_

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаря

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаря

На жаль, на сьогоднішній день більшістю людей вважається, що лікування грибкової інфекції (мікозу) може бути самостійним, що застосування народних засобів в домашніх умовах зможе позбавити їх від такого неприємного недуги. Ну, а вже якщо не бабусиними засобами, то впоратися з грибком можна завдяки продаються в аптеках мазей. Було б все так просто. Займаючись самолікуванням, можна не тільки збільшити грибкову інфекцію, але і сприяти її поширенню всіх систем організму. Тому лікування нігтьового грибка (оніхомікозу) можливо тільки при повноцінному лікарському контролі.

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаря

Радимо ознайомитися: Грибок нігтів у дітей

Робимо нігті здоровими

Людині з оникомикозом, в залежності від його стадії, повернути нігтям здорового вигляду доведеться пройти непростий шлях.

 1. При виявленні симптомів захворювання потрібно негайне звернення до лікаря. При цьому багатьом невідомо, в компетенції яких лікарів знаходиться лікування оніхомікозу. В даному випадку правильним рішенням стане консультація, як у дерматолога, так і у міколога.
 2. Після проведення огляду лікаря вдасться прийти до певних висновків, – встановити конкретну хворобу звернувся до нього людини, а також підтвердити або спростувати наявність діагнозу оніхомікоз.
 3. Вже після візуального лікарського огляду пацієнт може бути направлений на здачу аналізів. За їх результатами можна буде точно визначити, яким типом грибка викликано ураження нігтьових пластин. Встановлення цього фактора є дуже важливим. Адже, маючи уявлення про справжню причину оніхомікозу, лікар зможе скласти найбільш ефективну схему лікувального процесу.
 4. Використовуючи зібрану раніше інформацію, доктор призначить пацієнту прийом певних препаратов й дасть кілька рекомендацій по їх комбінування з іншими лікувальними маніпуляціями. При цьому пацієнтам слід бути готовими до того, що лікування може бути тривалим (в деяких випадках до року) і досить дорогим.

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаря

До кого звернутися: до микологу або дерматолога?

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаряПроблемами, пов’язаними з шкірними покривами, займається лікар-дерматолог. Отримана освіта дозволяє їм впоратися з ураженнями шкіри як інфекційного, так і вірусного характеру, з дерматитами, екземами, паразитарними захворюваннями, різними висипами, запалення сальних і потових залоз, а також з грибковими збудниками. Проконсультуватися з дерматологом можна у всіх поліклініках або шкірно-венерологічному диспансері. Тому при появі ознак оніхомікозу в першу чергу слід звернутися саме до цього фахівця. Вже на першому огляді дерматолога вдасться зрозуміти причину захворювання. Залежно від ситуації він займеться лікуванням пацієнта, або випише йому направлення до лікаря-микологу.

Мікології є вузьким фахівцем, що спеціалізується саме на грибкових інфекціях рук, ніг і інших частин тіла. Тобто, його можна назвати спеціалістом по всім видам мікозу. Однак знайти цього лікаря досить важко. Він приймає лише в невеликій кількості приватних клінік, а в поліклініках з ним зустрітися практично неможливо.

До будь-якого лікаря не вирішив звернутися людина, зробити це при перших ознаках оніхомікозу слід негайно. Саме своєчасний початок лікування допоможе повернути нігтям здоровий вигляд швидко і з найменшими як моральними, так і матеріальними витратами.

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаря

Радимо ознайомитися: Протигрибкові мазі для ніг

Про компетенції фахівця

Знайти достатньо хороших і висококваліфікованих мікологів зазвичай можна лише у великих містах. У рідкісних випадках такого лікаря можна зустріти й у місцевих поліклініках.

Міколог займається:

 • грибковими і негрибковыми хворобами шкіри, волосся і нігтів;
 • профілактикою цих захворювань;
 • проведенням досліджень (включаючи лабораторні) і вивченням аналізів з метою встановлення гранично точного діагнозу.

Діяльність лікаря-дерматолога схожа з мікології. Проте звертатися до цього фахівця краще при перших підозрах на оніхомікоз. Адже з більш запущеними стадіями цього захворювання дерматолога буде важко впоратися.

Опис діагностичних методів

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаряНа першому прийомі лікар обов’язково проведе бесіду з метою визначення давності появи симптомів і випробовуваних пацієнтом відчуттів, після чого він перейде до візуального огляду проблемних поверхонь.

Однак визначити вид грибкового збудника лише за зовнішніми ознаками неможливо. Тому другим діагностичним етапом стане направлення на здачу аналізів. Визначити тип грибка можна завдяки зіскрібків відмерлих лусочок або фрагментів ураженої нігтьової пластини. Частина зібраних матеріалів вивчається під мікроскопом, інша – буде посіяна в спеціальному живильному середовищі. Завдяки першим дослідженням, що триває декілька хвилин, лікаря вдасться встановити, чи дійсно грибами було викликано ураження. Якщо наявність грибка не буде виявлено, то лікар наполягатиме на гістологічному аналізі. Для отримання результатів від посіву потрібно близько 14-ти днів. Цей аналіз сприяє визначенню конкретного виду грибкового збудника, що вразила поверхню нігтів.

Радимо ознайомитися: Лікування грибка нігтів оцтом

Особливості лікування

На другий консультації, згідно лабораторним дослідженням і в залежності від стану організму в цілому, лікарем-мікології буде призначений прийом певного комплексу препаратів. Лікування може полягати:

 • в пероральному прийомі препаратів (таблеток);
 • у використанні місцевих коштів (кремів, мазей);
 • в хірургічному видаленні уражених нігтів.

Самостійно займатися підбором лікарських засобів недоцільно. Це пов’язано з тим, що дію одних препаратів направлено на нейтралізацію тільки дріжджових грибів, інших – на боротьбу з пліснявими грибами. Крім того, при повторному оніхомікозі лікар може змінити препарати іншими, не застосовувалися раніше, з метою попередження можливої адаптації збудника до компонентів «старого» ліки.

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаряЦіль наступних візитів до лікаря-микологу полягає в контролі динаміки лікувального процесу. Адже зараження може пройти на одній ділянці і загостритися на іншому.

Після зникнення видимих симптомів оніхомікозу лікарем призначається проходження повторного обстеження і здача лабораторних аналізів. Пройти повторну діагностику необхідно відразу після курсу лікування і приблизно через місяць після повного одужання.

Слід зазначити, що на відміну від дерматолога, лікар-міколог займається пацієнтом не тільки під час лікування, але і після нього. Його допомога полягає у призначенні певних профілактичних заходів з метою попередження можливих рецидивів.

Поради лікаря, грибок нігтів. Пошук лікаря

Яка ціна питання?

Часто консультація міколога, незалежно від статусу клініки, є платною. При цьому вартість буде обумовлена:

 • кваліфікацією спеціаліста – найдорожчою стане консультація доктора медичних наук, найдешевшою – у міколога 1-ої категорії;
 • тяжкістю хвороби і площею уражених ділянок;
 • кількістю проведених лабораторних досліджень.

В приватних медичних установах доведеться додатково заплатити за розробку лікарем індивідуального плану лікування, а також за кожну лабораторну пробу.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Лера

  Звичайно ж краще звертатися за допомогою до фахівця. Чим лікуватися самому, не знаючи напевно це правильне лікування чи ні.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *