_

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Досить часто зустрічається явище останнім часом. Буває двох видів:

 1. Патологічним. Це значить, що це лише симптом якого-небудь більш важкого захворювання.
 2. Випадкове. Відбувається через недовгого стиснення нервового закінчення.Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Читайте також: Лікування мікозу стоп

Основні причини прояви недуги

Існує досить багато причин, по яких німіють пальці на лівій руці.

 • Надмірно активні заняття спортом.
 • Динамічні навантаження на шию і спину.
 • Тривалі статичні навантаження.
 • Травматичні впливу.
 • Порушення суглобів і хребців.
 • Деформація міжхребцевих дисків.
 • Проблеми з шийними хребцями.

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Крім того, це також може бути викликано наступними діями:

 1. Занадто велике навантаження на м’язи хребта, яка може викликати недовгі спазми м’язів, а також торкнутися нервові стовбури, що розташовані неподалік.
 2. Інсульти і порушення кровотоку.
 3. Емоційні і психологічні чинники, сильні стреси.

Найбільш часта причина, по якій відбувається оніміння пальців лівої руки – здавлювання судин і нервів. Сплетіння цих елементів відповідає за провідність нервів. Якщо ж це стане досить тривалим явищем, то викличе тимчасову втрату чутливості, значно посилить харчування тканин, а також сповільнить кровотік.Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Основні симптоми

Найбільш часто вони проявляються вранці і вечорами.

 1. «Мурашки» на шкірі, що супроводжуються відчуттям печіння.
 2. Виникає з нізвідки слабкість в пальцях.
 3. Відчуття, немов пальці щось поколює.
 4. Зниження або повна втрата чутливості пальців руки.

Як вся кисть, так і пальці окремо можуть відчувати оніміння. Якщо за досить тривалий термін пару раз виникає оніміння, не варто сильно переживати, так як це може бути викликано неправильним положенням рук і тіла під час сну. Необхідно просто розслабити руку, щоб відновилося нормальне кровотеча.

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Якщо оніміння відбувається вже не перший раз, і стало регулярним явищем, то необхідно якомога швидше звернутися за консультацією до фахівця. Не можна ставитися до цього несерйозно, адже втрата чутливості пальців може бути лише поверхнею айсберга, яка може згодом призвести до порушення трофіки тканин, гангрені або дистрофії, кожне з цих поразок зробить серйозний негативний вплив не тільки на кисть, пальці, але й загальний стан людини.

Читайте також: Лікування грибка нігтів оцтом

Лівий мізинець

Досить часто таке відбувається з причини довготривалого напруги лівої кисті, а також м’язів верхньої частини хребта. Звичайно, можна спостерігати асиметрію та ротацію відділу шиї, спровоковану защемленням закінчень нервів. Таку ж картину можна спостерігати і з областю хребта.

Багато хто, не замислюючись серйозно про своє здоров’я, при виникненні проблем, задаються питанням, чому німіють пальці на лівій руці. Що ж стосується саме лівого мізинця, про який йде мова зараз, то причиною цього може бути взбуханіе міжхребцевого диска. Якщо говорити іншими словами, то це одна із стадій остеохондрозу, яке з часом, якщо не робити яких-небудь дій, перетвориться в міжхребцеву грижу.

Крім того, людина повинна перейматися цим явищем, так як воно може бути обумовлене хронічною серцевою недостатністю або гострим коронарним синдромом. Щоб визначити точне походження явища, потрібно звернутися до фахівця, який допоможе провести обстеження, яке складається з:

 • Магнітно-резонансної томографії шийного відділу хребта.
 • Рентгена.
 • Електрокардіографії.

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Німота безіменного пальця

Якщо людина випадково здавив нервові закінчення в лікті, швидше за все він випробує дане явище на собі. Досить легко отримати травму променезап’ясткових, ліктьових або серединних нервів суглобів.

Щоб всі дії терапії були ефективні, необхідно виявити основну причину здавлювання, а також те, наскільки далеко зайшов процес, і точне місце розташування защемленого або травмованого нерва.

Якщо ж оніміння безіменного пальця супроводжується онімінням мізинця, це може свідчити про проблеми з серцем, а, значить, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, щоб проблеми не стали ще більш серйозними і прогресивними.

Повна ж діагностика повинна проходити під спостереженням лікаря, який призначить необхідні процедури і аналізи, якщо такі необхідні.

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Читайте також: Чому болять ступні?

Великий палець

Існує кілька причин оніміння великого пальця, серед яких найбільш часто виявляють захворювання, пов’язані з серцево-судинною системою, а також грудним або шийним остеохондрозом.

Крім того, часто зустрічається проблеми з обміном речовин в області грудей і шийних хрящиках. Досить часто втрата чутливості – не всі, крім неї, людина може відчувати больові відчуття області передпліч, плечей, значно знижується сила в м’язах і кистях.

Ще одна причина, по якій може виникнути оніміння – атеросклероз. Він значно погіршує еластичність судин, звужує просвіти, викликає недостатній струм крові.

Якщо ж лише кінчик великого пальця зазнав зниження чутливості, причиною тому може бути нестача вітамінів. Особливо часто це проявляється взимку і навесні. Однак, цю проблему можна легко вирішити, якщо почати прийом вітамінних курсів, а також урізноманітнити і збагатити раціон харчування, включивши в нього овочі, фрукти, мінерали.

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Вказівний палець

Найчастіше оніміння саме вказівного пальця пов’язано з такими захворюваннями, як:

 • Розлад обміну речовин.
 • Цукровий діабет.
 • Інші хвороби, пов’язані з ендокринною системою.
 • Запалення суглобів.
 • Приховані травми.
 • Пошкодження тканин.

Якщо ж у процесі з’ясовується, що це не тимчасове, а патологічне явище, то людина може отримати значні порушення згинальних і розгинальних функцій пальців і кистей.

Крім того, це може бути пов’язано з згубними різними змінами міжхребцевих дисків, м’язах шиї і шийних хребців.

Також це можуть відчувати на собі люди, які в силу професії або спортивних занять зобов’язані відчувати на собі великі перевантаження важкими речами, особливо, якщо це стосується пальців рук і кистей. Саме тоді буде необхідна зарядка для всього організму, включаючи і пальці, протягом дня.Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Середній палець

Хвороба Рейно, що може означати оніміння середнього пальця, особливо, поєднуючись з блідими шкірними покривами, болючими відчуттями. Відбувається спазмування сітки судин в пальці. Крім того, це може статися із-за травм або тривалого перебування при низькій температурі.

Найбільш часто виражається симптомами остеохондрозу, грижами, утисками нервових закінчень, порушеннями структур тканин, деформаціями і запаленнями суглобів. Найчастіше це вказує на сьомий хребець, вражений остеохондрозом, адже саме він відповідає за роботу середнього пальця і передпліччя.

Заніміли пальці на лівій руці – чи варто хвилюватися?

Нічний оніміння пальців

Найчастіше це виникає через абсолютно неправильного вибору матраца, подушки або просто неправильної пози для сну. Цьому явищу страждають і діти, і дорослі.

Буває, що з-за частої і тривалої роботи з клавіатурою, пальці сильно напружуються і втомлюються, що позначається в нічний час.

Якою б не була причина всіх видів оніміння, важливо вчасно звернутися до лікаря і провести обстеження, щоб виявити можливі захворювання. Корисні будуть вітаміни, фізична зарядка і відпочинок кінцівок.

Оцініть статтю: 1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Поки що немає оцінок)
Loading...
СХОЖІ ЗАПИСИ

 1. Марина

  Мою маму часто турбувало поколювання мізинця лівої руки. Пройшовши обстеження у лікаря, виявилися порушення в серцевому ритмі.

 2. Карл

  Почали німіти пальці після гри на гітарі. Це моє хобі. Люблю ввечері пограти перед сном. Раніше такого ніколи не було. Не знаю навіть з чим це може бути пов’язано.

 3. Яна

  Не знаю що і думати. На роботі якось різко заніміли пальці. Такого раніше не було. Робота пов’язана з комп’ютером. Можливо хтось знає що-небудь про це ?

Напишіть Вашу думку або задайте питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *