Відгуки

Відгуки про Пимафукорте залишають пацієнти які користувалися даним препаратом. Перше, що відзначено, це низька частота розвитку ускладнень. Ефект від лікування виникав через 2 тижні після використання. Не потрібно проводити додаткову терапію. Ліки повністю справлялася з заявленими вимогами.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *