_

Рожа у дітей, симптоми та лікування хвороби

Рожа у дітей, симптоми та лікування хвороби

Під цим терміном відомо, що гострий набряк шкіри, який характеризується валикообразным утолщением по краях, супроводжується легкими або тяжкими розладами загального стану і майже завжди викликається стрептококами. Розповсюджується вона по лімфатичним шляхам і у дітей зустрічається значно рідше, ніж у дорослих. Тільки у новорожденных і у дітей в перші місяці життя рода займає особливе становище і спостерігається частіше; пізніше роль її в дитячій патології невелика, а потім до періоду вимужалості випадків її знову зростають.

Етологія

За винятком перших днів життя, коли найчастішим місцем проникнення інфекції є пупок, тут рідко доводиться мати справу з справжнім ранньою рожею. Були рани, коли рожа нерідко розвивалася на місці прививки віспи, що залежить або від первинної інфекції, що містить стрептококи лімфи, і від невідповідного та нечистоплотного виробництва самого прийому або від вторинної інфекції при прийомі пустулу через розчини дрібними нігтями.

У старших дитячих родин, як і у дорослих, більша частина починається з носа, де особливо часом приводять до впливу виникнення дають екскориації при риніті передньої сисці та при золотухе. У маленьких дітей вона може починатися також і з інших місць, наприклад з ділянок шкіри, поражених екземою, з тріщин у роті, з ушей, пологових органів, з розчесаних пустулів ветреної кішки і т. Д. д.

Рожа у дітей, симптоми та лікування хвороби

Часто хвороба розвивається внаслідок самозайнятості, так як у роті, у носі, на нечистой шкірі, на екзематозних місцях і т. Д. д. нерідко паразитують стрептококи, які іноді можуть придбати вірулентність. Інколи, але рідше, ніж у дорослих, рожа починається з зева. Нездіко причиною її розвитку є зниження стійкості організму, завдяки чому вона часто спостерігається у дуже слабких, недоношених дітей та дітей, що страждають розладами харчування. Але, в загальному, все-таки дивно, що за винятком перших тижнів життя роду так рідко зустрічається у грудному віці, де частки випадків сепсису і відсутності недолік у зручних вхідних воротах інфекції у вигляді опелості, екзему, імпетигу і т. Д. д. Надійшло впечатление, як би то, що лімфатичний апарат дитячої шкіри не так-то легко піддається поверхневої інфекції.

Течение болезни

За виключенням новорожденных і дуже маленьких дітей роду клінічно протікає так само, як у дорослих, але в цілому менш доброкачественнее. Начального відчуття звичайно не буває, загальне стан іноді розбажається незначно, навіть при різко виражених місцевих явищах. Часто спостерігається альбумінурія, рідше настоящий нефрит.


У анемічних і виснажених дітей місцеве ураження часто незначно. Почервоніння виражена не різко, так само як і піднесеність країв, так що уражене місце виявляється лише злегка рожевим і на дотик піднесеним.

Рожа у дітей, симптоми та лікування хвороби

Важкі випадки теж спостерігаються рідше, ніж у дорослих; вони зазвичай протікають при великому ураженні шкіри і супроводжуються високою лихоманкою, сильним занепокоєнням, маренням, сонливістю і протягом декількох днів можуть закінчитися смертю.

Селезінка часто сильно збільшена, але завдяки своїй м’якості рідко доступна промацуванню. У крові знаходять значне збільшення числа лейкоцитів.

У маленьких, виснажених дітей лихоманки може абсолютно не бути, але малий і частий пульс, а також загальний занепад сил показують, що від цього характер хвороби не легше.

З ускладнень особливо часто зустрічається бронхопневмонія, яка у маленьких і рахітичних дітей нерідко закінчується смертю. Загальний сепсис розвивається рідко за винятком випадків у новонароджених і слабких дітей. У деяких випадках у грудних дітей слідом за пикою спостерігається розвиток обширного набряку (послерожістий набряк), який особливо часто з’являється на нижніх кінцівках і може приймати самостійний характер. Частим послідовним ураженням є підшкірні абсцеси.

Рецидиви у старших дітей досить часті. Особливо схильні до них діти, що страждають хронічною екземою, ринітом, блефаритом і т. Д.

Рожа у дітей, симптоми та лікування хвороби

Діагноз

Діагноз зазвичай легкий. Іноді важко відміну від гострої екземи особи, флегмони, лимфангита; але при них зазвичай ніколи не буває різко обмеженого піднесеного валика. Уже через 1-2 дня справа звичайно з’ясовується. Але все ж іноді, переважно у грудних дітей, зустрічаються випадки, що представляють собою щось середнє між флегмоной і пикою.

Прогноз

Прогноз умовно сприятливий за умови якісного та своєчасного лікування.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

  1. Саша

    Не приємне захворювання зовсім ((((

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *