_

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

Інфікування організму людини грибками відбувається в результаті проникнення і розвитку різного типу збудників. Найбільш поширеним місцем локалізації даної інфекції є шкірні покриви і нігті на ногах. Рідше ця недуга вражає волосяний покрив голови і внутрішні органи. Тому при першій прояві симптомів необхідно негайно вирушати в спеціалізовані клініки і приступати до комплексного лікування цієї недуги.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

На тему: Тербінафін від грибка нігтів

Протигрибкові препарати: класифікація

Протигрибкові препарати – це лікарські засоби в будь-якій формі випуску, які застосовуються при лікуванні грибкової інфекції, що вражає людський організм в різних місцях. До них відносяться речовини різних хімічних сполук, які відбуваються природним шляхом і в результаті фармацевтичних маніпуляцій. Вони надають локальне і системне дію відносно різних видів патогенних грибів.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

В сучасній медицині при лікуванні будь-якого виду мікозу використовують антимикотические препарати, які класифікуються за різними ознаками.

 • За методом використання: зовнішнього (локальне) і системного (пероральний та внутрішньовенний).
 • За видом антимікотичного впливу: специфічні, що пригнічують тільки грибки і неспецифічні, знищують багато хвороботворні мікроорганізми.
 • За типом дії антигрибкового: фунгіцидні та фунгістатичні, які забезпечують ліквідацію будь-якого виду збудників або перешкоджають процесу їх розмноження.
 • За рівнем антимікотичної активності: широкого спектра дії, при якому діючі компоненти ліків активні до більшості типів патогенних грибків, а також невеликого спектру, що діють виключно на конкретні види і типи збудників грибкової інфекції.
 • По методу виготовлення і складу: природного походження – це групи антибіотиків полиенового і неполиенового характеру,а також антигрибкового препарати синтетичного складу.

Принцип дії багатьох антимікотичним коштів заснований на впливі на основні ензими, які впливають на процес з’єднання і вироблення эгосерола, що знаходиться в структурі мембранної оболонки клітин патогенного гриба. Залежно від виду препарату здійснюється різний рівень інтенсивності впливу.

у сучасній медицині В відповідності з хімічним складом і структурою існує чотири підвиди цієї групи препаратів, що використовуються при системній терапії:

 • Антибіотики: полиеновые, гризеофульвін.
 • Пиримидиновые похідні.
 • Азоли: імідазол, триазол.
 • Інші лікарські склади: морфолін, аллиламины.

Велика класифікація антигрибкових засобів дозволяє при лікуванні мікозів різної форми підібрати максимально відповідний комплекс препаратів під впливом яких вийде не лише призупинити процес розмноження патогенних грибів, але і повністю ліквідувати їх з організму. Прийом системних препаратів забезпечить відсутність рецидивів даної патології.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

На тему: Лікування грибка нігтів йодом

Протигрибкові засоби широкого спектру дії

Основним фармакологічним дією даної групи препаратів є надання фунгіцидної і фунгистатического терапевтичного ефекту. На практиці він проявляється у здатності лікарських засобів забезпечувати ліквідацію клітин патогенних грибів, створюючи всі умови для того, щоб вони гинули, а саме руйнуючи їх клітинну мембрану.

При наданні фунгистатического впливу в процесі активізації діючих компонентів медикаментозних препаратів відбувається пригнічення синтезу білків та пригнічення процесу розмноження хвороботворних мікроорганізмів в організмі в цілому. Це все пов’язано з концентрацією патогенних грибів у біологічних рідинах організму і від рівня чутливості до окремих видів збудників.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

Основні види збудників грибкових інфекцій, на які поширюється дія протигрибкових препаратів широкого спектру дії:

 • Дерматофіти: трихофітія, мікроспорія, епідермофітія.
 • Дріжджові грибки Кандіда.
 • Цвілеві: бластомикозы, криптококк.
 • Окремі типи аспергіл та гистоплазм.

Антимикотические препарати широкого спектру дії характеризуються високою специфічністю і активністю, які не залежать від тривалості їх застосування. Дана група засобів є фунгистатиками, що забезпечує легке проникнення всіх лікувальних складових компонентів у рогові шари шкіри, ліквор, сальні і потові залози і волосяні фолікули, але при цьому відрізняються низькою токсичністю для людського організму.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

Варто відзначити, що прийом системних протигрибкових препаратів має цілий ряд побічних ефектів і протипоказань. Це пов’язано з тим, що при широкому спектрі дії діючі компоненти антимікотичним коштів надають пригноблюючу дію не тільки на клітини патогенних грибів, але і, на жаль, на деякі системи організму людини.

Призначення і прийом таких препаратів має здійснюватися виключно лікарем з урахуванням клінічної картини захворювання та загального стану здоров’я хворої людини. Самостійне припинення курсу терапії або заміна препаратів широкого спектру дії при лікуванні грибкової інфекції категорично забороняється.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

На тему: Мехенді на нозі

Топ-3 антимікотичним препаратів

Під час терапії грибкової інфекції рекомендується використовувати різноманітні лікарські форми антимікотичним коштів однієї торгової марки. Цей підхід до терапії за рахунок наявності однакового фармакологічного складу дозволить надавати позитивний вплив, як при зовнішньому, так і при пероральному застосуванні.

Протигрибкові препарати широкого спектру дії

Так одним з найбільш поширених медикаментозних комплексів вважаються препарати Ламизил. Вони мають наступні лікарські форми випуску: таблетки, спрей і крем. Фармакологічні дії даних препаратів базується наданні фунгіцидної і фунгистатичекого терапевтичного ефекту впливу багатьох типів грибків. Активним компонентом ламизил є тербінафін, похідний аллиламин, який активний відносно дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів.

Бинафин. В сучасній фармацевтичній індустрії випускається в наступних формах пероральних капсул, кремів, розчину, спрею і порошку для локального використання. У результаті впливу активних компонентів препарату відбувається руйнування клеточновидной мембрани грибка. При цьому на ранніх стадіях пригнічує синтез стеринів.

В результаті утворюється недолік ергостеролу і скупчення великої кількості сквалену. Все це в комплексі сприяє загибелі патогенних грибків і повної ліквідації грибковоинфекционных захворювань в організмі. Комплексне використання пероральних ліків і паралельна локальна обробка вогнищ зараження сприяє швидкому одужанню.

Кандид. Цей антимикотический препарат сприяє тому, що порушується процес з’єднання клітин ергостеролу, який входить в структуру клітинних мембран збудників. Це забезпечує зміни в її проникності і забезпечує розчинення клітин в. їх систем в цілому. Діючим компонентом в даній групі антимікотичним коштів будь лікарського виду виступає клотримазол

Він здатний ліквідувати дерматофіти, різні цвілеві та дріжджові патогенні грибки, різнобарвний лишай і збудників псевдомикоза. Крім антимікотичного впливу Кандид має антимікробну терапевтичним ефектом на грампозитивні і грамнегативні анаеробні хвороботворні бактерії.

Протигрибкові препарати широкого спектру дій є невід’ємною частиною комплексної терапії при системній терапії даних патологічних процесів у людському організмі.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Юлія

  Спасибі за статтю, багато зазначено хороших препаратів проти грибка, хоча на деякі препарати дуже сильно кусається ціна, за бренд і тд і тп. Стаття корисна і інформативна, автор молодець.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *