_

Протигрибкова мазь для шкіри

Протигрибкова мазь для шкіри

На сучасному фармакологічному ринку антимикотические мазі для шкірних покривів представлені в широкому асортименті. Це пов’язано з тим, що ураження епідермісу грибковою інфекцією досить поширена дерматологічна патологія.

Більшість інфікованих людей не надають значення першою ознакою прояву захворювання. Це призводить до того, що терапія епідермофітії не починається несвоєчасно, що призводить до розвитку ускладнень і зараження оточуючих людей.

Систематичне проведення консультативних оглядів у дерматолога дозволить уникнути таких неприємностей. А при наявності щонайменших ознак захворювання слід негайно відвідати лікаря, і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Протигрибкова мазь для шкіри

На тему: Маска для нігтів

Загальна симптоматика і класифікація мікозів

В медичній практиці існує кілька видів захворювань, пов’язаних з ураженням грибкової інфекції шкірних покривів. Загальною характерною симптоматикою прояви грибка шкіри є наявність на будь-якій ділянці верхніх шарів шкіри безформних запалень від рожевого до яскраво червоного кольору, прояв язвообразных висипань на шкірних покривах тіла, голови і слизової. В запущеній стадії спостерігається поширення грибкової інфекції на нігтьові пластини.

Протигрибкова мазь для шкіри

Дана симптоматика лежить в основі класифікації мікозів. До найбільш часто діагностуються грибкових патологій відносяться:

 • Кератомикоз – це патологічний процес, пов’язаний з ураженням патогенними грибками шкірних покривів голови і волосся. До них відносяться: пьедра, черепитчатый мікоз та кольоровий лишай.
 • Дерматомікоз – грибкові хвороби шкіри. Серед них виділяються: стригучий лешай, епідермофітія, фавус, рубромікоз, микроспороз.
 • Кандидоз – хвороба слизових організму і верхніх шарах шкірних покривів, яке розвивається в результаті їх ураження збудником патогенного грибка роду Кандида.
 • Глибокі мікози та псевдомикозы.

За місцем локалізації мікози також класифікують. Ділянки шкірних покривів, які більш схильні до розвитку грибкової інфекції: пах, нігтьові пластини, шкірні покриви тулуба, стопи, епідерміс обличчя і волосяної частини голови.

Фахівці також класифікують конкретизована мікози за типом збудників. Але така інформація пацієнту не несе ніякої користі. Її використовують у дерматологічних центрах для встановлення точного діагнозу, що дозволяє призначати відповідне лікування грибкової інфекції.

Всупереч думці про те, що грибок на шкірі приносить виключно візуальний дискомфорт і неприємні відчуття, пов’язані з наявністю свербежу і печіння, варто відзначити, що при запущеній стадії захворювання відбувається внутрішня інтоксикація організму. Це у свою чергу може спровокувати розвиток серйозних захворювань внутрішніх органів і цілих жизненоважных систем людського організму.

Протигрибкова мазь для шкіри

На тему: Сечогінні засоби при набряках ніг

Лікування мікозу за допомогою протигрибкових мазей

Для того, щоб правильно призначити лікування грибкових уражень шкіри, необхідно пройти повне лабораторне обстеження. На результати аналізів, діагностується конкретний вид мікозу і призначаються відповідні медикаментозні препарати. Варто зазначити, що позитивний ефект від терапевтичного курсу можна одержати лише при комплексному підході, який включає в себе використання місцевих препаратів, а в разі необхідності і системних ліків.

Протигрибкова мазь для шкіри

Якщо дерматологічні захворювання були виявлені на ранній стадії розвитку, то при лікуванні можна обійтися виключно однієї антимікотичної маззю. У разі розвитку складної форми мікозу, призначення протигрибкових мазей для шкіри виступає в ролі допоміжної терапії.

Протигрибкова мазь для шкіри

До найбільш поширеним протигрибкових мазей відносяться:

 • Ламізил. Антимікотичну засіб локального призначення. Характеризується широким спектром дії, тому призначається за наявності будь-якого типу збудника грибка. Основною перевагою даного препарату є мінімальна кількість протипоказань та побічних явищ у результаті застосування.
 • Ифенек. Активним компонентом препарат є еконазол нітрат, синтетичний похідний імідазолу. Чинить фунгіцидну та бактерицидну дію на уражені ділянки шкіри. Забезпечує блокування синтезу ергостеролу, що призводить до загибелі патогенних грибків.
 • Экзифин. Пинадлежит до розряду синтетичних аліламінів, активною речовиною якого виступає тербінафін. Він впливає на багато видів збудників, чинить фунгістатичну та фунгіцидну дію. Призначається при лікуванні дерматомікозів, і оніхомікозів. Також застосовується ураженні шкірних покривів грикбками роду Кандида.
 • Мікосептін. Трифазна мазь суспензионно-емульсійного типу, активна речовина ундециленовая кислота та її солі. Впливає на різного роду дерматофітів. Крім яскраво вираженого фунгистатического дії чинить в’яжучу дію, мінімізуючи прояв симптоматики і забезпечуючи тим самим швидке загоєння.

На тему: Масло для нігтів і кутикули

Протигрибкові мазі для шкіри тіла, що використовуються у педіатрії

На жаль, діагностування у дітей мікозів, різної форми є досить частим явищем. В силу того, що у дитини ще не повністю сформований імунітет, патогенних грибків набагато простіше проникнути в структуру шкірних покривів і приступити там до швидкого розмноження.

Протигрибкова мазь для шкіри

Тому уважні батьки повинні при прояві перших ознак початковій стадії захворювання приступати до його терапії. Адже в такому разі можна обійтися виключно антімікотіческімі мазями, які не є токсичними, а щадяще відносяться до організму, при цьому пригнічує патогенну флору уражених ділянок шкірних покривів.

Антимикотические мазі для лікування грибка шкіри у дітей:

 • Кетоконазол. Сприяє порушенню синтезу речовин, які є основними складовими клітинної мембрани, яка виступає представником грибкової мікрофлори. Під впливом активного компонента в результаті застосування мазі миттєво нейтралізуються дискомфортні відчуття свербіння і печіння, які є характерною симптоматикою мікозних захворювань. Показання до застосування – це будь-які форми дерматомікозів, кандидозів шкіри і висівкоподібний лишай. Дана антимикотическая мазь безпечна для дітей, але її застосування рекомендовано в дитячому віці з дворічного віку.
 • Травоген. Володіє протигрибковою і антибактеріальним впливом на організм. Мазь заснована на нитрате изоконазола, який чинить фунгістатичну дію, а при збільшенні концентрації та фунгіцидну. Не чинить системного впливу на організм, тому в педіатрії дозволяється його застосування з віку одного місяця.
 • Залаин. Антимикотическая мазь, заснована на сертаконазоле. Володіє широким спектром дії відносно багатьох видів дерматофітів і грампозитивних штампів стрептоккоков. Призначається при терапії поверхневих мікозів шкірних покривів, а також грибковій інфекції слизових оболонок.

Слід пам’ятати про те, що застосування антигрибкових мазей повинно бути в суворій відповідності з призначенням лікаря. Надмірна обробка вогнищ ураження протигрибковими мазями, може спровокувати загострення алергічних реакцій, а також розвиток ускладнень захворювання.

Тому самолікування антімікотіческімі мазями категорично забороняється. Тільки лікар зможе правильно призначити препарат і встановити схему його застосування, яка дозволить вилікувати грибкові ураження шкіри в найкоротші терміни.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *