_

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Супрастин є протизапальним і антиалергенним засобом, що активно веде боротьбу з симптомами проти алергії. Розширені кровоносні судини при розвитку алергії у важкій формі можуть викликати закладеність носа. Тому кваліфіковані фахівці активно використовують цей засіб в медичній практиці, щоб моментально усунути несприятливі симптоми. Розробка препарату нового покоління використовується для лікування алергічних захворювань, які доставляють безліч проблем в будь-який час року. Супрастин також застосовується для профілактичних цілей, у відповідності з рекомендаціями, зазначеними в інструкції. Зберігати ліки потрібно при кімнатній температурі.

Унікальна розробка, перевірена провідними фахівцями, володіє антибактеріальними, судинозвужувальними і протизапальними діями. Ліки у вигляді капсул і таблеток продається практично в кожній аптеці. Існує кілька способів для застосування даного лікарського засобу.

Форма випуску

Головним активним речовиною виступає антигістамінну речовина – хлоропіраміну гідрохлорид. Медикамент проводиться в двох формах: таблетованій і для ін’єкцій. В одній таблетці міститься 25 мг основного активного компонента. В одній ампулі — 20 мг. Таблетки мають світло-сірий, іноді білуватий відтінок, відмічені торговим знаком бренду по лицьовій стороні, по другій мають ризику. Практично не пахнуть.

Ін’єкційний розчин прозорий, не має кольору, має характерний, хоча і слабовыраженным запахом.

Аналоги і ціна

Аналогічною дією володіють інші антигістамінні препарати: Кларитин, Цетрин, Діазолін та Тавегіл. Ціна на Супрастин в середньому становить від 60 грн для ампул і від 140 для таблетованої форми.

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Клініко-фактологічна група

Препарат є представником групи блокаторів H1-гістамінових рецепторів, застосовується як протиоаллергеннвое ліки при алергії різної природи.

Чиниться дія

Попереджає появу алергії, полегшує симптоми. Перешкоджає виникненню блювання, виступає в ролі спазмолитика слабкої дії. Виробляє ефект, еквівалентний дії седативних препаратів. Надаване антигістамінну дію помітно через 20 хвилин після прийому препарату, максимальна дія виявляється через годину після вживання ліків, сумарний час дії препарату становить приблизно 6 годин.

Фармакокінетика

При прийнятті таблетки в повному обсязі всмоктується з травної системи. Максимальна концентрація ліків в крові помітна в перші 120 хвилин після прийому. Зв’язування з білками-переносниками в плазмі крові 7,9%.


Препарат рівномірно поширюється по системам організму, включаючи ЦНС, має здатність проходити крізь захисну систему головного мозку, гематоенцефалічний бар’єр. Здатний впливати на рецепторні центри гіпоталамуса і довгастого мозку.

Активно метаболізується клітинами печінки, виводиться через сечовидільну систему, у молодшої вікової групи це відбувається більш інтенсивно. У осіб старше 60 років і пацієнтів зі зниженою функцією видільної системи активна речовина та її метаболіти виводяться довше, ніж у здорової людини.

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Рекомендуємо почитати: Як перестати гризти нігті: корисні поради

Показання до застосування

Супрастин призначається у наступних ситуаціях:

 • Ангіоневротичний набряк з Квінке
 • Висипання на шкірі, що виникли через проявів алергії
 • Виникнення сироваткової хвороби
 • Алергічне запалення слизової оболонки ока
 • Сезонний та хронічний нежить алергічної природи, спровокований цвітінням рослинності, а також іншими причинами
 • Екзема як гострого, так і хронічного перебігу
 • Розвиток аномальної реакції на укуси комарів, кліщів, бджіл і ос, інших комах
 • Дерматити не уточненої етіології
 • алергічний Дерматит, що проявляється при контакті з алергеном
 • Харчова алергія у будь-яких проявах, атипова реакція на їжу
 • Алергічна реакція на лікарські препарати

При ГРВІ

Як допоміжний засіб використовується при простудних захворюваннях: препарат зменшує набряклість слизових оболонок, сприяє зняттю больових відчуттів у горлі. Пригнічує сухий кашель, впливаючи на кашльовий центр головного мозку. Допомагає боротися з нежиттю: у пацієнтів, що приймали супрастин в процесі лікування простудних захворювань, в два рази швидше проходить запалення слизових, зменшується обсяг виділень з носа.

При вагітності і лактації

Немає достовірних даних про прийом антигістамінних вагітними жінками, оскільки не проводилися тести достатньо глибокого рівня з відповідним контролем. Фахівці радять не вдаватися до терапії препаратом у період вагітності, робити це на ранніх термінах — категорично протипоказано. Не слід приймати засіб на останніх термінах, перед пологами. Доцільний прийом тільки у випадку, якщо позитивний ефект для майбутньої матері перевищуватиме потенційний ризик для ембріона.


При грудному вигодовуванні прийом протиалергічних засобів небажаний, так як основні речовини, потрапляючи в молоко, можуть завдати шкоди здоров’ю немовляти. Якщо в період вигодовування виникла необхідність прийому препарату, рекомендований тимчасовий перехід на молочні суміші. При цьому необхідно зціджувати молоко, щоб була можливість повернутися до грудного вигодовування після завершення лікування.

Протипоказання

Препарат не призначається таким групам пацієнтів:

 • Хворі на бронхіальну астму
 • Діти молодше трьох років
 • Новонароджені діти, які народилися у строк, так і раніше терміну
 • Пацієнти з непереносимістю лактози

Під лікарським контролем, з дотриманням заходів обережності препарат призначається:

 • Хворим із затримкою сечовипускання
 • При гіперплазії простати
 • При хронічних хворобах печінки
 • У разі зниженої функції нирок
 • Особам, які страждають захворюваннями серця або судин
 • При загальному виснаженні
 • Пацієнтам старшої вікової групи

У даних категорій вище ризик розвитку побічних ефектів.

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Рекомендуємо почитати: Зміцнення нігтів біогелем: особливості, види, техніка

Побічні ефекти

Негативні ефекти виникають у малому відсотку випадків і проходять після припинення курсу препарату. До можливих побічних дій відносяться:

 • Зміни на клітинному рівні, зменшення кількості лейкоцитів, розпад еритроцитів, зниження лімфатичного числа
 • Постійна сонливість, зростання втоми, підвищена збудливість, запаморочення і головні болі, можливе виникнення судом
 • Розпливчастий зір, підвищення внутрішньоочного тиску, глаукома
 • Зниження артеріального тиску, почастішання серцебиття, аритмія,
 • Сухість у роті, спрага, напади нудоти, блювотні позиви, діарея, ймовірність розвитку запору, біль у епігастральній ділянці, порушення апетиту, відраза до їжі
 • Утруднення сечовипускання, зменшення середньодобового кількості сечі
 • Зниження тонусу скелетної мускулатури, підвищення чутливості до світла, алергічні реакції, висипання на шкірі

Передозування

При передозуванні розвиваються симптоми інтоксикації:

 • Збуджений стан, замутненность свідомості, тривожність, виникнення галюцинацій
 • Розлад координації, хиткість ходи, тремор кінцівок, виникнення судом
 • Затримка сечовипускання або його відсутність
 • Гарячка, почервоніння обличчя
 • Збільшення зіниць при неможливості сфокусувати погляд
 • Нудота, блювота, частий рідкий стілець
 • Може розвинутися токсична кома

При виникненні симптомів передозування необхідно терміново виконати промивання шлунка і викликати швидку допомогу.

Лікування проходить у стаціонарі, підтримується діяльність серця і дихальної системи, купіруються основні симптоми.

Відбуваються ситуації, коли пацієнти забувають про рекомендації лікарів і приймають засіб у великій кількості. У цей період слід негайно звернутися за невідкладною медичною допомогою або подзвонити в довідкову службу, де нададуть першу термінову допомогу.

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Взаємодія з іншими препаратами

Протипоказано поєднувати вживання супрастину з прийомом опіоїдних аналгетиків, снодійних та седативних препаратів, антидепресантів, так як можливе посилення їх дії.

При поєднанні з ототоксическими препаратами потрібно пильне клінічне спостереження, так як супрастин може маскувати початкові прояви токсичного ураження органів слуху.

Заборонено вживати алкоголь при проходженні терапевтичного курсу, оскільки препарат посилює всмоктування етанолу та його вплив на нервову систему, що може спровокувати алкогольне отруєння.

ВАЖЛИВО: Що повинен знати пацієнт про Фенилэфрине?

Не використовуйте Супрастин, якщо ви використовували інгібітор МАО протягом останніх чотирнадцяти днів. При вживанні певного антидепресанту, що можуть виникнути несприятливі зміни в організмі людини. Інгібітори МАО включають в себе такі речовини, як ізокарбоксазід, лінезолід, ін’єкцію метиленового синього, фенэлзин, разагилин, селегілін, транілціпромін та інші.

Перш ніж придбати Супрастин, необхідно проконсультуватися з лікарем. У більшості випадків, люди відмовляються йти на прийом до лікаря, і самостійно підбирають препарати для здійснення лікувальної терапії. Однак, важливо пам’ятати, що неправильні лікувальні процедури можуть призвести до погіршення самопочуття. Природно, слід провести ретельну діагностику і тільки після цього підібрати відповідний засіб для внутрішнього застосування. Фармакологічна дія препарату є уповільнення вироблення гістаміну.

Ви не повинні застосовувати цей препарат, якщо у вас спостерігається алергія на певні компоненти, які містяться в сильнодіючих препарати, хімічні добавки і певні продукти. Попросіть лікаря або фармацевта, проконсультувати вас по приводу призначення індивідуальної дози. Таким чином, можна зменшити ризик розвитку побічних ефектів.

Наукові дослідження показали, що Супрастин можна призначати навіть немовляті. Тому при необхідності лікар призначає індивідуальну дозу. Не рекомендовано використовувати ліки без консультації лікаря. З особливою обережністю повинні застосовувати цей препарат жінки в період вагітності.

Спосіб застосування і дозування

Таблетована форма: у дорослих — щоденна доза в продовженні курсу дорівнює від 70 до 100 мг, одна таблетка в 4 прийоми за добу. Дітям молодше 6 років — половинка таблетки 2 прийоми на день. Дітям молодше 14 — половинка таблетки, тричі за день. Максимально допустима кількість не повинна перевищувати 2мг на кілограм ваги пацієнта.

Для уколов: для дорослих: від 1 до 2 мл в день. Для дітей: на першому році життя 0,25 мл, до шести років — 0,5 мл, до 14 років — 1 мл Ін’єкція виконується у вену, або внутрішньом’язово, при тяжкому перебігу захворювання за вказівкою лікаря. Курс починають дотримуючись запобіжних заходів, спочатку виконується пробна ін’єкція, після чого необхідно почекати і подивитися на реакцію організму. Якщо не виникає отрицательых симптомів, продовжують курс уколів, поступово переходячи на лікування таблетками.

Унікальний препарат слід використовувати точно так само, як вказано в інструкції, або відповідно до рекомендацій лікаря. Не рекомендовано вживати ліки у великих або менших кількостях на тривалий термін, ніж рекомендовано фармацевтиками. Подібні медикаменти приймають лише протягом кількох днів, поки симптоми не зникнуть. Дітям допущено давати ліки не більше 100 мг протягом двадцяти чотирьох годин.

Чоловіки можуть скористатися препаратом при спостереженні виражених симптомів. Унікальна розробка чинить седативну дію. Тому в період здійснення лікувальної процедури не рекомендується сідати за кермо власного автомобіля. У даний момент розсіюється увагу і можуть виникнути несприятливі ситуації.

Можливо, вам знадобиться використовувати ліки поряд з іншими препаратами в тому випадку, якщо симптоми не покращаться після 7 днів лікування. Якщо у вас почнеться лихоманка з головним болем, кашлем або шкірним висипом, необхідно негайно зателефонувати лікарю або поїхати в лікарню.

Супрастин: інструкція по застосуванню препарату, ціни на нього і відгуки

Рекомендуємо почитати: Болять ступні ніж прихована причина?

Особливості

Необхідно пильне спостереження за пацієнтами, що знаходяться в стані виснаження, а також особами похилого віку. У цих груп пацієнтів частіше спостерігаються побічні ефекти, пов’язані з впливом на ЦНС.

Якщо виникає необхідність прийому Супрастину у пацієнта з виявленою недостатністю печінки або нирок, дозування коригується лікарем з урахуванням повільного виведення препарату з організму.

У пацієнтів, які проходять тривале лікування протиалергічними препаратами можуть розвиватися порушення з боку органів кровотворення. Розвиваються слабкість, відчуття запаморочення, миготіння мушок перед очима, блідість слизових, гемолітична жовтяниця, погіршується здатність згущуватися крові і імунітет.

У разі виникнення одного або декількох симптомів відразу, необхідно звернутися до лікаря і здати аналіз крові для вивчення показників. У клінічному аналізі крові буде спостерігатися розпад еритроцитів, зниження числа лейкоцитів і тромбоцитів. За результатами аналізів Супрастин відміняють.

Вплив супрастину на ЦНС

Супрастин чинить пригнічувальну дію на деякі центри головного мозку, особливо на початку лікування. У цей період можуть спостерігатися загальмованість реакцій, сонливість, запаморочення. При лікуванні заборонено водіння автомобіля, взаємодія зі складними механізмами здійснення діяльності, пов’язаної з ризиком або вимагає швидкого реагування.

Строк заборони для кожного пацієнта встановлюється лікарем виходячи з індивідуальних особливостей організму.

Чого слід уникати при вживанні фенілефрину

Попросіть лікаря або фармацевта перед використанням препарату проти кашлю або застуди призначити відповідну дозу. У цій статті ретельно вказані рекомендації медиків. Але без відома фахівця, краще не проводити зайвих експериментів. Супрасти нілі інші протинабрякові речовини в основному діють миттєво. Застосування певних засобів разом з даними ліками може призвести до погіршення самопочуття. Уважно прочитайте інструкцію, щоб дізнатися, чи має те або інше ліки фенілефрин або протизастійний речовина, яка не рекомендовано до тривалого застосування.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Ольга

  Супрастин це єдиний засіб яке здатне мене врятувати з весни до осені. У мене алергія на безліч продуктів, список яких змінюється періодично. Беручи супрастин самостійно я дуже погіршила свою печінку, поки не звернулася до лікаря.Хочу всім нагадати, що тільки лікар знає яка дозування потрібно – НЕ забувайте про це і не повторюйте моїх помилок.

 2. Анна

  У мене коли у дитини раптово виявилася алергія на червону ягоду (полуницю вона їла) лікар прописала Супрастин, але нам було всього два роки – дозу прописала 1/4 два рази в день. Як тут читаю до 3-х років заборонено, ми нічого поганого дитині не зробили?

 3. Ірина

  У дитини недавно був приступ ларингіту. Під рукою з антигістамінних препаратів був тільки супрастин, дали половину таблетки супрастину і ношпы. На момент захворювання дитині було 2 роки, в інструкції до супрастину є протипоказання для застосування до трьох років. Потім в лікарні нам давали лоратадин, у якого теж є протипоказання для такого віку. Який препарат краще приймати для дитини в даному випадку?

 4. Віталій

  З дитинства страждаю дуже сильної алергічної реакцією на шерсть домашніх тварин – соплі, сльози. Неможливо дихати через ніс, обличчя все опухає. І єдине, що мене рятує – це антигістамінні. За свою вартість Супрастин дуже навіть нічого, зменшує набряк. Правда, таблетки викликають сонливість.

 5. Олена

  Викликає супрастин звикання? Я змушена періодично приймати цей препарат, бо вболіваю з дитинства нейродермітом. Останнім часом я помітила, що він перестав діяти. Сильний свербіж вже не проходить, хоча раніше я завжди отримувала полегшення при прийомі супрастину.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *