_

Протигрибкові препарати для ніг

Поразка ніг грибковою інфекцією це досить поширена патологія, з якою впродовж життя стикаються безліч людей. У зв’язку з глибокої резистентністю збудників мікозу, а також широким застосуванням у медичній практиці антибіотиків, кортикостероїдів та імунодепресантів терапія даного захворювання досить ускладнюється.

У зв’язку з цим необхідно уважно і професійно вибирати протигрибкові препарати для ніг. Висококваліфікований фахівець на підставі результатів лабораторних аналізів і з урахуванням загального стану здоров’я призначить максимально підходящі медикаментозні засоби.

Протигрибкові препарати для ніг

Рекомендуємо почитати: Народні засоби від грибка стопи

Протигрибковий засіб для ніг: основні поняття та класифікація

Існує помилкова думка про те, що лікування початкової стадії мікозу ніг можна проводити самостійно і виключно використовуючи засоби народної медицини. При такому підході до ліквідації грибкової інфекції в організмі можна створити сприятливе середовище для швидкого її розмноження по всьому організму. Тому ніякої терапевтичний курс, спрямований на ліквідацію грибка не може бути без прийому протигрибкових препаратів.

Протигрибкові препарати для ніг

Класифікація антимікотичним коштів:

Локального призначення. Вони наносяться на шкірні покриви і поверхня нігтьових пластин. Протипоказань до їх застосування майже немає, але варто враховувати той факт, що він володіють здатністю проникати крізь всі шари шкіри і нігтів з подальшим поступовим накопиченням активних речовин в уражених ділянках тканини.Протигрибкові препарати для ніг

Системні засоби. Призначені для перорального застосування при комплексному лікуванні складних форм мікозу стоп. Діючі речовини з крові потрапляють до всіх внутрішніх органів і систем. Потім вони накопичуються в шарах шкіри, у тому числі в епідермісі і нігтях.

Дана група протигрибкових препаратів чинить фунгіцидну та фунгістатичну дію на уражені ділянки стоп грибковою інфекцією. В першу чергу під впливом активні компонентів відбувається ліквідація існуючих спор патогенних грибів, у другу блокується можливість їх розмноження.

При прийомі системних протигрибкових препаратів варто бути дуже обережними і не допускати самолікування. Це пов’язано з тим, що вони мають гепотоксическим дією, яке здатне викликати побічні дії.

При важких формах розвитку мікозу стоп, що пов’язані з великим ураженням шкірних покривів застосовується комбінована терапія, яка складається з прийому системних препаратів, використання місцевих протигрибкових засобів, комплексу фізіотерапевтичних процедур.

Протигрибкові препарати загальної дії є найбільш ефективними в боротьбі з різними видами патогенних грибів. Клінічна результативність антимикозных коштів дуже висока, тому отримати позитивний терапевтичний результат можливо практично в усіх випадках.

Протигрибкові препарати для ніг

Рекомендуємо почитати: Масло стоп актив від грибка

Протигрибковий засіб для нігтів ніг: особливості місцевої терапії

Терапія оніхомікозу не можлива без призначення антимикозных препаратів місцевого застосування. Існує кілька видів медикаментозних засобів, які відрізняються між собою по лікарській формі випуску і активної речовини в їх складі. Дані засоби класифікуються:

Протигрибкові препарати для ніг

Визначення конкретного виду препарату та схему його застосування призначає виключно лікар. При невеликому ураженні нігтьової пластини можна обійтися тільки протигрибкової місцевою терапією.

Найбільш результативними протигрибковими препаратами при лікуванні оникомихоза є:

Азоли, активні щодо дерматофітів, дріжджового грибка Кандида. Одним з найбільш поширених препаратів серед азолів є ітраконазол. Цей засіб надає високоточний терапевтичний ефект, заснований на порушенні процесу розмноження патогенних грибів. В результаті використання даного препарату виключається повторний прояв грибкової інфекції.

Аллиламины. Під їх воздейсьвием відбувається руйнування клітинної мембрани клітин у початковій стадії розвитку грибка. Вони мають подвійну фармакологічну дію фунгіцидної і фунгистатического характеру, що забезпечує нейтралізація грибка на різних стадіях перебігу даної патології.

Найбільш дієвим місцевим препаратом цієї групи є тербінафін, під впливом активних компонентів створюється несприятливе середовище для розвитку захворювання. У клітинах грибка накопичується сквален, розриває її зсередини і тим самим ліквідуючи саме захворювання.

При лікуванні оникомихоза не обійтися без протимікробних і протизапальних препаратів. У разі необхідності можуть бути призначені полиениловые антибіотики.

При лікуванні оникомихоза слід враховувати той факт, що навіть при повному зникненні візуальних симптомів забороняється заздалегідь припиняти використання місцевих протигрибкових препаратів. Наявність на перший погляд здорової нігтьової пластини не гарантує повного одужання. В даному випадку існує ймовірність того, що грибок пішов в стадію ремісії, який при наявності сприятливих для нього умов може повторно проявитися.

Тому припинення прийому протигрибкових препаратів при лікуванні оникомихоза повинен призначати тільки лікар після візуального огляду та ознайомлення з результатами лабораторних досліджень.

Протигрибкові препарати для ніг

Рекомендуємо почитати: Методи лікування грибка

Як посилити дію протигрибкових засобів для ніг

Суворе дотримання основних правил при лікуванні мікозу локальними ліками допоможе в найкоротші терміни позбавитися від цієї недуги. Це допоможе більш глибокому і швидкому проникненню активних компонентів з протигрибкових препаратів у всі шари ураженої ділянки стопи.

Фахівці радять попередньо вимити ноги і протягом 15-25 хвилин розпарити їх у мильно-содової ванні або з додаванням оцту. Це допоможе розкрити пори, нігтьову пластину зробити більш м’яким і пухким, що дозволить найкращим способом підготувати уражену ділянку до нанесення місцевих препаратів. Далі використовуючи продезінфіковані інструменти для педикюру слід обережно зняти раскисшие пошкоджені ділянки шкіри і нігтя.

Після водних процедур за допомогою одноразових рушників слід насухо витерти ноги. Тільки після даних маніпуляцій ноги готові до нанесення протигрибкових препаратів.

Дуже важливо в момент лікування дотримуватися основні профілактичні заходи, які полягають у наступному:

 • Систематична дезінфекція взуття.
 • Щоденна зміна шкарпетково-панчішних виробів.
 • Обробка дезинфікуючими засобами ванни.
 • Рекомендується використовувати індивідуальне рушник, а для уражених ніг взагалі придбати упаковку одноразових банного приладдя.
 • Контролювати рівень потовиділення на ногах. У разі наявності гіпергідрозу використовувати спеціальні засоби для стабілізації стану.

Протигрибкові препарати для ніг

У разі якщо всі заходи і план лікування строго дотримується, то протягом короткого часу можна з легкістю позбавитися від мікозу стоп. Широкий асортимент протигрибкових препаратів дозволить підібрати найбільш підходящий засіб індивідуально в кожному випадку, враховуючи клінічну картину захворювання.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ліза

  Навіть не думала, що існує така безліч засобів проти грибка.

 2. Михайло

  Вибір дійсно великий, але головне щоб ще й допомагало.

 3. Соня

  Мені якось мазі не особливо допомагають. Не знаю, може бути потрібно більше часу на це(

 4. Валентина

  Я взагалі не прихильниця всіх цих мазей та інших сучасних препаратів. Віддаю перевагу, як говоритися, народної медицини – трави, настоянки різні. Я вважаю, що природа – це найкращі ліки.

 5. Дмитро

  Пробував використовувати тербінафін – діє, але очікував від нього більшого ефекту. Але обмовлюся відразу, що випадок трохи запущений.

 6. Татьяна

  Я грибок на нігті великого пальця ноги вилікувала кокосовим маслом. Начебто косметичний засіб, але допомагає і від цієї проблеми.

 7. Світлана

  Зараз дуже багато препаратів, головне підібрати для вас підходящий, я використовувала Экзодерил. Мені дуже допоміг. Тепер я стежу за своїми нігтиками.

 8. Світлана

  Протигрибкових препаратів багато, але тим не менш грибок дуже складно вилікувати. Потрібно не тільки строго виконувати призначення лікаря, але і дотримувати особисту гігієну, обробляти взуття формаліном. Що стосується препаратів, то для мого чоловіка найбільш ефективні Ламізил і Миконаз. На якийсь час неприємні симптоми, викликані грибком зникають, але через якийсь час з’являються знову.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *