_

Видалення врослого нігтя на нозі

Видалення врослого нігтя на нозі

Носіння тісного взуття, тривале стояння на ногах і ходьба на великі відстані може стати причиною для появи такої неприємності, як врослий ніготь. Це явище досить болюче, приносить дискомфорт, і загрожує серйозними ускладненнями.

До ознак цієї патології можна віднести:

 • хворобливі відчуття в місці вростання, загострюються під час ходьби;
 • набряклість і почервоніння;
 • гнійні виділення.

При виникненні вищезгаданих симптомів необхідно звернутися до фахівця, який підбере найкращий варіант для виправлення нігтя. Існує кілька способів позбавлення від цієї проблеми, таких як видалення врослого нігтя.

Видалення врослого нігтя на нозі

Необхідно знати: Грибок нігтів на ногах

Самостійне видалення врослого нігтя

Якщо ніготь тільки почав вростати можна спробувати впоратися з цією проблемою самостійно:

 1. Для початку треба розпарити проблемну ділянку в ванночці з додаванням фурациліну. Одночасно з пом’якшенням нігтя, така процедура зробить протизапальний ефект. Важливо пам’ятати, що температура води не повинна бути вище 37 градусів.
 2. Потім потрібно зрізати ніготь, але не дуже коротко. Зріз обов’язково повинен бути рівним, без заокруглень і кутів.
 3. Останнім етапом є накладення компресу з заживляющей маззю.

Видалення врослого нігтя на нозі

Для того щоб уникнути повторного вростання під піднятий край нігтя підкладається бинт або ватяну прокладку, змочену будь-яким рослинним маслом.

Запалення також допоможуть зняти примочки з ялицевою олією, які накладаються на хворий ніготь протягом декількох днів. Вони не тільки знімуть біль і зупинять запальний процес, але і підготують ніготь до подальшого зрізання, размягчив його. Після видалення проблемного нігтя потрібно утриматися від носіння тісного взуття на підборах. Якщо люди не знають, як видалити врослий ніготь на нозі в домашніх умовах, їм необхідно отримати консультацію фахівців.

Видалення нігтів хірургічним шляхом

Видалення врослого нігтя на нозі Якщо ж врослий ніготь не вдалося видалити в домашніх умовах, необхідно звернутися до хірурга. Провівши нескладну операцію, спеціаліст позбавить від цієї проблеми. Хірургічне втручання проводиться під місцевим наркозом, що робить видалення врослого нігтя на нозі абсолютно безболісним. Після операції на ніготь накладається знезаражуються пов’язка, яку потрібно оновлювати протягом декількох днів. Це найпоширеніший метод боротьби з представленої проблемою.

На жаль, у цього загальнодоступного способу є ряд значних недоліків:

 1. Небезпека повторного вростання нігтя.
 2. Довгий процес відновлення.
 3. Повне видалення хворого нігтя, що є досить не естетичним.
 4. Небезпека занесення інфекції.
 5. Досить сильні больові відчуття, які виникають після того, як перестає діяти анестезія.

На відео видалення врослого нігтя хірургічним шляхом показано детально.

останнім часом багато людей, які зіткнулися з проблемою врастающих нігтів, віддають перевагу більш прогресивним методам її вирішення. Лазерні і радіохвильові операції проводяться в приватних клініках і відповідно за них треба викласти певну суму. Але гарантії, складні для фахівцями, коштують цих витрат.

Необхідно знати: Хвороби нігтів на руках та їх лікування

Радіохвильовий метод

В сучасних клініках часто пропонується послуга видалення врослого нігтя радіохвильовим методом. Цей спосіб є найменш травматичним з усіх представлених. Операція проводиться під місцевою анестезією і є безболісною. Після видалення «неправильної» частини нігтя, росткова зона і нігтьова матриця обробляється радіохвилями.

При необхідності цим же методом можна позбутися від надлишкових м’яких тканин, що з’явилися внаслідок вростання нігтя. Після проведення всіх маніпуляцій на палець накладається антисептична пов’язка, яку протягом перших днів необхідно змінювати. Якщо людина знає, як прибрати врослий ніготь, то робити це можна самостійно, або в дільничній поліклініці доручити цей процес фахівця. Видалення нігтя радіохвильовим методом може проводитися як на початкових стадіях захворювання, так і при присутності ускладнень. Операція не вимагає подальшого перебування в стаціонарі і хворий відразу після операції може повернутися додому. Післяопераційний період не вимагає особливих умов, що дозволяє людині буквально на наступний день повернуться до звичного ритму життя.

Видалення врослого нігтя на нозі

Переваги радіохвильового методу:

 • безболісність;
 • гарантоване відсутність рецидивів;
 • нігтьова пластина видаляється лише частково;
 • швидке загоєння;
 • відсутність запальних ускладнень;
 • відсутність швів.

Докладно – тут

Необхідно знати: Синдром холодних рук

Лазерний метод

Лазер — ще одне сучасне засіб позбавлення від проблеми врослого нігтя. Операція ця абсолютно безболісна, так як вона проводиться із застосуванням місцевої анестезії.

операція Складається з трьох етапів:

 1. Введення знеболюючого, шляхом уколу в палець (одного або декількох).
 2. Зрізання частини, що відростила нігтя до його природної ширини.
 3. Вплив лазером на запалену ділянку.

Під дією лазера вросла частина нігтя випаровується. Це дає гарантії, що вилікуваний ніготь буде рости правильно. Також лазер закриває травмовані судини і знезаражує, тим самим, усуваючи наслідки запалення. Після всіх перерахованих вище маніпуляцій на палець накладається пов’язка, просочена антисептиком. Вся операція займає близько 30 хвилин, після чого хворий практично відразу може відправлятися додому. На наступний день пов’язка знімається, місце операції промивається теплою водою і перев’язується. Ранка, що залишилася від операції заживає близько тижня, не залишаючи видимих шрамів.

Докладно – тут

Видалення врослого нігтя на нозі

Переваги лазерного методу:

 • висока ефективність;
 • відсутність рецидивів;
 • збереження здорових тканин і нігтьової пластини;
 • мінімальний період реабілітації;
 • позбавлення від грибкових інфекцій;
 • форма нігтя не змінюється;
 • відсутність шрамів.

Перед тим як видалити врослий ніготь багато пацієнтів цікавляться можливістю рецидиву патології. Повернення до проблеми врастающих нігтів після проведення операції лазерним методом зводитися до мінімуму. Статистика показує, що лише один відсоток пацієнтів, що пройшли лазерне видалення, знову змушені вести боротьбу з цим захворюванням. Напевно, найчастіше людей, що зіткнулися з вростанням нігтя, цікавить питання: «Болюча процедура видалення?» Сама операція проводитися із застосуванням місцевої анестезії, що гарантує практично повну відсутність больових відчуттів. Після того, як наркоз відходить, можуть виникнути невеликі болі, які легко купіруються прийняттям знеболюючих препаратів, наприклад анальгіну. Але хворобливі відчуття, які приносить врослий ніготь, терпіти набагато складніше і небезпечніше. Тому на питання про хворобливості процедури можна відповісти так: «Краще потерпіти невеликий біль після операції, ніж мучитися, не вживаючи ніяких заходів».

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Томара

  Та ж проблема. Порадили радіохвильовий метод. Кажуть повинно допомогти.

 2. Людмила

  Операція – це все таки втручання. Вважаю, що на цей крок потрібно йти тільки в крайньому випадку. Особисто я пропариваю ноги в тазику, і постійно стежу за станом нігтів.

  1. Михайло

   Звичайно, операція – це втручання. Але я вважаю краще зробити операцію і більше не паритися з цією проблемою, ніж постійно з цим стикатися. Моя знайома зробила операцію лазером і рада і щаслива після цього. А сама ця операція вже не нова, давно перевірена.

  2. Станислав

   Ну Вам це допомагає, а деяких-зовсім навпаки. Коли людина мучиться від болю, не може ходити і одягнути взуття, тоді він і йде на таку міру як операція

 3. Оля

  Довго мучилася з цією проблемою. Що вже тільки не пробувала, але ефект у мене виходить лише тимчасовий. Дуже не хотіла йти на операцію, але напевно це буде найкращий варіант, щоб раз і назавжди від цього позбутися.

  1. Людмила

   Моєму онукові 12 років, три місяці тому робили операцію,повністю видаляли ніготь і по обидві сторони нігтя накладали шви.Зараз ми знову готуємося до операції,ніготь виріс і проблема повернулася.Дзвонила в клініку лазерної корекції, там сказали, що процедура для дитини болюча,хочу дізнатися про ефективності радіохвильової корекції.

 4. Тетяна

  Лазерний метод, як найбільш безпечно виглядає.

 5. Вікторія

  Не думаю, що самостійне видалення, хороша ідея. Нехай краще цим займається фахівець.

 6. Галина

  Якось це страшнувато виглядає. Хоча, з іншого боку розумію, що це буде напевно самий вірний спосіб позбутися від цієї проблеми назавжди.

 7. Ігор

  У знайомого як-то ніготь вріс в палець і він вирішив видалити його самостійно. Видалити то він видалив, але мабуть, щось туди заніс, так як після цього палець у нього почала гноїтися. Йому довелося йому звернутися в лікарню. У результаті все закінчилося добре, але більше, він сказав, що не буде таким займатися. Краще такими речами нехай займаються професіонали.

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *