_

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

У зв’язку з великим поширенням грибковою інфекцією, виникла потреба у створенні та введенні ультрасучасних фунгіцидних терапевтичних препаратів. Всі антимиотики і таблетизированные протигрибкові засоби відносяться до ліків системного лікування. Тому вони призначаються при комплексній терапії будь-якого типу грибка.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

фунгіцидну та фунгістатичну фармакологічна дія складається на ліквідацію патогенних грибів і блокуванні процесу їх розмноження. Варто відзначити, що всі таблетки даної групи характеризуються широким спектром дії, а також володіють цілою низкою показань і протипоказань, а також схему прийомі, яку встановлює виключно лікар.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Рекомендуємо почитати: Ознаки грибка на ногах

Протигрибкові таблетки широкого спектру дії: класифікація та основні переваги

У сучасній медицині існує досить багато різновидів патогенних грибків, що провокують розвиток грибкової інфекції різної форми тяжкості. Підступність грибкової інфекції полягає в тому, що вона здатна вражати не тільки шкірні покриви, волосся і нігті, зміни яких можна помітити візуально, а також внутрішні органи і системи організму.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Лікування даної патології відбувається тривалий період часу і характеризується великою ймовірністю повторного розвитку захворювання. Тому при комплексній терапії особливе місце посідає прийом системних антимікотиків або протигрибкових таблеток.

У сучасної фармакологічної індустрії існує наступна класифікація антимікотичним препаратів, за видом активних компонентів у їх складі:

 • Полиеновые антімікотікі.
 • Инидазол.
 • Імідазол.
 • Триазол.
 • Тербінафін.
 • Гризеофульвін.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Підбір конкретної групи засобів здійснюється враховуючи тип збудника, який визначається в результаті лабораторного дослідження біологічних основ, які були вражені. До них відносяться сухі відшарувалися шматочки шкіри, епідерміс, мазок зі слизової.

Основною рисою протигрибкових таблеток, це в першу чергу похідних триазолу та імідазолу, є наявність фунгистатического механізму дій, який спрямований на ліквідацію різного роду збудників. У зв’язку з тим, що в медичній практиці спостерігається кілька видів мікозів, для кожного з яких характерна своя клінічна картина протигрибкові таблетки діляться на наступні основні групи:

 • Терапевтичний курс проти трихофітії і епідермофітії будь-якої форми.
 • Ліки для ліквідації глибоких мікозів.
 • Препарати для ліквідації кандидозів будь-якого ступеня.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

В силу того, що паралельно з грибковою інфекцією можуть розвиватися інші інфекції прийом протигрибкових препаратів є досить правильним методом лікування. Це пов’язано з тим, що в таких комбінованих препаратах крім антимікотиків містяться інші компоненти, які мають противірусну і протимікробну дію для терапії найпростіших.

Також до переваг лікування грибкової інфекції антимикотичекими таблетками варто віднести наступні переваги:

 • Комплексний вплив на всі хвороботворні мікроорганізми, які забезпечують розвиток грибка.
 • Відсутність вірогідність розвитку рецидиву захворювання після лікування грибка.
 • При правильному підборі препарату і суворе дотримання схеми прийому і дозування мінімізується ймовірність розвитку побічних явищ.
 • Практичність і комфортність прийому в будь-якому місці і за будь-якої ситуації.
 • Можливість коригування плану лікування в залежності від клінічної картини захворювання, ступеня та форми його розвитку, загального стану здоров’я людини і при прояві ускладнень.
 • Доступність і низька вартість препаратів.

Лікування за допомогою протигрибкових препаратів широкого спектру дії відбувається тривалий час. Тільки при комплексному підході з суворим дотриманням плану лікування та заходів профілактики позбутися від цієї недуги можливо назавжди.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Рекомендуємо почитати: Хвороби нігтів на руках та їх лікування

Протигрибкові препарати широкого спектру дії в таблетках з різним активним компонентом

Одним з найбільш поширених та ефективних таблетизированных препаратів є засоби на основі кетоконазолу. Це похідний імідазолу. Під його впливом відбувається дисбаланс синтезу ліпідів і ергостерину, які є основним компонентом мембранної оболонки клітини патогенного грибка. Відбувається порушення структури клітинної оболонки та її функціонального призначення, тим самим забезпечується призупинення зростання патогенних грибів.

Медикаментозні засоби у вигляді пігулок, основу яких становить кетоконазол, володіють фунгіцидною і фунгистатическим терапевтичним ефектом. Вони ліквідують можливість грибів до формування колоній, що в свою чергу забезпечує дисбаланс процесу їх розвитку, а в кінцевому результаті до їх повної ликивдации.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Найбільш поширені таблетки:

 • Микозорал.
 • Сулконазол.
 • Клотримазол.
 • Ізоконазол.
 • Тиоконазол.

Таблетки, активною речовиною яких є ітраконазол, що відноситься до похідних триазолу. Активні по відношенню будь-якого типу дерматофітів, а також грибів дріжджів і цвілевих походження. Під його впливом пригнічується процес розвитку ергостеролу в мембранних оболонках грибків.

Дані таблетки широко використовуються при терапії різних грибкових уражень організму, які вражають верхні шари дерми, нігтьові пластини і слизову оболонку різних органів.

Таблетки з ітраконазолом, що завоювали визнання дерматологів:

 • Позаконазол.
 • Равуконазол.
 • Вориконазол.
 • Изавуконазол.
 • Албаконазол.

Таблетизированные препарати на основі тербінафіну, відноситься до розряду аліламінів. Основною перевагою таких таблеток є миттєве вплив блокування при початку синтезу ергостеролу. Це відбувається в результаті придушення аллиламинами сквален-эпоксиидаз, необхідних для синтезу ергостерину. У разі, якщо концентрація даної речовини занижена, відбувається дисфункція процесів життєдіяльності грибків, що призводить до їх загибелі.

Такі таблетки володіють широким спектром дії. Це забезпечує їх призначення і прийом при різних видах грибкової інфекції, особливо при дерматомікозах, незалежно від місця їх локалізації і дрожеввых інфекцій шкіри, оніхомікозів.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Рекомендуємо почитати: Тинедол – крем від грибка на ногах

Серед даної групи ліків варто виділити:

 • Фунготербин.
 • Термикон.
 • Нафтифін.
 • Бинафин.
 • Аморолфіна.

Похідні триазолу складають групу протигрибкових таблеток, де діючою речовиною є флуконазол. Це засіб володіє яскраво вираженим антимикотическим дією на патогенні грибки. Під його впливом пригнічується синтез стеринів грибка, що призводить до повної його ліквідації і швидкому одужанню.

Таблетки даної групи широко застосовуються при лікуванні кандидозу, що утворився на слизових оболонках, а також оніхомікозів будь ступеня ураження.

Активним компонентом таких таблеток є флуконазол:

 • Фуцис.
 • Флузон.
 • Оавуконазол.
 • Изавуконазол.
 • Вориконазол.

Гризеофулин є основним препаратом, активною речовиною якого є однойменний компонент. Він належить до групи протигрибкових таблеток широкого спектру дії, які використовуються при системній терапії. Активний по відношенню до різного роду дерматомицетов, до яких відносяться трихофитоны, эпидермофитоны, микроспорумы. Під впливом його компонентів в організмі безпосередньо в самій метафазі відбувається пригнічення процесу ділення клітин.

Особливою відмінною рисою гризеофульвіну є здатність накопичуватися в клітинах шкіри, волосся і нігтів, що забезпечує резистентність до грибкам. При поступовому відростанні здорового кератину відбувається заміна ураженого, таким шляхом відбувається одужання.

Протигрибкові таблетки: від грибка на ногах

Препарати перорального застосування неодноразово підкреслили свою результативність і необхідність при терапії грибкових патологій. Незалежно від виду захворювання вони чинять активний вплив на збудника, характеризується пролонгованою дією та здатністю накопичуватися в різних тканинах організму.

Протигрибкові таблетки для нігтів сприяють ліквідації грибкових колоній як на поверхні і середніх шарах нігтів, але також і в м’яких тканинах та в організмі в цілому.

Підвищити ефективність впливу антимікотичним препаратів таблетизированный форми, які володіють широким спектром дій можна за рахунок комплексного використання препаратів для локального застосування, які мають аналогічний активний компонент. Призначення медикаментозних препаратів повинен здійснювати виключно лікар.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Дмитро

  Особисто я віддаю перевагу більше народну медицину.

 2. Костянтин

  Я теж не дуже довіряю таблеткам. Хоча думка у кожного своє з цього приводу.

 3. Дарья

  Звучить звичайно переконливо. Але я особисто користуюся тільки мазями. Як на мене, це безпечніше буде.

 4. Віктор

  Я звичайно не експерт, але у виборі між таблетками і мазями, я виберу другий варіант. Все-таки таблетки приймаються всередину. А навіщо брати що-небудь у середину, якщо можна просто намазати зверху маззю ? Ну, це моя особиста думка.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *