_

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Грибок нігтів на ногах – це захворювання, яке вимагає швидкого і невідкладного лікування. При появі перших симптомів слід звернутися до фахівця для отримання кваліфікованої допомоги. Тільки лікар зможе допомогти вирішити проблему онихомикозов. Але в більшості випадків не зрозуміло, до якого лікаря необхідно звернутися.

До якого лікаря йти за медичною допомогою?

Хто лікує грибок нігтів з величезного числа фахівців на сьогоднішній день? В першу чергу це два лікаря:

  • мікології;
  • дерматолог.

При відсутності можливості потрапити до цих лікарів, можна скористатися допомогою терапевта або ж хірурга.

До якого лікаря йти з проблемою грибка нігтів залежить від конкретної ситуації. Слід розуміти, що міколог – це вузькоспеціалізований фахівець, якого важко знайти в малонаселених містах. Дерматолог – це лікар широкого профілю, тому його консультацію можна одержати в будь-якому медичному закладі.

Загальним для всіх фахівців є надання медичної допомоги незалежно від свого профілю. При зверненні до лікаря пацієнту завжди проводитися огляд і призначається відповідне лікування. У разі необхідності проводяться лабораторні дослідження.

Міколог

Міколог спеціалізується тільки на проблемі грибкових інфекцій будь-якої локалізації. При зверненні до нього з проблемою грибка такий фахівець завжди зможе допомогти в лікування і діагностики захворювань. Якщо за симптомами є повна впевненість, що це саме грибок можна сміливо звертатися до лікаря микологу. Він допоможе у вирішенні найбільш запущених випадків патології нігтів, грибкової етіології.

При зверненні до микологу будуть проведені спеціальні методи дослідження, які допоможуть у встановленні виду гриба, який викликав ураження нігтів. Саме такий підхід практикують мікологи. Порівняно з дерматологом, такий лікар найкращим чином знає все про причини і умов виникнення такої патології. Тому терапія буде проведена саме та, що необхідно конкретно для кожного випадку захворювання.

Лікування грибка нігтів це складне завдання у вигляді великої кількості видів грибів і розвитку у них стійкості до ряду препаратів. Додатково лікування обтяжують і умови, в яких така інфекція розвивається швидким темпом. Тому тільки міколог зможе допомогти у вирішення проблем з такою патологією.


Тому відповідь на питання, який лікар лікує грибок нігтів, відповідь однозначно мікології.

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Рекомендуємо почитати: Крем від грибка нігтів

Компетенція міколога

Крім лікування, лікар міколог займається і профілактикою захворювань пов’язаних з грибами. По ідеї, міколог – це лікар, який раніше був дерматологом. Але в силу наростання проблеми з лікуванням грибкових інфекцій і більшої їх кількості, з’явилася необхідність у появі мікологів.

компетенцію такого фахівця входить:

  • розробка методів лікування та діагностики захворювань;
  • використання спеціальних методів дослідження для встановлення виду грибка;
  • розробка профілактичних заходів щодо запобігання розвитку рецидивів.

На консультації у міколога проводитися зішкріб з нігтів, на виявлення грибів. Потім вже на ці результати орієнтується лікар для призначення відповідного лікування. Для лікування грибка на нігтях міколог практикує різні методики. Вдається до медикаментозної терапії у вигляді використання:

  • мазей на основі антимікотиків;
  • лаков і кремів;
  • розчинів.

Велику увагу приділяє профілактики розвитку патології. Міколог завжди розповідає своїм пацієнтам про важливість дотримання основних рекомендацій по терапії. В силу вузького профілю такий фахівець відмінно знає, як правильно діагностувати і лікувати навіть саму запущену ситуацію.

Виходячи з цього, слід розуміти, що міколог в лікуванні грибка нігтів найбільш компетентний, ніж звичайний дерматолог. Але це не означає, що звертатися до дерматолога не варто. Будь-який з цих двох фахівців допоможуть у вирішенні проблеми з грибками.

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Рекомендуємо почитати: Лікування грибка нігтів оцтом

Дерматолог

До якого лікаря звернутися у разі грибка нігтів, якщо немає можливості потрапити до микологу? Відповідь проста, другим фахівцем за зверненнями є дерматолог.

Лікар такої спеціалізації займається проблемами захворювань шкіри та її дериватів. Тому такий фахівець займається більш широкою сферою, порівняно з мікології. Мова йде не тільки про этиологическом факторі грибкової інфекції, а про різниці напрямків в плані захворювання. Що б було зрозуміло, дерматолог займається усіма захворюваннями шкіри, нігтів і т. д.


Але не варто думати, що дерматолог не зможе допомогти у вирішенні проблем з ураженнями нігтів. При зверненні до нього буде проведена консультація, яка включає в себе загальний огляд та призначення відповідних аналізів. І на першому прийомі буде призначено відповідне лікування.

Можливо, дерматолог не знає всіх тонкощів морфології представників грибів різних видів. Але в цілому мікології і дерматолог в лікуванні проблем з нігтями керуються загальними положеннями. Тому в обох випадках терапія буде проведена.

При зверненні до дерматолога, після первинного огляду, можливо, буде вирішуватися питання про направлення до микологу. Це відбувається у випадку запущеного і довгостроково поточного грибкового захворювання.

Який лікар лікує грибок нігтів за зверненнями після міколога, однозначно дерматолог.

Який лікар лікує грибок нігтів на ногах? До кого краще звернутися?

Рекомендуємо почитати: Лікування грибка нігтів йодом

Компетенція дерматолога

Дерматолог це фахівець, який займається лікуванням будь-яких захворювань шкіри, її придатків. При зверненні до нього проводитися первинний огляд і розробляється план лікувальних заходів.

компетенцію дерматолога входить:

  • призначення лікування та лабораторних досліджень;
  • при необхідності виписка на консультацію до микологу.

На відміну від міколога, дерматолог не вивчає більш точно і детально проблеми грибкових уражень нігтів. Можливо, з цієї причини не завжди вдається домогтися ефекту від терапії.

Інші фахівці

Важливо розуміти, що наявність дерматолога і міколога ніяк не зменшує вимоги щодо надання допомоги з інших фахівців. Тому в разі відсутності можливості звернення до профільного лікаря, можна звернутися за допомогою до іншого фахівця. Мова йде про лікаря загального профілю з усіх захворювань, про терапевта.

При зверненні з такою проблемою до нього так само буде проведено огляд із з’ясуванням тривалості перебігу патології. Буде призначено відповідне лікування, швидше за все без різних додаткових лабораторних досліджень. Але краще звернутися до будь-якого фахівця, ніж чекати і займатися самолікуванням.

Іншим фахівцем, який може допомогти у вирішення проблеми є хірург. Але в цьому випадку допомога, швидше за все, буде надана хірургічна, а не медикаментозна. Так як одним із способів лікування грибка, є видалення нігтьового ложа. Так як грибок живе на нігті, і швидкість розмноження грибкової інфекції вища, ніж швидкість росту нігтя. Тому таким захворюванням частіше страждають дорослі, а не діти.

Грибкова інфекція – це дуже складна і важко піддається лікуванню причина. Тому практикувати самолікування в цьому випадку не варто. При зверненні до медичного закладу завжди буде надана допомога, може і не вузькоспеціалізована.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *